Socialdemokratų partijos pirmininke išrinkta Vilija Blinkevičiūtė

Vilija Blinkevičiūtė – pirmoji moteris, dvejų metų kadencijai išrinkta Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke dvejų metų kadencijai išrinkta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, kurią palaikė apie 56 proc. rinkimuose dalyvavusių partijos narių, apie 44 proc. balsavo už europarlamentarą Juozą Oleką.

Visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo daugiau nei 7900 partijos narių.

LSDP pirmininko rinkimų komisija galutinius rinkimų rezultatus tvirtins gegužės 14 dieną.

Išrinktoji LSDP pirmininkė pareigas pradės eiti gegužės 29 d., tądien rengiamas ir partijos suvažiavimas.

V. Blinkevičiūtė yra įgijusi aukštąjį teisinį išsilavinimą, ilgą laiką dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje – specialiste, ministerijos sekretore, viceministre ir 8 metus – ministre. Nuo 2006 m. – LSDP narė, nuo 2009 m. – partijos pirmininko pavaduotoja.

V. Blinkevičiūtė buvo tris kartus išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą. Nuo 2009 m. – Europos Parlamento (EP) narė. Šiuo metu V. Blinkevičiūtė užima EP Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmosios vicepirmininkės pareigas, o praėjusioje kadencijoje EP vadovavo Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetui.

Apie tai pranešė ELTA

 

Socialdemokratų partijos svetainėje skelbiama, kad Vilija Blinkevičiūtė netrukus pristatys savo komandą.

„Šį vakarą praleisiu apmąstymuose, nes visą kelią, važiuojant su mama ir seserimi iš Linkuvos, nerimo skambučiai, sveikinimai. Mama, einanti 93-uosius metus, sako, kad ramybės visai nebeturėsiu. Taip, bet, matyt, toks mano likimas“, – reaguodama į savo pergalę socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose spaudos konferencijoje kalbėjo Vilija Blinkevičiūtė.

Spaudos konferencijoje ji sakė:  „Beveik 8 tūkstančiai mūsų partijos bičiulių atėjo į rinkimus – linkėjimai jiems, didžiulis dėkui!“.

– Būsite pirmoji moteris, kuri vadovaus Lietuvos socialdemokratų partijai, ką Jums asmeniškai tai reiškia, ar tai svarbus žingsnis partijai? Ir kokių, kai būsite patvirtina, pirmiausiai darbų imsitės? – klausė LRT.

– Noriu pasidžiaugti, kad mūsų partija, kuri visada deklaravo lyčių lygybę ir lygias galimybes, moterų dalyvavimą sprendimų priėmime, savo 125-ųjų metinių proga išrinko moterį partijos lydere. Manau, kad tai labai svarbu.

Ko gero, kai yra sudėtingi ir sunkūs laikai, ateina metas pačią atsakingiausią naštą nešti ir dirbti moterims, kartu kviečiant į bendrą komandą ir mūsų bičiulius.

Pagrindiniai darbai – komandos suformavimas ir, neatidėliotinai, pergalė savivaldos rinkimuose. Koncentruosimės visi į juos tam, kad atlieptume tuos žmonių lūkesčius.

Kaip žadate derinti darbą Europos Parlamente ir pirmininkavimą partijai, ar pavyks suderinti?

– Visų pirma, visą gyvenimą gyvenau Lietuvoje. Laikina mano darbo vieta yra Briuselyje ir tikrai galvoju, kad tą darbą galima pilnai suderinti, o jeigu atrodys kitaip – gyvenimas parodys ir priimsime atitinkamus sprendimus.

Ar priimsite Sauliaus Skvernelio kvietimą jungtis į opozicinę koaliciją? Ar matote galimybę dirbti tokioje koalicijoje. Jūsų asmenine nuomone, ar palaikytumėte tokią idėją?

– Su Sauliumi Skverneliu mes susitiksime, išgersime arbatos ar kavos, aptarsime visus reikalus ir tuomet priimsime sprendimus. Tačiau noriu pasakyti – mūsų socialdemokratų partija ir dabar yra gana stipri dirbdama opozicijoje ir tuos visus sprendimus mes turime derinti tarpusavyje su kitomis opozicinėmis partijomis, bet ten, kur tie sprendimai yra mums nepriimtini, mes tikrai jų nepalaikysime. Ten, kur galime rasti bendrus sprendimus, sėsime prie derybų stalo ir matysime. Mes pasiryžę dirbti, bendradarbiauti, bet būti opozicinėje koalicijoje vien dėl to, kad kažkaip dirbti pasirašius sutartį, esmės tame nematome. Svarbiausia, kaip mes sugebame priimti tuos sprendimus, kurie svarbūs Lietuvos žmonėms.

Pagal tai, kokia dabar yra situacija bendradarbiaujant „valstiečiams“ ir „darbiečiams“, tas mūsų tikrai netenkina, nes kol kas jų opozicinė koalicija neatrodo rimta. Panašu, jog jie labai dažnai tarpusavyje neranda bendrų sutarimų ir tai mums būtų visiškai nepriimtina.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite