Socialinis būstas. Vieni jo nesulaukia, kiti nevertina

Šilutės r. savivaldybėje yra 313 socialinių būstų, kurių gyventojai už šilumą skolingi apie 200 tūkst. Lt, už šaltą vandenį apie 100 tūkst. litų. Apie 31 tūkst. Lt skolingi už nuomą 33 socialinių būstų gyventojai paduoti į teismą. Tuo tarpu eilėje socialinio būsto laukia net 436 pareiškėjai ar šeimos ir visiškai neaišku, kada ta eilė jiems ateis.

Tokius socialinius būstus palieka teismo iškeldinti skolininkai.
Iš Savivaldybės fotografijų archyvo

Pasak Savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausiosios specialistės Nijolės Grigonienės, socialinis būstas skiriamas mažas pajamas gaunantiems asmenims ir šeimoms. Jų metinės (12 paskutinių mėnesių) pajamos ir turtas neturi viršyti Vyriausybės nustatytų dydžių: asmens be šeimos, gyvenančio kitose vietovėse (Šilutės r. savivaldybėje), grynosios metinės pajamos – 11 000 litų ir turtas – 19 500 litų; dviejų ar trijų asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos – 22 000 Lt ir turtas – 39 000 Lt; keturių ir daugiau asmenų šeimos, gyvenančios kitose vietovėse, grynosios metinės pajamos vienam asmeniui neturi viršyti 6600 Lt ir turtas vienam asmeniui – 19 500 Lt.
Laikoma, kad turtingesnieji pakankamai turi pajamų, kad galėtų nuomotis gyvenamąjį plotą iš privačių asmenų. Šiuo metu užregistruotos 436 paraiškos (1026 šeimos nariai) socialiniam būstui gauti. Eilėje stovi 138 jaunos šeimos, 67 šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, 30 našlaičių, 77 neįgalūs asmenys ir šeimos, kuriose jie gyvena, 118 šeimų stovi bendroje eilėje, sąlygų pagerinimo laukia 6 socialinio būsto nuomininkai.
Praėjusiais metais Savivaldybė įsigijo tik 6 socialinius būstus. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto šiam tikslui skyrė 304 tūkst. Lt, kurių pakako 5 butams. 16 tūkst. Lt iš savo biudžeto pridėjo Savivaldybė ir nupirko dar vieną butą. Nors gyvenamojo ploto trūksta, 6 socialiniai būstai stovi tušti. Anot Nijolės Grigonienės, tai būstai, kurie neatitinka gyvenimo sąlygų ir jų ekonomiškai netikslinga remontuoti. Pora būstų priklauso H. Šojaus dvaro kompleksui ir jie socialiniam būstui nebebus naudojami.
Anot N. Grigonienės, dauguma nuomininkų sąžiningai moka mokesčius ir nuomą, patys investuoja lėšų buto priežiūrai. Deja, nors nedaug, bet esama tokių būstų, kurių šeimininkai dingo nepalikę raktų, už jokias paslaugas nemoka. Tokie „pakibę“ butai ir kelia didžiausią galvos skausmą Savivaldybei. Tai beviltiškos skolos. Praktiškai nėra galimybių išieškoti skolų iš šeimų, kurios augina iki 18 metų vaikų. Bet tai tęsis, tik kol vaikai užaugs.
Paslaugų teikėjai patys bando išsiieškoti mokesčius per teismus ir antstolius. Tačiau Šilutės šilumos tinklų ir „Šilutės vandenų“ bendrovės priklauso Savivaldybei, taigi, 300 tūkst. Lt skola slegia ir ją. Pati Savivaldybė ima tik nuomos mokestį už butą. Ūkio skyrius už šias lėšas remontuoja ir prižiūri turimus socialinius būstus.
„Visa bėda, kad už Savivaldybės lėšas remonto reikalauja tie, kurie net nemoka nuomos… Nemokančius nuomos po kelis kartus įspėjame. Dažniausiai pradeda mokėti. Jeigu ne, duodame į teismą. Šiuo metu už nuomos nemokėjimą teismui rengiamos 33 nuomininkų bylos už beveik 31 tūkst. litų įsiskolinimą. Porą taip ir nepanorusių mokėti nuomininkų pernai iškeldinome“, – sakė N. Grigonienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite