Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą.

Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti tinkamus lauko šviestuvus ir jų jungiamąsias detales. Taip pat svarbu pasirūpinti tinkamai atlikta lauko elektros instaliacija.

Šviestuvai, skirti naudoti lauke

Be LED lempų, saulės lempų ir lempų su judesio ir sutemų jutikliais, galime rinktis iš įvairių šviestuvų, kurie skiriasi montavimo ir estetikos požiūriu. Tai prožektoriai, sieniniai šviestuvai bei pastatomi lauko šviestuvai.

Prožektoriai skleidžia stiprią šviesą, todėl juos naudodami padidinsime savo saugumą lauke sutemus. Įrengti su judesio davikliais jie taip pat gali būti veiksminga potencialių įsilaužėlių atbaidymo priemonė. Sieniniai šviestuvai, užtikrinantys dekoratyvinį akcentinį apšvietimą, puikiai tinka pastato fasadui ar tvoros elementams apšviesti.

Funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai yra populiariausi, nes jie būna įvairių stilių bei apdailos medžiagų, todėl kiekvienas ras sau tinkamiausią. Jie puikus būdas kiemą ar sodo takelius. Pastatyti po kelis arti vienas kito, jie veiksmingai apšviečia kelią į namus, taip pat sukuria patrauklią apšvietimo inscenizaciją. Populiarus sprendimas – apšvietimui naudoti saulės energija maitinamus pastatomus šviestuvus.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lauko šviestuvus?

Pastato aplinką apšviečiantys šviestuvai turėtų būti labai atsparūs neigiamam išorės veiksnių poveikiui. Jie turi būti atsparūs dulkėms ir atsparūs: lietui, sniegui, šalčiui, stipriems vėjo gūsiams ar mechaniniams pažeidimams. Jų apsaugos laipsnis turėtų būti ne mažesnis kaip IP 44, t. y. šviestuvas labai atsparus dulkėms, vandeniui ir drėgmei. Renkantis šviestuvus taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į jų apsaugos klasę, kuri nurodo elektros izoliacijos tipą. Lauko šviestuvai turėtų būti I arba II klasės. Galima rinktis iš daugybės tipų šviestuvų, kuriais galime apšviesti kelią į namus, sodą ar lauko duris. Populiarūs yra LED šviestuvai su judesio ar sutemų jutikliais arba maitinami saulės energija.

pr2023/206

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite