Suformuota Šilutės rinkimų komisija, partijose atkunta perbėgėliai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Šilutės rinkimų apygardos komisijos sudėtį ir paskyrė pirmininką – partijos Tvarka ir teisingumas atstovę Danguolę Dimičiukienę, kuri dirba Šilutės r. savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus buhaltere.

Arvydas Jakas.

Arvydas Jakas.

 

Komisija
Šilutės rinkimų apygardos komisiją sudaro: Rasa Balandienė, deleguota Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos, Antanas Balvočius – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas, Dalia Bernotienė – pasiūlė Savivaldybės administracijos direktorius, Laima Gurjanova – teisingumo ministro siūlymu, Edgaras Kuturys, atstovaujantis Lietuvos teisininkų sąjungai (beje, E. Kuturys dirba Klaipėdos r. savivaldybėje, yra Pagėgių savivaldybės tarybos narys), Regina Petrikienė – politinei partijai „Drąsos kelias“, Vaida Pocė – Darbo partijai, Raimondas Steponkus – Socialdemokratų partijai, Vytautas Žiogas – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui.

Naujovės
Šiuose rinkimuose bus naujovių. Nebeliko Šilutės – Pagėgių ir Šilutės – Šilalės rinkimų apygardų. Sudaryta atskira Šilutės rinkimų apygarda, į kurią įeina 28 balsavimo apylinkės Usėnų, Šilutės, Juknaičių, Rusnės, Saugų, Katyčių, Žemaičių Naumiesčio seniūnijose. Prie Šilutės priskirta Katyčių seniūnija ir Žemaičių Naumiestis.
Švėkšnos, Gardamo, Vainuto kraštas, kaip ir anksčiau, nepatenka į Šilutės apygardą, šių teritorijų gyventojai priskirti Pietų Žemaitijos rinkimų apygardai, kurioje bus ir Šilalės bei Rietavo savivaldybės.

Algirdas Gečas.

Algirdas Gečas.

Tokius pokyčius nulėmė siekis suvienodinti apygardose rinkėjų skaičių. Apygardų žemėlapio perbraižymas palietė daugumą savivaldybių: Pagėgių kraštas pateko į Jurbarko rinkimų apygardą. Pakeitimus lydėjo ir dabartinių Seimo narių nepasitenkinimas. Pavyzdžiui, su Pagėgiais susijusiam Kęstui Komskiui buvo parankiau kandidatuoti Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje, nes Pagėgių kraštas garantuodavo daug balsų. Dabar šis politikas ketina kandidatuoti vien Šilutės rajone. Kitas tvarkietis Remigijus Žemaitaitis į Seimą tiesiogiai buvo išrinktas Šilutės – Šilalės rinkimų apygardoje, o dabar teks dėl mandato varžytis Pietų Žemaitijos rinkimų apygardoje, t. y. Šilalėje ir dar Rietave bei sumažėjusioje Šilutės rajono dalyje.

Pirmasis posėdis
Pirmajame posėdyje komisijos nariai davė priesaiką, rinko pirmininko pavaduotoją ir komisijos sekretorių. Matyt, savivaldos rinkimų šleifas dar driekiasi. Juk Šilutės savivaldybės tarybos ir tiesioginių mero rinkimų rezultatai dėl grubių pažeidimų buvo panaikinti, teko rengti pakartotinius rinkimus. Įtarumo ir nepasitikėjimo radosi ir ką tik suformuotoje Šilutės apygardos rinkimų komisijoje, kuriai patikėta organizuoti Šilutės rajone Seimo rinkimus.
Į pirmąjį posėdį susirinkus Šilutės apygardos rinkimų komisijai, jos primininkė D. Dimičiukienė į pavaduotojus pasiūlė D. Bernotienę, tačiau komisija šias pareigas patikėjo V. Žiogui… Pirmininkė patyrė ir kitą pralaimėjimą: komisijos nariai nesutiko sekretorės pareigų patikėti R. Balandienei, buvo pasiūlyta L. Gurjanova. Tuomet pirmininkė pasiūlė D. Bernotienę. Kai L. Gurjanova ir D. Bernotienė nesutiko, liko R. Balandienės kandidatūra, tačiau už ją balsavo komisijos mažuma. Galiausiai komisijos sekretore išrinkta V. Pocė.
Tokiu būdu Rinkimų komisijos pirmininkė yra su teisėsauga reikalų turinčios partijos Tvarka ir teisingumas atstovė, pavaduotojas V. Žiogas – kyšininkavimo istorija išgarsėjusio Liberalų sąjūdžio, sekretorė – Darbo partijos, kurios kai kuriuos vadovus bei atstovus teismas pripažino kaltais…
Politinės reklamos teisėtumą stebės ir vertins L. Gurjanova ir A. Balvočius. Skundus dėl rinkėjų papirkimo tirs grupės vadovas E. Kuturys, L. Gurjanova, D. Bernotienė.
Savivaldybėje dirbantys D. Dimičiukienė, A. Balvočius, D. Bernotienė bei Šilutės seniūnas R. Steponkus atlyginimus gaus ir Savivaldybėje, ir užmokestį už darbą komisijoje.

Sandra Tamašauskienė.

Sandra Tamašauskienė.

Ir vėl perbėgėlių paradas…
„Pamarys“ primena politikus, kurie Šilutės apygardoje tiesiogiai sieks Seimo nario mandato. Tai socialdemokratas A. Skardžius, partijos Tvarka ir teisingumas narys K. Komskis, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Sandra Tamašauskienė. Liberalų sąjūdžiui atstovaus Algirdas Gečas, kuris į Šilutės r. savivaldybės tarybą per savivaldos rinkimus pateko su Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) komanda, kuriai vadovavo Arvydas Jakas. Netrukus iš trijų šios partijos atstovų Savivaldybės taryboje beliko vienas A. Jakas, nes A. Gečas su kolega V. Geču perėjo į Liberalų sąjūdį (šią partiją supurtė galingas kyšininkavimo skandalas), tapo šios partijos nariais. Šilutiškis A. Gečas neslepia, kad kandidatuoti į Seimą kaip Liberalų sąjūdžio atstovui nebus lengva, mat pasitikėjimas liberalsąjūdiečiais smuko. Bendražygių netekęs A. Jakas vėl kandidatuos į Seimą. Darbo partijos kandidatas Šilutės apygardoje – Aloyzas Ignašius.

A. S. Nausėda bėga pas valstiečius?
Socialdemokratų partiją paliko Alfredas Stasys Nausėda, šios partijos sąraše išrinktas Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Pensijos sulaukęs buvęs Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas, ūkininkas, A. S. Nausėda su kairiųjų partija, kaip ji besivadintų, žaidė ne kartą: tai įstodavo, tai pasitraukdavo… Per pakartotinius savivaldos rinkimus A.S. Nausėda buvo socialdemokratų kandidatas į rajono merus, bet pergalę šventė tvarkietis Vytautas Laurinaitis. Kai V. Laurinaitis ir A. Jakas antrajame tiesioginių mero rinkimų ture varžėsi dėl teisės užimti rajono mero postą, A. S. Nausėda viešai pareiškė remiąs A. Jaką, nors Socialdemokratų skyrius buvo kitos nuomonės…
Socialdemokratų Šilutės skyrius kandidatu į Seimą iškėlė A. Skardžių, o į partijos sąrašą pasiūlė vicemerą A. Balčytį ir A. S. Nausėdą. Partijos suvažiavimas patvirtino kandidatų sąrašą su A. Balčyčio pavarde.

Alfredas Stasys Nausėda.

Alfredas Stasys Nausėda.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis apie A. S. Nausėdos kandidatavimą antradienį telefonu „Pamariui“ sakė: „Nieko dar nežinau. Tokios informacijos skyrius negavo, nieko nesvarstėme… Žinau, kad Nausėda išstojo iš Socialdemokratų partijos. Ar jis bus mūsų kandidatas į Seimą, klauskite Ramūno Karbauskio. Mes siūlėme Kazimierą Nausėdą, buvusį Kauno vicemerą, bet partijos valdyba nepatvirtino. Tai tvarko Ramūnas Karbauskis. Mūsų niekas neinformuoja…“
A. S. Nausėda telefonu patvirtino, kad išstojo iš Socialdemokratų partijos, dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose bus aišku po rugpjūčio 5 d., kai viskas bus oficialu. „Pirma turiu įstoti į Valstiečių partiją, toks ketinimas yra, liepos 23 dieną tai bus aišku. Tada galėsiu pakomentuoti ir visa kita…“ – sakė A. S. Nausėda.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite