Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie?

Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc. mokesčio tarifas.

Šilutės r. savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 25 d. sprendimu  ,,Dėl 2021 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifų“ buvo nustatytas 0,5 proc.  mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui ir 3 proc. mokesčio tarifas apleistam ir nenaudojamam turtui bei 3 procentų mokesčio tarifas kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės). Siūloma nekeisti ir 2022 metų nekilnojamojo turto mokesčių tarifų.

Nekilnojamojo turto mokestis yra vienas iš savivaldybės biudžeto pajamų šaltinių, todėl, koks jis bus patvirtintas, tiek nekilnojamojo turto mokesčio pajamų pateks į Savivaldybės biudžetą. Apie 30 proc. nekilnojamojo turto mokesčio į savivaldybės biudžetą sumoka Šilutės rajono fiziniai ir juridiniai asmenys, apie 70 proc. nekilnojamojo turto mokesčio sumos į Savivaldybės biudžetą patenka iš kitų savivaldybių fizinių ir juridinių asmenų, turinčių nekilnojamojo turto mūsų savivaldybės teritorijoje.

Savivaldybės taryba gali diferencijuoti konkrečius mokesčio tarifus, atsižvelgdama į vieną arba kelis iš šių kriterijų: nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, teisinį statusą, jo technines savybes, priežiūros būklę, apleistumą, mokesčio mokėtojų kategorijas (dydį ar teisinę formą, ar socialinę padėtį) ar nekilnojamojo turto buvimo savivaldybės teritorijoje vietą (pagal strateginio planavimo ir teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus prioritetus).

Sprendimo projektu siūlomo tvarkos aprašo tikslas yra nustatyti Šilutės rajono savivaldybėje esančius nekilnojamojo turto objektus, kurie nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, arba yra neprižiūrimi ir apleisti, įvertinti savininkų veiksmus dėl šių objektų naudojimo, priežiūros, būklės gerinimo ar jų užimamos teritorijos tvarkymo bei apmokestinti maksimaliu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu ir nustatyta tvarka įtraukti šiuos objektus į sąrašą

Nustačius netvarkomų ir apleistų nekilnojamojo turto objektų nustatymo ir jų įtraukimo į sąrašą tvarką ir juos apmokestinus padidintu nekilnojamojo turto tarifu, bus siekiama skatinti neprižiūrimų ir apleistų pastatų mokesčių mokėtojus atsakingai prižiūrėti savo turtą, jį naudoti, tvarkyti ir prižiūrėti, o gautos papildomos pajamos iš apleisto turto papildys Savivaldybės biudžetą. Savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 25 d. sprendimu į Nekilnojamojo turto mokesčio sąrašą, kuriam 2021 metais taikomas 3 proc. mokesčio tarifas, buvo įrašyti 26 pastatai ir patalpos.

Tokios informacijos vietos politikams aiškinamajame rašte pateikia Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja  Dorita Mongirdaitė.

 

pamarys.eu inf.          

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite