Šių metų karo prievolininkų sąrašo sudarymas – jau pirmąją sausio savaitę

Sausio 4 d., ketvirtadienį, Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromas 2024 m. karo prievolininkų sąrašas, į kurį bus įtraukti konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai. Nepriklausomų stebėtojų akivaizdoje teisės aktų nustatyta tvarka jį sudarys kompiuterio programa.

„Tai svarbus momentas daugeliui jaunuolių, kurie papildys Lietuvos kariuomenės gretas ir mokysis ginti Tėvynę. Mes nuosekliai siekiame didinti šauktinių skaičių, kuris leistų padidinti gynybai parengtų piliečių skaičių ir paspartintų aktyviojo kariuomenės personalo rezervo formavimą. Inicijavome Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą, kuris, jei jį priims Seimas, jau 2025 m. leis išplėsti tarnybos galimybes, rinktis įvairius variantus ir pirmiausia kvies atlikti tarnybą iškart pabaigus mokyklas ir sulaukus 18 metų. Taip pamažu judėtume visuotinio šaukimo link, jei būtų partijų politinis sutarimas dėl papildomos kariuomenės plėtros“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Sąrašo sudarymas – pirmas žingsnis prieš pradedant įprastą jaunuolių šaukimą. Vėliau seka visos nuoseklios procedūros, kurios yra reikalingos komplektuojant ir stiprinant Lietuvos kariuomenę. Priminsiu, kad visada laukiame ir tų, kurie nepateko į sąrašą, tačiau nori savanoriškai atlikti pareigą, o vėliau galbūt ir tęsti kario kelią“, – sako Arūnas Balčiūnas, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) direktorius.

Šiais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) planuojama pašaukti per 3,8 tūkst. asmenų. Dar keli šimtai aukštųjų mokyklų studentų ar absolventų tarnybą galės atlikti dalyvaudami jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (JKVM). Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama vasario pradžioje – Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje.

Atkreiptinas dėmesys, kad į karo prievolininkų sąrašą įtraukiami visi konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai, – net ir tie, kurie dar anksčiau pateikė prašymus savo noru atlikti NPPKT. Tačiau pastarieji turės galimybę pasirinkti tarnybos laiką ir vietą, pretenduoti į didesnes kaupiamąsias išmokas.

Studijuojantieji šalies aukštosiose mokyklose į sąrašą nebus traukiami, tačiau bus įtraukiami vieną kartą po studijų baigimo, todėl norintieji atlikti konstitucinę pareigą, turi teisę stabdyti studijas NPPKT laikotarpiui arba studijuoti ir per tris metus baigti JKVM ar atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Neįtraukti į karo prievolininkų sąrašą dėl studijų ir per jas neatlikę karo tarnybos jaunuoliai gali būti šaukiami dar vienerius metus po studijų baigimo iki 26 metų amžiaus.

Sudarytas 2024 m. karo prievolininkų sąrašas ir nurodymai į juos įtrauktiems asmenims bus paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt per savaitę po sąrašo sudarymo. Informacija interneto svetainėje bus atnaujinama kiekvieną penktadienį. Karo prievolininkams rekomenduojama reguliariai tikrinti jiems skirtą informaciją, nes šaukimo nurodymai paštu nėra siunčiami, o už jų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Tiesa, šaukimo eigoje apie duodamus nurodymus karo prievolininkai papildomai  gali būti informuojami el. paštu bei telefonu.

Į sąrašą neįtraukti jaunuoliai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės rinktis karo tarnybą savo noru. Jiems bus sudarytos galimybės pasirinkti norimą tarnybos vietą ir laiką bei gauti maksimalias kaupiamąsias išmokas.

Krašto apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Automobilių vagys vis dar pridaro nuostolių – kaip apsaugoti savo turtą?

Nors automobilių ir jų dalių vagysčių per pastaruosius metus gerokai sumažėjo, tokio pobūdžio nusikaltimai niekur nedingo. Lietuvos Policijos duomenimis, 2022 m. fiksuotos 331, o 2023 m. – 288 automobilių vagystės. Draudimo bendrovė ERGO pernai fiksavo 8 automobilių vagystes, kai 2022 m. tokių buvo 5. Tiesa, krentantys vagysčių skaičiai nereiškia, kad sumažėjo gyventojams padaryta žala: praėjusiais metais vidutinė draudikų sumokėta kompensacija siekė 13,5 tūkst. eurų, kai 2022 m. ši kompensacija sudarė 8 tūkst. eurų. Apie tai, kodėl gyventojų patiriama žala auga

Kvėpavimo takų ligas lengvinančios inhaliacijos namų sąlygomis – kaip sau nepakenkti?

Susirgus peršalimo ligomis neretai griebiamasi inhaliacijų, o ypač mėgstama tokias procedūras daryti mažiems vaikams, kuriems dar sunku išpūsti nosį ar norisi palengvinti kvėpavimo takų užgulimą. Kaip saugiai atlikti inhaliacijas namuose, ar tam būtini specialūs prietaisai, o gal tinka ir „senovinis“ būdas virš garuojančio puodo, ar galima inhaliacijoms naudoti eterinius aliejus – atsako sveikatos specialistai. Dauguma žmonių mano, kad inhaliacijos gali palengvinti bet kokio tipo kvėpavimo takų simptomus, tokius kaip kosulys, dusulys, švokštimas ar kvėpavimo pasunkėjimas. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Lauros

Orai su lietumi ir iki 9 laipsnių šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjančiomis dienomis, kaip kinta klimatas pasaulyje. Vasario 22 d., ketvirtadienį, dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Rytą kai kur rūkas. Vėjas pietų, pietryčių, 7-12 m/s. Aukščiausia temperatūra 4-9 laipsniai šilumos. Vasario 23 d., penktadienį, lietus, naktį vyraus nedidelis. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietinių krypčių, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 1-6, dieną – 4-9 laipsniai šilumos. Vasario 24 d., šeštadienį, daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Naktį ir rytą kai kur rūkas. Vėjas naktį pietinių

Apklausa: Lietuvos gyventojai eurą savo rankose šiemet spaus labiau

Dauguma Lietuvos gyventojų šiais metais nusiteikę atsargiau planuoti savo finansus bei neatmeta minties daugiau pinigų atidėti taupymui. Tokių planų turi apytiksliai du iš trijų arba 59 proc. mūsų šalyje apklaustų žmonių, atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa. 30 proc. šios apklausos dalyvių tvirtino, kad atsargiau vertins planuojamų išlaidų būtinumą. Dar 29 proc. žada daugiau taupyti. Apklausą inicijavusio „Urbo“ banko Verslo tarnybos direktoriaus Juliaus Ivaškos teigimu, pakankamai konservatyvų požiūrį į disponavimą asmeniniais finansais lemia daugybė priežasčių: nuo makroekonominių iki sezoninių. „Metų pradžia,

Taip pat skaitykite