Steponas Kazlauskas: „Reikia būti aklam, kad nematytum, kaip gražėja Šilutė…“

Šilutė pasipuošė šventėms: įžiebta tikra žaliaskarė, girliandomis nušvito centrinė Lietuvininkų gatvė, Šeimų skveras su puošnia egle irgi mirga kalėdinėmis girliandomis. Pavasarinis ir rudenį paskelbtas karantinai nesutrukdė statyti baseiną, rekonstruoti Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Ir paminėtas Šeimų skveras po atliktų darbų tapo šiuolaikiškesnis ir dailesnis. Dar gatvės, šaligatviai, žiedai…  

Apie besibaigiančius 2020-uosius metus „Pamarys“ kalbina uždarosios akcinės bendrovės „Žibai“ vadovą, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Steponą Kazlauską.

Jis tradiciškai atvirai pakritikavo 3-4 miesto gyventojus, liguistai trukdžiusius skundais ir įvairiais veiksmais įmonėms dirbti. „Tikrai esu už miesto medžių išsaugojimą, už rūpinimąsi mūsų žaluma. Aš ne už tai, kad viską iškirsti, viską nugriauti, bet kai įmonę jau skundžia vos kastuvą į žemę įbedus, kai tiria ir darbus sustabdo 2-3 mėnesiams… Darbai stoja, tos gatvės ar kitos teritorijos gyventojai pyksta, kodėl nedirbate, negalime į kiemą įvažiuoti ir panašiai. Tą patyrė ne viena statybų bendrovė Šilutėje. Visuomenė turėtų parodyti nepakantumą tokiam elgesiui: juostų prijuosia kur užsimano, šviestuvus aplipina, apkarsto, gadina įrenginius… Kai kam reikėtų gydytis, o kai kam – susimąstyti. Sustoja statybų darbai, įmonės kolektyvas nedirba ir gali negauti atlyginimų. O juk statybininkai turi šeimas, joms reikia gyventi“, – savo nuomonę išsakė S. Kazlauskas.

Baseinas kyla

Rusnės gatvėje, priešais Šilutės ligoninę, suniokotu ir supūdytu vaiduokliu virtęs anuometinis sporto kompleksas jau įgauna kontūrus: čia statomas baseinas, bus SPA centras, baseinas vaikams, patalpos įvairių sporto šakų treniruotėms. Objekte dirba „Žibų“ darbininkai. S. Kazlauskas atvirai pasakojo, kad buvo trikdžių dėl projekto, tačiau pavyko susitvarkyti iki šių metų vasaros ir šiemet atliktų darbų vertė sudarys 2,2 mln. Eur.

Čia „Žibų“ bendrovė, anot jos vadovo, dirba „nuo projekto iki rakto“, o tam skirta treji metai. „Galėtume viską užbaigti iki 2021 metų Kalėdų, jeigu būtų skirtas finansavimas, bet dėl to nėra aišku… Pernai skirta 600 tūkstančių eurų, šiemet – 2,2 milijono, tad jau atlikta darbų už 2,8 milijono“, – pasakojo S. Kazlauskas ir priminė, kad, atlikti visi pasiruošimo darbai, pakloti inžineriniai lauko tinklai, sutvarkyti stogai, pamatai, poliai, išbetonuotas didysis keturių takų baseinas, aplinkui jį, liko SPA zona, vaikų baseinas. Maniežas, bokso, imtynių ir kitos salės dar be apdailos, rengiamas šildymas, vėdinimo, vandens, nuotekų trasos, elektros instaliacija.

„Padaryti viską iki galo reikėtų dar 4 milijonų eurų, tikimės, kad pradėto objekto darbų nestabdys, tačiau spręs Vyriausybė, kitų metų biudžetą tvirtins Seimas, sunku spėlioti…“ – sakė S. Kazlauskas.

Ir „Žibų“ bendrovės kolektyvas žino, kad darbščių, išmanančių statybininkų trūksta visiems. Apie vasarą S. Kazlauskas sakė: „Stovinčių rastųsi, bet dirbti norinčių… Ir kitose statybų įmonėse trūksta darbininkų. Žiemą gal atsiranda, bet tada mums nereikia“.

„Žibai“ su „Kavestos“ bendrove triūsia ir Šilokarčemos kvartale. Anot S. Kazlausko, senojo turgaus aikštė ir jos prieigos bus sutvarkytos, tačiau čia esančių pastatų fasadai atrodo prastai, miesto nepuošia… Šiame Šilutės kampelyje vaizdas turėtų pagerėti prieš kitų metų Kalėdas.

Trūko susitikimų ir gyvo bendravimo

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys S. Kazlauskas sakė pasiilgęs gyvo bendravimo su kolegomis politikais, pasigenda diskusijų, susitikimų, nes ir Savivaldybės taryba dėl karantino dirba nuotoliniu būdu. „Yra savotiško sąstingio… Kaip ir visur kitur. Išgyvensime. Viskas sugrįš į įprastą vagą, tik reikia iškentėti. Dėl pandemijos, COVID-19 užkrato plitimo 2020-ieji metai yra negandų metai, kaip sakydavo garbaus amžiaus žmonės, tikra koronė… Niekas tokių metų neprisimename. Šių metų sausį kelias dienas buvau išvykęs paslidinėti, vėliau jokių kelionių neturėjau. Tik vasarą galėjau atsikvėpti. Po Lietuvą pavažinėjome, Druskininkus, Nidą, Palangą aplankėme, prie ežerų ilsėjomės, nemažai gražių miestų ir miestelių aplankėme. Buvo proga pakeliauti po Lietuvą“.

Per Kalėdas gimtadienį švenčiantis S. Kazlauskas patikino, jog pokylio su draugais tikrai nebus.

COVID-19 užkratas neaplenkė ir „Žibų“ kolektyvo. Susirgus vienai darbuotojai, kontaktą turėjusiems paskyrė tyrimą po 7-8 dienų. Anot S. Kazlausko, bent po 4-5 dienų būtų paskyrę, nes po tiek laiko ir tirtis nebeverta. Anot verslininko, esama chaoso, virusas piktas, daug žmonių suserga, kai kas serga sunkiai, miršta… Priminė, jog daug gyvybių nusineša širdies ir kraujotakos, onkologinės ligos, kitos ligos, patekti pas gydytojus specialistus, gauti tikrą gydymą dabar labai sunku, o gydymas pasikalbant telefonu… „Man tai nesuvokiama… Kaip ir tai, jog yra valstybių, kur suvaržymų nereikia, nes gyventojai sąmoningi, saugosi užkrato, ten ir viruso plitimas gerokai mažesnis. O štai rudenį sporto arenoje į varžybas susirenka tūkstančiai sirgalių… Šia prasme Lietuvoje per didelė laisvė…“ – svarstė S. Kazlauskas.

Jo įsitikinimu, rudenį karantinas buvo paskelbtas suvėlinus 1-2 mėnesius, matyt, dėl Seimo rinkimų, be to, karantinas turėjo per mažai apribojimų. „Trūksta sąmoningumo. Girdžiu, tai ten balius koks, tai ten… Reikia pakentėti, ištverti, saugotis viruso. Linkiu visiems išlikti sveikiems, neliūdėti, nenusivilti. Juk esame suvaržyti ne visam likusiam gyvenimui! Tegul bus visų namuose ramus Kūčių vakaras, gražios Kalėdos ir linksmi Naujieji metai, o 2021 metais Kalėdos bus tokios, prie kokių esame įpratę“, – palinkėjo S. Kazlauskas.

Stasė SKUTULIENĖ

4 komentarai

 • As

  Daugiau nebeturit, ka kalbinti. Kadmet tik Kazla😁 ir norit, kad skaitytu

 • Žibutė

  Kazlauskas “laimėjo” Jankaus gatvės rekonstrukciją. Geriau jam darbų neduokite, nuo pavasario krapštos, galo nesimatyti. Dirba keli vyrai, viskas rankomis, pjausto betonus be ausinių, be akinių, vyrai kloja plyteles be antkelėnių. Traktuorietas tepalais apsipylęs, pastoviai sugedęs, vyrai realiai visą žvyrą kaleskėm susivežė. matau tokius vaizdus per langą, toks jausmas, ne Europoj o Kazachstane gyvenu.

 • MelvinMub

  Огромное тебе СПАСИБО

 • J

  Tik aklas gali nematyt viso padaryto broko ir nesamoningu sprendimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite