Steponas Kazlauskas: „Reikia būti aklam, kad nematytum, kaip gražėja Šilutė…“

Šilutė pasipuošė šventėms: įžiebta tikra žaliaskarė, girliandomis nušvito centrinė Lietuvininkų gatvė, Šeimų skveras su puošnia egle irgi mirga kalėdinėmis girliandomis. Pavasarinis ir rudenį paskelbtas karantinai nesutrukdė statyti baseiną, rekonstruoti Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Ir paminėtas Šeimų skveras po atliktų darbų tapo šiuolaikiškesnis ir dailesnis. Dar gatvės, šaligatviai, žiedai…  

Apie besibaigiančius 2020-uosius metus „Pamarys“ kalbina uždarosios akcinės bendrovės „Žibai“ vadovą, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Steponą Kazlauską.

Jis tradiciškai atvirai pakritikavo 3-4 miesto gyventojus, liguistai trukdžiusius skundais ir įvairiais veiksmais įmonėms dirbti. „Tikrai esu už miesto medžių išsaugojimą, už rūpinimąsi mūsų žaluma. Aš ne už tai, kad viską iškirsti, viską nugriauti, bet kai įmonę jau skundžia vos kastuvą į žemę įbedus, kai tiria ir darbus sustabdo 2-3 mėnesiams… Darbai stoja, tos gatvės ar kitos teritorijos gyventojai pyksta, kodėl nedirbate, negalime į kiemą įvažiuoti ir panašiai. Tą patyrė ne viena statybų bendrovė Šilutėje. Visuomenė turėtų parodyti nepakantumą tokiam elgesiui: juostų prijuosia kur užsimano, šviestuvus aplipina, apkarsto, gadina įrenginius… Kai kam reikėtų gydytis, o kai kam – susimąstyti. Sustoja statybų darbai, įmonės kolektyvas nedirba ir gali negauti atlyginimų. O juk statybininkai turi šeimas, joms reikia gyventi“, – savo nuomonę išsakė S. Kazlauskas.

Baseinas kyla

Rusnės gatvėje, priešais Šilutės ligoninę, suniokotu ir supūdytu vaiduokliu virtęs anuometinis sporto kompleksas jau įgauna kontūrus: čia statomas baseinas, bus SPA centras, baseinas vaikams, patalpos įvairių sporto šakų treniruotėms. Objekte dirba „Žibų“ darbininkai. S. Kazlauskas atvirai pasakojo, kad buvo trikdžių dėl projekto, tačiau pavyko susitvarkyti iki šių metų vasaros ir šiemet atliktų darbų vertė sudarys 2,2 mln. Eur.

Čia „Žibų“ bendrovė, anot jos vadovo, dirba „nuo projekto iki rakto“, o tam skirta treji metai. „Galėtume viską užbaigti iki 2021 metų Kalėdų, jeigu būtų skirtas finansavimas, bet dėl to nėra aišku… Pernai skirta 600 tūkstančių eurų, šiemet – 2,2 milijono, tad jau atlikta darbų už 2,8 milijono“, – pasakojo S. Kazlauskas ir priminė, kad, atlikti visi pasiruošimo darbai, pakloti inžineriniai lauko tinklai, sutvarkyti stogai, pamatai, poliai, išbetonuotas didysis keturių takų baseinas, aplinkui jį, liko SPA zona, vaikų baseinas. Maniežas, bokso, imtynių ir kitos salės dar be apdailos, rengiamas šildymas, vėdinimo, vandens, nuotekų trasos, elektros instaliacija.

„Padaryti viską iki galo reikėtų dar 4 milijonų eurų, tikimės, kad pradėto objekto darbų nestabdys, tačiau spręs Vyriausybė, kitų metų biudžetą tvirtins Seimas, sunku spėlioti…“ – sakė S. Kazlauskas.

Ir „Žibų“ bendrovės kolektyvas žino, kad darbščių, išmanančių statybininkų trūksta visiems. Apie vasarą S. Kazlauskas sakė: „Stovinčių rastųsi, bet dirbti norinčių… Ir kitose statybų įmonėse trūksta darbininkų. Žiemą gal atsiranda, bet tada mums nereikia“.

„Žibai“ su „Kavestos“ bendrove triūsia ir Šilokarčemos kvartale. Anot S. Kazlausko, senojo turgaus aikštė ir jos prieigos bus sutvarkytos, tačiau čia esančių pastatų fasadai atrodo prastai, miesto nepuošia… Šiame Šilutės kampelyje vaizdas turėtų pagerėti prieš kitų metų Kalėdas.

Trūko susitikimų ir gyvo bendravimo

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys S. Kazlauskas sakė pasiilgęs gyvo bendravimo su kolegomis politikais, pasigenda diskusijų, susitikimų, nes ir Savivaldybės taryba dėl karantino dirba nuotoliniu būdu. „Yra savotiško sąstingio… Kaip ir visur kitur. Išgyvensime. Viskas sugrįš į įprastą vagą, tik reikia iškentėti. Dėl pandemijos, COVID-19 užkrato plitimo 2020-ieji metai yra negandų metai, kaip sakydavo garbaus amžiaus žmonės, tikra koronė… Niekas tokių metų neprisimename. Šių metų sausį kelias dienas buvau išvykęs paslidinėti, vėliau jokių kelionių neturėjau. Tik vasarą galėjau atsikvėpti. Po Lietuvą pavažinėjome, Druskininkus, Nidą, Palangą aplankėme, prie ežerų ilsėjomės, nemažai gražių miestų ir miestelių aplankėme. Buvo proga pakeliauti po Lietuvą“.

Per Kalėdas gimtadienį švenčiantis S. Kazlauskas patikino, jog pokylio su draugais tikrai nebus.

COVID-19 užkratas neaplenkė ir „Žibų“ kolektyvo. Susirgus vienai darbuotojai, kontaktą turėjusiems paskyrė tyrimą po 7-8 dienų. Anot S. Kazlausko, bent po 4-5 dienų būtų paskyrę, nes po tiek laiko ir tirtis nebeverta. Anot verslininko, esama chaoso, virusas piktas, daug žmonių suserga, kai kas serga sunkiai, miršta… Priminė, jog daug gyvybių nusineša širdies ir kraujotakos, onkologinės ligos, kitos ligos, patekti pas gydytojus specialistus, gauti tikrą gydymą dabar labai sunku, o gydymas pasikalbant telefonu… „Man tai nesuvokiama… Kaip ir tai, jog yra valstybių, kur suvaržymų nereikia, nes gyventojai sąmoningi, saugosi užkrato, ten ir viruso plitimas gerokai mažesnis. O štai rudenį sporto arenoje į varžybas susirenka tūkstančiai sirgalių… Šia prasme Lietuvoje per didelė laisvė…“ – svarstė S. Kazlauskas.

Jo įsitikinimu, rudenį karantinas buvo paskelbtas suvėlinus 1-2 mėnesius, matyt, dėl Seimo rinkimų, be to, karantinas turėjo per mažai apribojimų. „Trūksta sąmoningumo. Girdžiu, tai ten balius koks, tai ten… Reikia pakentėti, ištverti, saugotis viruso. Linkiu visiems išlikti sveikiems, neliūdėti, nenusivilti. Juk esame suvaržyti ne visam likusiam gyvenimui! Tegul bus visų namuose ramus Kūčių vakaras, gražios Kalėdos ir linksmi Naujieji metai, o 2021 metais Kalėdos bus tokios, prie kokių esame įpratę“, – palinkėjo S. Kazlauskas.

Stasė SKUTULIENĖ

4 komentarai

 • As

  Daugiau nebeturit, ka kalbinti. Kadmet tik Kazla😁 ir norit, kad skaitytu

 • Žibutė

  Kazlauskas “laimėjo” Jankaus gatvės rekonstrukciją. Geriau jam darbų neduokite, nuo pavasario krapštos, galo nesimatyti. Dirba keli vyrai, viskas rankomis, pjausto betonus be ausinių, be akinių, vyrai kloja plyteles be antkelėnių. Traktuorietas tepalais apsipylęs, pastoviai sugedęs, vyrai realiai visą žvyrą kaleskėm susivežė. matau tokius vaizdus per langą, toks jausmas, ne Europoj o Kazachstane gyvenu.

 • MelvinMub

  Огромное тебе СПАСИБО

 • J

  Tik aklas gali nematyt viso padaryto broko ir nesamoningu sprendimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Ant ledo: policija primena taisykles ir baudas

Atėjus šalčiams ant ledo traukia čiuožinėtojai, žvejai ar smalsuoliai, norintys išbandyti ledo tvirtumą. Tačiau pramoga gali baigtis tragedija. Policijos pareigūnai primena keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę. Ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Išlaikyti grupę žmonių gali ledas, kai jo storis ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusių medžių šakų, krūmai, nendrės, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės. Mėgėjų žvejybos vidaus

Naujas koronaviruso protrūkis Pagėgiuose. Šilutės rajone 32 nauji susirgimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1149 nauji COVID-19 ligos atvejai. Šilutės rajone – 32 nauji susirgimai. Iš viso šiuo metu serga 1001. Per praėjusią parą fiksuoti protrūkiai Šilutės rajone įsikūrusiuose Macikų socialinės globos namuose ir Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose. Per praėjusią parą izoliuoti 2194 asmenys. Iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 89 436 asmenys. Koronavirusas įsisuko ir į Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos

Per šalčius – jokio alkoholio!

Dalis Lietuvos, išskyrus pajūrį, anot sinoptikų, gali sulaukti net iki 25 laipsnių šalčio. Gyventojai nuo tokių šalčių jau atprato, mat pernai žiemos beveik nebuvo. Medikai pateikia tris svarbiausius patarimus, kaip kaip elgtis per šalčius: nebandyti šildytis alkoholiu, lauke kvėpuoti per nosį ir rengtis taip, kad būtų palikta kuo mažiau atviro kūno. Šiuo metu apranga lauke turi būti kaip svogūnas – daug sluoksnių ir su oro tarpais. Peršalti galima ir trumpam išlipus iš automobilio ar išėjus iš namų į lauką. Per

Pagėgiuose nuo koronaviruso pradėti skiepyti ir sunkiomis ligomis sergantys pacientai

Šią savaitę Pagėgių savivaldybę pasiekė pirmoji COVID-19 vakcinų siunta, iš viso gauta 120 Pfizer – BioNTech vakcinos dozių. Sausio 14-osios rytą Pagėgiuose paskiepyta pirmoji medicinos darbuotoja, VšĮ „Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centras“ slaugytoja Laima Vitkuvienė, taip pat dirbanti savivaldybės mobiliame punkte. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius džiaugiasi, kad skiepai jau pasiekė Pagėgių savivaldybę ir, kaip tikėtasi, vakcinavimas prasidėjo sklandžiai. „Vakcinacija garantuos saugesnes darbo sąlygas Pagėgių savivaldybės įstaigų darbuotojams, sumažins užsikrėtimo riziką patiems darbuotojams, pacientams bei ligoniams. “ – teigia Savivaldybės

Taip pat skaitykite