Smalsūs juknaitiškiai laukia žinių iš viso pasaulio

Antradienį juknaitiškiai skubėjo į susitikimą su „Pamario“ laikraščio atstovais į jaukų F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo skyrių. Į 70-uosius gyvavimo metus įžengusiam laikraščiui susirinkę skaitytojai linkėjo ilgo gyvavimo ir gausaus skaitytojų būrio. Linkėdami išsakė ir priesakų.

Pokalbiai prie arbatos apie buvusį, esamą ir rytdienos laikraštį.

Į susitikimą atskubėjusi Birutė Martinkienė vartė senų laikraščio komplektų numerius, ieškojo vieno 1958-ųjų metų numerio. Juknaitiškei rūpėjo rasti, ką rašė laikraštis tą dieną, kai ji gimė. Nors ji gimė ir augo Klaipėdoje, tačiau prieš 16 metų iš Šilutės atvyko gyventi į Juknaičius. Gyvenimas nedidelėje gyvenvietėje, sako, turi savų privalumų. Ypač čia Juknaičiuose, gyvenvietėje-parke. Birutė, be išpuoselėtos aplinkos ir ramesnio nei didmiestyje gyvenimo, Juknaičiuose rado ir bendraminčių draugių. Į susitikimą atėjo su draugėmis Brone ir Eugenija. Moteris į būrį suvedė bendras požiūris, meilė viskam, kas susiję su grožiu. Birutė dainuoja, Eugenija eiliuoja, o Bronė geba grožį kurti net iš pilkų lauko akmenų. Visos kartu jos skaito Šventąjį raštą.
Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pakvietė arčiau prie ovalaus stalo, lietingą popietę apšilti gurkšnojant žolelių arbatą, skanaujant saldumynų ir pasikalbėti apie laikraštyje skelbiamos informacijos sklaidą, jos reikšmę žmogaus gyvenime.
„Laikraštis, žengiantis į 70-metį, gręžiasi atgal į nueitą kelią, žiūri kaip keitėsi ne tik pavadinimai, laikraščio turinys, bet jame rašę žmonės, skaitytojai“, – diskutuoti pakvietė R. Vaičiulienė. Bibliotekininkė stebisi, kad yra nemažai skaitytojų, kuriuos žavi neigiamas emocijas kelianti informacija. Pati ypač mėgstanti skaityti knygas, kartais skaitanti net po kelias, tačiau jos nežavi informacija su detalėmis apie nužudymus, gaisrus, kraupias avarijas.

Susitikime su „Pamario“ atstovais dalyvavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

„Pamario“ redaktorius Petras Skutulas apžvelgė laikraštį nuo jo įsikūrimo datos – 1946-ųjų rugsėjo 29 d. Pasakojo, kad pirmasis laikraščio pavadinimas „Šilutės tiesa“ netrukus buvo pakeistas ir vadinosi „Leninietis“, o sujungus Šilutės ir Pagėgių rajonus 1962 m. tapo „Komunistiniu darbu“. Tokiu pavadinimu laikraštis ėjo iki pat 1988 m. Pakeisti partkomui priklausiusio laikraščio pavadinimą lengva nebuvę. Laikraštis buvo vienas pirmųjų privatizuotų objektų rajone.
Kas sieja dabartinį „Pamarį“ su anuomet leistaisiais? „Su senuoju laikraščiu neliko nieko bendra. Tai, kas buvo tuomet rašoma, galima paskaityti surištuose laikraščių komplektuose. Tai, ką rašome šiandien, jūs skaitote atsivertę „Pamarį“. O apie ką dar norėtumėte paskaityti, bet laikraštyje nerandate?“ – teiravosi atėjusiųjų „Pamario“ redaktorius.
Juknaitiškė Aurelija atviravo, kad su laikraščiu užaugusi jo neatsisako ir dabar, norėtų laikraštį rasti savo pašto dėžutėje kasdien. Laikraštyje randanti gražių nuotraukų, kai kurias net išsikerpanti. Laikraštyje norėtų skaityti daugiau straipsnių, supažindinančių su Šilutės rajono lankytinais objektais, vietovėmis, įdomiais žmonėmis. Siūlė iš pateiktos informacijos sudarinėti kryžiažodžius. Kryžiažodžius mėgsta vyresnieji, tačiau turėtų sudominti ir jaunimą.

Naujų eilių paskaitė Audrius Šikšnius.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pastebėjo, kad kai kurių rajono laikraščių korespondentai straipsnius sukurpia net nedalyvaudami, nematę situacijos. Pasak seniūno, atrodo, kad straipsnis tiesiog nusirašytas iš kolegų.
Juknaitiškiai sakė, kad gyvendami Juknaičiuose nori laikraštyje paskaityti ne tik apie savo seniūniją, gyvenvietę ir jos žmones, bet sužinoti ir kuo gyvena pagėgiškiai, jiems esą įdomu ir Vakarų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų gyvenimas. Norėtų žinių ir iš pasaulio. Ir visai nesvarbu, kad tos žinios ateina vėliau nei internete. Laikraštis teikia tokį malonumą, kurio niekada nepajusi žinias skaitydamas virtualiai. Juknaitiškiai pageidauja patarimų, kaip šeimininkauti virtuvėje, sode, darže. Sako, kad yra nemažai specializuotų žurnalų, tačiau tokių patarimų norėtų ir rajoniniame laikraštyje.

Bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė pastebi, kad juknaitiškius ypač sudomina laikraščio numeris, kuriame randa straipsnių apie pažįstamus žmones.

Linkėdami laikraščiui gyvuoti dar daug metų juknaitiškiai kvietė rašyti temomis, kurios turėtų auklėjamąjį vaidmenį, padėtų susigaudyti tam tikrose gyvenimo situacijose. Juknaitiškių linkėjimas, kad perskaitytas laikraštis paakintų laukti kito numerio, jau įgyvendinamas. Nuo pat metų pradžios laikraštyje spausdinamas literatūrinio bendradarbio, poeto Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas“. Skaitytojai nerimaudami laukia tęsinio. Ir šiame susitikime dalyvavęs A. Šikšnius susirinkusiems nuotaiką skaidrino naujais savo eilėraščiais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite