Startuoja iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“

Vizualas iniciatyvai 3.png

Kas yra vartotojas ir kokios jo teisės? Kas tai yra klaidinanti ir nepageidaujama reklama? Kaip atpažinti netikrus komentarus? Į šiuos ir kitus klausimus Teisingumo ministerija kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei Europos vartotojų centru Lietuvoje siūlo atsakyti vyresnių klasių moksleiviams.

Iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“ atvers unikalią galimybę visų mokyklų moksleiviams nuotolinėse pamokose patraukliu būdu sužinoti apie vartotojams iškylančius iššūkius.

Per nuotolinę pamoką tiesiogiai su vartotojų teisių apsauga dirbantys specialistai moksleiviams žaismingai pateiks pagrindinę informaciją apie vartotojų teises ir pareigas, papasakos įdomių pavyzdžių, atsakys į rūpimus klausimus, organizuos įdomias diskusijas ir praktinius žaidimus.

„Itin svarbu vaikus ir paauglius apsaugoti nuo klaidinančios ar agresyvios patirties internete, o investuoti į vartotojų švietimą reikia įvairiais gyvenimo etapais, pradedant nuo pat mokyklos. Todėl siekiame sudaryti galimybę vaikams žaismingu ir patraukliu būdu dalyvauti švietėjiškoje iniciatyvoje ir sužinoti savo teises, pareigas bei grėsmes internete. Teisinio švietimo svarba pabrėžiama ir Europos Komisijos Naujojoje vartotojų darbotvarkėje, kuri skatina labiausiai pažeidžiamų vartotojų grupių, tarp jų ir vaikų, platesnį informavimą bei edukacines veiklas“, – akcentuoja  teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Kaip pastebi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Neringa Ulbaitė, vaikai yra ypač imlūs naujovėms, įvairiems viliojantiems pasiūlymams internete. „Daugiau šviečiant ir informuojant moksleivius, galima išugdyti racionaliai mąstantį ir apgalvotai sprendimus priimantį vartotoją. O išgirdęs apie tykančius pavojus ir apgaules internete, moksleivis įspės ir savo tėvus, senelius, draugus“, – teigia N. Ulbaitė.

Teisingumo ministerija kviečia vyresniųjų klasių mokytojus, susidomėjusius nuotolinių pamokų apie vartotojų teises iniciatyva, kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą el. paštu: milda.deimante@vvtat.lt.

Iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“ tęsis iki šių mokslo metų pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite