Sulaukęs 55-erių, Remigijus Kelneris dovanoja naują knygelę

Rugpjūčio 27 d. vakarą ŽŪK „Lumpėnų Rambyno“ erdviame kieme buvo tiek automobilių, kad nė rudens uodui nutūpti vietos neliko. Pagėgių, Šilutės ir daugelio kitų Lietuvos vietovių žmonės susirinko pagerbti šio kooperatyvo vadovo Remigijaus Kelnerio, kuriam rugpjūtį sukako 55-eri. Visi gavo dovaną – R. Kelnerio antrąją improvizacijų knygutę „Mano dievai“.

Remigijų Kelnerį (pirmas iš kairės) pasveikino būrys ūkininkų – bendraminčiai ir bendražygiai.

Palei kluono sieną sustatyti presuotų šiaudų stačiakampiai, jais užkrauta ir galinė siena. Išcementuotos grindys, daug suolų, kėdžių, tačiau visiems, vis besirenkantiems, 150 vietų atsisėsti neužteko. Švietė baltutėliai vaišių stalai, patalpos kampe ant pakylos – muzikantai ir dainininkai. Gausybei sveikintojų, jų dovanoms, gėlėms erdvės buvo palikta daug…
Remigijus Kelneris – vienas iš keturių brolių, trijų dukrų tėvas, penkių anūkų senelis, laimingos šeimos galva, didelės giminės siela, žemės vyras, dienas skiriantis pieno gamybai, javams, kultūros mecenatas, renginių, organizacijų rėmėjas, Pagėgių krašto politikas, ragavęs ir vieno iš Savivaldybės vadovų duonos, oponuojantis ano krašto „tvarkai ir teisingumui“, aktyvus žemdirbių organizacijų narys, kaimo gynėjas, dabar – ir dviejų knygučių autorius. Jo improvizacijose yra vietos visam tam, iš ko susideda šio veiklaus žmogaus gyvenimas.
„Mano dievuose“
“… kiek Žemėje yra žmonių, kurie kiekvieną rytą sutinka būdami nelaimingi, alkani, ligoti, neturėdami pastogės, būdami nelaisvėje, žiauriai kariaudami… Mes, lietuviai, turime kas rytą dėkoti tėvams, seneliams už iškovotą laisvę, išlaikytą kalbą ir kultūrą. Dėkokime kas rytą… /…/ Mes esame patys šeimininkai – savo žemės, savo namų. /…/ Aš dar kartą nusilenksiu savo Tėvams, šeimai, Lietuvai ir Jums, mano bičiuliai, už galimybę kasryt ištarti: „Labas rytas!“ Tai – iš R. Kelnerio knygutės įžangoje dėstomų tiesų.
Pirmojo skyriaus improvizacijos – draugams ir plunksnos bičiuliams. Čia surasime pažįstamų vardų: šilutiškius – šviesios atminties Mintarą Smelevičių, „vienadienius karalius“ į poeziją sukėlusį Marijų Budraitį, žurnalistą Stasį Mėlinauską, Rambyno kalno fotografą Eugenijų Skipitį, Bitėnų kaimo šviesuolį šviesios atminties Kazimierą Žemgulį, kuris buvo R. Kelnerio mokytojas. „Nors šie namai tik laikinai, čia gyvena mano dievai“ – tai posmelis iš skyriaus „Šeimai“, kurį užbaigia eilėraštis „Mano malda“: „Niekada dėl savęs neprašiau, niekada dėl savęs nebijojau, dėl kitų, Tėve mūsų, prašau tik sveikatos ir laimės daugiau“. Pluoštelis eilių sutalpinta į skyrių „Mano gyvenimas“.
Kam skirti posmeliai skyriuje „Jiems“? Čia sustokime. „Jei būsi paklusnus ir valgysi pelus, tai plaukiosi garde su murzina kiaule“, – rašo R. Kelneris. Knygelę užbaigia trumpiausias ketureilis: „Premjeras palinkėjo ir persigalvojo“.
Sveikintojų kalbos
Pirmieji sveikino R. Kelnerio žmona Dalia, dukros Sandra ir Indrė (jaunėlė Greta tuo metu su studentais svečiavosi Havajuose), žentai, anūkai. Šeima dėkojo tėčiui, išmokiusiam, kad darbas nėra bausmė, meilė Tėvynei – garbė, meilė šeimai – šventa, kad tėtis šeimoje – mokytojas ir jos saugotojas.
Paspausti ranką ir apkabinti ėjo R. Kelnerio broliai su šeimomis, kiti giminaičiai – daug jų… Tądien jie plaukiodami laivu žvalgėsi po gražų Rambyno kraštą. Atvyko bendradarbių iš „Lumpėnų Rambyno“, didelis būrys Pagėgių krašto ūkininkų, nuo žemės neatitrūkusių vyrų, su kuriais „kėlė pieno riebumą“ dar anais laikais.
„Ačiū, kad prisidedi prie visų mūsų geresnio gyvenimo, – dėkojo agrokultūros kooperatyvo „Pienas LT“ vadovas Naglis Narauskas, pasidžiaugęs, kad pienininkystės rūpesčiai suvedė su Remigijumi, nestokojančiu drąsos keisti gyvenimą, suprantančiu žemės ūkio reikalus ir ginančiu kaimą – kukliu, santūriu, nedaugžodžiaujančiu žmogumi. – Esi didelis šviesulys šiame krašte, šeimoje, giminėje…“
Sveikino rašantys, kuriantys žmonės: S. Mėlinauskas, nuo Rambyno kalno atvykę Giedrė ir Eugenijus Skipičiai, už mecenatystę dėkojo Bitėnų M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Buzdžiuvienė, Lumpėnų mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė, daug kitų įstaigų bei visuomeninių organizacijų atstovų.
Zenonas Komskis sukėlė šurmulį: abu su Remigijumi esą bendraklasiai, ragavę veterinarijos mokslų, abu iš keturių brolių šeimų, abu turi po tris dukras, abu lankė laisvųjų imtynių treniruotes. Tik Remigijus pasukęs į poeziją, o Z. Komskis likęs ištikimas imtynėms – treniruoja jaunąją kartą. Treneris įteikė jubiliatui tikrą medalį, kokiais apdovanojami imtynių kovą laimėjęs sportininkas.
Atvyko ir Pagėgių savivaldybės tarybos narių – opozicijos, kuriai priklauso R. Kelneris, ketvertukas. Beje, R. Kelneris priklauso Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.
Sveikino kaimynai, pora neiškabingomis pasivadinusių moterų užtraukė dainą, kad net širdis suvirpėjo. Dainavo scenoje ir vyrai.
Netrukus R. Kelneris su dėže knygelių ėjo ir jas dalijo visiems, o žmona Dalia pridėjo po obuolį iš šeimos sodo.
Šventė tęsėsi prie ilgo vaišių stalo.

Stasė SKUTULIENĖ

150 sėdimų vietų neužteko visiems, kurie suėjo ir suvažiavo į Lumpėnus pagerbti Remigijaus Kelnerio 55 metų sukakties proga ir pasidžiaugti jo išleista antrąja knygute „Mano dievai“.

150 sėdimų vietų neužteko visiems, kurie suėjo ir suvažiavo į Lumpėnus pagerbti Remigijaus Kelnerio 55 metų sukakties proga ir pasidžiaugti jo išleista antrąja knygute „Mano dievai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite