Stebėjimo kameros naudingos ir miestiečiams, ir pareigūnams

Praėjo beveik 100 dienų, kai Šilutėje pradėjo veikti 12 įvairias vietas stebinčių vaizdo kamerų. Pasak Šilutės PK Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio, jos jau spėjo atnešti naudos.

Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio manymu, stebėjimo kameros naudingos ir pareigūnams, ir miesto gyventojams.

A. Balandis sakė, kad mieste sumontuotos kameros jau davė konkrečios naudos. Pareigūnas viliasi, kad laikui bėgant tokių kamerų atsiras daugiau, jų bus ne tik Šilutėje, bet ir seniūnijų centruose. Budėtojų skyriuje tuo metu dirbęs Dainius Butginas, kurio pareiga stebėti kamerų transliuojamą vaizdą, pastebėjo, kad turint vaizdo įrašus lengviau išsiaiškinti įvykių aplinkybes, vaizdo įrašai atstoja liudininkų parodymus.
Kartais toks įrašas padeda įrodyti žmogaus nekaltumą. Alvydas Balandis priminė atvejį, kai einančiam per perėją žmogui pasidarė bloga ir jis parkrito. Paties įvykio nematę praeiviai ėmė įtarinėti, kad nelaimėlį partrenkė ties juo sustojęs automobilis ir iškvietė policiją. Vaizdo įrašas padėjo įrodyti, kad vairuotojas visai nekaltas.
Kai kuriuose miestuose esama gudruolių, kurie patys puola po automobilių ratais ir apsimesdami avarijos aukomis bando pasipelnyti… Ir tokiu atveju labai gelbsti kameros.
Netikėtų nemalonių staigmenų stebėjimo kameros pateikia viešosios tvarkos pažeidėjams, kurie nesupranta iš kur staiga atsirado patruliai. Taip atsitiko vienam jaunuoliui Šilutėje. Užuot paieškojęs tinkamos vietos, jis prie stendo sumanė atlikti gamtinius reikalus, kai staiga netikėtai susidūrė su atvykusiais pareigūnais…
Laiško su kvietimu mokėti baudą gali netikėtai sulaukti kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kuriems atrodo, kad pažeidimo niekas nė nepastebėjo. Taip atsitiks, jeigu įraše matomi konkretūs automobilio numeriai. Jei pažeidėjas mano, kad bauda skirta nepelnytai, gali atvykti į komisariatą ir pats pamatyti vaizdo įrašą. Viešosios policijos skyriaus viršininkas negalėjo pasakyti, laiko saugomi stebėjimo kamerų vaizdo įrašai, tačiau tai trunka gerokai ilgiau negu vieną mėnesį. Ypačgriežtai baudžiami pažeidę geležinkelio pervažų kirtimo arba kito automobilio lenkimo taisykles.

Ne vietoje gamtinius reikalus sumanęs atlikti vyrukas gerokai nustebo, kaip netikėtai už nugaros išdygo policijos pareigūnai, kurie pažeidimą matė per stebėjimo kamerą.

Baudžiami ir pėsčiųjų nepraleidusieji vairuotojai.
A. Balandis informavo, kad atidžiau bus stebimi ir pėstieji, kaip jie laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Anot pareigūno, ypač neatsargiai elgiasi jaunimas. Į savo išmaniuosius įsikniaubę jaunuoliai net neapsidairo prieš eidami pėsčiųjų perėja, dar gerai jeigu gatvę sumano pereiti tam skirtoje vietoje. „Galiu patikinti, kad tikrai bus griežčiau baudžiami pėstieji. Mes linkę daugiau kaltinti vairuotojus. Bet ar visada taip yra?“ – kalbėjo A. Balandis.
O kaip į sumontuotas stebėjimo kameras reaguoja šilutiškiai? Pasak pareigūno, žmonės į jas nekreipia dėmesio, paprasčiausiai tų kamerų nepastebi. Kartais jie labai nustemba gavę pranešimą apie paskirtą nuobaudą. Tiesa, jeigu yra galimybių, stengiamasi, kad su pažeidėju patruliai susitiktų įvykio vietoje.
Stebėjimo kameras Šilutėje sumontavo konkursą laimėjusi AB „TEO LT“. Ši įmonė ir įrengė kameras, ir techniškai jas prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą iki 30 kartų. Su šiomis kameromis iš 300 metrų atstumo galima perskaityti automobilio registracijos numerį. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, stebėtojai vienu metu gali matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti, kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite