SPA terapijos nauda psichologinei būklei

Kai kalba pakrypsta apie SPA terapiją, dažniausiai pagalvojame apie veido ir kūno masažus, pirtis, baseinus ir kitas procedūras, suteikiančias atsipalaidavimą. Daugeliui žmonių SPA terapija siejasi su fizinės sveikatos gerinimu: pradedant odos problemų gydymu, baigiant raumenų skausmo mažinimu ar širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimu. Idealiu atveju, SPA poilsis yra tai, ką renkamės, kada jaučiamės „nusidėvėję“. Tačiau buvimas SPA centre – dienai ar kelioms – turi daug privalumų ir mūsų psichikos sveikatai bei psichologinei būklei.

 

Efektyviai sumažina stresą

Stresas – šiuolaikinės visuomenės „rykštė“. Didelei daliai žmonių stresas yra tapęs problema kasdieniame gyvenime: patiriantys lėtinį stresą susiduria su sunkumais tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Poilsio diena ar kelios SPA centre, kada atsiribojame nuo įprastinių rūpesčių ir įsipareigojimų bei nedarome nieko kito, tik sutelkiame dėmesį į save ir mėgaujamės grožį, sveikatą puoselėjančiomis procedūromis, – leidžia efektyviai atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Nors reguliarus lankymasis SPA centre suteikia geriausius rezultatus, net ir vienkartinis apsilankymas gali tapti puikia priemone, padedančia „sugrįžti į save“.

Pagerina miego kokybę

Nereguliarus miego režimas, sunkumai užmiegant, dažni pabudimai, nemiga ar miego stoka gali itin neigiamai paveikti mūsų psichikos sveikatą ir sutrikdyti normalų funkcionavimą kasdienybėje.

Jei dėl įtempto gyvenimo režimo ir poilsio stokos pastebite sutrikusį miegą – SPA poilsis gali lengvai išspręsti šią problemą. Daug žmonių, išbandę SPA terapiją, teigia, jog net ir po dienos SPA centre išsimiegama daug kokybiškiau. O jei sutrikęs miegas jus paveikia reguliariai – SPA terapija gali tapti puikia prevencinė priemonė, užtikrinančia miego kokybę.

Tulpės sanatorija teikia įvairių SPA poilsio pasiūlymų – čia galite išbandyti profesionalias ir aukštos kokybės SPA procedūras, kurios padės pagerinti tiek miego kokybę, tiek psichikos sveikatą.

Palengvina depresinius simptomus

SPA terapija yra rekomenduojama žmonėms, susiduriantiems su prislėgta nuotaika, nuotaikos svyravimais, negatyviomis mintimis, apatija ir kitais depresiniais simptomais. Jei jaučiate, kad jums gyvenimas – nebe mielas, o kasdienybėje lydi niūrios mintys, nepasitenkinimas savimi ar aplinka, – SPA poilsis gali išspręsti šias problemas ir „įvesti“ jūs į pozityvią būseną. Be to, SPA terapija gali tapti papildoma terapine priemone sergantiems depresija.

Didina pasitikėjimą savimi

Didelė dalis žmonių labai dažnai jaučiasi nesaugūs, nekompetentingi ar nepakankami, dėl ko ima nugrimzti į nepasitikėjimą savimi. Tačiau nepasitikėjimo savimi būsena – labai pavojinga, kadangi dažniausiai yra neadekvati ir susikurta mūsų pačių. Kada nepasitikime savimi, tampame pasyvūs, imame patirti sunkumų bendraujant su kitais žmonėmis ar atliekant įprastas veiklas.

Jei esate linkę jaustis nepatrauklūs, abejojantys savo išvaizda ar gebėjimais – tikėtina, kad remiatės neaiškiais standartais, „peršamais“ žiniasklaidos, socialinių tinklų ir visuomenės apskritai. Dėl to tam, kad ištrūktumėte nepasitikėjimo savimi rato, turite atsiriboti nuo vyraujančių nuostatų ir susikoncentruoti į rūpinimąsi savimi.

Reguliarus SPA poilsis gali padėti išspręsti nepasitikėjimo savimi klausimus. Apsilankę grožio ir sveikatinimosi procedūrose pasirūpinsite savimi, o tai savaime stimuliuos ir pasitikėjimą savimi.

Padeda atsipalaiduoti

SPA poilsis veikia kaip „stop“ mygtukas nuo kasdienių gyvenimo problemų ir lydinčios įtampos. SPA procedūrų metu atsiribojame nuo išorinio pasaulio ir susitelkiame į kūno ir proto atpalaidavimą, kuris leidžia naujai pažvelgti į save ir savo aplinką, apmąstyti pasirinktą gyvenimo būdą, laisvalaikį, įkvėpti naujų idėjų.

Pr2021/35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite