Stinga naujų automobilių? Perkam naudotą transporto priemonę

Nors naujų automobilių parduota mažiau, išaugo naudotų automobilių segmentas, o didžiausias proveržis – elektromobilių kategorijoje. Tokią išvadą daro bendrovė „Moller Auto“, atstovaujanti „Volkswagen“ ir „Audi“ automobilių prekės ženklams, suskaičiavusi pirmojo šių metų pusmečio automobilių pardavimo rezultatus.

„Sėsti už elektromobilio vairo Lietuvos gyventojus skatina mokesčių lengvatos, mažesni automobilio išlaikymo kaštai ir gerokai mažesnis poveikis aplinkai. Taip pat ir tokios smulkmenos, kaip nemokamas parkavimas bei speciali eismo juosta elektriniams automobiliams. Gyventojai elektromobilius pradėjo matyti ne kaip tolimos ateities simbolį, bet dabarties sprendimą, kuris ne tik draugiškas aplinkai, bet ir mažiau ploninantis kišenę. Ekonomiškai efektyvių sprendimų verčia ieškoti neeilinė geopolitinė ir ekonominė situacija – karas Ukrainoje ir rekordinius 21 proc. siekianti infliacija“, – komentuoja Izīda Gerkena, bendrovės „Moller Auto“ vyriausioji veiklos vadovė Baltijos šalyse.

Pasak jos, dar labiau elektromobilių paklausą turėtų išauginti nuo šių metų birželio 2 d. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atnaujinta skatinamoji priemonė – 2500 eurų kompensacija perkantiems naudotą elektromobilį ir 5000 eurų kompensacija perkantiems naują elektromobilį. Iš viso išmokoms numatyta skirti 35 mln. Eurų.

Naujų automobilių deficitas

Bendrovė šių metų pirmą pusmetį Lietuvoje pardavė trečdaliu (29 proc.) mažiau naujų automobilių nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Tuo tarpu priešinga situacija naudotų automobilių rinkoje, šiemet jų bendrovė pardavė net 60 proc. daugiau.

Didžiausią įtaką bendram naujų automobilių pardavimų mažėjimui turėjo būtent trečdaliu (31 proc.) smukę degalais varomų naujų automobilių pardavimai. Tuo tarpu naudotų degalais varomų automobilių nupirkta 52 proc. daugiau. Šių metų pirmą pusmetį parduota 70 proc. daugiau naujų hibridinių automobilių nei tuo pačiu metu 2021-aisiais.

„Nors naujų automobilių pardavimo rodikliai smuko, jų paklausa tikrai nesumažėjo. Tokiems rezultatams didžiausią įtaką turėjo gamybos ir tiekimo grandinių iššūkiai, kurie vis dar kamuoja automobilių pramonę. Šiuos iššūkius jau pandemijos metu pajuto Lietuvos gyventojai, norėję įsigyti naujus automobilius. Kol nebus kalbama apie karo Ukrainoje baigtį bei šmėžuojant dar vienos pandemijos bangos grėsmei, naujų automobilių pasiūla paklausos nepasieks. Tačiau naujų automobilių deficitą šiuo laikotarpiu sėkmingai užpildo naudotų automobilių segmentas“, – komentuoja I. Gerkena.

Populiariausi automobilių modeliai

Tarp degalais varomų naujų automobilių (kuriais prekiauja „Moller Auto“)  šių metų pirmąjį pusmetį lyderiauja „VW Tiguan“, „VW T-Cross“, „VW Passat“, „VW T-Roc“ ir „VW Caddy“. Tarp naujų hibridinių automobilių lietuvių mėgstamiausi modeliai yra „VW Tiguan“, „VW Multivan“ ir „VW Arteon“, o iš naujų elektromobilių – „Audi e-tron“, „VW ID.3“, „VW ID.4“, „Audi Q4 e-tron“ ir „VW ID.5“.

Tarp degalais varomų naudotų automobilių šiemet pirmauja „VW Passat“, „VW Golf“, „VW Tiguan“, „VW T-Cross“, „Audi A6“. Tarp hibridinių naudotų automobilių populiariausi yra „VW Golf“, „VW Tiguan“, „Toyota Auris“. Tuo tarpu naudotų elektromobilių gretose – „Audi e-tron“, „Audi Q4 e-tron“, „VW ID.3“, „VW up!“, „VW Golf“.

„Nuo praėjusių metų pirmojo pusmečio šių metų populiariausieji automobilių modeliai ne itin skiriasi – tai parodo, kad šalies gyventojai pamėgo ir pasitiki šiais automobiliais. Jų gretas papildė atnaujintas „VW T-Roc“ modelis, taip pat visiškai nauji „VW Multivan“ ir „VW ID.5“ modeliai“, – reziumuoja I. Gerkena.

 

  • Apie UAB „Moller Auto“ Lietuvoje:
    „Moller Auto“ grupė, atstovaujanti „Volkswagen“ ir „Audi“ automobilių prekės ženklus, veikia visose trijose Baltijos šalyse. „Moller Auto“ grupę Baltijos šalyse sudaro 9 įmonės – jų bendra neaudituota apyvarta 2021 m. buvo 267 mln. eurų, o neaudituotas pelnas prieš mokesčius siekė 9 mln. eurų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

bibliotekose

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. „Europos šeimoje“ Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite