Sugužėjo, suskambėjo – kaip bičių avilys vasarvidį

Atrodė, kad į Gardamo miestelio šventę-festivalį „Sugužėkim, suskambėkim“ suplūdo iš viso margo sviesto – sekmadienį, šventei įpusėjus, automobiliai vis dar plūdo, nors jų eilės buvo nutįsusios per visą miestelį.

Inkaklių muzikantai.

 

Šventė prasidėjo juknaitiškių spektakliu šeštadienį. Sekmadienį Gardamo parapijos šv. Roko bažnyčioje tikintieji rinkosi į šv. Petro ir Povilo atlaidus. Sporto aistruoliai varžėsi krepšinio, tinklinio aikštelėse, varžytuvėse skambėjo smagios muzikantų melodijos, pasakoriai porino būtas nebūtas istorijas.Graži šventės akimirka – varduvininkų ir jaunų ūkininkų pagerbimas.
Svarbiausiai Gardamo seniūnijos šventei organizuoti susitelkė seniūnijos bendruomenė, netrūko rėmėjų, globėjų, talkino net pati gamta, dovanojusi nuostabiai gražią vasaros dieną.
Grojo, porino, skambėjo dainos
Į pavienių muzikantų ir pasakorių šventę-varžytuves Gardame jau ne pirmus metus atvyksta ir gretimo Klaipėdos rajono muzikantų grupė „Sodų bernai“ iš Dovilų. Alfonsas, Vytautas ir Kasparas ne tik griežia, bet ir šventės akimirkas nuo pradžios iki pabaigos užfiksuoja, nepamiršdami į šokių sūkurį pakviesti šventės dalyves.
Nuo šventinės scenos, išpuoštos nepailstančiomis bitutėmis, skambėjo įvairiausio amžiaus atlikėjų melodijos. Jauniausias Šilutės folkloro kolektyvo „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė) narys Kasparas Nognius pagrojo du kūrinius, vieną – bandonija, kitą – lūpine armonikėle. Mindaugą Nogaitį iš Vilkų kampo atlydėjo sūnūs Gytis ir Ugnius. Šeimyniniam trio užgrojus „Sadūnų polką“, klausytojų kojos pačios kilnotis ėmė…
Lūpinės armonikėlės melodijomis užbūrė Pranas Lomsargis, šiemet į šventę atvykęs be savo žaviosios žmonos. „Po Joninių prasidėjo šienapjūtė. Namuose darbų netrūksta…“ – teisinosi muzikantas, primindamas, kad ir šiemet jo sodyboje apsigyveno juodieji gandrai.
Užburiančių melodijų pagriežė muzikantai Erikas Lorenčas, Gitana ir Rimas Tamašauskai, Algimantas Bagušinskas, Irena Bumblauskienė, Stasys Bružas, Valerijono Krutikovo vadovaujami moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir „Žaliakalnis“ iš Žemaičių Naumiesčio, inkakliškiai Juozas Andriekus, Bronius Miklovis, Antanas Montvydas. Būtų nebūtų istorijų paporino inkakliškės Virginija Rukšnaitienė ir Aurelija Norvilienė.
Pedagogė, tautodailininkė, pasakorė Teresė Lorencienė (priminusi, kad Gardamas yra jos tėviškė), dabar gyvenanti Šilmeižiuose, yra užrašiusi savo prisiminimus ir žmonių pasakojimus skaitytojams jau žinomoje tautosakinėje knygoje „Iš kartos į kartą“. Ten užrašyta ir legenda apie Gardamo kaimo pavadinimo kilmę. Šventės dalyviai klausėsi pasakorės tarmiško pasakojimo apie „liekarstvas“, kurios padeda vyrą prisivilioti, galėjo įsigyti pasakorės išleistą knygą, pasigėrėti jos karpiniais, kurie taip pat netrukus suguls į leidinį „Mes karpome, vaidiname ir deklamuojame“. Šiam leidiniui
išleisti autorė ieško rėmėjų.
Atsidėkodami šventės organizatoriai pasakoriams, muzikantams įteikė padėkos raštus ir šventės simbolių – bitučių – medaus.
Laimę namie radę
Pasveikinti Gardamo seniūnijos jaunieji ūkininkai, garsėjantys savo gražiais ūkiais: Vaida ir Sigitas Petrošiai, Rasa ir Saulius Oželiai, Gražina ir Remigijus Lankučiai, Donatas Dobilinskas, Stasys Mačijauskas, Lina ir Mindaugas Balčiauskai, Diana ir Linas Žvirbliai, Renata ir Egidijus Kiudžiai, Justė ir Nerijus Arnašiai, Asta ir Nerijus Andrijauskai, Ligita ir Vilmantas Šikšniai, Nijolė ir Mindaugas Šumkauskai.
Jaunuosius ūkininkus sveikino Šilutės r. savivaldybės vadovai meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir specialistė Birutė Pocevičienė, įteikdami padėkos raštus, bitučių medaus su koriukais stiklainėliuose ir gėlių. Simbolinėmis dovanėlėmis apdovanoti varduvininkai Petrai, Povilai, Petrutės.
Iki vėlaus vakaro Gardame netilo muzika, o sutemus dangų nutvieskė fejerverkų pašvaistės.ai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Pedagogė, tautodailininkė, pasakorė Teresė Lorenčienė.

Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir specialistė Birutė Pocevičienė įteikė padėką ir medaus korį stiklainėlyje muzikantui Erikui Lorenčui. Tokios pat dovanos teko ir visiems kitiems varžytuvių dalyviams.

Griežia Pranas Lomsargis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite