Skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie kitas sveikatos problemas: kaip juos atskirti?

Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį. Ji dalinasi patarimais, kaip atskirti galvos skausmus, bei kaip efektyviausiai juos numalšinti.

Įtampos galvos skausmai

Įtampos galvos skausmai yra kone dažniausi, pastebi vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, būtent apie patiriamą stresą perspėja bukas galvos skausmas, kuris plečiasi į kaklą ir pečius.

„Tokius galvos skausmus gali sukelti stresas, nuovargis, pyktis ar kitos stiprios, neigiamos emocijos. Dažniausiai skausmas prasideda palengva – pradeda mausti kaktą, smilkinius, pakaušį ir jau tuomet pereina į kaklą, pečius. Jeigu jaučiate, kad pradėjus mausti kaklą, skausmas toliau plečiasi ir tik stiprėja, išgerkite ibuprofeno, aspirino arba paracetamolio. Tik nekentėkite skausmo, kadangi įsiskaudus galvai, vaistai ne visuomet bus pajėgūs jį numalšinti“, – pasakoja J. Aleknienė.

Migrenos skausmai

Vaistininkė pasakoja, kad jeigu prasidėjus galvos skausmui pradeda pykinti, atsiranda jautrumas šviesai ir garsui, ar netgi juntamas blykčiojimas akyse, tai signalizuoja apie migrenos skausmus.

„Migrena gali trukti nuo poros valandų iki netgi keleto dienų. Vos pajutus pirmuosius simptomus kaip atsiradęs blykčiojimas akyse, kuo skubiau išgerkite vaistų nuo skausmo ir atsigulkite užtemdytame kambaryje. Jei per mėnesį jums užeina daugiau nei 2 migrenos priepuoliai, būtinai kreipkitės į gydytoją“, – pataria J. Aleknienė.

Klasteriniai galvos skausmai

Jeigu kankina atsikartojantis staigus ir aštrus skausmas vienoje galvos pusėje, vaistininkė įvardija, kad tai gali būti klasteriniai galvos skausmai. Ji priduria, kad dažnai skausmas koncentruojasi aplink vieną akį.

„Kartu su šiuo galvos skausmu gali pagausėti prakaitavimas ir užsikimšti nosis. Tokie skausmai trunka iki keleto valandų ir dažniausiai užklumpa antroje dienos pusėje. Jeigu šie skausmai dažnai kartojasi, vertėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris jums paskirtų individualų gydymą“, – pasakoja J. Aleknienė.

Ar pakankamai geriate skysčių?

„Dažnai galvos skausmai gali būti kaip organizmo siunčiamas paraginimas pasirūpinti savimi. Todėl pirmiausia pagalvokite, kada paskutinį kartą gėrėte vandens. Jeigu tai buvo seniai, pabandykite pirmiau jo atsigerti ir trumpam atsigulti, pailsėti. Galimai, tai numalšins galvos skausmą, bet jeigu jusite, kad jis stiprėja – geriau išgerkite vaistų“, – pataria J. Aleknienė.

Pasitikrinkite kraujospūdį

„Jeigu pamirštame išgerti vandens stiklinę, tai turbūt dar rečiau pasitikriname savo kraujospūdį. Tačiau jeigu kraujospūdis yra aukštas, tai gali tapti galvos skausmo priežastimi. Tokiais atvejais dažniausiai skausmą jausite pakaušyje, šalia gali atsirasti ir galvos svaigimas, pykinimas. Tokius galvos skausmus numalšinti padės tik atsakingas rūpinimasis savo kraujospūdžiu“, – pataria vaistininkė.

Kaip teisingai rinktis vaistus?

Vaistininkė pasakoja, kad neretu atveju žmonės, pajutę galvos skausmą, yra linkę gerti iškart pačius stipriausius vaistus. Tačiau dažnai skausmą gali numalšinti ir silpnesni. Taip pat ji pabrėžia: išgėrus vaistų nuo skausmo, bent 4-6 valandas nereikėtų jų kartoti.

Pranešimą spaudai parengė UAB „Eurovaistinė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau išrikiavo eglutes nuomai, bet ragina neskubinti Kalėdų

Švęsti Kalėdas ne su kirsta ar dirbtine eglute, o su šventėms išsinuomotu medeliu ne pirmus metus kviečia Klaipėdos universiteto botanikos sodas. Gamtai draugiškų švenčių gerbėjams šiemet paruošta per 120 eglučių, tačiau jas prižiūrintys specialistai ragina žmones neskubinti Kalėdų. „Neskubinkim Kalėdų. Taip bus sveikiau medeliams, taip nenusižengsime per šimtmečius susiklosčiusioms Kalėdų tradicijoms. Kviečiame atvykti pas mus, rezervuoti išsirinktą eglę, o į namus, terasą ar balkoną ją išsivežti tik prieš pat šventes“, –  sako Rita Buivydė, universiteto botanikos sodo vadybininkė. Anot botanikų,

Orai: savaitgalis – jau kalendorinės žiemos pradžia

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie orus artėjantį savaitgalį. Gruodžio 1 d., penktadienį, dieną vietomis nedidelis sniegas, pajūryje šlapdriba. Vėjas vakarinių krypčių, 5-10 m/s. Aukščiausia temperatūra 0-5 laipsniai šalčio, pajūryje – 1-3 laipsniai šilumos. Gruodžio 2 d., šeštadienį, naktį daug kur, dieną  vietomis pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Naktį kai kur rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, 3-8 m/s. Temperatūra naktį 4-9, vietomis 10-12 laipsnių šalčio, dieną – 0-5 laipsniai šalčio, Kuršių nerijoje iki 2 laipsnių šilumos. Gruodžio 3 d., sekmadienį, naktį vietomis, dieną

Taip pat skaitykite