Sugužėjo į „Sportiškiausios šeimos“ turnyrą

Antradienį Gluosnių gatvėje, Šilutėje, didžioji krepšinio sporto salė tapo šeimų šventės vieta. Į Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro surengtą „Sportiškiausios šeimos“ turnyrą, skirtą Tarptautinei šeimos dienai paminėti, sugužėjo gausybė mamų, tėčių ir jų vaikučių.

Visos komandos, kurios varžėsi „Sportiškiausios šeimos“ turnyre – jau su apdovanojimais rankose.

Visos komandos, kurios varžėsi „Sportiškiausios šeimos“ turnyre – jau su apdovanojimais rankose.

Šįkart Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir biuro darbuotojos kartu su Šilutės sporto klubu „Atėnė“ ir „Šilutės sporto“ viešąja įstaiga surengė „Sportiškiausios šeimos“ turnyrą, į kurį atvyko 11 komandų, atstovavusių 5 Šilutės miesto ir Švėkšnos vaikų lopšeliams-darželiams. Komandoje – tėtis, mama ir vaikas, nors buvo ir kitaip. Visi pasipuošę, kai kurie net turėjo specialią vienodos spalvos aprangą, nugaros pusėje užrašytas vardas ir t. t.

Parungtyniauti vienoje komandoje kartu su tėveliais – išbandymas ir džiaugsmas mažiesiems. Ko gero, šiuo džiaugsmu gyveno ir tėveliai, ir žiūrovai. O įspūdžių turėjo užtekti ir sugrįžus į namus, nes visos komandos pasirodė puikiai, trys pelnė nugalėtojų vardus. Tačiau šioje šventėje svarbu buvo ir kitkas.
Kaip jie moka, taip ir šoka…
Šventę pradėjo mažyliai šokėjai. „Atėnės“ mergytės – baltomis suknytėmis, besiplaikstančiais palaidais plaukais. O jau judesiai! Užtat žiūrovų sujudimas – didelis: kas mokėjo, tas fotografavo. Panašiai buvo sutikti šokėjai iš „Gintarėlio“ bei „Žibutės“ vaikų lopšelių-darželių. Būreliai – nemaži, vieni šoko iš visų jėgų, kiti akimis ieškojo savo mamų, tėvelių, jiems šypsojosi ir netrukus jau bėgo prisiglausti. Vertėjo pamatyti, kaip į šokančius savo vaikus žiūrėjo mamos, vis nusišypsodamos, vis nusijuokdamos ir kažką pasakydamos šalia stovinčiam sutuoktiniui ar draugui. Vyrai irgi neslėpė emocijų. Šios šilumos ir džiaugsmo akimirkos, suteiktos tėvams, galbūt visai jų šeimai, – ypač svarbios: jos tvirtina šeimą, tėvų ir vaikų ryšį.
Mažosios šokėjos sukosi ir salės pakrašty, nors tuo metu jau pasirodė kita grupė. Kostiumu pasipuošęs berniukas labiau domėjosi mama, o ne šokiu. Kitas kukliai judino rankas ir kojas. Tačiau mergaitės tiesiog šėlo. Turėsime šokėjų, jų tikrai netrūks, jeigu tokia gera pradžia.
Trims šokėjų grupėms ir jų vadovėms V. Vaivadaitė įteikė saldumynų pakus. Šokis – irgi sportas, tai vertina ir gyventojų sveikata besirūpinanti V. Vaivadaitė.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė (centre).

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė (centre).

Pirmoji vieta – D. ir V. Kazlauskams
Turnyre nestigo išradingų ir linksmų užduočių – su kamuoliais, lankais. Dalyviams teko įveikti įvairių kliūčių ruožus. Vaikas su balionu apibėga kliūtis, mama tą daro ranka ore pamušinėdama balioną, tėtis balioną turi išlaikyti ore jau lazda… Kiek kas turi jėgų – tokios užduotys. Arba reikėjo badmintono rakete kuo toliau numesti „pūką“…
Beveik dvi valandas trukusi šventė baigėsi nugalėtojų apdovanojimu. Visos komandos apdovanotos padėkomis, knygomis „Gaminkime patys“ su mažojo virėjo paslaptimis, kamuoliais. Tris pirmąsias vietas užėmusios komandos gavo diplomus ir dar kitų dovanų.
Pirmąją vietą laimėjo „Raudonkepuraitės“ darželio komanda – Džiuljeta ir Virginijus Kazlauskai su būsimąja pirmoke Kornelija. Vyresnis šeimos sūnus – moksleivis. Šeima gyvena Laučių kaime, Šilutės seniūnijoje. Anot priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogės Irenos Gvildienės, šie tėvai aktyvūs, noriai dalyvauja darželio bendruomenės veikloje. Abu šios šeimos vaikai lankė „Raudonkepuraitę“.
Antrąją vietą laimėjo Jovita ir Gediminas Šiaudvyčiai su dvyniais Roku ir Daniele, kurie „Žibutės“ darželyje lanko priešmokyklinę grupę, turi šeima ir vyresnę dukrą Guodą, kuri jau mokosi Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje. Visiems trims savo vaikams šeima buvo pasirinkusi „Žibutės“ darželį.
Trečioji vieta atiteko „Žvaigždutės“ darželio atstovams – Ingridai ir Eugenijui Juodženčiams su sūneliu Gustu, o dukrai Gabrielei jau 14 metų. „Abiem vaikams pasirinkome „Žvaigždutę“, geresnio darželio neįsivaizduoju“, – „Pamariui sakė I. Juodžentienė, šeimų turnyrą pavadinusi smagia švente, kurioje dalyvaudami abu su vyru pamatė, koks greitas, vikrus jų mažasis Gustas.
Verta padėkoti biuro direktorei V.Vaivadaitei, kad Tarptautinės šeimos dienos proga suorganizavo tikrą šeimų šventę.

Stasė SKUTULIENĖ

„Sportiškiausios šeimos“ turnyro nugalėtojai Džiuljeta ir Virginijus Kazlauskai su dukrele Kornelija.

„Sportiškiausios šeimos“ turnyro nugalėtojai Džiuljeta ir Virginijus Kazlauskai su dukrele Kornelija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite