Skirta pinigų mokiniams konsultuoti 

Kol kas Šilutės rajono mokyklose nuotoliniu būdu mokosi 105 mokiniai, kurie neturi sąlygų ar jiems per sunku mokytis iš namų. Į klases sugrįžusius mokinius globoja pedagogai, jų padėjėjai, socialiniai pedagogai ar kiti – iš viso 57 darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Pasak Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, savanorių padėti į mokyklas sugrįžusiems vaikams neatsirado, nors jų ir nebuvo ieškota. Mokyklos susitvarko pačios. Iš 105 mokinių 36 tenka atsivežti į nuotolines pamokas mokyklose, kiti gyvena netoli ir patys ateina. Maitinama įvairiai: pietus paruošia tai darželio valgykloje, tai įmonės, kurios aptarnauja tas mokyklas, o trijose mokyklose vaikai atsineša užkandžių iš namų, jie čia pašildomi ir parūpinama arbatos.

D. Butvydienė paaiškino, kad privačios įmonės, aptarnaujančios mokyklas, nesutiko ruošti pietus vos keliems vaikams. Tad Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinių ir Šilutės Žibų pradinės mokyklų mokiniai į pamokas mokykloje iš namų atsineša valgio. Kam priklauso nemokamas maitinimas, tėvams išdalijami maisto produktų paketai.

Užklupę šalčiai, gausiai iškritęs sniegas sumažino vaikų darželius lankančių mažylių būrį, sumažėjo ir priešmokyklinio ugdymo grupių lankomumas: dabar susirenka 46 proc. visų, kurie turėtų lankyti šias įstaigas. Į darželius ateina 569 vaikai ir 205 priešmokyklinukai.

D. Butvydienė priminė, kad vienu euru šiemet didėja pareiginės algos bazinis dydis: nuo 176 iki 177 Eur. Tai turės įtakos ir pedagogų atlyginimams. Nuo 607 iki 642 Eur padidėjo minimali mėnesio alga. Šiais metais didėja finansavimas  mokymui, be to, į šių metų rajono biudžeto dalį, skirtą švietimui ir ugdymui, Savivaldybė jau suplanavo pridėti nemažai savarankiškų lėšų. Jeigu Savivaldybės taryba pritars, bus šiokia tokia paspirtis.

Gera žinia D. Butvydienė vadina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvą skirti lėšų mokinių konsultacijoms. Tai – papildomos lėšos: jeigu mokytojas konsultuos nuo 5 iki 11 mokinių grupes, jam už tai bus mokama. Vienam mokiniui skirta 4 Eur. Galima konsultuoti nuotoliniu būdu, šios lėšos turi būti panaudotos iki birželio vidurio. Jeigu bent po šv. Velykų mokiniai sugrįžtų į klases, galbūt nenuotolinės konsultacijos taptų dar populiaresnės.

Šiuo metu Šilutės rajono mokyklose mokomi 4376 mokiniai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite