Smalsūs juknaitiškiai laukia žinių iš viso pasaulio

Antradienį juknaitiškiai skubėjo į susitikimą su „Pamario“ laikraščio atstovais į jaukų F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo skyrių. Į 70-uosius gyvavimo metus įžengusiam laikraščiui susirinkę skaitytojai linkėjo ilgo gyvavimo ir gausaus skaitytojų būrio. Linkėdami išsakė ir priesakų.

Pokalbiai prie arbatos apie buvusį, esamą ir rytdienos laikraštį.

Į susitikimą atskubėjusi Birutė Martinkienė vartė senų laikraščio komplektų numerius, ieškojo vieno 1958-ųjų metų numerio. Juknaitiškei rūpėjo rasti, ką rašė laikraštis tą dieną, kai ji gimė. Nors ji gimė ir augo Klaipėdoje, tačiau prieš 16 metų iš Šilutės atvyko gyventi į Juknaičius. Gyvenimas nedidelėje gyvenvietėje, sako, turi savų privalumų. Ypač čia Juknaičiuose, gyvenvietėje-parke. Birutė, be išpuoselėtos aplinkos ir ramesnio nei didmiestyje gyvenimo, Juknaičiuose rado ir bendraminčių draugių. Į susitikimą atėjo su draugėmis Brone ir Eugenija. Moteris į būrį suvedė bendras požiūris, meilė viskam, kas susiję su grožiu. Birutė dainuoja, Eugenija eiliuoja, o Bronė geba grožį kurti net iš pilkų lauko akmenų. Visos kartu jos skaito Šventąjį raštą.
Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pakvietė arčiau prie ovalaus stalo, lietingą popietę apšilti gurkšnojant žolelių arbatą, skanaujant saldumynų ir pasikalbėti apie laikraštyje skelbiamos informacijos sklaidą, jos reikšmę žmogaus gyvenime.
„Laikraštis, žengiantis į 70-metį, gręžiasi atgal į nueitą kelią, žiūri kaip keitėsi ne tik pavadinimai, laikraščio turinys, bet jame rašę žmonės, skaitytojai“, – diskutuoti pakvietė R. Vaičiulienė. Bibliotekininkė stebisi, kad yra nemažai skaitytojų, kuriuos žavi neigiamas emocijas kelianti informacija. Pati ypač mėgstanti skaityti knygas, kartais skaitanti net po kelias, tačiau jos nežavi informacija su detalėmis apie nužudymus, gaisrus, kraupias avarijas.

Susitikime su „Pamario“ atstovais dalyvavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

„Pamario“ redaktorius Petras Skutulas apžvelgė laikraštį nuo jo įsikūrimo datos – 1946-ųjų rugsėjo 29 d. Pasakojo, kad pirmasis laikraščio pavadinimas „Šilutės tiesa“ netrukus buvo pakeistas ir vadinosi „Leninietis“, o sujungus Šilutės ir Pagėgių rajonus 1962 m. tapo „Komunistiniu darbu“. Tokiu pavadinimu laikraštis ėjo iki pat 1988 m. Pakeisti partkomui priklausiusio laikraščio pavadinimą lengva nebuvę. Laikraštis buvo vienas pirmųjų privatizuotų objektų rajone.
Kas sieja dabartinį „Pamarį“ su anuomet leistaisiais? „Su senuoju laikraščiu neliko nieko bendra. Tai, kas buvo tuomet rašoma, galima paskaityti surištuose laikraščių komplektuose. Tai, ką rašome šiandien, jūs skaitote atsivertę „Pamarį“. O apie ką dar norėtumėte paskaityti, bet laikraštyje nerandate?“ – teiravosi atėjusiųjų „Pamario“ redaktorius.
Juknaitiškė Aurelija atviravo, kad su laikraščiu užaugusi jo neatsisako ir dabar, norėtų laikraštį rasti savo pašto dėžutėje kasdien. Laikraštyje randanti gražių nuotraukų, kai kurias net išsikerpanti. Laikraštyje norėtų skaityti daugiau straipsnių, supažindinančių su Šilutės rajono lankytinais objektais, vietovėmis, įdomiais žmonėmis. Siūlė iš pateiktos informacijos sudarinėti kryžiažodžius. Kryžiažodžius mėgsta vyresnieji, tačiau turėtų sudominti ir jaunimą.

Naujų eilių paskaitė Audrius Šikšnius.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pastebėjo, kad kai kurių rajono laikraščių korespondentai straipsnius sukurpia net nedalyvaudami, nematę situacijos. Pasak seniūno, atrodo, kad straipsnis tiesiog nusirašytas iš kolegų.
Juknaitiškiai sakė, kad gyvendami Juknaičiuose nori laikraštyje paskaityti ne tik apie savo seniūniją, gyvenvietę ir jos žmones, bet sužinoti ir kuo gyvena pagėgiškiai, jiems esą įdomu ir Vakarų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų gyvenimas. Norėtų žinių ir iš pasaulio. Ir visai nesvarbu, kad tos žinios ateina vėliau nei internete. Laikraštis teikia tokį malonumą, kurio niekada nepajusi žinias skaitydamas virtualiai. Juknaitiškiai pageidauja patarimų, kaip šeimininkauti virtuvėje, sode, darže. Sako, kad yra nemažai specializuotų žurnalų, tačiau tokių patarimų norėtų ir rajoniniame laikraštyje.

Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pastebi, kad juknaitiškius ypač sudomina laikraščio numeris, kuriame randa straipsnių apie pažįstamus žmones.

Linkėdami laikraščiui gyvuoti dar daug metų juknaitiškiai kvietė rašyti temomis, kurios turėtų auklėjamąjį vaidmenį, padėtų susigaudyti tam tikrose gyvenimo situacijose. Juknaitiškių linkėjimas, kad perskaitytas laikraštis paakintų laukti kito numerio, jau įgyvendinamas. Nuo pat metų pradžios laikraštyje spausdinamas literatūrinio bendradarbio, poeto Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas“. Skaitytojai nerimaudami laukia tęsinio. Ir šiame susitikime dalyvavęs A. Šikšnius susirinkusiems nuotaiką skaidrino naujais savo eilėraščiais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite