Šilutiškių vertinimui teikiamas bendruomeninis projektas „Šilutės siena“

„Šilutės siena“ – akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ sumanymas. Baldininkai yra nusiteikę įamžinti Šilutės miesto ir baldų gamybos fabriko istoriją ant „Šilutės baldų“ įmonės tinkuotos sienos Klaipėdos gatvėje. Kokie istoriniai įvykiai ir datos turėtų atsispindėti tapytoje sienoje, gali spręsti ir šilutiškiai.

Projekto partneriai.

Baldininkų sumanymas
Mintis nutapyti Šilutės miesto metraštį, į jį įkomponuojant ir seniausios miesto įmonės – „Šilutės baldų“ – istoriją kilo patiems baldininkams. Minėdami įmonės veiklos 125-ąsias metines baldininkai pasirašė partnerystės sutartį su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės r. vaikų meno mokykla. Viliamasi, kad Šilutės istorijos įamžinimas paskatins dar labiau domėtis ir didžiuotis miesto istorija. Miesto istorijos metraštis bus tapomas ant daugiau nei 500 kv. m ploto Šilutės baldų įmonės tvoros Klaipėdos gatvėje.
Vakar Hugo Šojaus muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje apie šį projektą kalbėta plačiau. SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė pasidžiaugė, kad nuo partnerystės pasirašymo praėjus vos mėnesiui, jau jaučiamas susidomėjimas projektu.
AB „Šilutės baldai“ vadovė Asta Dijokienė priminė: „Nedaug įmonių Lietuvoje gali pasidžiaugti 125 metų sukaktimi. Nekeisdami veiklos pobūdžio vis dar gaminame baldus, dirbame su medžiu. „Šilutės baldai“ visus tuos metus buvo labai reikšminga Šilutės bendruomenės dalis. Įmonėje dirba žmonės šeimomis, dirba kartos. Esame vieni reikšmingiausių darbdavių Šilutės mieste. Taigi, švęsti vieni negalime. Norime švęsti kartu su visa Šilute, turinčia garbingą istoriją. Mūsų idėja yra į Šilutės istoriją integruoti „Šilutės baldų“ istoriją ir visa tai pavaizduoti šiek tiek neįprastu būdu – ant „Šilutės baldų“ sienos Klaipėdos gatvėje. Nors idėja neįprasta, tačiau ji iš karto įgijo palaikymą Savivaldybėje. Buvo pasakyta: „Darom!“.
Siena stovi, bet piešti baldininkai nelabai moka. Idėjai įgyvendinti pakvietėme Šilutės meno mokyklą. Ir šis kolektyvas pasakė: „Darom“.
Į temų paiešką įsitraukė dar daugiau bendruomenių: muziejininkai, bibliotekininkai, kultūros barų darbuotojai. Tai dar kartą patvirtino idėjos būtinumą“,– kalbėjo A. Dijokienė.
Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė „Šilutės baldų“ parama miestui. Ir šis projektas prisidėsiąs prie miesto, tapusio tiksline teritorija, grąžinimo bei miesto vizijos. pasidžiaugė, kad projektas nėra baigtinis, sieną tapyti, pavaizduoti tai, ką šio projekto metu gal ir nepavyks įgyvendinti, bus galima ir vėliau. „Savivaldybės užduotis šiame projekte – ūkinė. Įsipareigojame renovuoti šaligatvį, pasirūpinti tapytos sienos apšvietimu“, – patikino meras.
Atsakingas darbas patikėtas mokiniams
Atsakingas darbas patikėtas Šilutės r. vaikų meno mokyklai. Mokiniai eskizuose kurs istoriją. Tad ir patiems mokiniams teks pasigilinti į savo miesto istoriją. „Šis darbas visai mokyklos bendruomenei yra ir atsakingas, ir sudėtingas. Mes mokinius stengiamės ugdyti kūrybiškumo, šis darbas tarsi įspraudžia į rėmus“, – kalbėjo Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė baldininkų idėja: „Dabar kiekvienas šilutiškis galės būti savo miesto gidu, ambasadoriumi“.
Renkant istorinius faktus ir datas talkino Šilutės H. Šojaus muziejininkai, istorikas Ignas Giniotis, bibliotekininkai, kultūros darbuotojai. „Ne kartą buvome susirinkę, diskutavome, sąrašą nuolat tobulinome. Dabar atiduodame šilutiškių verdiktui. Daugiausia diskutuota dėl asmenybių sąrašo, jį pateiksime vėliau“, – sakė V. Griškeviečienė, pakvietusi šilutiškius maloniam užsiėmimui – būti ekspertais.
Koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė V. Dunauskienė patikino, kad Šilutės istorija labai įdomi, gal kai kam ir mažai žinoma. Tikėtina, kad Klaipėdos gatvėje prie tapytos sienos sustos autobusai, su miesto istorija turistai susipažins ne tik klausydami gidų, bet ir „skaitydami“ ją tapytoje sienoje.
Istoriniai faktai geriausiai atspindintys miesto istoriją yra pateikti ir už juos balsuoti galima interneto svetainėse www.silutesbaldai.lt skyrelyje bendruomeninis projektas „Šilutės siena“ . Savo siūlymus galite teikti „Pamariui“.
Balsuoti, diskutuoti galima iki gruodžio 5 d. Iki tos dienos bus paskelbtas komisijos narių sąrašas. Apibendrintų rezultatų tikimasi prieš Kalėdų šventes. Jau šį mėnesį Šilutės meno mokykla susitiks su „Street Art“ (gatvės menas) menininkais. Šilutės meno mokykla antrąjį mokslo metų pusmetį pradės piešti eskizus. Gegužės mėnesį eskizai bus parengti. Vizualinis miesto metraštis Šilutės gyventojams ir svečiams bus pristatytas minint 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite