Šilutiškių vertinimui teikiamas bendruomeninis projektas „Šilutės siena“

„Šilutės siena“ – akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ sumanymas. Baldininkai yra nusiteikę įamžinti Šilutės miesto ir baldų gamybos fabriko istoriją ant „Šilutės baldų“ įmonės tinkuotos sienos Klaipėdos gatvėje. Kokie istoriniai įvykiai ir datos turėtų atsispindėti tapytoje sienoje, gali spręsti ir šilutiškiai.

Projekto partneriai.

Baldininkų sumanymas
Mintis nutapyti Šilutės miesto metraštį, į jį įkomponuojant ir seniausios miesto įmonės – „Šilutės baldų“ – istoriją kilo patiems baldininkams. Minėdami įmonės veiklos 125-ąsias metines baldininkai pasirašė partnerystės sutartį su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės r. vaikų meno mokykla. Viliamasi, kad Šilutės istorijos įamžinimas paskatins dar labiau domėtis ir didžiuotis miesto istorija. Miesto istorijos metraštis bus tapomas ant daugiau nei 500 kv. m ploto Šilutės baldų įmonės tvoros Klaipėdos gatvėje.
Vakar Hugo Šojaus muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje apie šį projektą kalbėta plačiau. SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė pasidžiaugė, kad nuo partnerystės pasirašymo praėjus vos mėnesiui, jau jaučiamas susidomėjimas projektu.
AB „Šilutės baldai“ vadovė Asta Dijokienė priminė: „Nedaug įmonių Lietuvoje gali pasidžiaugti 125 metų sukaktimi. Nekeisdami veiklos pobūdžio vis dar gaminame baldus, dirbame su medžiu. „Šilutės baldai“ visus tuos metus buvo labai reikšminga Šilutės bendruomenės dalis. Įmonėje dirba žmonės šeimomis, dirba kartos. Esame vieni reikšmingiausių darbdavių Šilutės mieste. Taigi, švęsti vieni negalime. Norime švęsti kartu su visa Šilute, turinčia garbingą istoriją. Mūsų idėja yra į Šilutės istoriją integruoti „Šilutės baldų“ istoriją ir visa tai pavaizduoti šiek tiek neįprastu būdu – ant „Šilutės baldų“ sienos Klaipėdos gatvėje. Nors idėja neįprasta, tačiau ji iš karto įgijo palaikymą Savivaldybėje. Buvo pasakyta: „Darom!“.
Siena stovi, bet piešti baldininkai nelabai moka. Idėjai įgyvendinti pakvietėme Šilutės meno mokyklą. Ir šis kolektyvas pasakė: „Darom“.
Į temų paiešką įsitraukė dar daugiau bendruomenių: muziejininkai, bibliotekininkai, kultūros barų darbuotojai. Tai dar kartą patvirtino idėjos būtinumą“,– kalbėjo A. Dijokienė.
Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė „Šilutės baldų“ parama miestui. Ir šis projektas prisidėsiąs prie miesto, tapusio tiksline teritorija, grąžinimo bei miesto vizijos. pasidžiaugė, kad projektas nėra baigtinis, sieną tapyti, pavaizduoti tai, ką šio projekto metu gal ir nepavyks įgyvendinti, bus galima ir vėliau. „Savivaldybės užduotis šiame projekte – ūkinė. Įsipareigojame renovuoti šaligatvį, pasirūpinti tapytos sienos apšvietimu“, – patikino meras.
Atsakingas darbas patikėtas mokiniams
Atsakingas darbas patikėtas Šilutės r. vaikų meno mokyklai. Mokiniai eskizuose kurs istoriją. Tad ir patiems mokiniams teks pasigilinti į savo miesto istoriją. „Šis darbas visai mokyklos bendruomenei yra ir atsakingas, ir sudėtingas. Mes mokinius stengiamės ugdyti kūrybiškumo, šis darbas tarsi įspraudžia į rėmus“, – kalbėjo Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė baldininkų idėja: „Dabar kiekvienas šilutiškis galės būti savo miesto gidu, ambasadoriumi“.
Renkant istorinius faktus ir datas talkino Šilutės H. Šojaus muziejininkai, istorikas Ignas Giniotis, bibliotekininkai, kultūros darbuotojai. „Ne kartą buvome susirinkę, diskutavome, sąrašą nuolat tobulinome. Dabar atiduodame šilutiškių verdiktui. Daugiausia diskutuota dėl asmenybių sąrašo, jį pateiksime vėliau“, – sakė V. Griškeviečienė, pakvietusi šilutiškius maloniam užsiėmimui – būti ekspertais.
Koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė V. Dunauskienė patikino, kad Šilutės istorija labai įdomi, gal kai kam ir mažai žinoma. Tikėtina, kad Klaipėdos gatvėje prie tapytos sienos sustos autobusai, su miesto istorija turistai susipažins ne tik klausydami gidų, bet ir „skaitydami“ ją tapytoje sienoje.
Istoriniai faktai geriausiai atspindintys miesto istoriją yra pateikti ir už juos balsuoti galima interneto svetainėse www.silutesbaldai.lt skyrelyje bendruomeninis projektas „Šilutės siena“ . Savo siūlymus galite teikti „Pamariui“.
Balsuoti, diskutuoti galima iki gruodžio 5 d. Iki tos dienos bus paskelbtas komisijos narių sąrašas. Apibendrintų rezultatų tikimasi prieš Kalėdų šventes. Jau šį mėnesį Šilutės meno mokykla susitiks su „Street Art“ (gatvės menas) menininkais. Šilutės meno mokykla antrąjį mokslo metų pusmetį pradės piešti eskizus. Gegužės mėnesį eskizai bus parengti. Vizualinis miesto metraštis Šilutės gyventojams ir svečiams bus pristatytas minint 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite