Smalsūs juknaitiškiai laukia žinių iš viso pasaulio

Antradienį juknaitiškiai skubėjo į susitikimą su „Pamario“ laikraščio atstovais į jaukų F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo skyrių. Į 70-uosius gyvavimo metus įžengusiam laikraščiui susirinkę skaitytojai linkėjo ilgo gyvavimo ir gausaus skaitytojų būrio. Linkėdami išsakė ir priesakų.

Pokalbiai prie arbatos apie buvusį, esamą ir rytdienos laikraštį.

Į susitikimą atskubėjusi Birutė Martinkienė vartė senų laikraščio komplektų numerius, ieškojo vieno 1958-ųjų metų numerio. Juknaitiškei rūpėjo rasti, ką rašė laikraštis tą dieną, kai ji gimė. Nors ji gimė ir augo Klaipėdoje, tačiau prieš 16 metų iš Šilutės atvyko gyventi į Juknaičius. Gyvenimas nedidelėje gyvenvietėje, sako, turi savų privalumų. Ypač čia Juknaičiuose, gyvenvietėje-parke. Birutė, be išpuoselėtos aplinkos ir ramesnio nei didmiestyje gyvenimo, Juknaičiuose rado ir bendraminčių draugių. Į susitikimą atėjo su draugėmis Brone ir Eugenija. Moteris į būrį suvedė bendras požiūris, meilė viskam, kas susiję su grožiu. Birutė dainuoja, Eugenija eiliuoja, o Bronė geba grožį kurti net iš pilkų lauko akmenų. Visos kartu jos skaito Šventąjį raštą.
Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pakvietė arčiau prie ovalaus stalo, lietingą popietę apšilti gurkšnojant žolelių arbatą, skanaujant saldumynų ir pasikalbėti apie laikraštyje skelbiamos informacijos sklaidą, jos reikšmę žmogaus gyvenime.
„Laikraštis, žengiantis į 70-metį, gręžiasi atgal į nueitą kelią, žiūri kaip keitėsi ne tik pavadinimai, laikraščio turinys, bet jame rašę žmonės, skaitytojai“, – diskutuoti pakvietė R. Vaičiulienė. Bibliotekininkė stebisi, kad yra nemažai skaitytojų, kuriuos žavi neigiamas emocijas kelianti informacija. Pati ypač mėgstanti skaityti knygas, kartais skaitanti net po kelias, tačiau jos nežavi informacija su detalėmis apie nužudymus, gaisrus, kraupias avarijas.

Susitikime su „Pamario“ atstovais dalyvavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

„Pamario“ redaktorius Petras Skutulas apžvelgė laikraštį nuo jo įsikūrimo datos – 1946-ųjų rugsėjo 29 d. Pasakojo, kad pirmasis laikraščio pavadinimas „Šilutės tiesa“ netrukus buvo pakeistas ir vadinosi „Leninietis“, o sujungus Šilutės ir Pagėgių rajonus 1962 m. tapo „Komunistiniu darbu“. Tokiu pavadinimu laikraštis ėjo iki pat 1988 m. Pakeisti partkomui priklausiusio laikraščio pavadinimą lengva nebuvę. Laikraštis buvo vienas pirmųjų privatizuotų objektų rajone.
Kas sieja dabartinį „Pamarį“ su anuomet leistaisiais? „Su senuoju laikraščiu neliko nieko bendra. Tai, kas buvo tuomet rašoma, galima paskaityti surištuose laikraščių komplektuose. Tai, ką rašome šiandien, jūs skaitote atsivertę „Pamarį“. O apie ką dar norėtumėte paskaityti, bet laikraštyje nerandate?“ – teiravosi atėjusiųjų „Pamario“ redaktorius.
Juknaitiškė Aurelija atviravo, kad su laikraščiu užaugusi jo neatsisako ir dabar, norėtų laikraštį rasti savo pašto dėžutėje kasdien. Laikraštyje randanti gražių nuotraukų, kai kurias net išsikerpanti. Laikraštyje norėtų skaityti daugiau straipsnių, supažindinančių su Šilutės rajono lankytinais objektais, vietovėmis, įdomiais žmonėmis. Siūlė iš pateiktos informacijos sudarinėti kryžiažodžius. Kryžiažodžius mėgsta vyresnieji, tačiau turėtų sudominti ir jaunimą.

Naujų eilių paskaitė Audrius Šikšnius.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pastebėjo, kad kai kurių rajono laikraščių korespondentai straipsnius sukurpia net nedalyvaudami, nematę situacijos. Pasak seniūno, atrodo, kad straipsnis tiesiog nusirašytas iš kolegų.
Juknaitiškiai sakė, kad gyvendami Juknaičiuose nori laikraštyje paskaityti ne tik apie savo seniūniją, gyvenvietę ir jos žmones, bet sužinoti ir kuo gyvena pagėgiškiai, jiems esą įdomu ir Vakarų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų gyvenimas. Norėtų žinių ir iš pasaulio. Ir visai nesvarbu, kad tos žinios ateina vėliau nei internete. Laikraštis teikia tokį malonumą, kurio niekada nepajusi žinias skaitydamas virtualiai. Juknaitiškiai pageidauja patarimų, kaip šeimininkauti virtuvėje, sode, darže. Sako, kad yra nemažai specializuotų žurnalų, tačiau tokių patarimų norėtų ir rajoniniame laikraštyje.

Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pastebi, kad juknaitiškius ypač sudomina laikraščio numeris, kuriame randa straipsnių apie pažįstamus žmones.

Linkėdami laikraščiui gyvuoti dar daug metų juknaitiškiai kvietė rašyti temomis, kurios turėtų auklėjamąjį vaidmenį, padėtų susigaudyti tam tikrose gyvenimo situacijose. Juknaitiškių linkėjimas, kad perskaitytas laikraštis paakintų laukti kito numerio, jau įgyvendinamas. Nuo pat metų pradžios laikraštyje spausdinamas literatūrinio bendradarbio, poeto Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas“. Skaitytojai nerimaudami laukia tęsinio. Ir šiame susitikime dalyvavęs A. Šikšnius susirinkusiems nuotaiką skaidrino naujais savo eilėraščiais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite