Šilutiškių vertinimui teikiamas bendruomeninis projektas „Šilutės siena“

„Šilutės siena“ – akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ sumanymas. Baldininkai yra nusiteikę įamžinti Šilutės miesto ir baldų gamybos fabriko istoriją ant „Šilutės baldų“ įmonės tinkuotos sienos Klaipėdos gatvėje. Kokie istoriniai įvykiai ir datos turėtų atsispindėti tapytoje sienoje, gali spręsti ir šilutiškiai.

Projekto partneriai.

Baldininkų sumanymas
Mintis nutapyti Šilutės miesto metraštį, į jį įkomponuojant ir seniausios miesto įmonės – „Šilutės baldų“ – istoriją kilo patiems baldininkams. Minėdami įmonės veiklos 125-ąsias metines baldininkai pasirašė partnerystės sutartį su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės r. vaikų meno mokykla. Viliamasi, kad Šilutės istorijos įamžinimas paskatins dar labiau domėtis ir didžiuotis miesto istorija. Miesto istorijos metraštis bus tapomas ant daugiau nei 500 kv. m ploto Šilutės baldų įmonės tvoros Klaipėdos gatvėje.
Vakar Hugo Šojaus muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje apie šį projektą kalbėta plačiau. SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė pasidžiaugė, kad nuo partnerystės pasirašymo praėjus vos mėnesiui, jau jaučiamas susidomėjimas projektu.
AB „Šilutės baldai“ vadovė Asta Dijokienė priminė: „Nedaug įmonių Lietuvoje gali pasidžiaugti 125 metų sukaktimi. Nekeisdami veiklos pobūdžio vis dar gaminame baldus, dirbame su medžiu. „Šilutės baldai“ visus tuos metus buvo labai reikšminga Šilutės bendruomenės dalis. Įmonėje dirba žmonės šeimomis, dirba kartos. Esame vieni reikšmingiausių darbdavių Šilutės mieste. Taigi, švęsti vieni negalime. Norime švęsti kartu su visa Šilute, turinčia garbingą istoriją. Mūsų idėja yra į Šilutės istoriją integruoti „Šilutės baldų“ istoriją ir visa tai pavaizduoti šiek tiek neįprastu būdu – ant „Šilutės baldų“ sienos Klaipėdos gatvėje. Nors idėja neįprasta, tačiau ji iš karto įgijo palaikymą Savivaldybėje. Buvo pasakyta: „Darom!“.
Siena stovi, bet piešti baldininkai nelabai moka. Idėjai įgyvendinti pakvietėme Šilutės meno mokyklą. Ir šis kolektyvas pasakė: „Darom“.
Į temų paiešką įsitraukė dar daugiau bendruomenių: muziejininkai, bibliotekininkai, kultūros barų darbuotojai. Tai dar kartą patvirtino idėjos būtinumą“,– kalbėjo A. Dijokienė.
Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė „Šilutės baldų“ parama miestui. Ir šis projektas prisidėsiąs prie miesto, tapusio tiksline teritorija, grąžinimo bei miesto vizijos. pasidžiaugė, kad projektas nėra baigtinis, sieną tapyti, pavaizduoti tai, ką šio projekto metu gal ir nepavyks įgyvendinti, bus galima ir vėliau. „Savivaldybės užduotis šiame projekte – ūkinė. Įsipareigojame renovuoti šaligatvį, pasirūpinti tapytos sienos apšvietimu“, – patikino meras.
Atsakingas darbas patikėtas mokiniams
Atsakingas darbas patikėtas Šilutės r. vaikų meno mokyklai. Mokiniai eskizuose kurs istoriją. Tad ir patiems mokiniams teks pasigilinti į savo miesto istoriją. „Šis darbas visai mokyklos bendruomenei yra ir atsakingas, ir sudėtingas. Mes mokinius stengiamės ugdyti kūrybiškumo, šis darbas tarsi įspraudžia į rėmus“, – kalbėjo Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė baldininkų idėja: „Dabar kiekvienas šilutiškis galės būti savo miesto gidu, ambasadoriumi“.
Renkant istorinius faktus ir datas talkino Šilutės H. Šojaus muziejininkai, istorikas Ignas Giniotis, bibliotekininkai, kultūros darbuotojai. „Ne kartą buvome susirinkę, diskutavome, sąrašą nuolat tobulinome. Dabar atiduodame šilutiškių verdiktui. Daugiausia diskutuota dėl asmenybių sąrašo, jį pateiksime vėliau“, – sakė V. Griškeviečienė, pakvietusi šilutiškius maloniam užsiėmimui – būti ekspertais.
Koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė V. Dunauskienė patikino, kad Šilutės istorija labai įdomi, gal kai kam ir mažai žinoma. Tikėtina, kad Klaipėdos gatvėje prie tapytos sienos sustos autobusai, su miesto istorija turistai susipažins ne tik klausydami gidų, bet ir „skaitydami“ ją tapytoje sienoje.
Istoriniai faktai geriausiai atspindintys miesto istoriją yra pateikti ir už juos balsuoti galima interneto svetainėse www.silutesbaldai.lt skyrelyje bendruomeninis projektas „Šilutės siena“ . Savo siūlymus galite teikti „Pamariui“.
Balsuoti, diskutuoti galima iki gruodžio 5 d. Iki tos dienos bus paskelbtas komisijos narių sąrašas. Apibendrintų rezultatų tikimasi prieš Kalėdų šventes. Jau šį mėnesį Šilutės meno mokykla susitiks su „Street Art“ (gatvės menas) menininkais. Šilutės meno mokykla antrąjį mokslo metų pusmetį pradės piešti eskizus. Gegužės mėnesį eskizai bus parengti. Vizualinis miesto metraštis Šilutės gyventojams ir svečiams bus pristatytas minint 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite