Šilutiškių vertinimui teikiamas bendruomeninis projektas „Šilutės siena“

„Šilutės siena“ – akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ sumanymas. Baldininkai yra nusiteikę įamžinti Šilutės miesto ir baldų gamybos fabriko istoriją ant „Šilutės baldų“ įmonės tinkuotos sienos Klaipėdos gatvėje. Kokie istoriniai įvykiai ir datos turėtų atsispindėti tapytoje sienoje, gali spręsti ir šilutiškiai.

Projekto partneriai.

Baldininkų sumanymas
Mintis nutapyti Šilutės miesto metraštį, į jį įkomponuojant ir seniausios miesto įmonės – „Šilutės baldų“ – istoriją kilo patiems baldininkams. Minėdami įmonės veiklos 125-ąsias metines baldininkai pasirašė partnerystės sutartį su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės r. vaikų meno mokykla. Viliamasi, kad Šilutės istorijos įamžinimas paskatins dar labiau domėtis ir didžiuotis miesto istorija. Miesto istorijos metraštis bus tapomas ant daugiau nei 500 kv. m ploto Šilutės baldų įmonės tvoros Klaipėdos gatvėje.
Vakar Hugo Šojaus muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje apie šį projektą kalbėta plačiau. SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė pasidžiaugė, kad nuo partnerystės pasirašymo praėjus vos mėnesiui, jau jaučiamas susidomėjimas projektu.
AB „Šilutės baldai“ vadovė Asta Dijokienė priminė: „Nedaug įmonių Lietuvoje gali pasidžiaugti 125 metų sukaktimi. Nekeisdami veiklos pobūdžio vis dar gaminame baldus, dirbame su medžiu. „Šilutės baldai“ visus tuos metus buvo labai reikšminga Šilutės bendruomenės dalis. Įmonėje dirba žmonės šeimomis, dirba kartos. Esame vieni reikšmingiausių darbdavių Šilutės mieste. Taigi, švęsti vieni negalime. Norime švęsti kartu su visa Šilute, turinčia garbingą istoriją. Mūsų idėja yra į Šilutės istoriją integruoti „Šilutės baldų“ istoriją ir visa tai pavaizduoti šiek tiek neįprastu būdu – ant „Šilutės baldų“ sienos Klaipėdos gatvėje. Nors idėja neįprasta, tačiau ji iš karto įgijo palaikymą Savivaldybėje. Buvo pasakyta: „Darom!“.
Siena stovi, bet piešti baldininkai nelabai moka. Idėjai įgyvendinti pakvietėme Šilutės meno mokyklą. Ir šis kolektyvas pasakė: „Darom“.
Į temų paiešką įsitraukė dar daugiau bendruomenių: muziejininkai, bibliotekininkai, kultūros barų darbuotojai. Tai dar kartą patvirtino idėjos būtinumą“,– kalbėjo A. Dijokienė.
Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė „Šilutės baldų“ parama miestui. Ir šis projektas prisidėsiąs prie miesto, tapusio tiksline teritorija, grąžinimo bei miesto vizijos. pasidžiaugė, kad projektas nėra baigtinis, sieną tapyti, pavaizduoti tai, ką šio projekto metu gal ir nepavyks įgyvendinti, bus galima ir vėliau. „Savivaldybės užduotis šiame projekte – ūkinė. Įsipareigojame renovuoti šaligatvį, pasirūpinti tapytos sienos apšvietimu“, – patikino meras.
Atsakingas darbas patikėtas mokiniams
Atsakingas darbas patikėtas Šilutės r. vaikų meno mokyklai. Mokiniai eskizuose kurs istoriją. Tad ir patiems mokiniams teks pasigilinti į savo miesto istoriją. „Šis darbas visai mokyklos bendruomenei yra ir atsakingas, ir sudėtingas. Mes mokinius stengiamės ugdyti kūrybiškumo, šis darbas tarsi įspraudžia į rėmus“, – kalbėjo Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė baldininkų idėja: „Dabar kiekvienas šilutiškis galės būti savo miesto gidu, ambasadoriumi“.
Renkant istorinius faktus ir datas talkino Šilutės H. Šojaus muziejininkai, istorikas Ignas Giniotis, bibliotekininkai, kultūros darbuotojai. „Ne kartą buvome susirinkę, diskutavome, sąrašą nuolat tobulinome. Dabar atiduodame šilutiškių verdiktui. Daugiausia diskutuota dėl asmenybių sąrašo, jį pateiksime vėliau“, – sakė V. Griškeviečienė, pakvietusi šilutiškius maloniam užsiėmimui – būti ekspertais.
Koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė V. Dunauskienė patikino, kad Šilutės istorija labai įdomi, gal kai kam ir mažai žinoma. Tikėtina, kad Klaipėdos gatvėje prie tapytos sienos sustos autobusai, su miesto istorija turistai susipažins ne tik klausydami gidų, bet ir „skaitydami“ ją tapytoje sienoje.
Istoriniai faktai geriausiai atspindintys miesto istoriją yra pateikti ir už juos balsuoti galima interneto svetainėse www.silutesbaldai.lt skyrelyje bendruomeninis projektas „Šilutės siena“ . Savo siūlymus galite teikti „Pamariui“.
Balsuoti, diskutuoti galima iki gruodžio 5 d. Iki tos dienos bus paskelbtas komisijos narių sąrašas. Apibendrintų rezultatų tikimasi prieš Kalėdų šventes. Jau šį mėnesį Šilutės meno mokykla susitiks su „Street Art“ (gatvės menas) menininkais. Šilutės meno mokykla antrąjį mokslo metų pusmetį pradės piešti eskizus. Gegužės mėnesį eskizai bus parengti. Vizualinis miesto metraštis Šilutės gyventojams ir svečiams bus pristatytas minint 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite