Strateginiai Šilutės rajono renginiai 2024 metais

Šilutės rajono savivaldybės taryba kasmet tvirtina Šilutės rajono savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašą, kuriems, formuojant biudžetą, numatomas dalinis finansavimas iš Kultūros plėtros ir paveldo puoselėjimo programos. Šilutės rajono savivaldybės taryba tvirtina strateginių kultūros renginių sąrašą, kuris sudaromas atsižvelgiant į rajono tradicijas, istorines datas, įvykių sukaktis, finansavimo galimybes.

Gruodį vykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje patvirtintas 2024 m. strateginių renginių sąrašas. 2024 m. strateginių kultūros renginių sąraše išskiriamos trys strateginių kultūros renginių dalys: valstybinės šventės ir minėtinos datos, tradiciniai renginiai ir nevyriausybinių organizacijų organizuojami renginiai. Pirmoje grupėje – Lietuvos valstybinės šventės, atmintinos datos, minimos ne tik kultūros įstaigose, bet ir seniūnijose, bendruomenėse.

Antroje grupėje – tradiciniai renginiai. Tai Šilutės miesto šventė ir Šilutės rajono savivaldybės seniūnijų bendruomenių organizuojami renginiai bei tradiciniais jau tapę: Lietuvos kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, renginys „Mes už šviesą“ Švėkšnoje, Ūkininkų šventė, Hermano Zudermano gimimo diena – Vokiečių kultūros diena, kas antrus metus F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojamas „Literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…’2024“, Kalėdinių renginių ciklas: Kalėdinės eglutės įžiebimas, eglučių alėjos atidarymas. Renginius organizuoja seniūnijas kuruojantys kultūros centrai ir seniūnijos, pasitelkiant bendruomenes, švietimo įstaigas ir kt.

Trečioje grupėje – nevyriausybinių organizacijų organizuojami renginiai: Kintų muzikos festivalis, „Rusnės festivalis“, Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas ir etninės kultūros renginys Vilkyčiuose „Vilko pėdomis“. Bendruomenių strateginių renginių datos aptartos su kultūros įstaigų vadovais, seniūnais. Jos bus patvirtintos mero potvarkiu.

Valstybinės šventės ir minėtinos datos

Šiame sąraše – 7 renginiai: Laisvės gynėjų diena, Valstybės atkūrimo diena, Nepriklausomybės atkūrimo diena, Gedulo ir vilties diena, Valstybės diena, Juodojo kaspino diena, Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena (atmintina diena).

Tradicinių renginių – 17

Tai Šilutės miesto šventė, Juknaičių, Vainuto, Gardamo, Kintų, Katyčių, Usėnų, Švėkšnos, Saugų, Rusnės, Žemaičių Naumiesčio seniūnijų bendruomenių renginiai, Ūkininkų šventė, Lietuvos kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, Hermano Zudermano gimimo diena – Vokiečių kultūros diena, Literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį… 2024“, renginys „Mes už šviesą“ Švėkšnoje ir Kalėdinių renginių ciklas: Kalėdinės eglutės įžiebimas, eglučių alėjos atidarymas.

Nevyriausybinių organizacijų renginiai – 4

Tai Kintų muzikos festivalis, „Rusnės festivalis“, Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas ir renginys „Vilko pėdomis“  Vilkyčiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą, ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir

Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas

„Rekordų akademija“ savo Facebook paskelbė šią naujieną. Paskaitykime. Lietuvos rekordas: Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas. Jo sąskaitoje – 61 aukso, 14 sidabro ir 7 bronzos medaliai! Didžioji dalis medalių iškovota Jiu-Jitsu varžybose, vykusiose ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose ES šalyse, taip pat JAV, Šveicarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tarp trofėjų – ir 15 taurių bei NAGA čempiono diržas, iškovotas JAV vykusiame čempionate. Medalius Eljotas pelnė ir kitose sporto šakose – motokrosas, keturračiai, bėgimas,

Lietuvos istorija, įamžinta monetose, medaliuose

Jau praėjo 33 metai nuo Sausio 13-osios įvykių. Ši pergalė Lietuvos istorijoje yra viena iš didžiausių ir reikšmingiausių, ji paskatino sovietų imperijos griūtį. Šiai pergalei įamžinti buvo sukurti ir išleisti specialūs apdovanojimai ir monetos. Lietuvos bankas, minėdamas Sausio 13-osios įvykių penkerių metų jubiliejų, 1996 m. išleido kolekcinę proginę 50 litų monetą. Moneta nukaldinta iš 925 prabos sidabro, sveria 23,3 g, monetos skersmuo 34 mm, tiražas – 6 000 vienetų. Monetos averse vaizduojamas Lietuvos Respublikos herbas skyde, iš abiejų jo pusių

Apsemti kelių ruožai sudaro 70 km

Automobilių kelių direkcija vasario 27 d. paskelbė sąrašą kelių ruožų, kurie vis dar apsemti potvynio vandens. Iš viso Lietuvoje po vandeniu tebėra 70 km kelių, daugiausia – Šilutės rajone, Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas: kelyje Rusnė-Pakalnė-Uostadvaris nuo 4,55 iki 7,09 km vandens gylis 20 cm; kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai penkiose atkarpose vandens gylis 40, 60, 30, 60 ir 60 cm; kelyje Juknaičiai-Sausgalviai-Tatamiškiai dviejose atkarpose vandens gylis po 50 cm; kelyje Rusnė-Bevardis upelis nuo 2,60 iki 5 km vandens

Taip pat skaitykite