Startuoja iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“

Vizualas iniciatyvai 3.png

Kas yra vartotojas ir kokios jo teisės? Kas tai yra klaidinanti ir nepageidaujama reklama? Kaip atpažinti netikrus komentarus? Į šiuos ir kitus klausimus Teisingumo ministerija kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei Europos vartotojų centru Lietuvoje siūlo atsakyti vyresnių klasių moksleiviams.

Iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“ atvers unikalią galimybę visų mokyklų moksleiviams nuotolinėse pamokose patraukliu būdu sužinoti apie vartotojams iškylančius iššūkius.

Per nuotolinę pamoką tiesiogiai su vartotojų teisių apsauga dirbantys specialistai moksleiviams žaismingai pateiks pagrindinę informaciją apie vartotojų teises ir pareigas, papasakos įdomių pavyzdžių, atsakys į rūpimus klausimus, organizuos įdomias diskusijas ir praktinius žaidimus.

„Itin svarbu vaikus ir paauglius apsaugoti nuo klaidinančios ar agresyvios patirties internete, o investuoti į vartotojų švietimą reikia įvairiais gyvenimo etapais, pradedant nuo pat mokyklos. Todėl siekiame sudaryti galimybę vaikams žaismingu ir patraukliu būdu dalyvauti švietėjiškoje iniciatyvoje ir sužinoti savo teises, pareigas bei grėsmes internete. Teisinio švietimo svarba pabrėžiama ir Europos Komisijos Naujojoje vartotojų darbotvarkėje, kuri skatina labiausiai pažeidžiamų vartotojų grupių, tarp jų ir vaikų, platesnį informavimą bei edukacines veiklas“, – akcentuoja  teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Kaip pastebi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Neringa Ulbaitė, vaikai yra ypač imlūs naujovėms, įvairiems viliojantiems pasiūlymams internete. „Daugiau šviečiant ir informuojant moksleivius, galima išugdyti racionaliai mąstantį ir apgalvotai sprendimus priimantį vartotoją. O išgirdęs apie tykančius pavojus ir apgaules internete, moksleivis įspės ir savo tėvus, senelius, draugus“, – teigia N. Ulbaitė.

Teisingumo ministerija kviečia vyresniųjų klasių mokytojus, susidomėjusius nuotolinių pamokų apie vartotojų teises iniciatyva, kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą el. paštu: milda.deimante@vvtat.lt.

Iniciatyva „Moksleivi, sužinok savo teises!“ tęsis iki šių mokslo metų pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite