Sugužėjo, suskambėjo – kaip bičių avilys vasarvidį

Atrodė, kad į Gardamo miestelio šventę-festivalį „Sugužėkim, suskambėkim“ suplūdo iš viso margo sviesto – sekmadienį, šventei įpusėjus, automobiliai vis dar plūdo, nors jų eilės buvo nutįsusios per visą miestelį.

Inkaklių muzikantai.

 

Šventė prasidėjo juknaitiškių spektakliu šeštadienį. Sekmadienį Gardamo parapijos šv. Roko bažnyčioje tikintieji rinkosi į šv. Petro ir Povilo atlaidus. Sporto aistruoliai varžėsi krepšinio, tinklinio aikštelėse, varžytuvėse skambėjo smagios muzikantų melodijos, pasakoriai porino būtas nebūtas istorijas.Graži šventės akimirka – varduvininkų ir jaunų ūkininkų pagerbimas.
Svarbiausiai Gardamo seniūnijos šventei organizuoti susitelkė seniūnijos bendruomenė, netrūko rėmėjų, globėjų, talkino net pati gamta, dovanojusi nuostabiai gražią vasaros dieną.
Grojo, porino, skambėjo dainos
Į pavienių muzikantų ir pasakorių šventę-varžytuves Gardame jau ne pirmus metus atvyksta ir gretimo Klaipėdos rajono muzikantų grupė „Sodų bernai“ iš Dovilų. Alfonsas, Vytautas ir Kasparas ne tik griežia, bet ir šventės akimirkas nuo pradžios iki pabaigos užfiksuoja, nepamiršdami į šokių sūkurį pakviesti šventės dalyves.
Nuo šventinės scenos, išpuoštos nepailstančiomis bitutėmis, skambėjo įvairiausio amžiaus atlikėjų melodijos. Jauniausias Šilutės folkloro kolektyvo „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė) narys Kasparas Nognius pagrojo du kūrinius, vieną – bandonija, kitą – lūpine armonikėle. Mindaugą Nogaitį iš Vilkų kampo atlydėjo sūnūs Gytis ir Ugnius. Šeimyniniam trio užgrojus „Sadūnų polką“, klausytojų kojos pačios kilnotis ėmė…
Lūpinės armonikėlės melodijomis užbūrė Pranas Lomsargis, šiemet į šventę atvykęs be savo žaviosios žmonos. „Po Joninių prasidėjo šienapjūtė. Namuose darbų netrūksta…“ – teisinosi muzikantas, primindamas, kad ir šiemet jo sodyboje apsigyveno juodieji gandrai.
Užburiančių melodijų pagriežė muzikantai Erikas Lorenčas, Gitana ir Rimas Tamašauskai, Algimantas Bagušinskas, Irena Bumblauskienė, Stasys Bružas, Valerijono Krutikovo vadovaujami moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir „Žaliakalnis“ iš Žemaičių Naumiesčio, inkakliškiai Juozas Andriekus, Bronius Miklovis, Antanas Montvydas. Būtų nebūtų istorijų paporino inkakliškės Virginija Rukšnaitienė ir Aurelija Norvilienė.
Pedagogė, tautodailininkė, pasakorė Teresė Lorencienė (priminusi, kad Gardamas yra jos tėviškė), dabar gyvenanti Šilmeižiuose, yra užrašiusi savo prisiminimus ir žmonių pasakojimus skaitytojams jau žinomoje tautosakinėje knygoje „Iš kartos į kartą“. Ten užrašyta ir legenda apie Gardamo kaimo pavadinimo kilmę. Šventės dalyviai klausėsi pasakorės tarmiško pasakojimo apie „liekarstvas“, kurios padeda vyrą prisivilioti, galėjo įsigyti pasakorės išleistą knygą, pasigėrėti jos karpiniais, kurie taip pat netrukus suguls į leidinį „Mes karpome, vaidiname ir deklamuojame“. Šiam leidiniui
išleisti autorė ieško rėmėjų.
Atsidėkodami šventės organizatoriai pasakoriams, muzikantams įteikė padėkos raštus ir šventės simbolių – bitučių – medaus.
Laimę namie radę
Pasveikinti Gardamo seniūnijos jaunieji ūkininkai, garsėjantys savo gražiais ūkiais: Vaida ir Sigitas Petrošiai, Rasa ir Saulius Oželiai, Gražina ir Remigijus Lankučiai, Donatas Dobilinskas, Stasys Mačijauskas, Lina ir Mindaugas Balčiauskai, Diana ir Linas Žvirbliai, Renata ir Egidijus Kiudžiai, Justė ir Nerijus Arnašiai, Asta ir Nerijus Andrijauskai, Ligita ir Vilmantas Šikšniai, Nijolė ir Mindaugas Šumkauskai.
Jaunuosius ūkininkus sveikino Šilutės r. savivaldybės vadovai meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir specialistė Birutė Pocevičienė, įteikdami padėkos raštus, bitučių medaus su koriukais stiklainėliuose ir gėlių. Simbolinėmis dovanėlėmis apdovanoti varduvininkai Petrai, Povilai, Petrutės.
Iki vėlaus vakaro Gardame netilo muzika, o sutemus dangų nutvieskė fejerverkų pašvaistės.ai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Pedagogė, tautodailininkė, pasakorė Teresė Lorenčienė.

Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir specialistė Birutė Pocevičienė įteikė padėką ir medaus korį stiklainėlyje muzikantui Erikui Lorenčui. Tokios pat dovanos teko ir visiems kitiems varžytuvių dalyviams.

Griežia Pranas Lomsargis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite