Socialdemokratas Arūnas Pupšys netapo mero pavaduotoju

Lapkričio 24 d., į Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdį atvyko 23 nariai. Posėdžio pradžioje prisiekė du nauji Tarybos nariai – socialdemokratai Alfonsas Vanagas ir Saulius Vytuvis.

Išsyk po priesaikos ceremonijos, kai Tarybą jau sudarė visi 25 nariai, prasidėjo mero pavaduotojo skyrimo procedūra. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad socialdemokratas Arūnas Pupšys mero pavaduotoju netapo, nes tegavo 9 palaikančius balsus, 14 buvo prieš, du biuleteniai negaliojantys.

Prisiekė

priesaikaŠalia vėliavų prie tribūnos iškilmėms stojo iš Vyriausiosios rinkimų komisijos atvykęs jos narys Donatas Laurinavičius, beje, šilutiškis. Duoti priesaiką pakviestas socialdemokratas Alfonsas Vanagas perskaitė priesaikos tekstą ir pasirašė. Prisiekė ir kitas socialdemokratas Saulius Vytuvis. Abu naujuosius Savivaldybės tarybos narius pasveikino meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius, rajono socialdemokratų lyderis Sigitas Šeputis.

prisiekusieji-88-aktua

Iš kairės: naujasis Savivaldybės tarybos narys Saulius Vytuvis, priesaikas priėmęs Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Donatas Laurinavičius ir į rajono Tarybą sugrįžęs Alfonsas Vanagas.

Naujieji Savivaldybės tarybos nariai – ne naujokai vietos politikoje: abu dirbo Taryboje praėjusią kadenciją. Netekus mero pavaduotojo socialdemokrato Algirdo Balčyčio ir į Seimą išrinkus buvusį socialdemokratą, vėliau pasirinkusį Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, Alfredą Stasį Nausėdą, du mandatai atiteko pagal socialdemokratų kandidatų sąraše esantiems A. Vanagui ir S. Vytuviui. Verta priminti, kad Savivaldybės taryboje socialdemokratai rinkėjų valia gavo 6 vietas, tačiau S. Šepučiui tapus Savivaldybės administracijos direktoriumi, jo vietą Taryboje užėmė švėkšniškis Antanas Martinkus. Iš viso socialdemokratų komandoje jau pasikeitė net trys nariai – pusė išrinktųjų.

Dar vienas posėdžio iškilmių akcentas: kadangi Savivaldybės taryba neteko mero pavaduotojo A. Balčyčio, vietoj jo su 51 gimtadieniu merą V. Laurinaitį Tarybos vardu pasveikino Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė. Raudonavo padovanotos gražios rožės, panašu, kad jų buvo iš anksto paruošta ir naujajam mero pavaduotojui, kurį planuota išrinkti dar nepradėjus svarstyti parengtų 34 sprendimų projektų.

Rezultatai vargu ar nustebino

Meras V. Laurinaitis, priminęs koalicijos sutartį, sulaukęs socialdemokratų siūlymo į mero pavaduotojus skirti A. Pupšį, pasielgė taip, kaip ir dera esant valdančiojoje daugumoje: į mero pavaduotojus Tarybai pasiūlė A. Pupšio kandidatūrą.

Pagal koalicijos sutartį socialdemokratams priklauso Savivaldybės administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojo postai. Netekus A. Balčyčio, jo pareigas derėtų užimti vienam iš socialdemokratų Tarybos narių. Jų būryje yra: Algis Bekeris, Antanas Kubaitis, Arūnas Pupšys, Antanas Martinkus, Alfonsas Vanagas ir Saulius Vytuvis. Vieną iš jų vietinė socialdemokratų taryba turėjo pasiūlyti  mero pavaduotoju. Balsų dauguma lėmė, kad kandidatuoti patikėta A. Pupšiui, o ne A. Vanagui.

Ar nuoskaudų susikaupė tik tiek? Vieša paslaptis, kad dar nuo Alvido Šimelionio vadovavimo laikų suskaldytas ir supriešintas Socialdemokratų partijos rajono skyrius vis nesutarė, drastiškai konkuravo tarsi du frontai per rinkimus į Savivaldybės tarybą, per Seimo rinkimus vieni palaikė socialdemokratų kandidatą, kiti – pas „valstiečius“ išėjusį kolegą. Net ir šiame posėdyje kandidatu į mero pavaduotojus pasiūlyto A. Pupšio kandusis Tarybos narys Arvydas Jakas pašaipiai paklausė: „Kokia partija jus delegavo į vicemerus?..“ A. Pupšys atsakė, kad socialdemokratai.

Per pertrauką A. Jakas be šypsenos „Pamariui“ paaiškino suabejojęs – socialdemokratams ar valstiečiams atstovauja pretendentas į vicemerus… Matyt, pašaipa siejama su A. Pupšio elgesiu per Seimo rinkimus…

A. Pupšį palaikė tik 9 Tarybos nariai

anekdotas-88-aktuaĮ mero klausimą, ar sutinka kandidatuoti į mero pavaduotojus, A. Pupšys atsakė: „Taip“. Netrukus ir prisistatė. Nepaisant to, koks bebūtų sprendimas – išrinks mero pavaduotoju ar neišrinks – kandidatas padėkojo Socialdemokratų partijai už parodytą pasitikėjimą, priminė, kad nuo 1995 metų dirbo kolektyvuose įvairų darbą, sugeba išklausyti, net 20 metų išdirbo policijoje. Nuo 1995 iki 2013 metų policijos sistemoje ėjęs įvairias pareigas, Šilutės policijos komisariatą paliko būdamas viršininko pavaduotoju.

A. Pupšys sakė, kad jam tekę vadovauti ir keliolikai pavaldinių, ir gerokai daugiau. Už nepriekaištingą tarnybą policijoje 34 kartus skatintas padėkomis, premijomis, apdovanotas atminimo ženklu. Yra rūpinęsis krepšinio reikalais Šilutės rajone. Nuo 2012 m. dirba versle, bendrovėje – per 200 darbuotojų. „Esu vienas iš vadovų, ketvirti metai aktyviai dalyvauju Šilutės rajono politikoje“, – kalbėjo A. Pupšys, primindamas, kad yra pasiruošęs bendrauti, bendradarbiauti, išklausyti bendruomenių nuomonę dėl įvairių projektų, atlikti mero pavaduotojo pareigas ir mero pavedimus.

Tarybos nariai turėjo galimybę klausti, pasisakyti, paraginti kolegas balsuoti už A. Pupšį. Čia ir įsiterpė A. Jakas, pašaipiai pasiteiravęs, kuri partija siūlo A. Pupšį, kuriai partijai atstovauja… Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kaip paskelbė Sandra Tamašauskienė, nepalaikys A. Pupšio kandidatūros.

Niekas nediskutavo. Nė žodžio neištarė ir socialdemokratai, tylėjo ir koalicijos partneriai „tvarkiečiai“, „valstiečiai“…

Paskelbti slapto balsavimo rezultatai: už A. Pupšį – 9, prieš – 14, negaliojantys – 2 biuleteniai. A. Pupšys mero pavaduotoju nepaskirtas, nes negavo daugiau negu pusės Tarybos narių balsų – būtina bent 13 iš 25.

Kyla klausimas: ar Savivaldybės taryboje yra valdančioji dauguma?

Iki šio posėdžio minėta, kad valdančiųjų esą 17, o 8 politikai – opozicija.  Kas žino, ar artėjančios kalėdinės nuotaikos neperaugs ir valdžios vyrų ir moterų kovą dėl postų, interpeliacijas ir t. t.

Stasė SKUTULIENĖ

Arūnas Pupšys pralaimėjo: vos 9 iš 25 Savivaldybės tarybos narių norėjo jį matyti mero pavaduotojo poste.

Arūnas Pupšys pralaimėjo: vos 9 iš 25 Savivaldybės tarybos narių norėjo jį matyti mero pavaduotojo poste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite