Smalsūs juknaitiškiai laukia žinių iš viso pasaulio

Antradienį juknaitiškiai skubėjo į susitikimą su „Pamario“ laikraščio atstovais į jaukų F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo skyrių. Į 70-uosius gyvavimo metus įžengusiam laikraščiui susirinkę skaitytojai linkėjo ilgo gyvavimo ir gausaus skaitytojų būrio. Linkėdami išsakė ir priesakų.

Pokalbiai prie arbatos apie buvusį, esamą ir rytdienos laikraštį.

Į susitikimą atskubėjusi Birutė Martinkienė vartė senų laikraščio komplektų numerius, ieškojo vieno 1958-ųjų metų numerio. Juknaitiškei rūpėjo rasti, ką rašė laikraštis tą dieną, kai ji gimė. Nors ji gimė ir augo Klaipėdoje, tačiau prieš 16 metų iš Šilutės atvyko gyventi į Juknaičius. Gyvenimas nedidelėje gyvenvietėje, sako, turi savų privalumų. Ypač čia Juknaičiuose, gyvenvietėje-parke. Birutė, be išpuoselėtos aplinkos ir ramesnio nei didmiestyje gyvenimo, Juknaičiuose rado ir bendraminčių draugių. Į susitikimą atėjo su draugėmis Brone ir Eugenija. Moteris į būrį suvedė bendras požiūris, meilė viskam, kas susiję su grožiu. Birutė dainuoja, Eugenija eiliuoja, o Bronė geba grožį kurti net iš pilkų lauko akmenų. Visos kartu jos skaito Šventąjį raštą.
Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pakvietė arčiau prie ovalaus stalo, lietingą popietę apšilti gurkšnojant žolelių arbatą, skanaujant saldumynų ir pasikalbėti apie laikraštyje skelbiamos informacijos sklaidą, jos reikšmę žmogaus gyvenime.
„Laikraštis, žengiantis į 70-metį, gręžiasi atgal į nueitą kelią, žiūri kaip keitėsi ne tik pavadinimai, laikraščio turinys, bet jame rašę žmonės, skaitytojai“, – diskutuoti pakvietė R. Vaičiulienė. Bibliotekininkė stebisi, kad yra nemažai skaitytojų, kuriuos žavi neigiamas emocijas kelianti informacija. Pati ypač mėgstanti skaityti knygas, kartais skaitanti net po kelias, tačiau jos nežavi informacija su detalėmis apie nužudymus, gaisrus, kraupias avarijas.

Susitikime su „Pamario“ atstovais dalyvavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

„Pamario“ redaktorius Petras Skutulas apžvelgė laikraštį nuo jo įsikūrimo datos – 1946-ųjų rugsėjo 29 d. Pasakojo, kad pirmasis laikraščio pavadinimas „Šilutės tiesa“ netrukus buvo pakeistas ir vadinosi „Leninietis“, o sujungus Šilutės ir Pagėgių rajonus 1962 m. tapo „Komunistiniu darbu“. Tokiu pavadinimu laikraštis ėjo iki pat 1988 m. Pakeisti partkomui priklausiusio laikraščio pavadinimą lengva nebuvę. Laikraštis buvo vienas pirmųjų privatizuotų objektų rajone.
Kas sieja dabartinį „Pamarį“ su anuomet leistaisiais? „Su senuoju laikraščiu neliko nieko bendra. Tai, kas buvo tuomet rašoma, galima paskaityti surištuose laikraščių komplektuose. Tai, ką rašome šiandien, jūs skaitote atsivertę „Pamarį“. O apie ką dar norėtumėte paskaityti, bet laikraštyje nerandate?“ – teiravosi atėjusiųjų „Pamario“ redaktorius.
Juknaitiškė Aurelija atviravo, kad su laikraščiu užaugusi jo neatsisako ir dabar, norėtų laikraštį rasti savo pašto dėžutėje kasdien. Laikraštyje randanti gražių nuotraukų, kai kurias net išsikerpanti. Laikraštyje norėtų skaityti daugiau straipsnių, supažindinančių su Šilutės rajono lankytinais objektais, vietovėmis, įdomiais žmonėmis. Siūlė iš pateiktos informacijos sudarinėti kryžiažodžius. Kryžiažodžius mėgsta vyresnieji, tačiau turėtų sudominti ir jaunimą.

Naujų eilių paskaitė Audrius Šikšnius.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pastebėjo, kad kai kurių rajono laikraščių korespondentai straipsnius sukurpia net nedalyvaudami, nematę situacijos. Pasak seniūno, atrodo, kad straipsnis tiesiog nusirašytas iš kolegų.
Juknaitiškiai sakė, kad gyvendami Juknaičiuose nori laikraštyje paskaityti ne tik apie savo seniūniją, gyvenvietę ir jos žmones, bet sužinoti ir kuo gyvena pagėgiškiai, jiems esą įdomu ir Vakarų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų gyvenimas. Norėtų žinių ir iš pasaulio. Ir visai nesvarbu, kad tos žinios ateina vėliau nei internete. Laikraštis teikia tokį malonumą, kurio niekada nepajusi žinias skaitydamas virtualiai. Juknaitiškiai pageidauja patarimų, kaip šeimininkauti virtuvėje, sode, darže. Sako, kad yra nemažai specializuotų žurnalų, tačiau tokių patarimų norėtų ir rajoniniame laikraštyje.

Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pastebi, kad juknaitiškius ypač sudomina laikraščio numeris, kuriame randa straipsnių apie pažįstamus žmones.

Linkėdami laikraščiui gyvuoti dar daug metų juknaitiškiai kvietė rašyti temomis, kurios turėtų auklėjamąjį vaidmenį, padėtų susigaudyti tam tikrose gyvenimo situacijose. Juknaitiškių linkėjimas, kad perskaitytas laikraštis paakintų laukti kito numerio, jau įgyvendinamas. Nuo pat metų pradžios laikraštyje spausdinamas literatūrinio bendradarbio, poeto Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas“. Skaitytojai nerimaudami laukia tęsinio. Ir šiame susitikime dalyvavęs A. Šikšnius susirinkusiems nuotaiką skaidrino naujais savo eilėraščiais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite