Socialinis būstas. Vieni jo nesulaukia, kiti nevertina

Šilutės r. savivaldybėje yra 313 socialinių būstų, kurių gyventojai už šilumą skolingi apie 200 tūkst. Lt, už šaltą vandenį apie 100 tūkst. litų. Apie 31 tūkst. Lt skolingi už nuomą 33 socialinių būstų gyventojai paduoti į teismą. Tuo tarpu eilėje socialinio būsto laukia net 436 pareiškėjai ar šeimos ir visiškai neaišku, kada ta eilė jiems ateis.

Tokius socialinius būstus palieka teismo iškeldinti skolininkai.
Iš Savivaldybės fotografijų archyvo

Pasak Savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausiosios specialistės Nijolės Grigonienės, socialinis būstas skiriamas mažas pajamas gaunantiems asmenims ir šeimoms. Jų metinės (12 paskutinių mėnesių) pajamos ir turtas neturi viršyti Vyriausybės nustatytų dydžių: asmens be šeimos, gyvenančio kitose vietovėse (Šilutės r. savivaldybėje), grynosios metinės pajamos – 11 000 litų ir turtas – 19 500 litų; dviejų ar trijų asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos – 22 000 Lt ir turtas – 39 000 Lt; keturių ir daugiau asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos vienam asmeniui neturi viršyti 6600 Lt ir turtas vienam asmeniui – 19 500 Lt.
Laikoma, kad turtingesnieji pakankamai turi pajamų, kad galėtų nuomotis gyvenamąjį plotą iš privačių asmenų. Šiuo metu užregistruotos 436 paraiškos (1026 šeimos nariai) socialiniam būstui gauti. Eilėje stovi 138 jaunos šeimos, 67 šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, 30 našlaičių, 77 neįgalūs asmenys ir šeimos, kuriose jie gyvena, 118 šeimų stovi bendroje eilėje, sąlygų pagerinimo laukia 6 socialinio būsto nuomininkai.
Praėjusiais metais Savivaldybė įsigijo tik 6 socialinius būstus. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto šiam tikslui skyrė 304 tūkst. Lt, kurių pakako 5 butams. 16 tūkst. Lt iš savo biudžeto pridėjo Savivaldybė ir nupirko dar vieną butą. Nors gyvenamojo ploto trūksta, 6 socialiniai būstai stovi tušti. Anot Nijolės Grigonienės, tai būstai, kurie neatitinka gyvenimo sąlygų ir jų ekonomiškai netikslinga remontuoti. Pora būstų priklauso H. Šojaus dvaro kompleksui ir jie socialiniam būstui nebebus naudojami.
Anot N. Grigonienės, dauguma nuomininkų sąžiningai moka mokesčius ir nuomą, patys investuoja lėšų buto priežiūrai. Deja, nors nedaug, bet esama tokių būstų, kurių šeimininkai dingo nepalikę raktų, už jokias paslaugas nemoka. Tokie „pakibę“ butai ir kelia didžiausią galvos skausmą Savivaldybei. Tai beviltiškos skolos. Praktiškai nėra galimybių išieškoti skolų iš šeimų, kurios augina iki 18 metų vaikų. Bet tai tęsis, tik kol vaikai užaugs.
Paslaugų teikėjai patys bando išsiieškoti mokesčius per teismus ir antstolius. Tačiau Šilutės šilumos tinklų ir „Šilutės vandenų“ bendrovės priklauso Savivaldybei, taigi, 300 tūkst. Lt skola slegia ir ją. Pati Savivaldybė ima tik nuomos mokestį už butą. Ūkio skyrius už šias lėšas remontuoja ir prižiūri turimus socialinius būstus.
„Visa bėda, kad už Savivaldybės lėšas remonto reikalauja tie, kurie net nemoka nuomos… Nemokančius nuomos po kelis kartus įspėjame. Dažniausiai pradeda mokėti. Jeigu ne, duodame į teismą. Šiuo metu už nuomos nemokėjimą teismui rengiamos 33 nuomininkų bylos už beveik 31 tūkst. litų įsiskolinimą. Porą taip ir nepanorusių mokėti nuomininkų pernai iškeldinome“, – sakė N. Grigonienė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 196

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite