Skandališkasis šilutiškis savo talentą demonstruoja Rusijoje

„Gatvė ir piešimas ant asfalto man yra dvasinis malonumas, nes tai, ką darau, mato daugybė žmonių“, – sako trimačius (3D) piešinius kuriantis Saulius Gudelevičius. Šį 25-erių metų vaikiną pažįsta daugelis šilutiškių. Būtent šiame mieste vaikinas pradėjo kurti. Šiandien jis gyvena Rusijoje, kur ir mokosi, ir kuria.

Štai šis iš šulinio lendantis monstras – pirmasis 3D piešinys Šilutėje.

Ne visiems suprantamas menas
Šilutiškis kažkada Pamario mokyklos kieme nupiešė monstrą, lendantį iš šulinio, kuris ir tapo pirmuoju šio jauno menininko gatvės piešiniu. Kad ir koks įspūdingas atrodė kūrėjo darbas, kai kuriems jis visai nepatiko. Esą, šis piešinys ne tik kad traumuoja vaikus, bet menininkas dar ir sugadino vaikų žaidimų aikštelę. Pats vaikinas dėl šio įvykio nesigaili, atvirkščiai – po kilusios aštrios diskusijos visuomenėje, jaunasis kūrėjas tapo visiems gerai žinomas.
„Man šis monstras buvo gražus, o jis nepatiko tik senų pažiūrų žmonėms. Be to, praūžusi pasipiktinimo banga mane šiek tiek išgarsino, todėl tapau žinomas ne tik Šilutėje, bet ir Lietuvoje“, – pasakojo tapytojas.
Jaunasis kūrėjas S. Gudelevičius pasakojo, jog piešimas jį lydėjo visada. Ne tik namie, bet ir mokykloje vaikinas piešė sąsiuvinyje tušinuku, vėliau savo talentą patikrino ir ant balto popieriaus lapo specialiu pieštuku. „Mano piešinius matė draugai, bendraklasiai, kurie mane palaikė ir pasiūlė mokytis tatuiruočių meno. Manęs ši sritis nedomino, todėl nusprendžiau likti prie piešimo – pradėjau mokytis piešti portretus, tobulėjau“, – prisiminimais dalijosi kūrėjas.
S. Gudelevičius atviravo, menininko gyslelę paveldėjęs iš tėvo pusės. Mat, dar būdamas vaikas prisimena savo tėvo darbus, kurie jį be galo stebino. Pasirodo, jis taip pat piešė…
Prieš penkerius metus, dar besimokydamas mokykloje, vaikinas suprato, kad turi talentą.

Šis piešinys sukurtas 2014 m. Juodkrantėje, vaizduojantis toje prieplaukoje rastą gintaro lobį.

Sunkus darbas
„Aš mėgstu piešti gavėje ant asfalto, nes jis tampa ne be toks pilkas. Aš jį pagražinu..“, – atviravo S. Gudelevičius. Vaikinas kuria 3D piešinius ne tik gatvėje, bet ir ant medienos plokščių, sienų ar paprasto popieriaus lapo. Kūrėjas piešia tai, kas tuo metu sukasi jo galvoje, ką jis įsivaizduoja. „Mane kurti įkvepia kiti menininkai, pasaulio įvykiai, gamtovaizdis. Visos idėjos formuojasi mano galvoje, ypač jei piešiu dėl savęs, o vėliau perteikiu jas ant popieriaus lapo“, – pasakojo Saulius.
Vaikino teigimu, labiausiai patinka piešti nerealius personažus, mistinius, kurių gal ir nederėtų vaizduoti gatvėje. Mat piešinys ne tik kad begalo didelis, o dydis suteikia tikroviškumo, bet ir kai kurie žmonės tokio meno nesupranta.
Tačiau yra ir tokių, kurie šį gatvės meną ir supranta, bet skatina ir patį kūrėją. „Pamatę žmonės stebisi, grožisi piešiniu, palaiko, motyvuoja mane. Pasitaiko ir tokių atveju, jog žmonės išvydę mano darbą ar matydami, kaip tai daroma, atneša man vandens, ledų atsigaivinti. Kai kurie net ir pinigų palieka. Matyt, todėl, kad menininkas nesustotų kurti“, – atviravo šilutiškis.

Jaunasis menininkas kuria 3D piešinius ne tik gatvėje, bet ir ant popieriaus lapo.

Tie, kas nėra matę, kaip toks piešinys sukuriamas, turbūt sunkiai įsivaizuoja, kaip tai išvis yra įmanoma. Visgi šis vaikinas tai sugeba, tačiau darbas nėra lengvas. S. Gudelevičiaus pasakojimu, norint sukurti ant asfalto 3D piešinį reikia sunkiai dirbti ištisas kelias dienas. Štai kuriant 3 metrų pločio ir 6 metrų ilgio piešinį vaikinas užtrunka 5 ar net 6 dienas. Anot jo, kiek dienų reikės triūsti, sunku pasakyti, nes viskas priklauso nuo tavo kuriamo piešinio dydžio. Šiuo metu šilutiškio didžiausias sukurtas piešinys gatėje yra 3,5 metrų ilgio ir 9 metrų pločio. „Piešimas vyksta ant žemės, o juk reikia klupėti, tupėti.. Tai sunku, bet darau pertraukėles, ilsiuosi“, – apie savo darbą pasakojo vaikinas.
Jaunasis kūrėjas sakė, kad sunkiausia būna po žiemos. Mat pirmą dieną visada jautiesi gerai, bet vakarop jau būni išsekęs nuo klupėjimo ir tupinėjimo. Pasak S. Gudelevičiaus, kitą dieną skauda visą kūną, atrodo, jog pajudėti nebegali. „Šis darbas reikalauja daug ištvermės, ypač tokiais momentais. Aišku, vėliau prie viso to pripranti ir tada darbas teikia malonumą, o dėl dvasinio džiaugsmo, tas nuovargis atsiperka“, – pasakojo menininkas.
Rusijoje – trečiasis piešinys
3D piešinių kūrėjas S. Gudelevičius šiuo metu gyvena Rusijoje, Jaroslavlyje, o į savo gimtąjį kraštą sugrįžta retai. Vaikinas Šilutėje baigė turizmo ir paslaugų verslo mokyklą, kur įgijo statybininko-apdailininko specialybę, tačiau save vadina menininku. Kaip atsidūrė Rusijoje, vaikinas ir pats sunkiai atsakyti galėjo.
„Meilė? Na, tiesiog toks gyvenimas, kai nežinome, kur atsidursime rytoj“, – sakė S. Gudelevičius. Vaikino karjera prasidėjo Šilutėje, jis išpopuliarėjo po pirmojo savo darbo, o tai kūrėjui buvo gera reklama. Apie jį sužinojo daug žmonių iš įvairių pasaulio šalių, kurie siūlė vaikinui darbą – piešti.
Šiuo metu vaikinas ne tik gyvena, bet ir kuria Rusijoje. Netrukus pristatys ir savo trečiąjį piešinį svečioje šalyje. Vaikinas atskleidė, jog naujasis jo piešinys bus rekordinis – 4 metrų pločio ir 9 metrų ilgio. Tačiau kas bus vaizduojama ir kokį jį kurs, vaikinas neatskleidė. Kaip jis sakė, bus daug objektų, o tai užtruks ir nebus lengva.
„Planuoti nemėgstu, tačiau kursiu ir toliau. Planuoju tobulinti techniką, gatvės piešimą bei fotorealizmą ant popieriaus lapo. Mokytis man yra dar labai daug ko – noriu išbandyti ir kitokią piešimo metodiką, priemones – tai ko dar nesu daręs“, – apie savo ateities planus pasakojo S. Gudelevičius.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite