Šilutiškių vaikus kviečia „Kukulis“

Saulėtas šeštadienis mažiesiems šilutiškiams, atvykusiems į vaikų žaidimų kambario „Kukulis“ atidarymo šventę, liks kaip smagus gimtadienio prisiminimas. Vaikų kambario svarbą pajuto ir vaikus atlydėję tėveliai.

„Kukulio“ šeimininkė Grita triūsė prie kavos aparato, o jos kompanionė Rasma, apsirengusi Bitutės kostiumu, piešė kartu su vaikais.

Žaidimų kambarys „Kukulis“ įsikūrė Martyno Jankaus g. 8. Prieš pusiaudienį čia skambėjo linksma muzika, o geltonais balionais papuošta aplinka skelbė ir apie pavasarį, ir apie „Kukulio“ gimtadienį. Atskubėjusius į šventę pasitiko žaidimų kambario simboliniai personažai: meškinas „Kukulis“ ir darbštuolė „Bitutė“. Kiekvienam svečiui padovanota po geltoną saulutę, o kad laikas neprailgtų, mažieji buvo pakviesti piešti kreidutėmis ant šaligatvio plytelių. Vaikams ilgai aiškinti nereikėjo, netrukus šaligatvis buvo numargintas piešiniais, kuriuose atsispindėjo pavasario laukimo nuotaikos, netrūko ir reklamuojančių „Kukulį“ piešinių.
Vaikams apsipratus naujoje aplinkoje, „Kukulis“ ir „Bitutė“ perkirpo simbolinę juostelę ir pakvietė mažuosius ir jų tėvelius į žaidimų kambarį.
Norinčių apsilankyti buvo tiek daug, kad visų vienu metu nepavyko sutalpinti. Ramesnio būdo vaikai sėdo prie vaikiško stalelio, nukrauto spalvinimo priemonėmis. Aktyvesni nuskubėjo prie judriųjų žaidimų kampelio: leidosi nuo kalnelio, lipo virvinėmis kopėčiomis, lindo tuneliu. Berniukai džiūgavo prie rankinio futbolo stalo.
Mamų veidus puošė šypsenos. Kol vaikai žaidė, jos skanavo kavos, kuriai atidarymo proga buvo taikoma nuolaida. Prie kavos aparato plušanti „Kukulio“ šeimininkė Grita Bakutė papasakojo, kodėl priekuliškiai žaidimų kambarį įkūrė Šilutėje.
Žinia, kad žaidimų kambarių netrūksta Klaipėdoje, tačiau dar nė vieno nėra Šilutėje, paakino jaunas ir energija spinduliuojančias priekuliškes Rasmą Šiaulytytę ir Gritą Bakutę užpildyti šią laisvą nišą: „Mes abi auginame dvejų metukų vaikučius. Žinome, kad išėjusios su vaikais pasivaikščioti mamos susitikusios nori pabendrauti prie kavos, tačiau neturi kur saugiai palikti savo atžalėlių“.
Grita papasakojo, kad idėja kurti žaidimų kambarį kilo vasario 4 d. ir lygiai po mėnesio buvo įgyvendinta. Tai padaryti padėjo ir draugai. Vieni projektavo patalpų erdves, kiti tapė sienas ar kitaip prisidėjo, kad žaidimų kambarys atsirastų kuo greičiau.
Žaidimų kambario įkūrėjai pritarimų ir patarimų daugiausia sulaukė iš savo pačių tėvų. Grita ir Rasma stengėsi, kad žaidimų kambarys vaikams primintų namų aplinką, nebaugintų didelėmis erdvėmis. Pavadinimo taip pat nereikėjo ilgai galvoti ar išgalvoti – kukulis skamba kiekvieną dieną, mat tikrųjų vardų neištardami taip vienas kitą vadina Gritos ir Rasmos vaikučiai.
„Kukulis“ vaikų lauks kiekvieną savaitės dieną. Jau šeštadienį buvo akivaizdu, kad „Kukulis“ bus vaikų traukos centras. Šeimininkai planuoja įvairių užsiėmimų, net protų mūšių, edukacijų. „Kukulis“ organizuos ir rengs vaikų gimtadienio šventes. Jau pirmąją dieną netrūko užsakymų gimtadieniams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Vaidas

    Grita su Egiu, kartu ir Agne 🙂

    Buvo vasaros… Kupeta… Pasiilgau Jūsų 🙂

    Vaidas (vaidas.valskys@gmail.com)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Taip pat skaitykite