Socialinių darbuotojų dieną pagerbti geriausi rūpintojėliai

Šiemet jau 10 kartą minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šilutės rajono socialiniai darbuotojai, socialinių įstaigų vadovai, partneriai, Savivaldybės vadovai, policijos, nevyriausybinių įstaigų atstovai į savo profesijos šventę rinkosi senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“ (Pašusčių kaime, Žemaičių Naumiesčio sen.). Šventėje buvo pagerbti socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, išrinkti ir pasveikinti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“, perskaitytas socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsiųstas sveikinimas.

Nominacija „2014 metų socialinis darbuotojas“ įteikta Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei (centre).

Šventišką nuotaiką kūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai. „Jūs esate tie žmonės, kurie paklydusiam parodote saulėtą tako pusę“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Virginija Tamašauskienė.
Profesinės šventės proga pasveikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis minėjo, kad o socialinį darbą rajone dirba 111 socialinių darbuotojų ir padėjėjų.
Įsocialinius darbuotojus kreipėsi Savivadlybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate rūpintojėliai. Socialinis darbuotojas išmano viską. Jūs turite būti šeimų ekonomai, psichologai, guodėjai, globėjai, padėjėjai. Daug kam esate išsigelbėjimas, daugeliui padarote gyvenimą gražesnį. Tam jūs patys turite būti stiprūs, dėmesingi. Žmogus atiduodamas turi ir gauti. Linkiu, kad užtektų stiprybės ir kad patys nebūtumėte pamiršti“.
Socialinius darbuotojus sveikino policijos pareigūnai, „Sodros“ atstovai, Socialinių darbuotojų asociacijos vardu – Kristina Šveikauskienė.
Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkos įteiktos Šilutės socialinių paslaugų centro individualios priežiūros specialistei Sigitai Rimkienei, užimtumo specialistei, socialinei darbuotojai (darbui su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais) Indrei Lekavičiūtei, socialinio darbuotojo padėjėjai Irenai Čiuplytei, vyr. socialinei darbuotojai Linai Linkytei, lankomosios priežiūros darbuotojoms Jolantai Šulcienei, Violetai Blažienei, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorei Linai Ozgirdaitei, Saugų vaikų globos namų socialinėms darbuotojoms Lijanai Dirgėlienei, Jolantai Nogaitienei, Laimutei Indriūnienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Jelenai Valienei, Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Daivai Kazlauskienei, Socialinės paramos skyriaus vyresnei specialistei Astai Lileikienei.

Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir seniūnė Anastazija Oželytė.

2014 metų „Socialiniu partneriu“ nominuota senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis priminė, kad šie metai yra svarbūs tuo, kad visos įstaigos turės būti licencijuotos. Pirmieji tai padarė Šilutės senelių globos namai, kurie jau ir renovuoti. Šių namų vadovė Danutė Valodskienė už ilgametį darbą paskelbta „2014 metų socialine darbuotoja“. D. Valodskienė atviravo esanti nustebinta, sakė, kad licenciją gauti pavyko tik darniu visos komandos triūsu.
Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, gali būti, kad tarp susirinkusiųjų yra … būsimoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Jis supažindino su Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleive Ina Vaitiekute, dalyvavusia respublikiniame projekte ir paskutinę rugpjūčio savaitę praleidusia kaip Šilutės rajono ambasadorė Vyriausybėje. Gimnazistė turėjo galimybę padirbėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, lankėsi įvairiose įstaigose, susitiko su ministre, LR Prezidente.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistė Ina Vaitiekutė turėjo progos susipažinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Gimnazistė pasidalijo savo maloniais įspūdžiais: projekto dalyviai visur buvo sutikti šiltai, kalbėtasi ne tik apie darbą, bet ir platesnėmis temomis. Bendraudama ir stebėdama, kaip atsidavę tarnautojai stengiasi padėti interesantams, Ina pažvelgė į valstybės tarnautojo darbą kitaip.
Katyčių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Neringa Kuisytė pristatė šią vasarą Katyčių seniūnijoje įgyvendintą projektą „Mini verslas šeimoje“. Projektą parengti padėjo kolegės, seniūnė. Projektas finansuotas iš vietos bendruomenės savivaldos lėšų. Projektas skirtas labiausiai pažeidžiamiems bendruomenių nariams, kuriems reikia pagalbos bei socializacijos įgūdžių. Projekto įgyvendinimo metu vyko seminarai, buvo atliekamos praktinės užduotys.
Apie socialinio darbo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginija Paulauskienė, Audra Barauskienė. Vyko diskusijos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite