Skirta pinigų mokiniams konsultuoti 

Kol kas Šilutės rajono mokyklose nuotoliniu būdu mokosi 105 mokiniai, kurie neturi sąlygų ar jiems per sunku mokytis iš namų. Į klases sugrįžusius mokinius globoja pedagogai, jų padėjėjai, socialiniai pedagogai ar kiti – iš viso 57 darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Pasak Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, savanorių padėti į mokyklas sugrįžusiems vaikams neatsirado, nors jų ir nebuvo ieškota. Mokyklos susitvarko pačios. Iš 105 mokinių 36 tenka atsivežti į nuotolines pamokas mokyklose, kiti gyvena netoli ir patys ateina. Maitinama įvairiai: pietus paruošia tai darželio valgykloje, tai įmonės, kurios aptarnauja tas mokyklas, o trijose mokyklose vaikai atsineša užkandžių iš namų, jie čia pašildomi ir parūpinama arbatos.

D. Butvydienė paaiškino, kad privačios įmonės, aptarnaujančios mokyklas, nesutiko ruošti pietus vos keliems vaikams. Tad Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinių ir Šilutės Žibų pradinės mokyklų mokiniai į pamokas mokykloje iš namų atsineša valgio. Kam priklauso nemokamas maitinimas, tėvams išdalijami maisto produktų paketai.

Užklupę šalčiai, gausiai iškritęs sniegas sumažino vaikų darželius lankančių mažylių būrį, sumažėjo ir priešmokyklinio ugdymo grupių lankomumas: dabar susirenka 46 proc. visų, kurie turėtų lankyti šias įstaigas. Į darželius ateina 569 vaikai ir 205 priešmokyklinukai.

D. Butvydienė priminė, kad vienu euru šiemet didėja pareiginės algos bazinis dydis: nuo 176 iki 177 Eur. Tai turės įtakos ir pedagogų atlyginimams. Nuo 607 iki 642 Eur padidėjo minimali mėnesio alga. Šiais metais didėja finansavimas  mokymui, be to, į šių metų rajono biudžeto dalį, skirtą švietimui ir ugdymui, Savivaldybė jau suplanavo pridėti nemažai savarankiškų lėšų. Jeigu Savivaldybės taryba pritars, bus šiokia tokia paspirtis.

Gera žinia D. Butvydienė vadina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvą skirti lėšų mokinių konsultacijoms. Tai – papildomos lėšos: jeigu mokytojas konsultuos nuo 5 iki 11 mokinių grupes, jam už tai bus mokama. Vienam mokiniui skirta 4 Eur. Galima konsultuoti nuotoliniu būdu, šios lėšos turi būti panaudotos iki birželio vidurio. Jeigu bent po šv. Velykų mokiniai sugrįžtų į klases, galbūt nenuotolinės konsultacijos taptų dar populiaresnės.

Šiuo metu Šilutės rajono mokyklose mokomi 4376 mokiniai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kovo 5 d. – savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Už ką balsuosime?

Praėjusią savaitę įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje Sigitas Majus pranešė, kad frakcijos „Nepriklausomi“ nelieka, nes jos nariai Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas pasitraukė. Frakcijai būtini bent trys Tarybos nariai. Politinės rokiruotės Jau esame informavę, kad šie trys vietos politikai atstovavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriui, kuris buvo panaikintas. Yra naujas skyrius, jo kandidatas į merus, kaip paskelbė Šilutėje lankęsis Seimo narys Aurelijus Veryga, bus Robertas Kuncaitis. Iširus „valstiečių“ skyriui, trys paminėti vietos politikai savivaldybės Taryboje, taip pat ir su

Atgimė Šilutės kultūros ir pramogų centras

Šiandien, 2022 m. spalio 5 d. 13 val. buvo iškilmingai perkirpta simbolinė atnaujinto ir rekonstruoto Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato atidarymo juostelė. Šventinę teatralizuotą ceremoniją kūrė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai ir šokių klubo „Žvaigždūnė“ šokėjos. Į iškilmes susirinko gausus būrys miestelėnų, Savivaldybės vadovai, dalyvavo LR Seimo narys Zigmantas Balčytis.  Statybų ir įrengimo darbus atlikusios UAB „Stamela“ vadovas Stanislovas Liepis simbolinį atnaujinto pastato raktą įteikė kultūros ir pramogų centro direktorei Jūratei Pancerovai. Pastatą pašventino Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas

Šilutėje prasidėjo labai brangus šildymo sezonas (atnaujintas ir papildytas)

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis įsakymu paskelbė, kad spalio 3 d. pradedamas švietimo įstaigų šildymo sezonas. Pernai šildymo sezonas centralizuotai tiekiant šilumą rajone prasidėjo spalio 11 dieną ir truko iki šių metų gegužės 2 d. Kaip beskaičiuotumei, pusę metų teks šildytis. Šis šildymo sezonas bus neregėto brangumo. Savivaldybės UAB „Šilutės šilumos tinklai“ paskelbė, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandė Šilutės gyventojams spalio mėnesį kainuos net 8,27 ct (su 9 proc. PVM – 9,01 ct). Prieš metus kainavo 4,83 ct

Prasideda gripo sezonas: svarbu pasiskiepyti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje šią savaitę prasideda 2022-2023 m. gripo sezonas, kuris tęsis iki kitų metų gegužės mėn. (20-osios metų savaitės).  Įprastai šiuo laikotarpiu NVSC specialistai atidžiai stebi sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), hospitalizacijos rodiklius, vertina sergamumo dinamiką. Ir, atsižvelgdami į tai, siūlo savivaldybėms skelbti epidemiją, taikyti kitas užkrečiamųjų ligų valdymo priemones.   Iki šiol gripo sezono metu kiekvieną savaitę buvo skelbiami Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai. Šiemet šie pranešimai, kuriuos

Taip pat skaitykite