Skirta pinigų mokiniams konsultuoti 

Kol kas Šilutės rajono mokyklose nuotoliniu būdu mokosi 105 mokiniai, kurie neturi sąlygų ar jiems per sunku mokytis iš namų. Į klases sugrįžusius mokinius globoja pedagogai, jų padėjėjai, socialiniai pedagogai ar kiti – iš viso 57 darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Pasak Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, savanorių padėti į mokyklas sugrįžusiems vaikams neatsirado, nors jų ir nebuvo ieškota. Mokyklos susitvarko pačios. Iš 105 mokinių 36 tenka atsivežti į nuotolines pamokas mokyklose, kiti gyvena netoli ir patys ateina. Maitinama įvairiai: pietus paruošia tai darželio valgykloje, tai įmonės, kurios aptarnauja tas mokyklas, o trijose mokyklose vaikai atsineša užkandžių iš namų, jie čia pašildomi ir parūpinama arbatos.

D. Butvydienė paaiškino, kad privačios įmonės, aptarnaujančios mokyklas, nesutiko ruošti pietus vos keliems vaikams. Tad Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinių ir Šilutės Žibų pradinės mokyklų mokiniai į pamokas mokykloje iš namų atsineša valgio. Kam priklauso nemokamas maitinimas, tėvams išdalijami maisto produktų paketai.

Užklupę šalčiai, gausiai iškritęs sniegas sumažino vaikų darželius lankančių mažylių būrį, sumažėjo ir priešmokyklinio ugdymo grupių lankomumas: dabar susirenka 46 proc. visų, kurie turėtų lankyti šias įstaigas. Į darželius ateina 569 vaikai ir 205 priešmokyklinukai.

D. Butvydienė priminė, kad vienu euru šiemet didėja pareiginės algos bazinis dydis: nuo 176 iki 177 Eur. Tai turės įtakos ir pedagogų atlyginimams. Nuo 607 iki 642 Eur padidėjo minimali mėnesio alga. Šiais metais didėja finansavimas  mokymui, be to, į šių metų rajono biudžeto dalį, skirtą švietimui ir ugdymui, Savivaldybė jau suplanavo pridėti nemažai savarankiškų lėšų. Jeigu Savivaldybės taryba pritars, bus šiokia tokia paspirtis.

Gera žinia D. Butvydienė vadina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvą skirti lėšų mokinių konsultacijoms. Tai – papildomos lėšos: jeigu mokytojas konsultuos nuo 5 iki 11 mokinių grupes, jam už tai bus mokama. Vienam mokiniui skirta 4 Eur. Galima konsultuoti nuotoliniu būdu, šios lėšos turi būti panaudotos iki birželio vidurio. Jeigu bent po šv. Velykų mokiniai sugrįžtų į klases, galbūt nenuotolinės konsultacijos taptų dar populiaresnės.

Šiuo metu Šilutės rajono mokyklose mokomi 4376 mokiniai.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje

2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko… Lyg ir buvo susirinkusi ši komisija. Kadangi jos pirmininkė Diana Andrijauskienė nuo rugsėjo 17 d. turi nedarbingumo pažymą, komisijai vadovaus Birutė Ačienė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė. Tą pasakė Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, kadangi D. Andrijauskienė serga, komisijai vadovaus B. Ačienė, su žiniasklaida irgi bendraus B. Ačienė. Kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa

Rytoj, rugsėjo 22 d., – Tarptautinė diena be automobilio

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad 2021 m. rugsėjo 22 d. Europos judumo savaitę užbaigia Tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinama prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo – bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių: eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. O 2000 m. ji jau vyko 760-yje Europos miestų. 2001

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Taip pat skaitykite