Šimtas dienų iki tarnybos mokykloje pabaigos

Šimtadienis – tai šventė, suteikianti tiek džiaugsmo, tiek nerimo – taip tvirtina Vainuto gimnazijos abiturientai.

Šimtadienio proga įteikti pusatestačiai.
Gintarės Muraulaitės nuotr.

„Šimtadienis – tai lyg pirmas supurtymas ir priminimas apie egzaminus“, – sako ketvirtos gimnazijos klasės mokinė Almeda. Panašiai mano ir Eimantas: „Šimtadienis man tarsi sako, kad iki mano gyvenimą galinčių nulemti egzaminų liko šimtas dienų“. Lukrecija mano, kad tai „išskirtinė šventė, kuri vyksta tik vieną kartą gyvenime. Tai viena iš paskutinių švenčių mokykloje, kuri, manau, tikrai bus įsimintina“. Bendraklasei pritaria ir Kotryna: „Švęsiu su pačiomis linksmiausiomis mintimis, nes tai man viena iš geriausių švenčių“.
Su tokiomis mintimis gimnazijos ketvirtos klasės mokiniai pasitiko šimtadienį. Šią labai laukiamą šventę rengė trečios klasės gimnazistai, nepagailėję laiko ir jėgų surengti įdomią šventę.
Vakare trečios gimnazijos klasės mokiniai, persirengę kareiviška apranga, pasitiko abiturientus išsirikiavę prie gimnazijos aktų salės ir kaip tikri kariškiai atidavė jiems pagarbą.
Būtent kariuomenė buvo šių metų šimtadienio tema. Šventėje skambėjo skanduotės, trečiokai šoko: iš pradžių žygiuodami kaip kareiviai, vėliau linksmai, su komiškais vaidybos elementais. Į pasirodymus buvo įtraukti ir abiturientai, kurie pirmiausiai atliko trečiokų vedamą mankštą, o vėliau poromis atliko įvairias užduotis. Jas įveikus, ketvirtokams įteikti pusatestačiai ir maža dovanėlė. Gerą nuotaiką palaikė trumpi vaizdo įrašai, kuriuose trečiokai šmaikščiai pavaizdavo šventės kaltininkus ketvirtokus.
Rimtesne gaida skambėjo gimnazijos direktoriaus Antano Joniko ir tėvų sveikinimai bei linkėjimai ketvirtokams. Jau be humoro buvo ir vaizdo įrašas, kuriame abiturientai kalbėjo apie savo baimes, laukiamus įvykius ir ateities perspektyvas.
Renginio finaliniu akordu tapo ketvirtos klasės mokinių šokis ir vaizdo įrašas apie gimnazijoje praleistą laiką. Trečiokai į šį renginį patarė žiūrėti su šypsena ir neįsižeisti dėl aštroko ar kandaus žodžio.
Šimtadienis – tai vienintelė tokia šventė, kuri vyksta tik kartą gyvenime, tad tikimės, kad šis šimtadienis tapo nepamirštama švente 58-ajai Vainuto gimnazijos laidai.
Giedrė Keserauskaitė, Vainuto gimnazijos III klasės mokinė

Vainutiškiai 4 klasės gimnazistai.

Trečiokų užduotis abiturientams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite