Skandališkasis šilutiškis savo talentą demonstruoja Rusijoje

„Gatvė ir piešimas ant asfalto man yra dvasinis malonumas, nes tai, ką darau, mato daugybė žmonių“, – sako trimačius (3D) piešinius kuriantis Saulius Gudelevičius. Šį 25-erių metų vaikiną pažįsta daugelis šilutiškių. Būtent šiame mieste vaikinas pradėjo kurti. Šiandien jis gyvena Rusijoje, kur ir mokosi, ir kuria.

Štai šis iš šulinio lendantis monstras – pirmasis 3D piešinys Šilutėje.

Ne visiems suprantamas menas
Šilutiškis kažkada Pamario mokyklos kieme nupiešė monstrą, lendantį iš šulinio, kuris ir tapo pirmuoju šio jauno menininko gatvės piešiniu. Kad ir koks įspūdingas atrodė kūrėjo darbas, kai kuriems jis visai nepatiko. Esą, šis piešinys ne tik kad traumuoja vaikus, bet menininkas dar ir sugadino vaikų žaidimų aikštelę. Pats vaikinas dėl šio įvykio nesigaili, atvirkščiai – po kilusios aštrios diskusijos visuomenėje, jaunasis kūrėjas tapo visiems gerai žinomas.
„Man šis monstras buvo gražus, o jis nepatiko tik senų pažiūrų žmonėms. Be to, praūžusi pasipiktinimo banga mane šiek tiek išgarsino, todėl tapau žinomas ne tik Šilutėje, bet ir Lietuvoje“, – pasakojo tapytojas.
Jaunasis kūrėjas S. Gudelevičius pasakojo, jog piešimas jį lydėjo visada. Ne tik namie, bet ir mokykloje vaikinas piešė sąsiuvinyje tušinuku, vėliau savo talentą patikrino ir ant balto popieriaus lapo specialiu pieštuku. „Mano piešinius matė draugai, bendraklasiai, kurie mane palaikė ir pasiūlė mokytis tatuiruočių meno. Manęs ši sritis nedomino, todėl nusprendžiau likti prie piešimo – pradėjau mokytis piešti portretus, tobulėjau“, – prisiminimais dalijosi kūrėjas.
S. Gudelevičius atviravo, menininko gyslelę paveldėjęs iš tėvo pusės. Mat, dar būdamas vaikas prisimena savo tėvo darbus, kurie jį be galo stebino. Pasirodo, jis taip pat piešė…
Prieš penkerius metus, dar besimokydamas mokykloje, vaikinas suprato, kad turi talentą.

Šis piešinys sukurtas 2014 m. Juodkrantėje, vaizduojantis toje prieplaukoje rastą gintaro lobį.

Sunkus darbas
„Aš mėgstu piešti gavėje ant asfalto, nes jis tampa ne be toks pilkas. Aš jį pagražinu..“, – atviravo S. Gudelevičius. Vaikinas kuria 3D piešinius ne tik gatvėje, bet ir ant medienos plokščių, sienų ar paprasto popieriaus lapo. Kūrėjas piešia tai, kas tuo metu sukasi jo galvoje, ką jis įsivaizduoja. „Mane kurti įkvepia kiti menininkai, pasaulio įvykiai, gamtovaizdis. Visos idėjos formuojasi mano galvoje, ypač jei piešiu dėl savęs, o vėliau perteikiu jas ant popieriaus lapo“, – pasakojo Saulius.
Vaikino teigimu, labiausiai patinka piešti nerealius personažus, mistinius, kurių gal ir nederėtų vaizduoti gatvėje. Mat piešinys ne tik kad begalo didelis, o dydis suteikia tikroviškumo, bet ir kai kurie žmonės tokio meno nesupranta.
Tačiau yra ir tokių, kurie šį gatvės meną ir supranta, bet skatina ir patį kūrėją. „Pamatę žmonės stebisi, grožisi piešiniu, palaiko, motyvuoja mane. Pasitaiko ir tokių atveju, jog žmonės išvydę mano darbą ar matydami, kaip tai daroma, atneša man vandens, ledų atsigaivinti. Kai kurie net ir pinigų palieka. Matyt, todėl, kad menininkas nesustotų kurti“, – atviravo šilutiškis.

Jaunasis menininkas kuria 3D piešinius ne tik gatvėje, bet ir ant popieriaus lapo.

Tie, kas nėra matę, kaip toks piešinys sukuriamas, turbūt sunkiai įsivaizuoja, kaip tai išvis yra įmanoma. Visgi šis vaikinas tai sugeba, tačiau darbas nėra lengvas. S. Gudelevičiaus pasakojimu, norint sukurti ant asfalto 3D piešinį reikia sunkiai dirbti ištisas kelias dienas. Štai kuriant 3 metrų pločio ir 6 metrų ilgio piešinį vaikinas užtrunka 5 ar net 6 dienas. Anot jo, kiek dienų reikės triūsti, sunku pasakyti, nes viskas priklauso nuo tavo kuriamo piešinio dydžio. Šiuo metu šilutiškio didžiausias sukurtas piešinys gatėje yra 3,5 metrų ilgio ir 9 metrų pločio. „Piešimas vyksta ant žemės, o juk reikia klupėti, tupėti.. Tai sunku, bet darau pertraukėles, ilsiuosi“, – apie savo darbą pasakojo vaikinas.
Jaunasis kūrėjas sakė, kad sunkiausia būna po žiemos. Mat pirmą dieną visada jautiesi gerai, bet vakarop jau būni išsekęs nuo klupėjimo ir tupinėjimo. Pasak S. Gudelevičiaus, kitą dieną skauda visą kūną, atrodo, jog pajudėti nebegali. „Šis darbas reikalauja daug ištvermės, ypač tokiais momentais. Aišku, vėliau prie viso to pripranti ir tada darbas teikia malonumą, o dėl dvasinio džiaugsmo, tas nuovargis atsiperka“, – pasakojo menininkas.
Rusijoje – trečiasis piešinys
3D piešinių kūrėjas S. Gudelevičius šiuo metu gyvena Rusijoje, Jaroslavlyje, o į savo gimtąjį kraštą sugrįžta retai. Vaikinas Šilutėje baigė turizmo ir paslaugų verslo mokyklą, kur įgijo statybininko-apdailininko specialybę, tačiau save vadina menininku. Kaip atsidūrė Rusijoje, vaikinas ir pats sunkiai atsakyti galėjo.
„Meilė? Na, tiesiog toks gyvenimas, kai nežinome, kur atsidursime rytoj“, – sakė S. Gudelevičius. Vaikino karjera prasidėjo Šilutėje, jis išpopuliarėjo po pirmojo savo darbo, o tai kūrėjui buvo gera reklama. Apie jį sužinojo daug žmonių iš įvairių pasaulio šalių, kurie siūlė vaikinui darbą – piešti.
Šiuo metu vaikinas ne tik gyvena, bet ir kuria Rusijoje. Netrukus pristatys ir savo trečiąjį piešinį svečioje šalyje. Vaikinas atskleidė, jog naujasis jo piešinys bus rekordinis – 4 metrų pločio ir 9 metrų ilgio. Tačiau kas bus vaizduojama ir kokį jį kurs, vaikinas neatskleidė. Kaip jis sakė, bus daug objektų, o tai užtruks ir nebus lengva.
„Planuoti nemėgstu, tačiau kursiu ir toliau. Planuoju tobulinti techniką, gatvės piešimą bei fotorealizmą ant popieriaus lapo. Mokytis man yra dar labai daug ko – noriu išbandyti ir kitokią piešimo metodiką, priemones – tai ko dar nesu daręs“, – apie savo ateities planus pasakojo S. Gudelevičius.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite