Socialinių darbuotojų dieną pagerbti geriausi rūpintojėliai

Šiemet jau 10 kartą minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šilutės rajono socialiniai darbuotojai, socialinių įstaigų vadovai, partneriai, Savivaldybės vadovai, policijos, nevyriausybinių įstaigų atstovai į savo profesijos šventę rinkosi senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“ (Pašusčių kaime, Žemaičių Naumiesčio sen.). Šventėje buvo pagerbti socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, išrinkti ir pasveikinti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“, perskaitytas socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsiųstas sveikinimas.

Nominacija „2014 metų socialinis darbuotojas“ įteikta Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei (centre).

Šventišką nuotaiką kūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai. „Jūs esate tie žmonės, kurie paklydusiam parodote saulėtą tako pusę“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Virginija Tamašauskienė.
Profesinės šventės proga pasveikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis minėjo, kad o socialinį darbą rajone dirba 111 socialinių darbuotojų ir padėjėjų.
Įsocialinius darbuotojus kreipėsi Savivadlybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate rūpintojėliai. Socialinis darbuotojas išmano viską. Jūs turite būti šeimų ekonomai, psichologai, guodėjai, globėjai, padėjėjai. Daug kam esate išsigelbėjimas, daugeliui padarote gyvenimą gražesnį. Tam jūs patys turite būti stiprūs, dėmesingi. Žmogus atiduodamas turi ir gauti. Linkiu, kad užtektų stiprybės ir kad patys nebūtumėte pamiršti“.
Socialinius darbuotojus sveikino policijos pareigūnai, „Sodros“ atstovai, Socialinių darbuotojų asociacijos vardu – Kristina Šveikauskienė.
Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkos įteiktos Šilutės socialinių paslaugų centro individualios priežiūros specialistei Sigitai Rimkienei, užimtumo specialistei, socialinei darbuotojai (darbui su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais) Indrei Lekavičiūtei, socialinio darbuotojo padėjėjai Irenai Čiuplytei, vyr. socialinei darbuotojai Linai Linkytei, lankomosios priežiūros darbuotojoms Jolantai Šulcienei, Violetai Blažienei, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorei Linai Ozgirdaitei, Saugų vaikų globos namų socialinėms darbuotojoms Lijanai Dirgėlienei, Jolantai Nogaitienei, Laimutei Indriūnienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Jelenai Valienei, Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Daivai Kazlauskienei, Socialinės paramos skyriaus vyresnei specialistei Astai Lileikienei.

Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir seniūnė Anastazija Oželytė.

2014 metų „Socialiniu partneriu“ nominuota senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis priminė, kad šie metai yra svarbūs tuo, kad visos įstaigos turės būti licencijuotos. Pirmieji tai padarė Šilutės senelių globos namai, kurie jau ir renovuoti. Šių namų vadovė Danutė Valodskienė už ilgametį darbą paskelbta „2014 metų socialine darbuotoja“. D. Valodskienė atviravo esanti nustebinta, sakė, kad licenciją gauti pavyko tik darniu visos komandos triūsu.
Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, gali būti, kad tarp susirinkusiųjų yra … būsimoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Jis supažindino su Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleive Ina Vaitiekute, dalyvavusia respublikiniame projekte ir paskutinę rugpjūčio savaitę praleidusia kaip Šilutės rajono ambasadorė Vyriausybėje. Gimnazistė turėjo galimybę padirbėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, lankėsi įvairiose įstaigose, susitiko su ministre, LR Prezidente.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistė Ina Vaitiekutė turėjo progos susipažinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Gimnazistė pasidalijo savo maloniais įspūdžiais: projekto dalyviai visur buvo sutikti šiltai, kalbėtasi ne tik apie darbą, bet ir platesnėmis temomis. Bendraudama ir stebėdama, kaip atsidavę tarnautojai stengiasi padėti interesantams, Ina pažvelgė į valstybės tarnautojo darbą kitaip.
Katyčių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Neringa Kuisytė pristatė šią vasarą Katyčių seniūnijoje įgyvendintą projektą „Mini verslas šeimoje“. Projektą parengti padėjo kolegės, seniūnė. Projektas finansuotas iš vietos bendruomenės savivaldos lėšų. Projektas skirtas labiausiai pažeidžiamiems bendruomenių nariams, kuriems reikia pagalbos bei socializacijos įgūdžių. Projekto įgyvendinimo metu vyko seminarai, buvo atliekamos praktinės užduotys.
Apie socialinio darbo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginija Paulauskienė, Audra Barauskienė. Vyko diskusijos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite