Socialdemokratų partijos pirmininke išrinkta Vilija Blinkevičiūtė

Vilija Blinkevičiūtė – pirmoji moteris, dvejų metų kadencijai išrinkta Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke dvejų metų kadencijai išrinkta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, kurią palaikė apie 56 proc. rinkimuose dalyvavusių partijos narių, apie 44 proc. balsavo už europarlamentarą Juozą Oleką.

Visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo daugiau nei 7900 partijos narių.

LSDP pirmininko rinkimų komisija galutinius rinkimų rezultatus tvirtins gegužės 14 dieną.

Išrinktoji LSDP pirmininkė pareigas pradės eiti gegužės 29 d., tądien rengiamas ir partijos suvažiavimas.

V. Blinkevičiūtė yra įgijusi aukštąjį teisinį išsilavinimą, ilgą laiką dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje – specialiste, ministerijos sekretore, viceministre ir 8 metus – ministre. Nuo 2006 m. – LSDP narė, nuo 2009 m. – partijos pirmininko pavaduotoja.

V. Blinkevičiūtė buvo tris kartus išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą. Nuo 2009 m. – Europos Parlamento (EP) narė. Šiuo metu V. Blinkevičiūtė užima EP Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmosios vicepirmininkės pareigas, o praėjusioje kadencijoje EP vadovavo Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetui.

Apie tai pranešė ELTA

 

Socialdemokratų partijos svetainėje skelbiama, kad Vilija Blinkevičiūtė netrukus pristatys savo komandą.

„Šį vakarą praleisiu apmąstymuose, nes visą kelią, važiuojant su mama ir seserimi iš Linkuvos, nerimo skambučiai, sveikinimai. Mama, einanti 93-uosius metus, sako, kad ramybės visai nebeturėsiu. Taip, bet, matyt, toks mano likimas“, – reaguodama į savo pergalę socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose spaudos konferencijoje kalbėjo Vilija Blinkevičiūtė.

Spaudos konferencijoje ji sakė:  „Beveik 8 tūkstančiai mūsų partijos bičiulių atėjo į rinkimus – linkėjimai jiems, didžiulis dėkui!“.

– Būsite pirmoji moteris, kuri vadovaus Lietuvos socialdemokratų partijai, ką Jums asmeniškai tai reiškia, ar tai svarbus žingsnis partijai? Ir kokių, kai būsite patvirtina, pirmiausiai darbų imsitės? – klausė LRT.

– Noriu pasidžiaugti, kad mūsų partija, kuri visada deklaravo lyčių lygybę ir lygias galimybes, moterų dalyvavimą sprendimų priėmime, savo 125-ųjų metinių proga išrinko moterį partijos lydere. Manau, kad tai labai svarbu.

Ko gero, kai yra sudėtingi ir sunkūs laikai, ateina metas pačią atsakingiausią naštą nešti ir dirbti moterims, kartu kviečiant į bendrą komandą ir mūsų bičiulius.

Pagrindiniai darbai – komandos suformavimas ir, neatidėliotinai, pergalė savivaldos rinkimuose. Koncentruosimės visi į juos tam, kad atlieptume tuos žmonių lūkesčius.

Kaip žadate derinti darbą Europos Parlamente ir pirmininkavimą partijai, ar pavyks suderinti?

– Visų pirma, visą gyvenimą gyvenau Lietuvoje. Laikina mano darbo vieta yra Briuselyje ir tikrai galvoju, kad tą darbą galima pilnai suderinti, o jeigu atrodys kitaip – gyvenimas parodys ir priimsime atitinkamus sprendimus.

Ar priimsite Sauliaus Skvernelio kvietimą jungtis į opozicinę koaliciją? Ar matote galimybę dirbti tokioje koalicijoje. Jūsų asmenine nuomone, ar palaikytumėte tokią idėją?

– Su Sauliumi Skverneliu mes susitiksime, išgersime arbatos ar kavos, aptarsime visus reikalus ir tuomet priimsime sprendimus. Tačiau noriu pasakyti – mūsų socialdemokratų partija ir dabar yra gana stipri dirbdama opozicijoje ir tuos visus sprendimus mes turime derinti tarpusavyje su kitomis opozicinėmis partijomis, bet ten, kur tie sprendimai yra mums nepriimtini, mes tikrai jų nepalaikysime. Ten, kur galime rasti bendrus sprendimus, sėsime prie derybų stalo ir matysime. Mes pasiryžę dirbti, bendradarbiauti, bet būti opozicinėje koalicijoje vien dėl to, kad kažkaip dirbti pasirašius sutartį, esmės tame nematome. Svarbiausia, kaip mes sugebame priimti tuos sprendimus, kurie svarbūs Lietuvos žmonėms.

Pagal tai, kokia dabar yra situacija bendradarbiaujant „valstiečiams“ ir „darbiečiams“, tas mūsų tikrai netenkina, nes kol kas jų opozicinė koalicija neatrodo rimta. Panašu, jog jie labai dažnai tarpusavyje neranda bendrų sutarimų ir tai mums būtų visiškai nepriimtina.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Taip pat skaitykite