Šiupinio šventė Bitėnuose

Beveik prieš dešimtmetį Rambyno regioninis parkas ir Bitėnų kaimo bendruomenė pradėjo gaivinti tradicines Mažosios Lietuvos Užgavėnes, vadinamas Šiupinio švente. Kasmet vis kita bitėniškių šeima gamina šį patiekalą ir sukviečia į savo kiemą kaimo gyventojus.

Šiemet bitėniškiai ir svečiai: Lietuvos gražinimo draugijos Pagėgių skyriaus nariai, Bardinų užkardos pasieniečiai, rinkosi į Bitėnų kaimo pakraštyje esančią Laimos ir Alvydo Būdvyčių sodybą. Šiupinio šventė sutapo su Kazimierinėmis, tad vienintelis Bitėnų Kazimieras – ponas Žemgulis – buvo pasveikintas ir apdovanotas gėlėmis.
Laima ir Alvydas Būdvyčiai vaišino šiupiniu. Kam į dubenėlį pakliūva kiaulės uodega, sakoma, metai tam bus ypač geri, tad jam ir teks laimė kitais metais Šiupinio šventę organizuoti savo kieme. Taigi, kitais metais šiupinys garuos pas Žukauskus, gyvenančius visai šalia Rambyno kalno.
Buvo prisiminti prietarai ir patarlės, rodantys pavasarį būsiantį sausą. Po to išvaryta žiema ir sudeginta Bitėnų vaikų sukurta Morė.

Giedrė Skipitienė

IMG_8224_resize IMG_8235_resize IMG_8238_resize IMG_8244_resize IMG_8252_resize IMG_8260_resize

Vienas komentaras

  • vaje

    Bitėnai šalia Rambyno kalno tarsi šventi. Myli savo gandrus, rengia šventes, jie gražiai sutaria, nors jų tiek mažai. Ir ši šventė labai šilta. Šaunuoliai, džiaukitės ir gyventike laimingai. Man patinka didelė entuziastė Giedrė. Jie ten labai brangina lietuvių kalbą. Tegul Dievas padeda. Šventas darbas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite