Siūlo atlaisvinti judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, tačiau „juodosiose“ savivaldybėse apribojimus ketinama palikti

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) apsisprendė Vyriausybei siūlyti nuo kovo 16 dienos atlaisvinti judėjimą tarp savivaldybių. Visgi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė informuoja, kad savivaldybėse, kuriose koronaviruso sergamumas išlieka didelis, siūloma taikyti išimtį ir judėjimo kontrolės neatsisakyti.

„Nepaisant to, kad mes turėjome atlaisvinimus, matome, kad situacija stabilizavosi ir netgi nežymiai gerėja. Vėl turime neigiamą pandemijos pagreitį, taip pat sumažėjo mirtingumas, ir ligoninėse yra fiksuojami tik pavieniai susirgimų atvejai, ir tai aiškiai indikuoja, kad tikrai skiepijimas veikia“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Bilotaitė.

Jos teigimu, kovo 16 d. judėjimo ribojimus tarp savivaldybių planuojama atšaukti. Visgi ministrė akcentuoja, kad 8 savivaldybėms, kuriose sergamumas didžiausias, siūloma ir toliau taikyti judėjimo kontrolę.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Matome labai skirtingą situaciją, (…) kai kurios savivaldybės turi žymiai blogesnę situaciją, susijusią su susirgimais (…), yra net 8 „juodosios“ savivaldybės, kuriose susirgimų skaičius yra didesnis negu 500“, – sakė A. Bilotaitė.

„Mūsų siūlymas būtų, kad, nepaisant to, jog judėjimas turėtų atlaisvėti tarp visų savivaldybių, bet kalbant apie „juodąsias“ savivaldybes arba tas savivaldybes, kuriose yra susirgimų skaičius žymiai didesnis, turėtų būti taikomas judėjimo ribojimas įvažiuojant ir išvažiuojant iš šių savivaldybių“, – pridūrė ji.

A. Bilotaitė teigė, kad judėjimo kontrolės „juodosiose“ savivaldybėse strategiją planuojama tiksliau apsibrėžti, kai Vyriausybė priims sprendimą.

„Kalbant apie eismo kontrolę principas turėtų būti toks, kad policijos pareigūnai turėtų kontroliuoti įvažiavimą ir išvažiavimą iš vadinamųjų „juodųjų“ savivaldybių arba tų savivaldybių, kuriose yra žymiai didesnis susirgimų skaičius. Manau, kad mes dar išgryninsime pačią strategiją ir patį mechanizmą, kaip tai turės veikti, su Policijos departamentu, tai bus padaryta artimiausiu metu, kai tik bus priimtas sprendimas“, – teigė ministrė.

„O dėl pačių savivaldybių ir jų atrodymo ir priklausymo tam tikrai grupei, tai sekmadienį turėtų būti apžvelgiama situacija ir įvertinami skaičiai paskutinių dviejų savaičių, ir pagal tai sprendžiama, kokiai grupei priklauso savivaldybė“, – taip pat akcentavo ji.

Testavimo apimtys išlieka per mažos
Ministrė taip pat spaudos konferencijos metu atkreipė dėmesį, kad šalyje COVID-19 testavimo apimtys vis dar išlieka per mažos.

„Nepaisant to, kad praėjusią savaitę buvo nedidelė pažanga, ir mes matome nedidelį augimą, (…) skaičiai nėra pakankami. Mes matome, kad vis dar yra net keturios savivaldybės, kuriose testavimo apimtys nesiekia 1 proc., ir tik 11 savivaldybių, kuriose testavimo apimtys yra didesnės negu 2 proc.“, – atkreipė dėmesį ji.

Todėl A. Bilotaitė ragina savivaldybes skatinti gyventojų testavimąsi bei įsitraukimą į protrūkių kontrolę.

„Tad mūsų prašymas, raginimas, kreipiantis į savivaldybes, kad jos aktyvintų šį procesą. Ir tikrai yra galimybės savivaldybių vadovybėms paskatinti pirmiausiai jų pavaldume esančias įmones, įstaigas, administracijas aktyviau testuotis“, – sakė ji.

A. Bilotaitė taip pat informavo, kad savivaldybėms, kuriose sergamumo rodiklis yra mažiausias, yra svarstoma galimybė taikyti motyvavimo priemones.

„Mes matome gerėjimą kai kuriose savivaldybėse, ir yra siūlymas ieškoti motyvavimo tam tikrų priemonių, kurios būtų tam tikra paskata savivaldybėms, kuriose tiek susirgimų skaičius, tiek teigiamų testų skaičius yra žymiai geresnis. Kad jos gautų papildomus bonusus, susijusius su karantino atlaisvinimu“, – pranešė A. Bilotaitė.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Taip pat skaitykite:

Vyriausybės ekspertai galimus judėjimo ribojimus svarstys prieš pat Velykas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Taip pat skaitykite