Kas bendra tarp vėjo jėgainių ir fontano?

Birželio 1 d. sukako du mėnesiai, kai Pagėgių savivaldybės administracijos direktore dirba partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė Dainora Butvydienė, ir anksčiau šioje Savivaldybėje dirbusi administracijos direktore bei direktoriaus pavaduotoja. „Pamarys“ pateikia interviu su Dainora BUTVYDIENE.

Rudenį šioje naujoje vietoje turėtų apsigyventi Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai. Autorės nuotr.

– Pagėgių vaikų darželio teritorijoje triūsia statybininkai, netrukus jų rasis ir Pagėgių vaikų globos namuose, kur persikels darželinukai, savo patalpas palikę globos namų vaikams. Kada bus užbaigtas šis keitimasis patalpomis ir bus dvejos įkurtuvės?
– Pagrindinis vaikų darželio pastatas jau tuščias, jame ir šalia nebaigtuose statyti dar dviejuose pastatuose šiuo metu triūsia statybininkai. Vaikų darželio teritorijoje yra dar vienas pastatas. Jame šiuo metu veikia vaikų darželis su mažesniu vaikų skaičiumi. Tėvelių buvo prašyta, jeigu atostogauja, turi artimųjų, galinčių prižiūrėti vaikučius, kol kas jų nevesti į darželį. Taip darželį lankančių vaikučių sumažėjo. Nuo liepos 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos darželis nedirbs – tai atostogų metas. Iki spalio mėnesio tikimės įrengti vaikų darželį po Vaikų globos namų stogu. Šiam reikalui gauta 730 tūkst. litų, iš viso įrengti vaikų darželio patalpas ir pertvarkyti aplinką kainuos 785 tūkst. Lt.
Vaikų globos namams dabartinio darželio teritorijoje įrengti Pagėgių savivaldybė yra gavusi 2,7 milijono litų. Vaikai šeimomis turėtų apsigyventi trijuose pastatuose. Galbūt jų gyvenimas taps labiau panašus į gyvenimą namuose? Ir čia įkurtuvių tikimės jau šį rudenį.
– Birželio 10 dieną bendruomenės iškilmingai pasirašys sutartis su vėjo jėgainių statytojais Pagėgių krašte. Kokie galutiniai susitarimų rezultatai?
– Pagėgių savivaldybės teritorijoje atsiras 30 vėjo jėgainių. Jau tvarkomi keliai, ruošiamos aikštelės. Kelių sutvarkymas – tai irgi nauda, nes Savivaldybė, stokodama lėšų šiems darbams, tiek ir taip nebūtų padariusi. Sutarta, kad dešimt metų Pagėgių ir Lumpėnų bendruomenės kasmet gaus po 10 tūkstančių litų, Piktupėnų ir Kentrių bendruomenės – po 5000 litų. Dar 20 tūkst. litų Pagėgių bendruomenė kasmet gaus miesto šventei ir kalėdinės eglutės įžiebimo iškilmėms rengti. Be to, Pagėgiams teks vienkartinė apie 150 tūkst. litų parama fontanui Birutės gatvėje įrengti. Panašią vienkartinę paramą gaus ir Lumpėnų bendruomenė, kuri galės susitvarkyti gatvių apšvietimą ar padaryti kitų darbų.
Gegužės pabaigoje vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas, kad 2015 m. energijos išteklių gavybos nekilnojamojo turto mokestis bus 3 proc. jo vertės – tai papildomos pajamos į biudžetą. Kitokio nekilnojamojo turto mokestis nepakeistas – 0,5 proc. jo vertės.
– Ar Taryba sumažino ir žemės mokestį, atsižvelgė į bendruomenių, ūkininkų pageidavimus?
– Taip, Taryba savo sprendimu sumažino šių metų iš valstybės nuomojamos žemės mokesčio tarifus. Žemės ūkio paskirties žemės praėjusių metų tarifas buvo 2 procentai jos vertės, šiemet Pagėgių ir Panemunės miestų zonose šis mokestis yra 0,4 proc., likusioje teritorijoje – 1,8 procento. Namų valdoms šiais metais Pagėgiuose ir Panemunėje mokesčio tarifas nekito ir liko 0,3 procento, sumažintas mokestis Vilkyškių miestelio gyventojams – nuo 1,8 iki 0,8 procento, likusioje teritorijoje – nuo 2 proc. mažėja iki 1,5 procento. Komercinės paskirties žemės mokestis sumažintas nuo 4 procentų iki 2,5 procento. Žemės mokesčio tarifai nesikeičia: ir šiais metais žemės ūkio paskirties žemei – 2 procentai, gyvenamųjų teritorijų žemei – 0,3 procento, komercinės paskirties žemei – 1 procentas.
– Šiais metais savivaldybės gavo teisę skirstyti socialinę paramą. Įpusėjo metai, kokių turite rezultatų, pastebėjimų?
– Praėjusiais metais iki gegužės pabaigos Pagėgių krašte buvo išmokėta 1 257 626 litai socialinių išmokų. Šiemet iki gegužės pabaigos ši parama sudarė 924 710 Lt. Skirtumas – akivaizdus. Pernai pašalpoms išmokėta per 2,6 milijono litų, vadinasi, šiemet pavyks nemažai sutaupyti. Į paramos skyrimo reikalus įsitraukė bendruomenės, mokyklos, seniūnijos, veikia specialios komisijos, tad paramos gauna tik tie, kam priklauso. Sumažėjo šeimų bei asmenų, kurie apgaule gaudavo išmokas. Žmonės ėmė ieškotis darbo. Dalis išvyksta į užsienį, todėl mažėjo gyventojų. Glaudesni ryšiai palaikomi su Darbo birža, seniūnaičiais, SODRA, policija bei kitomis įstaigomis. Mažėja nelegalaus darbo, neįformintos prekybos. Darbingi asmenys, kurie neaugina mažų vaikų, už socialinę pašalpą dirba visuomenei naudingus darbus: tvarko aplinką, šienauja žolynus, tvarko gėlynus…
– Gegužės 29 d. įvykusiame posėdyje Taryba patvirtino naują Savivaldybės administracijos struktūrą. Kas keičiasi? Gal daugėja darbuotojų?
– Pareigybių skaičius nesikeičia. Ekonominės plėtros skyrius taps Strateginio planavimo ir investicijų skyriumi, nes Ūkio ir Ekonominės plėtros skyrių funkcijos neretai sutapdavo, tarsi abu skyriai dirbo tuos pačius darbus. Vyriausiąjį specialistą mobilizacijai administruoti nuo rugsėjo perdavė Ūkio skyriui. Į struktūrinius padalinius neįeis ir du nauji specialistai: vyriausiasis specialistas sveikatai ir sanitarijai; vyriausiasis specialistas kultūrai. Šie specialistai, kaip matyti iš pareigybės pavadinimo, koordinuos tų sričių įstaigų veiklą. Visi šie pertvarkymai įsigalios nuo rugsėjo. Atnaujintą administraciją sudarys direktorius, jo pavaduotojas, 14 skyrių, 5 į struktūrinius padalinius neįtraukti specialistai ir 5 seniūnijos.

Kalbėjosi
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite