Stebėjimo kameros naudingos ir miestiečiams, ir pareigūnams

Praėjo beveik 100 dienų, kai Šilutėje pradėjo veikti 12 įvairias vietas stebinčių vaizdo kamerų. Pasak Šilutės PK Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio, jos jau spėjo atnešti naudos.

Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio manymu, stebėjimo kameros naudingos ir pareigūnams, ir miesto gyventojams.

A. Balandis sakė, kad mieste sumontuotos kameros jau davė konkrečios naudos. Pareigūnas viliasi, kad laikui bėgant tokių kamerų atsiras daugiau, jų bus ne tik Šilutėje, bet ir seniūnijų centruose. Budėtojų skyriuje tuo metu dirbęs Dainius Butginas, kurio pareiga stebėti kamerų transliuojamą vaizdą, pastebėjo, kad turint vaizdo įrašus lengviau išsiaiškinti įvykių aplinkybes, vaizdo įrašai atstoja liudininkų parodymus.
Kartais toks įrašas padeda įrodyti žmogaus nekaltumą. Alvydas Balandis priminė atvejį, kai einančiam per perėją žmogui pasidarė bloga ir jis parkrito. Paties įvykio nematę praeiviai ėmė įtarinėti, kad nelaimėlį partrenkė ties juo sustojęs automobilis ir iškvietė policiją. Vaizdo įrašas padėjo įrodyti, kad vairuotojas visai nekaltas.
Kai kuriuose miestuose esama gudruolių, kurie patys puola po automobilių ratais ir apsimesdami avarijos aukomis bando pasipelnyti… Ir tokiu atveju labai gelbsti kameros.
Netikėtų nemalonių staigmenų stebėjimo kameros pateikia viešosios tvarkos pažeidėjams, kurie nesupranta iš kur staiga atsirado patruliai. Taip atsitiko vienam jaunuoliui Šilutėje. Užuot paieškojęs tinkamos vietos, jis prie stendo sumanė atlikti gamtinius reikalus, kai staiga netikėtai susidūrė su atvykusiais pareigūnais…
Laiško su kvietimu mokėti baudą gali netikėtai sulaukti kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kuriems atrodo, kad pažeidimo niekas nė nepastebėjo. Taip atsitiks, jeigu įraše matomi konkretūs automobilio numeriai. Jei pažeidėjas mano, kad bauda skirta nepelnytai, gali atvykti į komisariatą ir pats pamatyti vaizdo įrašą. Viešosios policijos skyriaus viršininkas negalėjo pasakyti, laiko saugomi stebėjimo kamerų vaizdo įrašai, tačiau tai trunka gerokai ilgiau negu vieną mėnesį. Ypačgriežtai baudžiami pažeidę geležinkelio pervažų kirtimo arba kito automobilio lenkimo taisykles.

Ne vietoje gamtinius reikalus sumanęs atlikti vyrukas gerokai nustebo, kaip netikėtai už nugaros išdygo policijos pareigūnai, kurie pažeidimą matė per stebėjimo kamerą.

Baudžiami ir pėsčiųjų nepraleidusieji vairuotojai.
A. Balandis informavo, kad atidžiau bus stebimi ir pėstieji, kaip jie laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Anot pareigūno, ypač neatsargiai elgiasi jaunimas. Į savo išmaniuosius įsikniaubę jaunuoliai net neapsidairo prieš eidami pėsčiųjų perėja, dar gerai jeigu gatvę sumano pereiti tam skirtoje vietoje. „Galiu patikinti, kad tikrai bus griežčiau baudžiami pėstieji. Mes linkę daugiau kaltinti vairuotojus. Bet ar visada taip yra?“ – kalbėjo A. Balandis.
O kaip į sumontuotas stebėjimo kameras reaguoja šilutiškiai? Pasak pareigūno, žmonės į jas nekreipia dėmesio, paprasčiausiai tų kamerų nepastebi. Kartais jie labai nustemba gavę pranešimą apie paskirtą nuobaudą. Tiesa, jeigu yra galimybių, stengiamasi, kad su pažeidėju patruliai susitiktų įvykio vietoje.
Stebėjimo kameras Šilutėje sumontavo konkursą laimėjusi AB „TEO LT“. Ši įmonė ir įrengė kameras, ir techniškai jas prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą iki 30 kartų. Su šiomis kameromis iš 300 metrų atstumo galima perskaityti automobilio registracijos numerį. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, stebėtojai vienu metu gali matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti, kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite