Šio krašto žmogus – Asta Dijokienė

Rusniškė Asta Dijokienė – „Šilutės baldų“ akcinės bendrovės direktorė, 755 darbuotojų kolektyvo vadovė, 2017-uosius metus palydi neseniai atšventusi asmeninį jubiliejų. Dar nėra nė dvejų metų, kai ši moteris vadovauja didžiausiai bendrovei rajone. „Šilutės baldai“ garsūs ne tik 300 pavadinimų gaminiais, ne tik eksportu į 24 pasaulio šalis, bet ir dėmesiu Šilutės istorijai, šilutiškių bendruomenės telkimu, aktyviu dalyvavimu miesto gyvenime ir naujais sumanymais.
„Pamario“ skaitytojams pateikiame naujametinį interviu su Asta DIJOKIENE.

Petro Skutulo nuotr.

– Asmeninis jubiliejus – tarsi slenkstis, ant kurio stabtelėjus atsigręžiama ir atgal, ir pažvelgiama į priekį. Kuo jūs labiausiai džiaugiatės?
– Džiaugiuosi daug kuo – tuo, ką aš turiu… Turiu įdomų darbą, galiu įgyvendinti savo sumanymus, turiu galimybę keliauti, sutikti įdomių žmonių, turiu bendraminčių. Žinoma, svarbiausia, kad šalia savęs turiu visus artimuosius, turiu namus, šeimą. Tuo aš ir džiaugiuosi.
Esu tikra rusniškė. Prieš porą metų sugrįžau gyventi į Rusnę, anksčiau gana ilgai gyvenau Šilutėje. Esame gyvenę ir Visagine, kai ten steigėme naują mūsų grupės įmonę. Ten su šeima praleidome metus. Aš esu šio krašto žmogus. Rusnėje gyvena mano tėveliai. Rusnėje yra ir mudviejų su vyru Sauliumi namai. Studijas baigęs sūnus Paulius dirba Vilniuje, jaunesnysis Matas studijuoja magistrantūrą Kopenhagoje, Danijoje.
– Ar sūnūs nusižiūrėjo tėvų gyvenimo kelią, ar kažką naujo?
– Jie nepasirinko baldininko profesijos, bet jų darbas gali būti susijęs su daugeliu sričių. Paulius baigė finansų studijas – tai juk irgi artima verslui, o Mato specialybė susijusi su inžinerija, jis yra atsinaujinančios energetikos specialistas. Tai sūnūs labai nenutolo… Manau, kad vaikai pasirinko savo kelią. Matydami mudviejų su vyru užimtumą, atsidavimą darbui, jie išmoko savarankiškumo, siekti tikslo, patys įveikti kliūtis, jie patys rinkosi kelią. Tai sakau labai atvirai.
– Tie keliai būna ir vingiuoti, ir tarsi sunkus kopimas į kalną, ir tiesiai į karjeros viršūnę… Jūsiškis paženklintas savotiška ištikimybe?
– Mano darbo metai išties daugiausia susiję su „Šilutės baldais“, čia dirbu nuo 1996-ųjų, buvau gaminių technologė, vadybininkė. Po to dirbau SBA Klaipėdos padalinyje, buvau pardavimų vadovė ir direktorė, atsakinga už mūsų kompanijos penkių įmonių gaminių pardavimą, santykius su klientais, didelės apimties verslo organizavimą. Turiu aukštąjį medienos apdirbimo inžinierės išsilavinimą, kita mano specialybė – verslo finansai. Nuo 2015 metų balandžio vadovauju „Šilutės baldams“. Sugrįžau…
Visi šie darbo etapai buvo labai įdomūs ir naudingi man kaip žmogui tobulėjant tiek profesine, tiek žmogiškąja prasmėmis. Kiekvienas darbas buvo išskirtinis ir savotiškai įdomus. Niekada nedėliojau karjeros etapais, bei jeigu darbas patinka, įtraukia ir padarai daugiau negu reikia, žinai savo vertybes ir išnaudoji savo savybes, bus įdomu gyventi ir bus kuo džiaugtis.
– Sako, namų sienos padeda.
– Manau, kad padeda. Juk sugrįžau į kolektyvą, kuriame pradėjau darbinę veiklą. Žinoma, mes grįžtame šiek tiek pasikeitę, tačiau bendrystė išlieka. Šiek tiek paprasčiau, kai pažįsti žmones, lengviau suburti komandą ir užduotims vykdyti, ir idėjoms generuoti.
– Jums parvykus vadovauti „Šilutės baldams“, prasidėjo glaudus bendradarbiavimas su Šilutės meno mokykla: išpiešta „Šilutės siena“, tarsi duoklė miesto istorijai, pristatytas naujas projektas „Šilutės sekretai“, surengtas tiesiog įspūdingas „Šilutės baldų“ pasirodymas šių metų miesto šventės eisenoje, išleista tūkstančiai šių metų kalėdinių atvirlaiškių su Andriaus Sirtauto piešiniu. Kas paskatino tą daryti?
– Tikslas yra vienas: esu šito krašto žmogus, čia – mano gimtinė. Turime Šilutę, labai puikų miestą su ilga, savita, išskirtine istorija, tai mes žinome, vertiname, bet to nežino kiti Lietuvos gyventojai. Be to, Šilutės rajone mes esame didžiausi darbdaviai. Manau, kad ta mūsų bendrystė, tie mūsų ryšiai su Šilutės bendruomene tiesiog būtini. Mes galime būti naudingi, įdomūs vieni kitiems, mes galime kartu padaryti labai daug ir duoti labai daug. Ir mūsų įmonė, ir visi šilutiškiai galime didžiuotis, kad čia, Lietuvos pakraštyje, veikia ir kokybės, ir aplinkosaugos, ir kitus tarptautinius standartus atitinkanti įmonė, gaminanti saugius, įvairiapusiškus produktus. Mūsų gaminių galima rasti net Dominikos Respublikoje, Malaizijoje – iš viso net 24 pasaulio valstybėse. Ir tai yra Šilutėje pagaminti gaminiai! Čia dirbama naudojant naujausias technologijas, naujausias mašinas, pramonės įrangą. Čia mes kuriame naujus baldus ir ieškome tokių sprendimų, kur ne kiekvienas sugebėtų, mūsų produktas įmonių grupėse yra sudėtingiausias. Tuo gali džiaugtis ir „Šilutės baldų“ žmonės, ir visi šilutiškiai. Mūsų įmonei labai svarbi Šilutės bendruomenė. Todėl ir siekiame šios bendrystės.
– Didžiausia Šilutės rajono verslo bendrovė kartu su Šilutės meno mokyklos kolektyvu, miesto gyventojais padeda pažinti Šilutės istoriją, tarsi ragina žmogų keistis, sužinoti, pamatyti, prisidėti… Tam reikia pinigų, laiko. Didelis verslas eina tokiu keliu. Ar kas bent įvertino, gerą žodį už tai pasakė?
– Mes turbūt nelaukiame pagyrimų. Žmonių reakcija į padarytą darbą – tai yra įvertinimas. Ir pats džiaugiesi rezultatu. Iš to kyla ir kiti sumanymai. Štai vietoj Klaipėdos gatvėje buvusios tuščios pilkos sienos matai išpieštus Šilutės istorijos akcentus. Niūrią, tamsią vietą, savotišką dėmesio stokojusį užkampį bendromis jėgomis pavyko sutvarkyti taip, kad ir miesto svečiai domisi, apie tai kalba, šilutiškiai ten eina pasivaikščioti, skaito, žiūrinėja. Net pravažiuojantys automobiliai sustoja, mamos su vaikais vežimėliuose ten dabar vaikščioja, šilutiškiai ateina su savo svečiais. Tikslą pasiekėme visi kartu. Matome, kad mūsų bendras darbas yra naudingas. Tai yra didžiausia padėka.
– Kokie buvo 2017 metai „Šilutės baldams“?
– Metai buvo dinamiški, nes esame kūrybingas profesionalų kolektyvas. Mes kasmet kuriame vis naujų gaminių, čia dirba 755 žmonės, įvykdėme ir viršijome suplanuotus pardavimus, gerų rezultatų pasiekėme įvairiose srityse. Pasiruošėme dirvą investicijoms. Įdiegėme pažangią atlyginimų sistemą, kuri motyvuoja žmogų dirbti. Esame dėmesingi socialinėms garantijoms: turime stomatologijos kabinetą, iš dalies kompensuojame maitinimo čia pat esančioje valgykloje kaštus, įdarbinome dar daugiau žmonių, juos vežiojame į darbą bendrovės transportu. Darbuotojai gali tobulintis, siunčiame mokytis iš geriausių specialistų. Švenčių proga vadovai ėjome į kiekvieną pamainą padėkoti žmonėms, pasveikinti jų su šventėmis, apdovanoti.
– Jūsų pareigos – nelengvos moteriškiems pečiams… Ar būna nuovargio?
– Kiekviename darbe ir beveik kiekvienam iš mūsų būna visokių dienų. O sėkmingų dienų tikrai yra labai daug. Dirbu jau nemažai metų, turiu patirties, moku ramiai priimti ir sėkmę, ir nesėkmę, susitvarkau su problemomis. Juk ne viena dirbu – yra komanda, kolektyvas.
– Užsienyje sutikęs tautietį pažinsi iš jo niūrumo, o jūsų požiūris nelietuviškai optimistinis…
– Įprasta, kad būna ir sėkmingų, ir sunkių dienų. Jeigu dirbi tai, kas patinka, turi motyvų siekti tikslo, įžvelgi prasmę, tai tau įdomu – būtinai pasiseks. Neapsimoka kitkam švaistyti laiko. Reikia džiaugtis tuo, ką turi, ką darai, tuomet viskas klostysis gerai.
– Tai nuskambėjo kaip šventinis palinkėjimas.
– Tikrai linkėčiau kiekvienam daryti tai, kas įdomu, šiek tiek daugiau, negu iš tavęs tikisi, tobulėti visomis prasmėmis, ir profesijos srityje, ir kaip žmogui, kaip asmenybei. Manau, kad tada mums visiems pasiseks.
– Minėjote, kad nežvejojate. Kokių pomėgių turite?
– Mėgstu keliones. Tai mane įkvepia, uždega. Pasisemiu gerų emocijų ir ateičiai. Mėgstu kultūros renginius – vykstame į spektaklius, koncertus. Ir Vilniuje lankausi teatrų, operų, baleto premjerose. Labai mėgstu skaityti ir laisvalaikiu būti su šeima, su draugais. Dar smagu paplaukioti kartu baidarėmis.

Kalbėjosi
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite