Stinga naujų automobilių? Perkam naudotą transporto priemonę

Nors naujų automobilių parduota mažiau, išaugo naudotų automobilių segmentas, o didžiausias proveržis – elektromobilių kategorijoje. Tokią išvadą daro bendrovė „Moller Auto“, atstovaujanti „Volkswagen“ ir „Audi“ automobilių prekės ženklams, suskaičiavusi pirmojo šių metų pusmečio automobilių pardavimo rezultatus.

„Sėsti už elektromobilio vairo Lietuvos gyventojus skatina mokesčių lengvatos, mažesni automobilio išlaikymo kaštai ir gerokai mažesnis poveikis aplinkai. Taip pat ir tokios smulkmenos, kaip nemokamas parkavimas bei speciali eismo juosta elektriniams automobiliams. Gyventojai elektromobilius pradėjo matyti ne kaip tolimos ateities simbolį, bet dabarties sprendimą, kuris ne tik draugiškas aplinkai, bet ir mažiau ploninantis kišenę. Ekonomiškai efektyvių sprendimų verčia ieškoti neeilinė geopolitinė ir ekonominė situacija – karas Ukrainoje ir rekordinius 21 proc. siekianti infliacija“, – komentuoja Izīda Gerkena, bendrovės „Moller Auto“ vyriausioji veiklos vadovė Baltijos šalyse.

Pasak jos, dar labiau elektromobilių paklausą turėtų išauginti nuo šių metų birželio 2 d. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atnaujinta skatinamoji priemonė – 2500 eurų kompensacija perkantiems naudotą elektromobilį ir 5000 eurų kompensacija perkantiems naują elektromobilį. Iš viso išmokoms numatyta skirti 35 mln. Eurų.

Naujų automobilių deficitas

Bendrovė šių metų pirmą pusmetį Lietuvoje pardavė trečdaliu (29 proc.) mažiau naujų automobilių nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Tuo tarpu priešinga situacija naudotų automobilių rinkoje, šiemet jų bendrovė pardavė net 60 proc. daugiau.

Didžiausią įtaką bendram naujų automobilių pardavimų mažėjimui turėjo būtent trečdaliu (31 proc.) smukę degalais varomų naujų automobilių pardavimai. Tuo tarpu naudotų degalais varomų automobilių nupirkta 52 proc. daugiau. Šių metų pirmą pusmetį parduota 70 proc. daugiau naujų hibridinių automobilių nei tuo pačiu metu 2021-aisiais.

„Nors naujų automobilių pardavimo rodikliai smuko, jų paklausa tikrai nesumažėjo. Tokiems rezultatams didžiausią įtaką turėjo gamybos ir tiekimo grandinių iššūkiai, kurie vis dar kamuoja automobilių pramonę. Šiuos iššūkius jau pandemijos metu pajuto Lietuvos gyventojai, norėję įsigyti naujus automobilius. Kol nebus kalbama apie karo Ukrainoje baigtį bei šmėžuojant dar vienos pandemijos bangos grėsmei, naujų automobilių pasiūla paklausos nepasieks. Tačiau naujų automobilių deficitą šiuo laikotarpiu sėkmingai užpildo naudotų automobilių segmentas“, – komentuoja I. Gerkena.

Populiariausi automobilių modeliai

Tarp degalais varomų naujų automobilių (kuriais prekiauja „Moller Auto“)  šių metų pirmąjį pusmetį lyderiauja „VW Tiguan“, „VW T-Cross“, „VW Passat“, „VW T-Roc“ ir „VW Caddy“. Tarp naujų hibridinių automobilių lietuvių mėgstamiausi modeliai yra „VW Tiguan“, „VW Multivan“ ir „VW Arteon“, o iš naujų elektromobilių – „Audi e-tron“, „VW ID.3“, „VW ID.4“, „Audi Q4 e-tron“ ir „VW ID.5“.

Tarp degalais varomų naudotų automobilių šiemet pirmauja „VW Passat“, „VW Golf“, „VW Tiguan“, „VW T-Cross“, „Audi A6“. Tarp hibridinių naudotų automobilių populiariausi yra „VW Golf“, „VW Tiguan“, „Toyota Auris“. Tuo tarpu naudotų elektromobilių gretose – „Audi e-tron“, „Audi Q4 e-tron“, „VW ID.3“, „VW up!“, „VW Golf“.

„Nuo praėjusių metų pirmojo pusmečio šių metų populiariausieji automobilių modeliai ne itin skiriasi – tai parodo, kad šalies gyventojai pamėgo ir pasitiki šiais automobiliais. Jų gretas papildė atnaujintas „VW T-Roc“ modelis, taip pat visiškai nauji „VW Multivan“ ir „VW ID.5“ modeliai“, – reziumuoja I. Gerkena.

 

  • Apie UAB „Moller Auto“ Lietuvoje:
    „Moller Auto“ grupė, atstovaujanti „Volkswagen“ ir „Audi“ automobilių prekės ženklus, veikia visose trijose Baltijos šalyse. „Moller Auto“ grupę Baltijos šalyse sudaro 9 įmonės – jų bendra neaudituota apyvarta 2021 m. buvo 267 mln. eurų, o neaudituotas pelnas prieš mokesčius siekė 9 mln. eurų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite