Šilutiškių vertinimui teikiamas bendruomeninis projektas „Šilutės siena“

„Šilutės siena“ – akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ sumanymas. Baldininkai yra nusiteikę įamžinti Šilutės miesto ir baldų gamybos fabriko istoriją ant „Šilutės baldų“ įmonės tinkuotos sienos Klaipėdos gatvėje. Kokie istoriniai įvykiai ir datos turėtų atsispindėti tapytoje sienoje, gali spręsti ir šilutiškiai.

Projekto partneriai.

Baldininkų sumanymas
Mintis nutapyti Šilutės miesto metraštį, į jį įkomponuojant ir seniausios miesto įmonės – „Šilutės baldų“ – istoriją kilo patiems baldininkams. Minėdami įmonės veiklos 125-ąsias metines baldininkai pasirašė partnerystės sutartį su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės r. vaikų meno mokykla. Viliamasi, kad Šilutės istorijos įamžinimas paskatins dar labiau domėtis ir didžiuotis miesto istorija. Miesto istorijos metraštis bus tapomas ant daugiau nei 500 kv. m ploto Šilutės baldų įmonės tvoros Klaipėdos gatvėje.
Vakar Hugo Šojaus muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje apie šį projektą kalbėta plačiau. SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė pasidžiaugė, kad nuo partnerystės pasirašymo praėjus vos mėnesiui, jau jaučiamas susidomėjimas projektu.
AB „Šilutės baldai“ vadovė Asta Dijokienė priminė: „Nedaug įmonių Lietuvoje gali pasidžiaugti 125 metų sukaktimi. Nekeisdami veiklos pobūdžio vis dar gaminame baldus, dirbame su medžiu. „Šilutės baldai“ visus tuos metus buvo labai reikšminga Šilutės bendruomenės dalis. Įmonėje dirba žmonės šeimomis, dirba kartos. Esame vieni reikšmingiausių darbdavių Šilutės mieste. Taigi, švęsti vieni negalime. Norime švęsti kartu su visa Šilute, turinčia garbingą istoriją. Mūsų idėja yra į Šilutės istoriją integruoti „Šilutės baldų“ istoriją ir visa tai pavaizduoti šiek tiek neįprastu būdu – ant „Šilutės baldų“ sienos Klaipėdos gatvėje. Nors idėja neįprasta, tačiau ji iš karto įgijo palaikymą Savivaldybėje. Buvo pasakyta: „Darom!“.
Siena stovi, bet piešti baldininkai nelabai moka. Idėjai įgyvendinti pakvietėme Šilutės meno mokyklą. Ir šis kolektyvas pasakė: „Darom“.
Į temų paiešką įsitraukė dar daugiau bendruomenių: muziejininkai, bibliotekininkai, kultūros barų darbuotojai. Tai dar kartą patvirtino idėjos būtinumą“,– kalbėjo A. Dijokienė.
Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė „Šilutės baldų“ parama miestui. Ir šis projektas prisidėsiąs prie miesto, tapusio tiksline teritorija, grąžinimo bei miesto vizijos. pasidžiaugė, kad projektas nėra baigtinis, sieną tapyti, pavaizduoti tai, ką šio projekto metu gal ir nepavyks įgyvendinti, bus galima ir vėliau. „Savivaldybės užduotis šiame projekte – ūkinė. Įsipareigojame renovuoti šaligatvį, pasirūpinti tapytos sienos apšvietimu“, – patikino meras.
Atsakingas darbas patikėtas mokiniams
Atsakingas darbas patikėtas Šilutės r. vaikų meno mokyklai. Mokiniai eskizuose kurs istoriją. Tad ir patiems mokiniams teks pasigilinti į savo miesto istoriją. „Šis darbas visai mokyklos bendruomenei yra ir atsakingas, ir sudėtingas. Mes mokinius stengiamės ugdyti kūrybiškumo, šis darbas tarsi įspraudžia į rėmus“, – kalbėjo Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė baldininkų idėja: „Dabar kiekvienas šilutiškis galės būti savo miesto gidu, ambasadoriumi“.
Renkant istorinius faktus ir datas talkino Šilutės H. Šojaus muziejininkai, istorikas Ignas Giniotis, bibliotekininkai, kultūros darbuotojai. „Ne kartą buvome susirinkę, diskutavome, sąrašą nuolat tobulinome. Dabar atiduodame šilutiškių verdiktui. Daugiausia diskutuota dėl asmenybių sąrašo, jį pateiksime vėliau“, – sakė V. Griškeviečienė, pakvietusi šilutiškius maloniam užsiėmimui – būti ekspertais.
Koncerno SBA viešųjų ryšių vadovė V. Dunauskienė patikino, kad Šilutės istorija labai įdomi, gal kai kam ir mažai žinoma. Tikėtina, kad Klaipėdos gatvėje prie tapytos sienos sustos autobusai, su miesto istorija turistai susipažins ne tik klausydami gidų, bet ir „skaitydami“ ją tapytoje sienoje.
Istoriniai faktai geriausiai atspindintys miesto istoriją yra pateikti ir už juos balsuoti galima interneto svetainėse www.silutesbaldai.lt skyrelyje bendruomeninis projektas „Šilutės siena“ . Savo siūlymus galite teikti „Pamariui“.
Balsuoti, diskutuoti galima iki gruodžio 5 d. Iki tos dienos bus paskelbtas komisijos narių sąrašas. Apibendrintų rezultatų tikimasi prieš Kalėdų šventes. Jau šį mėnesį Šilutės meno mokykla susitiks su „Street Art“ (gatvės menas) menininkais. Šilutės meno mokykla antrąjį mokslo metų pusmetį pradės piešti eskizus. Gegužės mėnesį eskizai bus parengti. Vizualinis miesto metraštis Šilutės gyventojams ir svečiams bus pristatytas minint 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite