Kas bendra tarp vėjo jėgainių ir fontano?

Birželio 1 d. sukako du mėnesiai, kai Pagėgių savivaldybės administracijos direktore dirba partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė Dainora Butvydienė, ir anksčiau šioje Savivaldybėje dirbusi administracijos direktore bei direktoriaus pavaduotoja. „Pamarys“ pateikia interviu su Dainora BUTVYDIENE.

Rudenį šioje naujoje vietoje turėtų apsigyventi Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai. Autorės nuotr.

– Pagėgių vaikų darželio teritorijoje triūsia statybininkai, netrukus jų rasis ir Pagėgių vaikų globos namuose, kur persikels darželinukai, savo patalpas palikę globos namų vaikams. Kada bus užbaigtas šis keitimasis patalpomis ir bus dvejos įkurtuvės?
– Pagrindinis vaikų darželio pastatas jau tuščias, jame ir šalia nebaigtuose statyti dar dviejuose pastatuose šiuo metu triūsia statybininkai. Vaikų darželio teritorijoje yra dar vienas pastatas. Jame šiuo metu veikia vaikų darželis su mažesniu vaikų skaičiumi. Tėvelių buvo prašyta, jeigu atostogauja, turi artimųjų, galinčių prižiūrėti vaikučius, kol kas jų nevesti į darželį. Taip darželį lankančių vaikučių sumažėjo. Nuo liepos 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos darželis nedirbs – tai atostogų metas. Iki spalio mėnesio tikimės įrengti vaikų darželį po Vaikų globos namų stogu. Šiam reikalui gauta 730 tūkst. litų, iš viso įrengti vaikų darželio patalpas ir pertvarkyti aplinką kainuos 785 tūkst. Lt.
Vaikų globos namams dabartinio darželio teritorijoje įrengti Pagėgių savivaldybė yra gavusi 2,7 milijono litų. Vaikai šeimomis turėtų apsigyventi trijuose pastatuose. Galbūt jų gyvenimas taps labiau panašus į gyvenimą namuose? Ir čia įkurtuvių tikimės jau šį rudenį.
– Birželio 10 dieną bendruomenės iškilmingai pasirašys sutartis su vėjo jėgainių statytojais Pagėgių krašte. Kokie galutiniai susitarimų rezultatai?
– Pagėgių savivaldybės teritorijoje atsiras 30 vėjo jėgainių. Jau tvarkomi keliai, ruošiamos aikštelės. Kelių sutvarkymas – tai irgi nauda, nes Savivaldybė, stokodama lėšų šiems darbams, tiek ir taip nebūtų padariusi. Sutarta, kad dešimt metų Pagėgių ir Lumpėnų bendruomenės kasmet gaus po 10 tūkstančių litų, Piktupėnų ir Kentrių bendruomenės – po 5000 litų. Dar 20 tūkst. litų Pagėgių bendruomenė kasmet gaus miesto šventei ir kalėdinės eglutės įžiebimo iškilmėms rengti. Be to, Pagėgiams teks vienkartinė apie 150 tūkst. litų parama fontanui Birutės gatvėje įrengti. Panašią vienkartinę paramą gaus ir Lumpėnų bendruomenė, kuri galės susitvarkyti gatvių apšvietimą ar padaryti kitų darbų.
Gegužės pabaigoje vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas, kad 2015 m. energijos išteklių gavybos nekilnojamojo turto mokestis bus 3 proc. jo vertės – tai papildomos pajamos į biudžetą. Kitokio nekilnojamojo turto mokestis nepakeistas – 0,5 proc. jo vertės.
– Ar Taryba sumažino ir žemės mokestį, atsižvelgė į bendruomenių, ūkininkų pageidavimus?
– Taip, Taryba savo sprendimu sumažino šių metų iš valstybės nuomojamos žemės mokesčio tarifus. Žemės ūkio paskirties žemės praėjusių metų tarifas buvo 2 procentai jos vertės, šiemet Pagėgių ir Panemunės miestų zonose šis mokestis yra 0,4 proc., likusioje teritorijoje – 1,8 procento. Namų valdoms šiais metais Pagėgiuose ir Panemunėje mokesčio tarifas nekito ir liko 0,3 procento, sumažintas mokestis Vilkyškių miestelio gyventojams – nuo 1,8 iki 0,8 procento, likusioje teritorijoje – nuo 2 proc. mažėja iki 1,5 procento. Komercinės paskirties žemės mokestis sumažintas nuo 4 procentų iki 2,5 procento. Žemės mokesčio tarifai nesikeičia: ir šiais metais žemės ūkio paskirties žemei – 2 procentai, gyvenamųjų teritorijų žemei – 0,3 procento, komercinės paskirties žemei – 1 procentas.
– Šiais metais savivaldybės gavo teisę skirstyti socialinę paramą. Įpusėjo metai, kokių turite rezultatų, pastebėjimų?
– Praėjusiais metais iki gegužės pabaigos Pagėgių krašte buvo išmokėta 1 257 626 litai socialinių išmokų. Šiemet iki gegužės pabaigos ši parama sudarė 924 710 Lt. Skirtumas – akivaizdus. Pernai pašalpoms išmokėta per 2,6 milijono litų, vadinasi, šiemet pavyks nemažai sutaupyti. Į paramos skyrimo reikalus įsitraukė bendruomenės, mokyklos, seniūnijos, veikia specialios komisijos, tad paramos gauna tik tie, kam priklauso. Sumažėjo šeimų bei asmenų, kurie apgaule gaudavo išmokas. Žmonės ėmė ieškotis darbo. Dalis išvyksta į užsienį, todėl mažėjo gyventojų. Glaudesni ryšiai palaikomi su Darbo birža, seniūnaičiais, SODRA, policija bei kitomis įstaigomis. Mažėja nelegalaus darbo, neįformintos prekybos. Darbingi asmenys, kurie neaugina mažų vaikų, už socialinę pašalpą dirba visuomenei naudingus darbus: tvarko aplinką, šienauja žolynus, tvarko gėlynus…
– Gegužės 29 d. įvykusiame posėdyje Taryba patvirtino naują Savivaldybės administracijos struktūrą. Kas keičiasi? Gal daugėja darbuotojų?
– Pareigybių skaičius nesikeičia. Ekonominės plėtros skyrius taps Strateginio planavimo ir investicijų skyriumi, nes Ūkio ir Ekonominės plėtros skyrių funkcijos neretai sutapdavo, tarsi abu skyriai dirbo tuos pačius darbus. Vyriausiąjį specialistą mobilizacijai administruoti nuo rugsėjo perdavė Ūkio skyriui. Į struktūrinius padalinius neįeis ir du nauji specialistai: vyriausiasis specialistas sveikatai ir sanitarijai; vyriausiasis specialistas kultūrai. Šie specialistai, kaip matyti iš pareigybės pavadinimo, koordinuos tų sričių įstaigų veiklą. Visi šie pertvarkymai įsigalios nuo rugsėjo. Atnaujintą administraciją sudarys direktorius, jo pavaduotojas, 14 skyrių, 5 į struktūrinius padalinius neįtraukti specialistai ir 5 seniūnijos.

Kalbėjosi
Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite