Socialinių darbuotojų dieną pagerbti geriausi rūpintojėliai

Šiemet jau 10 kartą minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šilutės rajono socialiniai darbuotojai, socialinių įstaigų vadovai, partneriai, Savivaldybės vadovai, policijos, nevyriausybinių įstaigų atstovai į savo profesijos šventę rinkosi senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“ (Pašusčių kaime, Žemaičių Naumiesčio sen.). Šventėje buvo pagerbti socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, išrinkti ir pasveikinti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“, perskaitytas socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsiųstas sveikinimas.

Nominacija „2014 metų socialinis darbuotojas“ įteikta Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei (centre).

Šventišką nuotaiką kūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai. „Jūs esate tie žmonės, kurie paklydusiam parodote saulėtą tako pusę“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Virginija Tamašauskienė.
Profesinės šventės proga pasveikinęs Šilutės r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis minėjo, kad o socialinį darbą rajone dirba 111 socialinių darbuotojų ir padėjėjų.
Įsocialinius darbuotojus kreipėsi Savivadlybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate rūpintojėliai. Socialinis darbuotojas išmano viską. Jūs turite būti šeimų ekonomai, psichologai, guodėjai, globėjai, padėjėjai. Daug kam esate išsigelbėjimas, daugeliui padarote gyvenimą gražesnį. Tam jūs patys turite būti stiprūs, dėmesingi. Žmogus atiduodamas turi ir gauti. Linkiu, kad užtektų stiprybės ir kad patys nebūtumėte pamiršti“.
Socialinius darbuotojus sveikino policijos pareigūnai, „Sodros“ atstovai, Socialinių darbuotojų asociacijos vardu – Kristina Šveikauskienė.
Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkos įteiktos Šilutės socialinių paslaugų centro individualios priežiūros specialistei Sigitai Rimkienei, užimtumo specialistei, socialinei darbuotojai (darbui su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais) Indrei Lekavičiūtei, socialinio darbuotojo padėjėjai Irenai Čiuplytei, vyr. socialinei darbuotojai Linai Linkytei, lankomosios priežiūros darbuotojoms Jolantai Šulcienei, Violetai Blažienei, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorei Linai Ozgirdaitei, Saugų vaikų globos namų socialinėms darbuotojoms Lijanai Dirgėlienei, Jolantai Nogaitienei, Laimutei Indriūnienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Jelenai Valienei, Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Daivai Kazlauskienei, Socialinės paramos skyriaus vyresnei specialistei Astai Lileikienei.

Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir seniūnė Anastazija Oželytė.

2014 metų „Socialiniu partneriu“ nominuota senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis priminė, kad šie metai yra svarbūs tuo, kad visos įstaigos turės būti licencijuotos. Pirmieji tai padarė Šilutės senelių globos namai, kurie jau ir renovuoti. Šių namų vadovė Danutė Valodskienė už ilgametį darbą paskelbta „2014 metų socialine darbuotoja“. D. Valodskienė atviravo esanti nustebinta, sakė, kad licenciją gauti pavyko tik darniu visos komandos triūsu.
Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, gali būti, kad tarp susirinkusiųjų yra … būsimoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Jis supažindino su Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleive Ina Vaitiekute, dalyvavusia respublikiniame projekte ir paskutinę rugpjūčio savaitę praleidusia kaip Šilutės rajono ambasadorė Vyriausybėje. Gimnazistė turėjo galimybę padirbėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, lankėsi įvairiose įstaigose, susitiko su ministre, LR Prezidente.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistė Ina Vaitiekutė turėjo progos susipažinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Gimnazistė pasidalijo savo maloniais įspūdžiais: projekto dalyviai visur buvo sutikti šiltai, kalbėtasi ne tik apie darbą, bet ir platesnėmis temomis. Bendraudama ir stebėdama, kaip atsidavę tarnautojai stengiasi padėti interesantams, Ina pažvelgė į valstybės tarnautojo darbą kitaip.
Katyčių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Neringa Kuisytė pristatė šią vasarą Katyčių seniūnijoje įgyvendintą projektą „Mini verslas šeimoje“. Projektą parengti padėjo kolegės, seniūnė. Projektas finansuotas iš vietos bendruomenės savivaldos lėšų. Projektas skirtas labiausiai pažeidžiamiems bendruomenių nariams, kuriems reikia pagalbos bei socializacijos įgūdžių. Projekto įgyvendinimo metu vyko seminarai, buvo atliekamos praktinės užduotys.
Apie socialinio darbo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginija Paulauskienė, Audra Barauskienė. Vyko diskusijos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite