Skirta pinigų mokiniams konsultuoti 

Kol kas Šilutės rajono mokyklose nuotoliniu būdu mokosi 105 mokiniai, kurie neturi sąlygų ar jiems per sunku mokytis iš namų. Į klases sugrįžusius mokinius globoja pedagogai, jų padėjėjai, socialiniai pedagogai ar kiti – iš viso 57 darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Pasak Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, savanorių padėti į mokyklas sugrįžusiems vaikams neatsirado, nors jų ir nebuvo ieškota. Mokyklos susitvarko pačios. Iš 105 mokinių 36 tenka atsivežti į nuotolines pamokas mokyklose, kiti gyvena netoli ir patys ateina. Maitinama įvairiai: pietus paruošia tai darželio valgykloje, tai įmonės, kurios aptarnauja tas mokyklas, o trijose mokyklose vaikai atsineša užkandžių iš namų, jie čia pašildomi ir parūpinama arbatos.

D. Butvydienė paaiškino, kad privačios įmonės, aptarnaujančios mokyklas, nesutiko ruošti pietus vos keliems vaikams. Tad Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinių ir Šilutės Žibų pradinės mokyklų mokiniai į pamokas mokykloje iš namų atsineša valgio. Kam priklauso nemokamas maitinimas, tėvams išdalijami maisto produktų paketai.

Užklupę šalčiai, gausiai iškritęs sniegas sumažino vaikų darželius lankančių mažylių būrį, sumažėjo ir priešmokyklinio ugdymo grupių lankomumas: dabar susirenka 46 proc. visų, kurie turėtų lankyti šias įstaigas. Į darželius ateina 569 vaikai ir 205 priešmokyklinukai.

D. Butvydienė priminė, kad vienu euru šiemet didėja pareiginės algos bazinis dydis: nuo 176 iki 177 Eur. Tai turės įtakos ir pedagogų atlyginimams. Nuo 607 iki 642 Eur padidėjo minimali mėnesio alga. Šiais metais didėja finansavimas  mokymui, be to, į šių metų rajono biudžeto dalį, skirtą švietimui ir ugdymui, Savivaldybė jau suplanavo pridėti nemažai savarankiškų lėšų. Jeigu Savivaldybės taryba pritars, bus šiokia tokia paspirtis.

Gera žinia D. Butvydienė vadina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvą skirti lėšų mokinių konsultacijoms. Tai – papildomos lėšos: jeigu mokytojas konsultuos nuo 5 iki 11 mokinių grupes, jam už tai bus mokama. Vienam mokiniui skirta 4 Eur. Galima konsultuoti nuotoliniu būdu, šios lėšos turi būti panaudotos iki birželio vidurio. Jeigu bent po šv. Velykų mokiniai sugrįžtų į klases, galbūt nenuotolinės konsultacijos taptų dar populiaresnės.

Šiuo metu Šilutės rajono mokyklose mokomi 4376 mokiniai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite