Socialinių darbuotojų dieną pagerbti geriausi rūpintojėliai

Šiemet jau 10 kartą minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šilutės rajono socialiniai darbuotojai, socialinių įstaigų vadovai, partneriai, Savivaldybės vadovai, policijos, nevyriausybinių įstaigų atstovai į savo profesijos šventę rinkosi senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“ (Pašusčių kaime, Žemaičių Naumiesčio sen.). Šventėje buvo pagerbti socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, išrinkti ir pasveikinti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“, perskaitytas socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsiųstas sveikinimas.

Nominacija „2014 metų socialinis darbuotojas“ įteikta Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei (centre).

Šventišką nuotaiką kūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai. „Jūs esate tie žmonės, kurie paklydusiam parodote saulėtą tako pusę“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Virginija Tamašauskienė.
Profesinės šventės proga pasveikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis minėjo, kad o socialinį darbą rajone dirba 111 socialinių darbuotojų ir padėjėjų.
Įsocialinius darbuotojus kreipėsi Savivadlybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate rūpintojėliai. Socialinis darbuotojas išmano viską. Jūs turite būti šeimų ekonomai, psichologai, guodėjai, globėjai, padėjėjai. Daug kam esate išsigelbėjimas, daugeliui padarote gyvenimą gražesnį. Tam jūs patys turite būti stiprūs, dėmesingi. Žmogus atiduodamas turi ir gauti. Linkiu, kad užtektų stiprybės ir kad patys nebūtumėte pamiršti“.
Socialinius darbuotojus sveikino policijos pareigūnai, „Sodros“ atstovai, Socialinių darbuotojų asociacijos vardu – Kristina Šveikauskienė.
Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkos įteiktos Šilutės socialinių paslaugų centro individualios priežiūros specialistei Sigitai Rimkienei, užimtumo specialistei, socialinei darbuotojai (darbui su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais) Indrei Lekavičiūtei, socialinio darbuotojo padėjėjai Irenai Čiuplytei, vyr. socialinei darbuotojai Linai Linkytei, lankomosios priežiūros darbuotojoms Jolantai Šulcienei, Violetai Blažienei, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorei Linai Ozgirdaitei, Saugų vaikų globos namų socialinėms darbuotojoms Lijanai Dirgėlienei, Jolantai Nogaitienei, Laimutei Indriūnienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Jelenai Valienei, Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Daivai Kazlauskienei, Socialinės paramos skyriaus vyresnei specialistei Astai Lileikienei.

Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir seniūnė Anastazija Oželytė.

2014 metų „Socialiniu partneriu“ nominuota senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis priminė, kad šie metai yra svarbūs tuo, kad visos įstaigos turės būti licencijuotos. Pirmieji tai padarė Šilutės senelių globos namai, kurie jau ir renovuoti. Šių namų vadovė Danutė Valodskienė už ilgametį darbą paskelbta „2014 metų socialine darbuotoja“. D. Valodskienė atviravo esanti nustebinta, sakė, kad licenciją gauti pavyko tik darniu visos komandos triūsu.
Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, gali būti, kad tarp susirinkusiųjų yra … būsimoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Jis supažindino su Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleive Ina Vaitiekute, dalyvavusia respublikiniame projekte ir paskutinę rugpjūčio savaitę praleidusia kaip Šilutės rajono ambasadorė Vyriausybėje. Gimnazistė turėjo galimybę padirbėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, lankėsi įvairiose įstaigose, susitiko su ministre, LR Prezidente.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistė Ina Vaitiekutė turėjo progos susipažinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Gimnazistė pasidalijo savo maloniais įspūdžiais: projekto dalyviai visur buvo sutikti šiltai, kalbėtasi ne tik apie darbą, bet ir platesnėmis temomis. Bendraudama ir stebėdama, kaip atsidavę tarnautojai stengiasi padėti interesantams, Ina pažvelgė į valstybės tarnautojo darbą kitaip.
Katyčių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Neringa Kuisytė pristatė šią vasarą Katyčių seniūnijoje įgyvendintą projektą „Mini verslas šeimoje“. Projektą parengti padėjo kolegės, seniūnė. Projektas finansuotas iš vietos bendruomenės savivaldos lėšų. Projektas skirtas labiausiai pažeidžiamiems bendruomenių nariams, kuriems reikia pagalbos bei socializacijos įgūdžių. Projekto įgyvendinimo metu vyko seminarai, buvo atliekamos praktinės užduotys.
Apie socialinio darbo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginija Paulauskienė, Audra Barauskienė. Vyko diskusijos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 193

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Taip pat skaitykite