Stebėjimo kameros naudingos ir miestiečiams, ir pareigūnams

Praėjo beveik 100 dienų, kai Šilutėje pradėjo veikti 12 įvairias vietas stebinčių vaizdo kamerų. Pasak Šilutės PK Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio, jos jau spėjo atnešti naudos.

Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Balandžio manymu, stebėjimo kameros naudingos ir pareigūnams, ir miesto gyventojams.

A. Balandis sakė, kad mieste sumontuotos kameros jau davė konkrečios naudos. Pareigūnas viliasi, kad laikui bėgant tokių kamerų atsiras daugiau, jų bus ne tik Šilutėje, bet ir seniūnijų centruose. Budėtojų skyriuje tuo metu dirbęs Dainius Butginas, kurio pareiga stebėti kamerų transliuojamą vaizdą, pastebėjo, kad turint vaizdo įrašus lengviau išsiaiškinti įvykių aplinkybes, vaizdo įrašai atstoja liudininkų parodymus.
Kartais toks įrašas padeda įrodyti žmogaus nekaltumą. Alvydas Balandis priminė atvejį, kai einančiam per perėją žmogui pasidarė bloga ir jis parkrito. Paties įvykio nematę praeiviai ėmė įtarinėti, kad nelaimėlį partrenkė ties juo sustojęs automobilis ir iškvietė policiją. Vaizdo įrašas padėjo įrodyti, kad vairuotojas visai nekaltas.
Kai kuriuose miestuose esama gudruolių, kurie patys puola po automobilių ratais ir apsimesdami avarijos aukomis bando pasipelnyti… Ir tokiu atveju labai gelbsti kameros.
Netikėtų nemalonių staigmenų stebėjimo kameros pateikia viešosios tvarkos pažeidėjams, kurie nesupranta iš kur staiga atsirado patruliai. Taip atsitiko vienam jaunuoliui Šilutėje. Užuot paieškojęs tinkamos vietos, jis prie stendo sumanė atlikti gamtinius reikalus, kai staiga netikėtai susidūrė su atvykusiais pareigūnais…
Laiško su kvietimu mokėti baudą gali netikėtai sulaukti kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kuriems atrodo, kad pažeidimo niekas nė nepastebėjo. Taip atsitiks, jeigu įraše matomi konkretūs automobilio numeriai. Jei pažeidėjas mano, kad bauda skirta nepelnytai, gali atvykti į komisariatą ir pats pamatyti vaizdo įrašą. Viešosios policijos skyriaus viršininkas negalėjo pasakyti, laiko saugomi stebėjimo kamerų vaizdo įrašai, tačiau tai trunka gerokai ilgiau negu vieną mėnesį. Ypačgriežtai baudžiami pažeidę geležinkelio pervažų kirtimo arba kito automobilio lenkimo taisykles.

Ne vietoje gamtinius reikalus sumanęs atlikti vyrukas gerokai nustebo, kaip netikėtai už nugaros išdygo policijos pareigūnai, kurie pažeidimą matė per stebėjimo kamerą.

Baudžiami ir pėsčiųjų nepraleidusieji vairuotojai.
A. Balandis informavo, kad atidžiau bus stebimi ir pėstieji, kaip jie laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Anot pareigūno, ypač neatsargiai elgiasi jaunimas. Į savo išmaniuosius įsikniaubę jaunuoliai net neapsidairo prieš eidami pėsčiųjų perėja, dar gerai jeigu gatvę sumano pereiti tam skirtoje vietoje. „Galiu patikinti, kad tikrai bus griežčiau baudžiami pėstieji. Mes linkę daugiau kaltinti vairuotojus. Bet ar visada taip yra?“ – kalbėjo A. Balandis.
O kaip į sumontuotas stebėjimo kameras reaguoja šilutiškiai? Pasak pareigūno, žmonės į jas nekreipia dėmesio, paprasčiausiai tų kamerų nepastebi. Kartais jie labai nustemba gavę pranešimą apie paskirtą nuobaudą. Tiesa, jeigu yra galimybių, stengiamasi, kad su pažeidėju patruliai susitiktų įvykio vietoje.
Stebėjimo kameras Šilutėje sumontavo konkursą laimėjusi AB „TEO LT“. Ši įmonė ir įrengė kameras, ir techniškai jas prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą iki 30 kartų. Su šiomis kameromis iš 300 metrų atstumo galima perskaityti automobilio registracijos numerį. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, stebėtojai vienu metu gali matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti, kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.

Vaidotas VILKAS

Hits: 373

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite