Socialinių darbuotojų dieną pagerbti geriausi rūpintojėliai

Šiemet jau 10 kartą minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šilutės rajono socialiniai darbuotojai, socialinių įstaigų vadovai, partneriai, Savivaldybės vadovai, policijos, nevyriausybinių įstaigų atstovai į savo profesijos šventę rinkosi senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“ (Pašusčių kaime, Žemaičių Naumiesčio sen.). Šventėje buvo pagerbti socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, išrinkti ir pasveikinti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“, perskaitytas socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsiųstas sveikinimas.

Nominacija „2014 metų socialinis darbuotojas“ įteikta Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei (centre).

Šventišką nuotaiką kūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai. „Jūs esate tie žmonės, kurie paklydusiam parodote saulėtą tako pusę“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Virginija Tamašauskienė.
Profesinės šventės proga pasveikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis minėjo, kad o socialinį darbą rajone dirba 111 socialinių darbuotojų ir padėjėjų.
Įsocialinius darbuotojus kreipėsi Savivadlybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate rūpintojėliai. Socialinis darbuotojas išmano viską. Jūs turite būti šeimų ekonomai, psichologai, guodėjai, globėjai, padėjėjai. Daug kam esate išsigelbėjimas, daugeliui padarote gyvenimą gražesnį. Tam jūs patys turite būti stiprūs, dėmesingi. Žmogus atiduodamas turi ir gauti. Linkiu, kad užtektų stiprybės ir kad patys nebūtumėte pamiršti“.
Socialinius darbuotojus sveikino policijos pareigūnai, „Sodros“ atstovai, Socialinių darbuotojų asociacijos vardu – Kristina Šveikauskienė.
Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkos įteiktos Šilutės socialinių paslaugų centro individualios priežiūros specialistei Sigitai Rimkienei, užimtumo specialistei, socialinei darbuotojai (darbui su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais) Indrei Lekavičiūtei, socialinio darbuotojo padėjėjai Irenai Čiuplytei, vyr. socialinei darbuotojai Linai Linkytei, lankomosios priežiūros darbuotojoms Jolantai Šulcienei, Violetai Blažienei, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorei Linai Ozgirdaitei, Saugų vaikų globos namų socialinėms darbuotojoms Lijanai Dirgėlienei, Jolantai Nogaitienei, Laimutei Indriūnienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Jelenai Valienei, Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Daivai Kazlauskienei, Socialinės paramos skyriaus vyresnei specialistei Astai Lileikienei.

Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir seniūnė Anastazija Oželytė.

2014 metų „Socialiniu partneriu“ nominuota senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis priminė, kad šie metai yra svarbūs tuo, kad visos įstaigos turės būti licencijuotos. Pirmieji tai padarė Šilutės senelių globos namai, kurie jau ir renovuoti. Šių namų vadovė Danutė Valodskienė už ilgametį darbą paskelbta „2014 metų socialine darbuotoja“. D. Valodskienė atviravo esanti nustebinta, sakė, kad licenciją gauti pavyko tik darniu visos komandos triūsu.
Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, gali būti, kad tarp susirinkusiųjų yra … būsimoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Jis supažindino su Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleive Ina Vaitiekute, dalyvavusia respublikiniame projekte ir paskutinę rugpjūčio savaitę praleidusia kaip Šilutės rajono ambasadorė Vyriausybėje. Gimnazistė turėjo galimybę padirbėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, lankėsi įvairiose įstaigose, susitiko su ministre, LR Prezidente.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistė Ina Vaitiekutė turėjo progos susipažinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Gimnazistė pasidalijo savo maloniais įspūdžiais: projekto dalyviai visur buvo sutikti šiltai, kalbėtasi ne tik apie darbą, bet ir platesnėmis temomis. Bendraudama ir stebėdama, kaip atsidavę tarnautojai stengiasi padėti interesantams, Ina pažvelgė į valstybės tarnautojo darbą kitaip.
Katyčių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Neringa Kuisytė pristatė šią vasarą Katyčių seniūnijoje įgyvendintą projektą „Mini verslas šeimoje“. Projektą parengti padėjo kolegės, seniūnė. Projektas finansuotas iš vietos bendruomenės savivaldos lėšų. Projektas skirtas labiausiai pažeidžiamiems bendruomenių nariams, kuriems reikia pagalbos bei socializacijos įgūdžių. Projekto įgyvendinimo metu vyko seminarai, buvo atliekamos praktinės užduotys.
Apie socialinio darbo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginija Paulauskienė, Audra Barauskienė. Vyko diskusijos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite