Šilutiškių vaikus kviečia „Kukulis“

Saulėtas šeštadienis mažiesiems šilutiškiams, atvykusiems į vaikų žaidimų kambario „Kukulis“ atidarymo šventę, liks kaip smagus gimtadienio prisiminimas. Vaikų kambario svarbą pajuto ir vaikus atlydėję tėveliai.

„Kukulio“ šeimininkė Grita triūsė prie kavos aparato, o jos kompanionė Rasma, apsirengusi Bitutės kostiumu, piešė kartu su vaikais.

Žaidimų kambarys „Kukulis“ įsikūrė Martyno Jankaus g. 8. Prieš pusiaudienį čia skambėjo linksma muzika, o geltonais balionais papuošta aplinka skelbė ir apie pavasarį, ir apie „Kukulio“ gimtadienį. Atskubėjusius į šventę pasitiko žaidimų kambario simboliniai personažai: meškinas „Kukulis“ ir darbštuolė „Bitutė“. Kiekvienam svečiui padovanota po geltoną saulutę, o kad laikas neprailgtų, mažieji buvo pakviesti piešti kreidutėmis ant šaligatvio plytelių. Vaikams ilgai aiškinti nereikėjo, netrukus šaligatvis buvo numargintas piešiniais, kuriuose atsispindėjo pavasario laukimo nuotaikos, netrūko ir reklamuojančių „Kukulį“ piešinių.
Vaikams apsipratus naujoje aplinkoje, „Kukulis“ ir „Bitutė“ perkirpo simbolinę juostelę ir pakvietė mažuosius ir jų tėvelius į žaidimų kambarį.
Norinčių apsilankyti buvo tiek daug, kad visų vienu metu nepavyko sutalpinti. Ramesnio būdo vaikai sėdo prie vaikiško stalelio, nukrauto spalvinimo priemonėmis. Aktyvesni nuskubėjo prie judriųjų žaidimų kampelio: leidosi nuo kalnelio, lipo virvinėmis kopėčiomis, lindo tuneliu. Berniukai džiūgavo prie rankinio futbolo stalo.
Mamų veidus puošė šypsenos. Kol vaikai žaidė, jos skanavo kavos, kuriai atidarymo proga buvo taikoma nuolaida. Prie kavos aparato plušanti „Kukulio“ šeimininkė Grita Bakutė papasakojo, kodėl priekuliškiai žaidimų kambarį įkūrė Šilutėje.
Žinia, kad žaidimų kambarių netrūksta Klaipėdoje, tačiau dar nė vieno nėra Šilutėje, paakino jaunas ir energija spinduliuojančias priekuliškes Rasmą Šiaulytytę ir Gritą Bakutę užpildyti šią laisvą nišą: „Mes abi auginame dvejų metukų vaikučius. Žinome, kad išėjusios su vaikais pasivaikščioti mamos susitikusios nori pabendrauti prie kavos, tačiau neturi kur saugiai palikti savo atžalėlių“.
Grita papasakojo, kad idėja kurti žaidimų kambarį kilo vasario 4 d. ir lygiai po mėnesio buvo įgyvendinta. Tai padaryti padėjo ir draugai. Vieni projektavo patalpų erdves, kiti tapė sienas ar kitaip prisidėjo, kad žaidimų kambarys atsirastų kuo greičiau.
Žaidimų kambario įkūrėjai pritarimų ir patarimų daugiausia sulaukė iš savo pačių tėvų. Grita ir Rasma stengėsi, kad žaidimų kambarys vaikams primintų namų aplinką, nebaugintų didelėmis erdvėmis. Pavadinimo taip pat nereikėjo ilgai galvoti ar išgalvoti – kukulis skamba kiekvieną dieną, mat tikrųjų vardų neištardami taip vienas kitą vadina Gritos ir Rasmos vaikučiai.
„Kukulis“ vaikų lauks kiekvieną savaitės dieną. Jau šeštadienį buvo akivaizdu, kad „Kukulis“ bus vaikų traukos centras. Šeimininkai planuoja įvairių užsiėmimų, net protų mūšių, edukacijų. „Kukulis“ organizuos ir rengs vaikų gimtadienio šventes. Jau pirmąją dieną netrūko užsakymų gimtadieniams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Vaidas

    Grita su Egiu, kartu ir Agne 🙂

    Buvo vasaros… Kupeta… Pasiilgau Jūsų 🙂

    Vaidas (vaidas.valskys@gmail.com)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite