Steponas Kazlauskas: „Reikia būti aklam, kad nematytum, kaip gražėja Šilutė…“

Šilutė pasipuošė šventėms: įžiebta tikra žaliaskarė, girliandomis nušvito centrinė Lietuvininkų gatvė, Šeimų skveras su puošnia egle irgi mirga kalėdinėmis girliandomis. Pavasarinis ir rudenį paskelbtas karantinai nesutrukdė statyti baseiną, rekonstruoti Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Ir paminėtas Šeimų skveras po atliktų darbų tapo šiuolaikiškesnis ir dailesnis. Dar gatvės, šaligatviai, žiedai…  

Apie besibaigiančius 2020-uosius metus „Pamarys“ kalbina uždarosios akcinės bendrovės „Žibai“ vadovą, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Steponą Kazlauską.

Jis tradiciškai atvirai pakritikavo 3-4 miesto gyventojus, liguistai trukdžiusius skundais ir įvairiais veiksmais įmonėms dirbti. „Tikrai esu už miesto medžių išsaugojimą, už rūpinimąsi mūsų žaluma. Aš ne už tai, kad viską iškirsti, viską nugriauti, bet kai įmonę jau skundžia vos kastuvą į žemę įbedus, kai tiria ir darbus sustabdo 2-3 mėnesiams… Darbai stoja, tos gatvės ar kitos teritorijos gyventojai pyksta, kodėl nedirbate, negalime į kiemą įvažiuoti ir panašiai. Tą patyrė ne viena statybų bendrovė Šilutėje. Visuomenė turėtų parodyti nepakantumą tokiam elgesiui: juostų prijuosia kur užsimano, šviestuvus aplipina, apkarsto, gadina įrenginius… Kai kam reikėtų gydytis, o kai kam – susimąstyti. Sustoja statybų darbai, įmonės kolektyvas nedirba ir gali negauti atlyginimų. O juk statybininkai turi šeimas, joms reikia gyventi“, – savo nuomonę išsakė S. Kazlauskas.

Baseinas kyla

Rusnės gatvėje, priešais Šilutės ligoninę, suniokotu ir supūdytu vaiduokliu virtęs anuometinis sporto kompleksas jau įgauna kontūrus: čia statomas baseinas, bus SPA centras, baseinas vaikams, patalpos įvairių sporto šakų treniruotėms. Objekte dirba „Žibų“ darbininkai. S. Kazlauskas atvirai pasakojo, kad buvo trikdžių dėl projekto, tačiau pavyko susitvarkyti iki šių metų vasaros ir šiemet atliktų darbų vertė sudarys 2,2 mln. Eur.

Čia „Žibų“ bendrovė, anot jos vadovo, dirba „nuo projekto iki rakto“, o tam skirta treji metai. „Galėtume viską užbaigti iki 2021 metų Kalėdų, jeigu būtų skirtas finansavimas, bet dėl to nėra aišku… Pernai skirta 600 tūkstančių eurų, šiemet – 2,2 milijono, tad jau atlikta darbų už 2,8 milijono“, – pasakojo S. Kazlauskas ir priminė, kad, atlikti visi pasiruošimo darbai, pakloti inžineriniai lauko tinklai, sutvarkyti stogai, pamatai, poliai, išbetonuotas didysis keturių takų baseinas, aplinkui jį, liko SPA zona, vaikų baseinas. Maniežas, bokso, imtynių ir kitos salės dar be apdailos, rengiamas šildymas, vėdinimo, vandens, nuotekų trasos, elektros instaliacija.

„Padaryti viską iki galo reikėtų dar 4 milijonų eurų, tikimės, kad pradėto objekto darbų nestabdys, tačiau spręs Vyriausybė, kitų metų biudžetą tvirtins Seimas, sunku spėlioti…“ – sakė S. Kazlauskas.

Ir „Žibų“ bendrovės kolektyvas žino, kad darbščių, išmanančių statybininkų trūksta visiems. Apie vasarą S. Kazlauskas sakė: „Stovinčių rastųsi, bet dirbti norinčių… Ir kitose statybų įmonėse trūksta darbininkų. Žiemą gal atsiranda, bet tada mums nereikia“.

„Žibai“ su „Kavestos“ bendrove triūsia ir Šilokarčemos kvartale. Anot S. Kazlausko, senojo turgaus aikštė ir jos prieigos bus sutvarkytos, tačiau čia esančių pastatų fasadai atrodo prastai, miesto nepuošia… Šiame Šilutės kampelyje vaizdas turėtų pagerėti prieš kitų metų Kalėdas.

Trūko susitikimų ir gyvo bendravimo

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys S. Kazlauskas sakė pasiilgęs gyvo bendravimo su kolegomis politikais, pasigenda diskusijų, susitikimų, nes ir Savivaldybės taryba dėl karantino dirba nuotoliniu būdu. „Yra savotiško sąstingio… Kaip ir visur kitur. Išgyvensime. Viskas sugrįš į įprastą vagą, tik reikia iškentėti. Dėl pandemijos, COVID-19 užkrato plitimo 2020-ieji metai yra negandų metai, kaip sakydavo garbaus amžiaus žmonės, tikra koronė… Niekas tokių metų neprisimename. Šių metų sausį kelias dienas buvau išvykęs paslidinėti, vėliau jokių kelionių neturėjau. Tik vasarą galėjau atsikvėpti. Po Lietuvą pavažinėjome, Druskininkus, Nidą, Palangą aplankėme, prie ežerų ilsėjomės, nemažai gražių miestų ir miestelių aplankėme. Buvo proga pakeliauti po Lietuvą“.

Per Kalėdas gimtadienį švenčiantis S. Kazlauskas patikino, jog pokylio su draugais tikrai nebus.

COVID-19 užkratas neaplenkė ir „Žibų“ kolektyvo. Susirgus vienai darbuotojai, kontaktą turėjusiems paskyrė tyrimą po 7-8 dienų. Anot S. Kazlausko, bent po 4-5 dienų būtų paskyrę, nes po tiek laiko ir tirtis nebeverta. Anot verslininko, esama chaoso, virusas piktas, daug žmonių suserga, kai kas serga sunkiai, miršta… Priminė, jog daug gyvybių nusineša širdies ir kraujotakos, onkologinės ligos, kitos ligos, patekti pas gydytojus specialistus, gauti tikrą gydymą dabar labai sunku, o gydymas pasikalbant telefonu… „Man tai nesuvokiama… Kaip ir tai, jog yra valstybių, kur suvaržymų nereikia, nes gyventojai sąmoningi, saugosi užkrato, ten ir viruso plitimas gerokai mažesnis. O štai rudenį sporto arenoje į varžybas susirenka tūkstančiai sirgalių… Šia prasme Lietuvoje per didelė laisvė…“ – svarstė S. Kazlauskas.

Jo įsitikinimu, rudenį karantinas buvo paskelbtas suvėlinus 1-2 mėnesius, matyt, dėl Seimo rinkimų, be to, karantinas turėjo per mažai apribojimų. „Trūksta sąmoningumo. Girdžiu, tai ten balius koks, tai ten… Reikia pakentėti, ištverti, saugotis viruso. Linkiu visiems išlikti sveikiems, neliūdėti, nenusivilti. Juk esame suvaržyti ne visam likusiam gyvenimui! Tegul bus visų namuose ramus Kūčių vakaras, gražios Kalėdos ir linksmi Naujieji metai, o 2021 metais Kalėdos bus tokios, prie kokių esame įpratę“, – palinkėjo S. Kazlauskas.

Stasė SKUTULIENĖ

4 komentarai

 • As

  Daugiau nebeturit, ka kalbinti. Kadmet tik Kazla😁 ir norit, kad skaitytu

 • Žibutė

  Kazlauskas „laimėjo“ Jankaus gatvės rekonstrukciją. Geriau jam darbų neduokite, nuo pavasario krapštos, galo nesimatyti. Dirba keli vyrai, viskas rankomis, pjausto betonus be ausinių, be akinių, vyrai kloja plyteles be antkelėnių. Traktuorietas tepalais apsipylęs, pastoviai sugedęs, vyrai realiai visą žvyrą kaleskėm susivežė. matau tokius vaizdus per langą, toks jausmas, ne Europoj o Kazachstane gyvenu.

 • MelvinMub

  Огромное тебе СПАСИБО

 • J

  Tik aklas gali nematyt viso padaryto broko ir nesamoningu sprendimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite