Sugužėjo, suskambėjo – kaip bičių avilys vasarvidį

Atrodė, kad į Gardamo miestelio šventę-festivalį „Sugužėkim, suskambėkim“ suplūdo iš viso margo sviesto – sekmadienį, šventei įpusėjus, automobiliai vis dar plūdo, nors jų eilės buvo nutįsusios per visą miestelį.

Inkaklių muzikantai.

 

Šventė prasidėjo juknaitiškių spektakliu šeštadienį. Sekmadienį Gardamo parapijos šv. Roko bažnyčioje tikintieji rinkosi į šv. Petro ir Povilo atlaidus. Sporto aistruoliai varžėsi krepšinio, tinklinio aikštelėse, varžytuvėse skambėjo smagios muzikantų melodijos, pasakoriai porino būtas nebūtas istorijas.Graži šventės akimirka – varduvininkų ir jaunų ūkininkų pagerbimas.
Svarbiausiai Gardamo seniūnijos šventei organizuoti susitelkė seniūnijos bendruomenė, netrūko rėmėjų, globėjų, talkino net pati gamta, dovanojusi nuostabiai gražią vasaros dieną.
Grojo, porino, skambėjo dainos
Į pavienių muzikantų ir pasakorių šventę-varžytuves Gardame jau ne pirmus metus atvyksta ir gretimo Klaipėdos rajono muzikantų grupė „Sodų bernai“ iš Dovilų. Alfonsas, Vytautas ir Kasparas ne tik griežia, bet ir šventės akimirkas nuo pradžios iki pabaigos užfiksuoja, nepamiršdami į šokių sūkurį pakviesti šventės dalyves.
Nuo šventinės scenos, išpuoštos nepailstančiomis bitutėmis, skambėjo įvairiausio amžiaus atlikėjų melodijos. Jauniausias Šilutės folkloro kolektyvo „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė) narys Kasparas Nognius pagrojo du kūrinius, vieną – bandonija, kitą – lūpine armonikėle. Mindaugą Nogaitį iš Vilkų kampo atlydėjo sūnūs Gytis ir Ugnius. Šeimyniniam trio užgrojus „Sadūnų polką“, klausytojų kojos pačios kilnotis ėmė…
Lūpinės armonikėlės melodijomis užbūrė Pranas Lomsargis, šiemet į šventę atvykęs be savo žaviosios žmonos. „Po Joninių prasidėjo šienapjūtė. Namuose darbų netrūksta…“ – teisinosi muzikantas, primindamas, kad ir šiemet jo sodyboje apsigyveno juodieji gandrai.
Užburiančių melodijų pagriežė muzikantai Erikas Lorenčas, Gitana ir Rimas Tamašauskai, Algimantas Bagušinskas, Irena Bumblauskienė, Stasys Bružas, Valerijono Krutikovo vadovaujami moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir „Žaliakalnis“ iš Žemaičių Naumiesčio, inkakliškiai Juozas Andriekus, Bronius Miklovis, Antanas Montvydas. Būtų nebūtų istorijų paporino inkakliškės Virginija Rukšnaitienė ir Aurelija Norvilienė.
Pedagogė, tautodailininkė, pasakorė Teresė Lorencienė (priminusi, kad Gardamas yra jos tėviškė), dabar gyvenanti Šilmeižiuose, yra užrašiusi savo prisiminimus ir žmonių pasakojimus skaitytojams jau žinomoje tautosakinėje knygoje „Iš kartos į kartą“. Ten užrašyta ir legenda apie Gardamo kaimo pavadinimo kilmę. Šventės dalyviai klausėsi pasakorės tarmiško pasakojimo apie „liekarstvas“, kurios padeda vyrą prisivilioti, galėjo įsigyti pasakorės išleistą knygą, pasigėrėti jos karpiniais, kurie taip pat netrukus suguls į leidinį „Mes karpome, vaidiname ir deklamuojame“. Šiam leidiniui
išleisti autorė ieško rėmėjų.
Atsidėkodami šventės organizatoriai pasakoriams, muzikantams įteikė padėkos raštus ir šventės simbolių – bitučių – medaus.
Laimę namie radę
Pasveikinti Gardamo seniūnijos jaunieji ūkininkai, garsėjantys savo gražiais ūkiais: Vaida ir Sigitas Petrošiai, Rasa ir Saulius Oželiai, Gražina ir Remigijus Lankučiai, Donatas Dobilinskas, Stasys Mačijauskas, Lina ir Mindaugas Balčiauskai, Diana ir Linas Žvirbliai, Renata ir Egidijus Kiudžiai, Justė ir Nerijus Arnašiai, Asta ir Nerijus Andrijauskai, Ligita ir Vilmantas Šikšniai, Nijolė ir Mindaugas Šumkauskai.
Jaunuosius ūkininkus sveikino Šilutės r. savivaldybės vadovai meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir specialistė Birutė Pocevičienė, įteikdami padėkos raštus, bitučių medaus su koriukais stiklainėliuose ir gėlių. Simbolinėmis dovanėlėmis apdovanoti varduvininkai Petrai, Povilai, Petrutės.
Iki vėlaus vakaro Gardame netilo muzika, o sutemus dangų nutvieskė fejerverkų pašvaistės.ai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Pedagogė, tautodailininkė, pasakorė Teresė Lorenčienė.

Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir specialistė Birutė Pocevičienė įteikė padėką ir medaus korį stiklainėlyje muzikantui Erikui Lorenčui. Tokios pat dovanos teko ir visiems kitiems varžytuvių dalyviams.

Griežia Pranas Lomsargis.

Hits: 136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite