Skandališkasis šilutiškis savo talentą demonstruoja Rusijoje

„Gatvė ir piešimas ant asfalto man yra dvasinis malonumas, nes tai, ką darau, mato daugybė žmonių“, – sako trimačius (3D) piešinius kuriantis Saulius Gudelevičius. Šį 25-erių metų vaikiną pažįsta daugelis šilutiškių. Būtent šiame mieste vaikinas pradėjo kurti. Šiandien jis gyvena Rusijoje, kur ir mokosi, ir kuria.

Štai šis iš šulinio lendantis monstras – pirmasis 3D piešinys Šilutėje.

Ne visiems suprantamas menas
Šilutiškis kažkada Pamario mokyklos kieme nupiešė monstrą, lendantį iš šulinio, kuris ir tapo pirmuoju šio jauno menininko gatvės piešiniu. Kad ir koks įspūdingas atrodė kūrėjo darbas, kai kuriems jis visai nepatiko. Esą, šis piešinys ne tik kad traumuoja vaikus, bet menininkas dar ir sugadino vaikų žaidimų aikštelę. Pats vaikinas dėl šio įvykio nesigaili, atvirkščiai – po kilusios aštrios diskusijos visuomenėje, jaunasis kūrėjas tapo visiems gerai žinomas.
„Man šis monstras buvo gražus, o jis nepatiko tik senų pažiūrų žmonėms. Be to, praūžusi pasipiktinimo banga mane šiek tiek išgarsino, todėl tapau žinomas ne tik Šilutėje, bet ir Lietuvoje“, – pasakojo tapytojas.
Jaunasis kūrėjas S. Gudelevičius pasakojo, jog piešimas jį lydėjo visada. Ne tik namie, bet ir mokykloje vaikinas piešė sąsiuvinyje tušinuku, vėliau savo talentą patikrino ir ant balto popieriaus lapo specialiu pieštuku. „Mano piešinius matė draugai, bendraklasiai, kurie mane palaikė ir pasiūlė mokytis tatuiruočių meno. Manęs ši sritis nedomino, todėl nusprendžiau likti prie piešimo – pradėjau mokytis piešti portretus, tobulėjau“, – prisiminimais dalijosi kūrėjas.
S. Gudelevičius atviravo, menininko gyslelę paveldėjęs iš tėvo pusės. Mat, dar būdamas vaikas prisimena savo tėvo darbus, kurie jį be galo stebino. Pasirodo, jis taip pat piešė…
Prieš penkerius metus, dar besimokydamas mokykloje, vaikinas suprato, kad turi talentą.

Šis piešinys sukurtas 2014 m. Juodkrantėje, vaizduojantis toje prieplaukoje rastą gintaro lobį.

Sunkus darbas
„Aš mėgstu piešti gavėje ant asfalto, nes jis tampa ne be toks pilkas. Aš jį pagražinu..“, – atviravo S. Gudelevičius. Vaikinas kuria 3D piešinius ne tik gatvėje, bet ir ant medienos plokščių, sienų ar paprasto popieriaus lapo. Kūrėjas piešia tai, kas tuo metu sukasi jo galvoje, ką jis įsivaizduoja. „Mane kurti įkvepia kiti menininkai, pasaulio įvykiai, gamtovaizdis. Visos idėjos formuojasi mano galvoje, ypač jei piešiu dėl savęs, o vėliau perteikiu jas ant popieriaus lapo“, – pasakojo Saulius.
Vaikino teigimu, labiausiai patinka piešti nerealius personažus, mistinius, kurių gal ir nederėtų vaizduoti gatvėje. Mat piešinys ne tik kad begalo didelis, o dydis suteikia tikroviškumo, bet ir kai kurie žmonės tokio meno nesupranta.
Tačiau yra ir tokių, kurie šį gatvės meną ir supranta, bet skatina ir patį kūrėją. „Pamatę žmonės stebisi, grožisi piešiniu, palaiko, motyvuoja mane. Pasitaiko ir tokių atveju, jog žmonės išvydę mano darbą ar matydami, kaip tai daroma, atneša man vandens, ledų atsigaivinti. Kai kurie net ir pinigų palieka. Matyt, todėl, kad menininkas nesustotų kurti“, – atviravo šilutiškis.

Jaunasis menininkas kuria 3D piešinius ne tik gatvėje, bet ir ant popieriaus lapo.

Tie, kas nėra matę, kaip toks piešinys sukuriamas, turbūt sunkiai įsivaizuoja, kaip tai išvis yra įmanoma. Visgi šis vaikinas tai sugeba, tačiau darbas nėra lengvas. S. Gudelevičiaus pasakojimu, norint sukurti ant asfalto 3D piešinį reikia sunkiai dirbti ištisas kelias dienas. Štai kuriant 3 metrų pločio ir 6 metrų ilgio piešinį vaikinas užtrunka 5 ar net 6 dienas. Anot jo, kiek dienų reikės triūsti, sunku pasakyti, nes viskas priklauso nuo tavo kuriamo piešinio dydžio. Šiuo metu šilutiškio didžiausias sukurtas piešinys gatėje yra 3,5 metrų ilgio ir 9 metrų pločio. „Piešimas vyksta ant žemės, o juk reikia klupėti, tupėti.. Tai sunku, bet darau pertraukėles, ilsiuosi“, – apie savo darbą pasakojo vaikinas.
Jaunasis kūrėjas sakė, kad sunkiausia būna po žiemos. Mat pirmą dieną visada jautiesi gerai, bet vakarop jau būni išsekęs nuo klupėjimo ir tupinėjimo. Pasak S. Gudelevičiaus, kitą dieną skauda visą kūną, atrodo, jog pajudėti nebegali. „Šis darbas reikalauja daug ištvermės, ypač tokiais momentais. Aišku, vėliau prie viso to pripranti ir tada darbas teikia malonumą, o dėl dvasinio džiaugsmo, tas nuovargis atsiperka“, – pasakojo menininkas.
Rusijoje – trečiasis piešinys
3D piešinių kūrėjas S. Gudelevičius šiuo metu gyvena Rusijoje, Jaroslavlyje, o į savo gimtąjį kraštą sugrįžta retai. Vaikinas Šilutėje baigė turizmo ir paslaugų verslo mokyklą, kur įgijo statybininko-apdailininko specialybę, tačiau save vadina menininku. Kaip atsidūrė Rusijoje, vaikinas ir pats sunkiai atsakyti galėjo.
„Meilė? Na, tiesiog toks gyvenimas, kai nežinome, kur atsidursime rytoj“, – sakė S. Gudelevičius. Vaikino karjera prasidėjo Šilutėje, jis išpopuliarėjo po pirmojo savo darbo, o tai kūrėjui buvo gera reklama. Apie jį sužinojo daug žmonių iš įvairių pasaulio šalių, kurie siūlė vaikinui darbą – piešti.
Šiuo metu vaikinas ne tik gyvena, bet ir kuria Rusijoje. Netrukus pristatys ir savo trečiąjį piešinį svečioje šalyje. Vaikinas atskleidė, jog naujasis jo piešinys bus rekordinis – 4 metrų pločio ir 9 metrų ilgio. Tačiau kas bus vaizduojama ir kokį jį kurs, vaikinas neatskleidė. Kaip jis sakė, bus daug objektų, o tai užtruks ir nebus lengva.
„Planuoti nemėgstu, tačiau kursiu ir toliau. Planuoju tobulinti techniką, gatvės piešimą bei fotorealizmą ant popieriaus lapo. Mokytis man yra dar labai daug ko – noriu išbandyti ir kitokią piešimo metodiką, priemones – tai ko dar nesu daręs“, – apie savo ateities planus pasakojo S. Gudelevičius.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite