SPA terapijos nauda psichologinei būklei

Kai kalba pakrypsta apie SPA terapiją, dažniausiai pagalvojame apie veido ir kūno masažus, pirtis, baseinus ir kitas procedūras, suteikiančias atsipalaidavimą. Daugeliui žmonių SPA terapija siejasi su fizinės sveikatos gerinimu: pradedant odos problemų gydymu, baigiant raumenų skausmo mažinimu ar širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimu. Idealiu atveju, SPA poilsis yra tai, ką renkamės, kada jaučiamės „nusidėvėję“. Tačiau buvimas SPA centre – dienai ar kelioms – turi daug privalumų ir mūsų psichikos sveikatai bei psichologinei būklei.

 

Efektyviai sumažina stresą

Stresas – šiuolaikinės visuomenės „rykštė“. Didelei daliai žmonių stresas yra tapęs problema kasdieniame gyvenime: patiriantys lėtinį stresą susiduria su sunkumais tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Poilsio diena ar kelios SPA centre, kada atsiribojame nuo įprastinių rūpesčių ir įsipareigojimų bei nedarome nieko kito, tik sutelkiame dėmesį į save ir mėgaujamės grožį, sveikatą puoselėjančiomis procedūromis, – leidžia efektyviai atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Nors reguliarus lankymasis SPA centre suteikia geriausius rezultatus, net ir vienkartinis apsilankymas gali tapti puikia priemone, padedančia „sugrįžti į save“.

Pagerina miego kokybę

Nereguliarus miego režimas, sunkumai užmiegant, dažni pabudimai, nemiga ar miego stoka gali itin neigiamai paveikti mūsų psichikos sveikatą ir sutrikdyti normalų funkcionavimą kasdienybėje.

Jei dėl įtempto gyvenimo režimo ir poilsio stokos pastebite sutrikusį miegą – SPA poilsis gali lengvai išspręsti šią problemą. Daug žmonių, išbandę SPA terapiją, teigia, jog net ir po dienos SPA centre išsimiegama daug kokybiškiau. O jei sutrikęs miegas jus paveikia reguliariai – SPA terapija gali tapti puikia prevencinė priemonė, užtikrinančia miego kokybę.

Tulpės sanatorija teikia įvairių SPA poilsio pasiūlymų – čia galite išbandyti profesionalias ir aukštos kokybės SPA procedūras, kurios padės pagerinti tiek miego kokybę, tiek psichikos sveikatą.

Palengvina depresinius simptomus

SPA terapija yra rekomenduojama žmonėms, susiduriantiems su prislėgta nuotaika, nuotaikos svyravimais, negatyviomis mintimis, apatija ir kitais depresiniais simptomais. Jei jaučiate, kad jums gyvenimas – nebe mielas, o kasdienybėje lydi niūrios mintys, nepasitenkinimas savimi ar aplinka, – SPA poilsis gali išspręsti šias problemas ir „įvesti“ jūs į pozityvią būseną. Be to, SPA terapija gali tapti papildoma terapine priemone sergantiems depresija.

Didina pasitikėjimą savimi

Didelė dalis žmonių labai dažnai jaučiasi nesaugūs, nekompetentingi ar nepakankami, dėl ko ima nugrimzti į nepasitikėjimą savimi. Tačiau nepasitikėjimo savimi būsena – labai pavojinga, kadangi dažniausiai yra neadekvati ir susikurta mūsų pačių. Kada nepasitikime savimi, tampame pasyvūs, imame patirti sunkumų bendraujant su kitais žmonėmis ar atliekant įprastas veiklas.

Jei esate linkę jaustis nepatrauklūs, abejojantys savo išvaizda ar gebėjimais – tikėtina, kad remiatės neaiškiais standartais, „peršamais“ žiniasklaidos, socialinių tinklų ir visuomenės apskritai. Dėl to tam, kad ištrūktumėte nepasitikėjimo savimi rato, turite atsiriboti nuo vyraujančių nuostatų ir susikoncentruoti į rūpinimąsi savimi.

Reguliarus SPA poilsis gali padėti išspręsti nepasitikėjimo savimi klausimus. Apsilankę grožio ir sveikatinimosi procedūrose pasirūpinsite savimi, o tai savaime stimuliuos ir pasitikėjimą savimi.

Padeda atsipalaiduoti

SPA poilsis veikia kaip „stop“ mygtukas nuo kasdienių gyvenimo problemų ir lydinčios įtampos. SPA procedūrų metu atsiribojame nuo išorinio pasaulio ir susitelkiame į kūno ir proto atpalaidavimą, kuris leidžia naujai pažvelgti į save ir savo aplinką, apmąstyti pasirinktą gyvenimo būdą, laisvalaikį, įkvėpti naujų idėjų.

Pr2021/35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite