Smalsūs juknaitiškiai laukia žinių iš viso pasaulio

Antradienį juknaitiškiai skubėjo į susitikimą su „Pamario“ laikraščio atstovais į jaukų F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo skyrių. Į 70-uosius gyvavimo metus įžengusiam laikraščiui susirinkę skaitytojai linkėjo ilgo gyvavimo ir gausaus skaitytojų būrio. Linkėdami išsakė ir priesakų.

Pokalbiai prie arbatos apie buvusį, esamą ir rytdienos laikraštį.

Į susitikimą atskubėjusi Birutė Martinkienė vartė senų laikraščio komplektų numerius, ieškojo vieno 1958-ųjų metų numerio. Juknaitiškei rūpėjo rasti, ką rašė laikraštis tą dieną, kai ji gimė. Nors ji gimė ir augo Klaipėdoje, tačiau prieš 16 metų iš Šilutės atvyko gyventi į Juknaičius. Gyvenimas nedidelėje gyvenvietėje, sako, turi savų privalumų. Ypač čia Juknaičiuose, gyvenvietėje-parke. Birutė, be išpuoselėtos aplinkos ir ramesnio nei didmiestyje gyvenimo, Juknaičiuose rado ir bendraminčių draugių. Į susitikimą atėjo su draugėmis Brone ir Eugenija. Moteris į būrį suvedė bendras požiūris, meilė viskam, kas susiję su grožiu. Birutė dainuoja, Eugenija eiliuoja, o Bronė geba grožį kurti net iš pilkų lauko akmenų. Visos kartu jos skaito Šventąjį raštą.
Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pakvietė arčiau prie ovalaus stalo, lietingą popietę apšilti gurkšnojant žolelių arbatą, skanaujant saldumynų ir pasikalbėti apie laikraštyje skelbiamos informacijos sklaidą, jos reikšmę žmogaus gyvenime.
„Laikraštis, žengiantis į 70-metį, gręžiasi atgal į nueitą kelią, žiūri kaip keitėsi ne tik pavadinimai, laikraščio turinys, bet jame rašę žmonės, skaitytojai“, – diskutuoti pakvietė R. Vaičiulienė. Bibliotekininkė stebisi, kad yra nemažai skaitytojų, kuriuos žavi neigiamas emocijas kelianti informacija. Pati ypač mėgstanti skaityti knygas, kartais skaitanti net po kelias, tačiau jos nežavi informacija su detalėmis apie nužudymus, gaisrus, kraupias avarijas.

Susitikime su „Pamario“ atstovais dalyvavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

„Pamario“ redaktorius Petras Skutulas apžvelgė laikraštį nuo jo įsikūrimo datos – 1946-ųjų rugsėjo 29 d. Pasakojo, kad pirmasis laikraščio pavadinimas „Šilutės tiesa“ netrukus buvo pakeistas ir vadinosi „Leninietis“, o sujungus Šilutės ir Pagėgių rajonus 1962 m. tapo „Komunistiniu darbu“. Tokiu pavadinimu laikraštis ėjo iki pat 1988 m. Pakeisti partkomui priklausiusio laikraščio pavadinimą lengva nebuvę. Laikraštis buvo vienas pirmųjų privatizuotų objektų rajone.
Kas sieja dabartinį „Pamarį“ su anuomet leistaisiais? „Su senuoju laikraščiu neliko nieko bendra. Tai, kas buvo tuomet rašoma, galima paskaityti surištuose laikraščių komplektuose. Tai, ką rašome šiandien, jūs skaitote atsivertę „Pamarį“. O apie ką dar norėtumėte paskaityti, bet laikraštyje nerandate?“ – teiravosi atėjusiųjų „Pamario“ redaktorius.
Juknaitiškė Aurelija atviravo, kad su laikraščiu užaugusi jo neatsisako ir dabar, norėtų laikraštį rasti savo pašto dėžutėje kasdien. Laikraštyje randanti gražių nuotraukų, kai kurias net išsikerpanti. Laikraštyje norėtų skaityti daugiau straipsnių, supažindinančių su Šilutės rajono lankytinais objektais, vietovėmis, įdomiais žmonėmis. Siūlė iš pateiktos informacijos sudarinėti kryžiažodžius. Kryžiažodžius mėgsta vyresnieji, tačiau turėtų sudominti ir jaunimą.

Naujų eilių paskaitė Audrius Šikšnius.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pastebėjo, kad kai kurių rajono laikraščių korespondentai straipsnius sukurpia net nedalyvaudami, nematę situacijos. Pasak seniūno, atrodo, kad straipsnis tiesiog nusirašytas iš kolegų.
Juknaitiškiai sakė, kad gyvendami Juknaičiuose nori laikraštyje paskaityti ne tik apie savo seniūniją, gyvenvietę ir jos žmones, bet sužinoti ir kuo gyvena pagėgiškiai, jiems esą įdomu ir Vakarų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų gyvenimas. Norėtų žinių ir iš pasaulio. Ir visai nesvarbu, kad tos žinios ateina vėliau nei internete. Laikraštis teikia tokį malonumą, kurio niekada nepajusi žinias skaitydamas virtualiai. Juknaitiškiai pageidauja patarimų, kaip šeimininkauti virtuvėje, sode, darže. Sako, kad yra nemažai specializuotų žurnalų, tačiau tokių patarimų norėtų ir rajoniniame laikraštyje.

Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pastebi, kad juknaitiškius ypač sudomina laikraščio numeris, kuriame randa straipsnių apie pažįstamus žmones.

Linkėdami laikraščiui gyvuoti dar daug metų juknaitiškiai kvietė rašyti temomis, kurios turėtų auklėjamąjį vaidmenį, padėtų susigaudyti tam tikrose gyvenimo situacijose. Juknaitiškių linkėjimas, kad perskaitytas laikraštis paakintų laukti kito numerio, jau įgyvendinamas. Nuo pat metų pradžios laikraštyje spausdinamas literatūrinio bendradarbio, poeto Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas“. Skaitytojai nerimaudami laukia tęsinio. Ir šiame susitikime dalyvavęs A. Šikšnius susirinkusiems nuotaiką skaidrino naujais savo eilėraščiais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite