Suformuota Šilutės rinkimų komisija, partijose atkunta perbėgėliai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Šilutės rinkimų apygardos komisijos sudėtį ir paskyrė pirmininką – partijos Tvarka ir teisingumas atstovę Danguolę Dimičiukienę, kuri dirba Šilutės r. savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus buhaltere.

Arvydas Jakas.

Arvydas Jakas.

 

Komisija
Šilutės rinkimų apygardos komisiją sudaro: Rasa Balandienė, deleguota Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos, Antanas Balvočius – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas, Dalia Bernotienė – pasiūlė Savivaldybės administracijos direktorius, Laima Gurjanova – teisingumo ministro siūlymu, Edgaras Kuturys, atstovaujantis Lietuvos teisininkų sąjungai (beje, E. Kuturys dirba Klaipėdos r. savivaldybėje, yra Pagėgių savivaldybės tarybos narys), Regina Petrikienė – politinei partijai „Drąsos kelias“, Vaida Pocė – Darbo partijai, Raimondas Steponkus – Socialdemokratų partijai, Vytautas Žiogas – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui.

Naujovės
Šiuose rinkimuose bus naujovių. Nebeliko Šilutės – Pagėgių ir Šilutės – Šilalės rinkimų apygardų. Sudaryta atskira Šilutės rinkimų apygarda, į kurią įeina 28 balsavimo apylinkės Usėnų, Šilutės, Juknaičių, Rusnės, Saugų, Katyčių, Žemaičių Naumiesčio seniūnijose. Prie Šilutės priskirta Katyčių seniūnija ir Žemaičių Naumiestis.
Švėkšnos, Gardamo, Vainuto kraštas, kaip ir anksčiau, nepatenka į Šilutės apygardą, šių teritorijų gyventojai priskirti Pietų Žemaitijos rinkimų apygardai, kurioje bus ir Šilalės bei Rietavo savivaldybės.

Algirdas Gečas.

Algirdas Gečas.

Tokius pokyčius nulėmė siekis suvienodinti apygardose rinkėjų skaičių. Apygardų žemėlapio perbraižymas palietė daugumą savivaldybių: Pagėgių kraštas pateko į Jurbarko rinkimų apygardą. Pakeitimus lydėjo ir dabartinių Seimo narių nepasitenkinimas. Pavyzdžiui, su Pagėgiais susijusiam Kęstui Komskiui buvo parankiau kandidatuoti Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje, nes Pagėgių kraštas garantuodavo daug balsų. Dabar šis politikas ketina kandidatuoti vien Šilutės rajone. Kitas tvarkietis Remigijus Žemaitaitis į Seimą tiesiogiai buvo išrinktas Šilutės – Šilalės rinkimų apygardoje, o dabar teks dėl mandato varžytis Pietų Žemaitijos rinkimų apygardoje, t. y. Šilalėje ir dar Rietave bei sumažėjusioje Šilutės rajono dalyje.

Pirmasis posėdis
Pirmajame posėdyje komisijos nariai davė priesaiką, rinko pirmininko pavaduotoją ir komisijos sekretorių. Matyt, savivaldos rinkimų šleifas dar driekiasi. Juk Šilutės savivaldybės tarybos ir tiesioginių mero rinkimų rezultatai dėl grubių pažeidimų buvo panaikinti, teko rengti pakartotinius rinkimus. Įtarumo ir nepasitikėjimo radosi ir ką tik suformuotoje Šilutės apygardos rinkimų komisijoje, kuriai patikėta organizuoti Šilutės rajone Seimo rinkimus.
Į pirmąjį posėdį susirinkus Šilutės apygardos rinkimų komisijai, jos primininkė D. Dimičiukienė į pavaduotojus pasiūlė D. Bernotienę, tačiau komisija šias pareigas patikėjo V. Žiogui… Pirmininkė patyrė ir kitą pralaimėjimą: komisijos nariai nesutiko sekretorės pareigų patikėti R. Balandienei, buvo pasiūlyta L. Gurjanova. Tuomet pirmininkė pasiūlė D. Bernotienę. Kai L. Gurjanova ir D. Bernotienė nesutiko, liko R. Balandienės kandidatūra, tačiau už ją balsavo komisijos mažuma. Galiausiai komisijos sekretore išrinkta V. Pocė.
Tokiu būdu Rinkimų komisijos pirmininkė yra su teisėsauga reikalų turinčios partijos Tvarka ir teisingumas atstovė, pavaduotojas V. Žiogas – kyšininkavimo istorija išgarsėjusio Liberalų sąjūdžio, sekretorė – Darbo partijos, kurios kai kuriuos vadovus bei atstovus teismas pripažino kaltais…
Politinės reklamos teisėtumą stebės ir vertins L. Gurjanova ir A. Balvočius. Skundus dėl rinkėjų papirkimo tirs grupės vadovas E. Kuturys, L. Gurjanova, D. Bernotienė.
Savivaldybėje dirbantys D. Dimičiukienė, A. Balvočius, D. Bernotienė bei Šilutės seniūnas R. Steponkus atlyginimus gaus ir Savivaldybėje, ir užmokestį už darbą komisijoje.

Sandra Tamašauskienė.

Sandra Tamašauskienė.

Ir vėl perbėgėlių paradas…
„Pamarys“ primena politikus, kurie Šilutės apygardoje tiesiogiai sieks Seimo nario mandato. Tai socialdemokratas A. Skardžius, partijos Tvarka ir teisingumas narys K. Komskis, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Sandra Tamašauskienė. Liberalų sąjūdžiui atstovaus Algirdas Gečas, kuris į Šilutės r. savivaldybės tarybą per savivaldos rinkimus pateko su Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) komanda, kuriai vadovavo Arvydas Jakas. Netrukus iš trijų šios partijos atstovų Savivaldybės taryboje beliko vienas A. Jakas, nes A. Gečas su kolega V. Geču perėjo į Liberalų sąjūdį (šią partiją supurtė galingas kyšininkavimo skandalas), tapo šios partijos nariais. Šilutiškis A. Gečas neslepia, kad kandidatuoti į Seimą kaip Liberalų sąjūdžio atstovui nebus lengva, mat pasitikėjimas liberalsąjūdiečiais smuko. Bendražygių netekęs A. Jakas vėl kandidatuos į Seimą. Darbo partijos kandidatas Šilutės apygardoje – Aloyzas Ignašius.

A. S. Nausėda bėga pas valstiečius?
Socialdemokratų partiją paliko Alfredas Stasys Nausėda, šios partijos sąraše išrinktas Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Pensijos sulaukęs buvęs Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas, ūkininkas, A. S. Nausėda su kairiųjų partija, kaip ji besivadintų, žaidė ne kartą: tai įstodavo, tai pasitraukdavo… Per pakartotinius savivaldos rinkimus A.S. Nausėda buvo socialdemokratų kandidatas į rajono merus, bet pergalę šventė tvarkietis Vytautas Laurinaitis. Kai V. Laurinaitis ir A. Jakas antrajame tiesioginių mero rinkimų ture varžėsi dėl teisės užimti rajono mero postą, A. S. Nausėda viešai pareiškė remiąs A. Jaką, nors Socialdemokratų skyrius buvo kitos nuomonės…
Socialdemokratų Šilutės skyrius kandidatu į Seimą iškėlė A. Skardžių, o į partijos sąrašą pasiūlė vicemerą A. Balčytį ir A. S. Nausėdą. Partijos suvažiavimas patvirtino kandidatų sąrašą su A. Balčyčio pavarde.

Alfredas Stasys Nausėda.

Alfredas Stasys Nausėda.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis apie A. S. Nausėdos kandidatavimą antradienį telefonu „Pamariui“ sakė: „Nieko dar nežinau. Tokios informacijos skyrius negavo, nieko nesvarstėme… Žinau, kad Nausėda išstojo iš Socialdemokratų partijos. Ar jis bus mūsų kandidatas į Seimą, klauskite Ramūno Karbauskio. Mes siūlėme Kazimierą Nausėdą, buvusį Kauno vicemerą, bet partijos valdyba nepatvirtino. Tai tvarko Ramūnas Karbauskis. Mūsų niekas neinformuoja…“
A. S. Nausėda telefonu patvirtino, kad išstojo iš Socialdemokratų partijos, dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose bus aišku po rugpjūčio 5 d., kai viskas bus oficialu. „Pirma turiu įstoti į Valstiečių partiją, toks ketinimas yra, liepos 23 dieną tai bus aišku. Tada galėsiu pakomentuoti ir visa kita…“ – sakė A. S. Nausėda.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite