Socialinis būstas. Vieni jo nesulaukia, kiti nevertina

Šilutės r. savivaldybėje yra 313 socialinių būstų, kurių gyventojai už šilumą skolingi apie 200 tūkst. Lt, už šaltą vandenį apie 100 tūkst. litų. Apie 31 tūkst. Lt skolingi už nuomą 33 socialinių būstų gyventojai paduoti į teismą. Tuo tarpu eilėje socialinio būsto laukia net 436 pareiškėjai ar šeimos ir visiškai neaišku, kada ta eilė jiems ateis.

Tokius socialinius būstus palieka teismo iškeldinti skolininkai.
Iš Savivaldybės fotografijų archyvo

Pasak Savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausiosios specialistės Nijolės Grigonienės, socialinis būstas skiriamas mažas pajamas gaunantiems asmenims ir šeimoms. Jų metinės (12 paskutinių mėnesių) pajamos ir turtas neturi viršyti Vyriausybės nustatytų dydžių: asmens be šeimos, gyvenančio kitose vietovėse (Šilutės r. savivaldybėje), grynosios metinės pajamos – 11 000 litų ir turtas – 19 500 litų; dviejų ar trijų asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos – 22 000 Lt ir turtas – 39 000 Lt; keturių ir daugiau asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos vienam asmeniui neturi viršyti 6600 Lt ir turtas vienam asmeniui – 19 500 Lt.
Laikoma, kad turtingesnieji pakankamai turi pajamų, kad galėtų nuomotis gyvenamąjį plotą iš privačių asmenų. Šiuo metu užregistruotos 436 paraiškos (1026 šeimos nariai) socialiniam būstui gauti. Eilėje stovi 138 jaunos šeimos, 67 šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, 30 našlaičių, 77 neįgalūs asmenys ir šeimos, kuriose jie gyvena, 118 šeimų stovi bendroje eilėje, sąlygų pagerinimo laukia 6 socialinio būsto nuomininkai.
Praėjusiais metais Savivaldybė įsigijo tik 6 socialinius būstus. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto šiam tikslui skyrė 304 tūkst. Lt, kurių pakako 5 butams. 16 tūkst. Lt iš savo biudžeto pridėjo Savivaldybė ir nupirko dar vieną butą. Nors gyvenamojo ploto trūksta, 6 socialiniai būstai stovi tušti. Anot Nijolės Grigonienės, tai būstai, kurie neatitinka gyvenimo sąlygų ir jų ekonomiškai netikslinga remontuoti. Pora būstų priklauso H. Šojaus dvaro kompleksui ir jie socialiniam būstui nebebus naudojami.
Anot N. Grigonienės, dauguma nuomininkų sąžiningai moka mokesčius ir nuomą, patys investuoja lėšų buto priežiūrai. Deja, nors nedaug, bet esama tokių būstų, kurių šeimininkai dingo nepalikę raktų, už jokias paslaugas nemoka. Tokie „pakibę“ butai ir kelia didžiausią galvos skausmą Savivaldybei. Tai beviltiškos skolos. Praktiškai nėra galimybių išieškoti skolų iš šeimų, kurios augina iki 18 metų vaikų. Bet tai tęsis, tik kol vaikai užaugs.
Paslaugų teikėjai patys bando išsiieškoti mokesčius per teismus ir antstolius. Tačiau Šilutės šilumos tinklų ir „Šilutės vandenų“ bendrovės priklauso Savivaldybei, taigi, 300 tūkst. Lt skola slegia ir ją. Pati Savivaldybė ima tik nuomos mokestį už butą. Ūkio skyrius už šias lėšas remontuoja ir prižiūri turimus socialinius būstus.
„Visa bėda, kad už Savivaldybės lėšas remonto reikalauja tie, kurie net nemoka nuomos… Nemokančius nuomos po kelis kartus įspėjame. Dažniausiai pradeda mokėti. Jeigu ne, duodame į teismą. Šiuo metu už nuomos nemokėjimą teismui rengiamos 33 nuomininkų bylos už beveik 31 tūkst. litų įsiskolinimą. Porą taip ir nepanorusių mokėti nuomininkų pernai iškeldinome“, – sakė N. Grigonienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Taip pat skaitykite