Socialinis būstas. Vieni jo nesulaukia, kiti nevertina

Šilutės r. savivaldybėje yra 313 socialinių būstų, kurių gyventojai už šilumą skolingi apie 200 tūkst. Lt, už šaltą vandenį apie 100 tūkst. litų. Apie 31 tūkst. Lt skolingi už nuomą 33 socialinių būstų gyventojai paduoti į teismą. Tuo tarpu eilėje socialinio būsto laukia net 436 pareiškėjai ar šeimos ir visiškai neaišku, kada ta eilė jiems ateis.

Tokius socialinius būstus palieka teismo iškeldinti skolininkai.
Iš Savivaldybės fotografijų archyvo

Pasak Savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausiosios specialistės Nijolės Grigonienės, socialinis būstas skiriamas mažas pajamas gaunantiems asmenims ir šeimoms. Jų metinės (12 paskutinių mėnesių) pajamos ir turtas neturi viršyti Vyriausybės nustatytų dydžių: asmens be šeimos, gyvenančio kitose vietovėse (Šilutės r. savivaldybėje), grynosios metinės pajamos – 11 000 litų ir turtas – 19 500 litų; dviejų ar trijų asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos – 22 000 Lt ir turtas – 39 000 Lt; keturių ir daugiau asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos vienam asmeniui neturi viršyti 6600 Lt ir turtas vienam asmeniui – 19 500 Lt.
Laikoma, kad turtingesnieji pakankamai turi pajamų, kad galėtų nuomotis gyvenamąjį plotą iš privačių asmenų. Šiuo metu užregistruotos 436 paraiškos (1026 šeimos nariai) socialiniam būstui gauti. Eilėje stovi 138 jaunos šeimos, 67 šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, 30 našlaičių, 77 neįgalūs asmenys ir šeimos, kuriose jie gyvena, 118 šeimų stovi bendroje eilėje, sąlygų pagerinimo laukia 6 socialinio būsto nuomininkai.
Praėjusiais metais Savivaldybė įsigijo tik 6 socialinius būstus. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto šiam tikslui skyrė 304 tūkst. Lt, kurių pakako 5 butams. 16 tūkst. Lt iš savo biudžeto pridėjo Savivaldybė ir nupirko dar vieną butą. Nors gyvenamojo ploto trūksta, 6 socialiniai būstai stovi tušti. Anot Nijolės Grigonienės, tai būstai, kurie neatitinka gyvenimo sąlygų ir jų ekonomiškai netikslinga remontuoti. Pora būstų priklauso H. Šojaus dvaro kompleksui ir jie socialiniam būstui nebebus naudojami.
Anot N. Grigonienės, dauguma nuomininkų sąžiningai moka mokesčius ir nuomą, patys investuoja lėšų buto priežiūrai. Deja, nors nedaug, bet esama tokių būstų, kurių šeimininkai dingo nepalikę raktų, už jokias paslaugas nemoka. Tokie „pakibę“ butai ir kelia didžiausią galvos skausmą Savivaldybei. Tai beviltiškos skolos. Praktiškai nėra galimybių išieškoti skolų iš šeimų, kurios augina iki 18 metų vaikų. Bet tai tęsis, tik kol vaikai užaugs.
Paslaugų teikėjai patys bando išsiieškoti mokesčius per teismus ir antstolius. Tačiau Šilutės šilumos tinklų ir „Šilutės vandenų“ bendrovės priklauso Savivaldybei, taigi, 300 tūkst. Lt skola slegia ir ją. Pati Savivaldybė ima tik nuomos mokestį už butą. Ūkio skyrius už šias lėšas remontuoja ir prižiūri turimus socialinius būstus.
„Visa bėda, kad už Savivaldybės lėšas remonto reikalauja tie, kurie net nemoka nuomos… Nemokančius nuomos po kelis kartus įspėjame. Dažniausiai pradeda mokėti. Jeigu ne, duodame į teismą. Šiuo metu už nuomos nemokėjimą teismui rengiamos 33 nuomininkų bylos už beveik 31 tūkst. litų įsiskolinimą. Porą taip ir nepanorusių mokėti nuomininkų pernai iškeldinome“, – sakė N. Grigonienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Taip pat skaitykite