Šilutiškių vaikus kviečia „Kukulis“

Saulėtas šeštadienis mažiesiems šilutiškiams, atvykusiems į vaikų žaidimų kambario „Kukulis“ atidarymo šventę, liks kaip smagus gimtadienio prisiminimas. Vaikų kambario svarbą pajuto ir vaikus atlydėję tėveliai.

„Kukulio“ šeimininkė Grita triūsė prie kavos aparato, o jos kompanionė Rasma, apsirengusi Bitutės kostiumu, piešė kartu su vaikais.

Žaidimų kambarys „Kukulis“ įsikūrė Martyno Jankaus g. 8. Prieš pusiaudienį čia skambėjo linksma muzika, o geltonais balionais papuošta aplinka skelbė ir apie pavasarį, ir apie „Kukulio“ gimtadienį. Atskubėjusius į šventę pasitiko žaidimų kambario simboliniai personažai: meškinas „Kukulis“ ir darbštuolė „Bitutė“. Kiekvienam svečiui padovanota po geltoną saulutę, o kad laikas neprailgtų, mažieji buvo pakviesti piešti kreidutėmis ant šaligatvio plytelių. Vaikams ilgai aiškinti nereikėjo, netrukus šaligatvis buvo numargintas piešiniais, kuriuose atsispindėjo pavasario laukimo nuotaikos, netrūko ir reklamuojančių „Kukulį“ piešinių.
Vaikams apsipratus naujoje aplinkoje, „Kukulis“ ir „Bitutė“ perkirpo simbolinę juostelę ir pakvietė mažuosius ir jų tėvelius į žaidimų kambarį.
Norinčių apsilankyti buvo tiek daug, kad visų vienu metu nepavyko sutalpinti. Ramesnio būdo vaikai sėdo prie vaikiško stalelio, nukrauto spalvinimo priemonėmis. Aktyvesni nuskubėjo prie judriųjų žaidimų kampelio: leidosi nuo kalnelio, lipo virvinėmis kopėčiomis, lindo tuneliu. Berniukai džiūgavo prie rankinio futbolo stalo.
Mamų veidus puošė šypsenos. Kol vaikai žaidė, jos skanavo kavos, kuriai atidarymo proga buvo taikoma nuolaida. Prie kavos aparato plušanti „Kukulio“ šeimininkė Grita Bakutė papasakojo, kodėl priekuliškiai žaidimų kambarį įkūrė Šilutėje.
Žinia, kad žaidimų kambarių netrūksta Klaipėdoje, tačiau dar nė vieno nėra Šilutėje, paakino jaunas ir energija spinduliuojančias priekuliškes Rasmą Šiaulytytę ir Gritą Bakutę užpildyti šią laisvą nišą: „Mes abi auginame dvejų metukų vaikučius. Žinome, kad išėjusios su vaikais pasivaikščioti mamos susitikusios nori pabendrauti prie kavos, tačiau neturi kur saugiai palikti savo atžalėlių“.
Grita papasakojo, kad idėja kurti žaidimų kambarį kilo vasario 4 d. ir lygiai po mėnesio buvo įgyvendinta. Tai padaryti padėjo ir draugai. Vieni projektavo patalpų erdves, kiti tapė sienas ar kitaip prisidėjo, kad žaidimų kambarys atsirastų kuo greičiau.
Žaidimų kambario įkūrėjai pritarimų ir patarimų daugiausia sulaukė iš savo pačių tėvų. Grita ir Rasma stengėsi, kad žaidimų kambarys vaikams primintų namų aplinką, nebaugintų didelėmis erdvėmis. Pavadinimo taip pat nereikėjo ilgai galvoti ar išgalvoti – kukulis skamba kiekvieną dieną, mat tikrųjų vardų neištardami taip vienas kitą vadina Gritos ir Rasmos vaikučiai.
„Kukulis“ vaikų lauks kiekvieną savaitės dieną. Jau šeštadienį buvo akivaizdu, kad „Kukulis“ bus vaikų traukos centras. Šeimininkai planuoja įvairių užsiėmimų, net protų mūšių, edukacijų. „Kukulis“ organizuos ir rengs vaikų gimtadienio šventes. Jau pirmąją dieną netrūko užsakymų gimtadieniams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Vaidas

    Grita su Egiu, kartu ir Agne 🙂

    Buvo vasaros… Kupeta… Pasiilgau Jūsų 🙂

    Vaidas (vaidas.valskys@gmail.com)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite