Stiklo vata: kodėl ją rinktis šilumos izoliacijai?

Šilumos izoliacija yra svarbi statybose, ji garantuoja optimalų energijos naudojimą, padeda taupyti šilumos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos apsaugos. Šiuolaikinėje statyboje naudojamos įvairios medžiagos, kurių tikslas yra sumažinti šilumos praradimą. Tarp jų yra ir stiklo vata, kuri yra viena iš labiausiai žinomų, inovatyvių ir efektyvių izoliacinių medžiagų.

Stiklo vata… Kokia tai medžiaga?

Stiklo vata yra pluoštinė izoliacinė medžiaga, pagaminta iš perdirbto stiklo, kvarco smėlio ir kitų natūralių žaliavų. Ji gali būti pagaminta iš tolygiai maltų stiklo gabalėlių, kurie formuojami į pluošto formą.

Yra kambario ir fasadinė stiklo vata. Fasadinė stiklo vata yra skirta pastato išorės sienoms, kad būtų pasiektas aukštesnis šilumos izoliacijos efektyvumas. Kambario stiklo vata dažniausiai naudojama vidinėms sienoms ir grindims izoliuoti. Stiklo vatos galite įsigyti čia.

Kokie stiklo vatos privalumai?

Vienas iš stiklo vatą išskiriančių privalumų yra puiki šilumos izoliacija. Stiklo vata yra labai efektyvi mažinant šilumos praradimą, todėl ji plačiai naudojama pastatų sienų, grindų, stogų ir stogo dangų izoliacijai. Jos izoliaciniai gebėjimai padeda sumažinti šilumos energijos sąnaudas, reikalingas pastato šildymui žiemos metu ir aušinant jį vasarą.

Dar vienas svarbus stiklo vatos privalumas yra jos ekologiškumas. Ši medžiaga gaminama iš perdirbto stiklo, todėl prisideda mažinant atliekų kiekį ir yra draugiška aplinkai.

Stiklo vata taip pat yra neorganinė medžiaga, todėl ji atspari grybeliui ir pelėsiams. Stiklo vatos atsparumas suteikia pridėtinės vertės, nes geriau išlaiko savo fizines savybes ilgą laiką, palyginus su kitomis organinėmis izoliacinėmis medžiagomis. Be šių privalumų, stiklo vata taip pat yra atspari ugniai. Atsparumas yra svarbi savybė, suteikianti pastato gyventojams daugiau laiko evakuacijai, jei nutiktų nelaimė. Stiklo vata turi aukštą temperatūros pakeliamumo ribą, todėl ji neprisideda prie gaisro plitimo.

Stiklo vata. Kokiomis savybėmis ji pasižymi ir kur yra naudojama?

Svarbu žinoti kai kurias kitas svarbias stiklo vatos savybes ir panaudojimo sritis:

  • Garso izoliacija. Stiklo vata pasižymi puikia garso izoliacija. Ji gali būti naudojama norint sumažinti triukšmo perdavimą per sienas ir grindis, taip gerinant gyvenamojo ar darbo patalpų akustiką. Ši savybė ypač vertinga naudojant ją tarp erdvės, kurioje reikia užtikrinti triukšmo mažinimą.
  • Kondensacijos prevencija. Stiklo vata taip pat gali būti naudojama kaip kondensacijos prevencinė medžiaga. Jos izoliacinės savybės padeda išvengti kondensacijos susidarymo ant šiltesnių ir šaltesnių paviršių jungčių, kurios gali sukelti pelėsio ir grybelio atsiradimą.
  • Šilumos izoliacija techniniuose įrenginiuose. Stiklo vata taip pat plačiai naudojama techniniuose įrenginiuose, tokiose kaip vamzdžių ir kanalizacijos sistemos, siekiant išlaikyti tinkamą temperatūrą ir užkirsti kelią šilumos praradimui.
  • Aplinkosauginės savybės. Dėl stiklo vatos natūralių žaliavų, iš kurios ji pagaminta, stiklo vata yra laikoma aplinkai draugiška medžiaga. Jos gamyba suvartoja mažiau energijos nei kitų izoliacinių medžiagų gamyba, taip sumažinant CO2 emisiją.
  • Lengvas montavimas. Stiklo vata yra lengva, minkšta ir lanksti medžiaga, todėl jos montavimas yra paprastas ir greitas. Ji gali būti pjaustoma ir gali prisitaikyti prie įvairių konstrukcijų ir formų.
  • Ilgaamžiškumas. Jei stiklo vata tinkamai sumontuota ir prižiūrima, ji gali išlaikyti savo izoliacines savybes ilgą laiką, net neprarandant efektyvumo daugelį metų.

Taigi, stiklo vata yra inovatyvi, efektyvi ir ekologiška šilumos izoliacinė medžiaga, kuri turi daugybę privalumų, leidžiančių pastatams būti šiltesniems, saugesniems ir draugiškiems aplinkai.

pr2023/147

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite