Skirta pinigų mokiniams konsultuoti 

Kol kas Šilutės rajono mokyklose nuotoliniu būdu mokosi 105 mokiniai, kurie neturi sąlygų ar jiems per sunku mokytis iš namų. Į klases sugrįžusius mokinius globoja pedagogai, jų padėjėjai, socialiniai pedagogai ar kiti – iš viso 57 darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Pasak Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, savanorių padėti į mokyklas sugrįžusiems vaikams neatsirado, nors jų ir nebuvo ieškota. Mokyklos susitvarko pačios. Iš 105 mokinių 36 tenka atsivežti į nuotolines pamokas mokyklose, kiti gyvena netoli ir patys ateina. Maitinama įvairiai: pietus paruošia tai darželio valgykloje, tai įmonės, kurios aptarnauja tas mokyklas, o trijose mokyklose vaikai atsineša užkandžių iš namų, jie čia pašildomi ir parūpinama arbatos.

D. Butvydienė paaiškino, kad privačios įmonės, aptarnaujančios mokyklas, nesutiko ruošti pietus vos keliems vaikams. Tad Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinių ir Šilutės Žibų pradinės mokyklų mokiniai į pamokas mokykloje iš namų atsineša valgio. Kam priklauso nemokamas maitinimas, tėvams išdalijami maisto produktų paketai.

Užklupę šalčiai, gausiai iškritęs sniegas sumažino vaikų darželius lankančių mažylių būrį, sumažėjo ir priešmokyklinio ugdymo grupių lankomumas: dabar susirenka 46 proc. visų, kurie turėtų lankyti šias įstaigas. Į darželius ateina 569 vaikai ir 205 priešmokyklinukai.

D. Butvydienė priminė, kad vienu euru šiemet didėja pareiginės algos bazinis dydis: nuo 176 iki 177 Eur. Tai turės įtakos ir pedagogų atlyginimams. Nuo 607 iki 642 Eur padidėjo minimali mėnesio alga. Šiais metais didėja finansavimas  mokymui, be to, į šių metų rajono biudžeto dalį, skirtą švietimui ir ugdymui, Savivaldybė jau suplanavo pridėti nemažai savarankiškų lėšų. Jeigu Savivaldybės taryba pritars, bus šiokia tokia paspirtis.

Gera žinia D. Butvydienė vadina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvą skirti lėšų mokinių konsultacijoms. Tai – papildomos lėšos: jeigu mokytojas konsultuos nuo 5 iki 11 mokinių grupes, jam už tai bus mokama. Vienam mokiniui skirta 4 Eur. Galima konsultuoti nuotoliniu būdu, šios lėšos turi būti panaudotos iki birželio vidurio. Jeigu bent po šv. Velykų mokiniai sugrįžtų į klases, galbūt nenuotolinės konsultacijos taptų dar populiaresnės.

Šiuo metu Šilutės rajono mokyklose mokomi 4376 mokiniai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.  jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50

Ką reikia žinoti perkant papuošalus internetu?

Nekyla jokių abejonių, kad papuošalai – viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių. Juos naudodami, ne tik išgryninsime kuriamą įvaizdį, bet ir atskleisime savo asmenybę. Tad nieko keista, kad įvairūs papuošalai yra viena dažniausiai įsigyjamų prekių. Siūlomą puikų būdą tiems kurie svajoja greitą bei patogiai įsigyti papuošalų – pirkite el. interneto parduotuvėje https://minimaltouch.lt/ . Kad išsirinktumėte labiausiai tinkamus ir visus lūkesčius pateisinančius papuošalus, atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus. Svarbu dydis Internetinės parduotuvės parduodamus papuošalus pateikia aukštos kokybės nuotraukose ir būtent jos

A. Merkel pasveikino M. Gorbačiovą 90-mečio proga

Berlynas, kovo 2 d. (dpa-ELTA). Buvęs Kremliaus šeimininkas Michailas Gorbačiovas savo 90-ojo jubiliejaus proga antradienį sulaukė sveikinimų iš viso pasaulio. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne tik pasveikino jį su gimtadieniu, bet ir padėkojo jam už jo politinius pasiekimus. „Pasinaudosiu jūsų diena, kad dar kartą padėkočiau jums už asmeninį indėlį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą bei suvienijant Vokietiją“, – sakoma A. Merkel sveikinime M. Gorbačiovui. „Vokietija nepamirš svarbaus jūsų indėlio į taikų suvienijimą, kaip ir nuolatinių jūsų asmeninių pastangų siekti draugiškų santykių

Taip pat skaitykite