Stebėjimo kameros naudingos ir miestiečiams, ir pareigūnams

Praėjo beveik 100 dienų, kai Šilutėje pradėjo veikti 12 įvairias vietas stebinčių vaizdo kamerų. Pasak Šilutės PK Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio, jos jau spėjo atnešti naudos.

Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio manymu, stebėjimo kameros naudingos ir pareigūnams, ir miesto gyventojams.

A. Balandis sakė, kad mieste sumontuotos kameros jau davė konkrečios naudos. Pareigūnas viliasi, kad laikui bėgant tokių kamerų atsiras daugiau, jų bus ne tik Šilutėje, bet ir seniūnijų centruose. Budėtojų skyriuje tuo metu dirbęs Dainius Butginas, kurio pareiga stebėti kamerų transliuojamą vaizdą, pastebėjo, kad turint vaizdo įrašus lengviau išsiaiškinti įvykių aplinkybes, vaizdo įrašai atstoja liudininkų parodymus.
Kartais toks įrašas padeda įrodyti žmogaus nekaltumą. Alvydas Balandis priminė atvejį, kai einančiam per perėją žmogui pasidarė bloga ir jis parkrito. Paties įvykio nematę praeiviai ėmė įtarinėti, kad nelaimėlį partrenkė ties juo sustojęs automobilis ir iškvietė policiją. Vaizdo įrašas padėjo įrodyti, kad vairuotojas visai nekaltas.
Kai kuriuose miestuose esama gudruolių, kurie patys puola po automobilių ratais ir apsimesdami avarijos aukomis bando pasipelnyti… Ir tokiu atveju labai gelbsti kameros.
Netikėtų nemalonių staigmenų stebėjimo kameros pateikia viešosios tvarkos pažeidėjams, kurie nesupranta iš kur staiga atsirado patruliai. Taip atsitiko vienam jaunuoliui Šilutėje. Užuot paieškojęs tinkamos vietos, jis prie stendo sumanė atlikti gamtinius reikalus, kai staiga netikėtai susidūrė su atvykusiais pareigūnais…
Laiško su kvietimu mokėti baudą gali netikėtai sulaukti kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kuriems atrodo, kad pažeidimo niekas nė nepastebėjo. Taip atsitiks, jeigu įraše matomi konkretūs automobilio numeriai. Jei pažeidėjas mano, kad bauda skirta nepelnytai, gali atvykti į komisariatą ir pats pamatyti vaizdo įrašą. Viešosios policijos skyriaus viršininkas negalėjo pasakyti, laiko saugomi stebėjimo kamerų vaizdo įrašai, tačiau tai trunka gerokai ilgiau negu vieną mėnesį. Ypačgriežtai baudžiami pažeidę geležinkelio pervažų kirtimo arba kito automobilio lenkimo taisykles.

Ne vietoje gamtinius reikalus sumanęs atlikti vyrukas gerokai nustebo, kaip netikėtai už nugaros išdygo policijos pareigūnai, kurie pažeidimą matė per stebėjimo kamerą.

Baudžiami ir pėsčiųjų nepraleidusieji vairuotojai.
A. Balandis informavo, kad atidžiau bus stebimi ir pėstieji, kaip jie laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Anot pareigūno, ypač neatsargiai elgiasi jaunimas. Į savo išmaniuosius įsikniaubę jaunuoliai net neapsidairo prieš eidami pėsčiųjų perėja, dar gerai jeigu gatvę sumano pereiti tam skirtoje vietoje. „Galiu patikinti, kad tikrai bus griežčiau baudžiami pėstieji. Mes linkę daugiau kaltinti vairuotojus. Bet ar visada taip yra?“ – kalbėjo A. Balandis.
O kaip į sumontuotas stebėjimo kameras reaguoja šilutiškiai? Pasak pareigūno, žmonės į jas nekreipia dėmesio, paprasčiausiai tų kamerų nepastebi. Kartais jie labai nustemba gavę pranešimą apie paskirtą nuobaudą. Tiesa, jeigu yra galimybių, stengiamasi, kad su pažeidėju patruliai susitiktų įvykio vietoje.
Stebėjimo kameras Šilutėje sumontavo konkursą laimėjusi AB „TEO LT“. Ši įmonė ir įrengė kameras, ir techniškai jas prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą iki 30 kartų. Su šiomis kameromis iš 300 metrų atstumo galima perskaityti automobilio registracijos numerį. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, stebėtojai vienu metu gali matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti, kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite