Socialdemokratas Arūnas Pupšys netapo mero pavaduotoju

Lapkričio 24 d., į Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdį atvyko 23 nariai. Posėdžio pradžioje prisiekė du nauji Tarybos nariai – socialdemokratai Alfonsas Vanagas ir Saulius Vytuvis.

Išsyk po priesaikos ceremonijos, kai Tarybą jau sudarė visi 25 nariai, prasidėjo mero pavaduotojo skyrimo procedūra. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad socialdemokratas Arūnas Pupšys mero pavaduotoju netapo, nes tegavo 9 palaikančius balsus, 14 buvo prieš, du biuleteniai negaliojantys.

Prisiekė

priesaikaŠalia vėliavų prie tribūnos iškilmėms stojo iš Vyriausiosios rinkimų komisijos atvykęs jos narys Donatas Laurinavičius, beje, šilutiškis. Duoti priesaiką pakviestas socialdemokratas Alfonsas Vanagas perskaitė priesaikos tekstą ir pasirašė. Prisiekė ir kitas socialdemokratas Saulius Vytuvis. Abu naujuosius Savivaldybės tarybos narius pasveikino meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius, rajono socialdemokratų lyderis Sigitas Šeputis.

prisiekusieji-88-aktua

Iš kairės: naujasis Savivaldybės tarybos narys Saulius Vytuvis, priesaikas priėmęs Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Donatas Laurinavičius ir į rajono Tarybą sugrįžęs Alfonsas Vanagas.

Naujieji Savivaldybės tarybos nariai – ne naujokai vietos politikoje: abu dirbo Taryboje praėjusią kadenciją. Netekus mero pavaduotojo socialdemokrato Algirdo Balčyčio ir į Seimą išrinkus buvusį socialdemokratą, vėliau pasirinkusį Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, Alfredą Stasį Nausėdą, du mandatai atiteko pagal socialdemokratų kandidatų sąraše esantiems A. Vanagui ir S. Vytuviui. Verta priminti, kad Savivaldybės taryboje socialdemokratai rinkėjų valia gavo 6 vietas, tačiau S. Šepučiui tapus Savivaldybės administracijos direktoriumi, jo vietą Taryboje užėmė švėkšniškis Antanas Martinkus. Iš viso socialdemokratų komandoje jau pasikeitė net trys nariai – pusė išrinktųjų.

Dar vienas posėdžio iškilmių akcentas: kadangi Savivaldybės taryba neteko mero pavaduotojo A. Balčyčio, vietoj jo su 51 gimtadieniu merą V. Laurinaitį Tarybos vardu pasveikino Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė. Raudonavo padovanotos gražios rožės, panašu, kad jų buvo iš anksto paruošta ir naujajam mero pavaduotojui, kurį planuota išrinkti dar nepradėjus svarstyti parengtų 34 sprendimų projektų.

Rezultatai vargu ar nustebino

Meras V. Laurinaitis, priminęs koalicijos sutartį, sulaukęs socialdemokratų siūlymo į mero pavaduotojus skirti A. Pupšį, pasielgė taip, kaip ir dera esant valdančiojoje daugumoje: į mero pavaduotojus Tarybai pasiūlė A. Pupšio kandidatūrą.

Pagal koalicijos sutartį socialdemokratams priklauso Savivaldybės administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojo postai. Netekus A. Balčyčio, jo pareigas derėtų užimti vienam iš socialdemokratų Tarybos narių. Jų būryje yra: Algis Bekeris, Antanas Kubaitis, Arūnas Pupšys, Antanas Martinkus, Alfonsas Vanagas ir Saulius Vytuvis. Vieną iš jų vietinė socialdemokratų taryba turėjo pasiūlyti  mero pavaduotoju. Balsų dauguma lėmė, kad kandidatuoti patikėta A. Pupšiui, o ne A. Vanagui.

Ar nuoskaudų susikaupė tik tiek? Vieša paslaptis, kad dar nuo Alvido Šimelionio vadovavimo laikų suskaldytas ir supriešintas Socialdemokratų partijos rajono skyrius vis nesutarė, drastiškai konkuravo tarsi du frontai per rinkimus į Savivaldybės tarybą, per Seimo rinkimus vieni palaikė socialdemokratų kandidatą, kiti – pas „valstiečius“ išėjusį kolegą. Net ir šiame posėdyje kandidatu į mero pavaduotojus pasiūlyto A. Pupšio kandusis Tarybos narys Arvydas Jakas pašaipiai paklausė: „Kokia partija jus delegavo į vicemerus?..“ A. Pupšys atsakė, kad socialdemokratai.

Per pertrauką A. Jakas be šypsenos „Pamariui“ paaiškino suabejojęs – socialdemokratams ar valstiečiams atstovauja pretendentas į vicemerus… Matyt, pašaipa siejama su A. Pupšio elgesiu per Seimo rinkimus…

A. Pupšį palaikė tik 9 Tarybos nariai

anekdotas-88-aktuaĮ mero klausimą, ar sutinka kandidatuoti į mero pavaduotojus, A. Pupšys atsakė: „Taip“. Netrukus ir prisistatė. Nepaisant to, koks bebūtų sprendimas – išrinks mero pavaduotoju ar neišrinks – kandidatas padėkojo Socialdemokratų partijai už parodytą pasitikėjimą, priminė, kad nuo 1995 metų dirbo kolektyvuose įvairų darbą, sugeba išklausyti, net 20 metų išdirbo policijoje. Nuo 1995 iki 2013 metų policijos sistemoje ėjęs įvairias pareigas, Šilutės policijos komisariatą paliko būdamas viršininko pavaduotoju.

A. Pupšys sakė, kad jam tekę vadovauti ir keliolikai pavaldinių, ir gerokai daugiau. Už nepriekaištingą tarnybą policijoje 34 kartus skatintas padėkomis, premijomis, apdovanotas atminimo ženklu. Yra rūpinęsis krepšinio reikalais Šilutės rajone. Nuo 2012 m. dirba versle, bendrovėje – per 200 darbuotojų. „Esu vienas iš vadovų, ketvirti metai aktyviai dalyvauju Šilutės rajono politikoje“, – kalbėjo A. Pupšys, primindamas, kad yra pasiruošęs bendrauti, bendradarbiauti, išklausyti bendruomenių nuomonę dėl įvairių projektų, atlikti mero pavaduotojo pareigas ir mero pavedimus.

Tarybos nariai turėjo galimybę klausti, pasisakyti, paraginti kolegas balsuoti už A. Pupšį. Čia ir įsiterpė A. Jakas, pašaipiai pasiteiravęs, kuri partija siūlo A. Pupšį, kuriai partijai atstovauja… Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kaip paskelbė Sandra Tamašauskienė, nepalaikys A. Pupšio kandidatūros.

Niekas nediskutavo. Nė žodžio neištarė ir socialdemokratai, tylėjo ir koalicijos partneriai „tvarkiečiai“, „valstiečiai“…

Paskelbti slapto balsavimo rezultatai: už A. Pupšį – 9, prieš – 14, negaliojantys – 2 biuleteniai. A. Pupšys mero pavaduotoju nepaskirtas, nes negavo daugiau negu pusės Tarybos narių balsų – būtina bent 13 iš 25.

Kyla klausimas: ar Savivaldybės taryboje yra valdančioji dauguma?

Iki šio posėdžio minėta, kad valdančiųjų esą 17, o 8 politikai – opozicija.  Kas žino, ar artėjančios kalėdinės nuotaikos neperaugs ir valdžios vyrų ir moterų kovą dėl postų, interpeliacijas ir t. t.

Stasė SKUTULIENĖ

Arūnas Pupšys pralaimėjo: vos 9 iš 25 Savivaldybės tarybos narių norėjo jį matyti mero pavaduotojo poste.

Arūnas Pupšys pralaimėjo: vos 9 iš 25 Savivaldybės tarybos narių norėjo jį matyti mero pavaduotojo poste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite