Šilutiškių šokis Makedonijoje

Tik grįžę po Pasaulio lietuvių dainų šventės ,,Vardan tos”,  Šilutės Pamario pagrindinės  mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ šokėjai ėmė ruoštis išvykai į tarptautinį folkloro festivalį  „Ohrid Waves 2018“,  kuris vyko  liepos 25 – 29 dienomis Ohrido mieste, Makedonijoje.

Į šį festivalį kviečiami skirtingų tautų ir regionų kolektyvai – kad renginys būtų kuo įvairesnis, spalvingesnis, kad užsimegstų ir plėtotųsi tarptautiniai ryšiai. Savo šalis pristatė ne tik šokėjai, bet ir vokaliniai ansambliai, solo atlikėjai, kitų meno rūšių atstovai.

 

Šių metų festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Lenkijos, Serbijos, Bulgarijos, Makedonijos, Ukrainos, Moldovos, Rumunijos, Vengrijos, Estijos, Turkijos. Visus  festivalio dalyvius vienijo bendras tikslas – kuo savičiau ir įspūdingiau pristatyti savo šalį,  kultūrą  per  protėvių  ir šių dienų kartų išsaugotą  kalbą, muziką, šokį.

Festyvalyje pasirodėme dviejuose koncertuose. Ohrido svečiams, miesto gyventojams ir kitiems dalyviams parodėme šiuos lietuviškus šokius: „Gražus miškas“, „Grybautojai“, „Margučiai“, „Trampolkė“.  Didžiausių ovacijų ir aplodismentų sulaukėme po „Grybautojų“. Ne vienas kolektyvas, o ir patys festivalio organizatoriai norėjo įsiamžinti šalia mūsų dičkio grybo. Džiaugėmės ir didžiavomės galėdami nustebinti ir  pradžiuginti kitus savo pasirodymu.

Pats festivalis vyko Ohrido mieste, esančiame šalia to paties pavadinimo ežero. Miestas dar vadinamas Makedonijos Jeruzale, jame keli šimtai bažnyčių, nuostabi gamta, draugiški žmonės.  Pamatyti buvo ką, juolab kad  turėjome laisvo laiko ekskursijoms, maudynėms.

Aplankėme garsiąją St. Naumo salą ir joje esantį vienuolyną, Vevchani šaltinių miestelį ir žinoma būtinai turėjome išsimaudyti Ohrido ežere.

Pakeliui į Makedoniją svečiavomės Budapešte, plaukėme Dunojumi ir gėrėjomės vakariniu Budapeštu, aplankėme garsiausius miesto objektus, važiavome metro, ir maudėmės terminių šaltinių baseinuose.

Pamatėme iš tiesų labai daug – pravažiavome penkias šalis,  sukorėme apie 5000 km. Kelionė ilga, bet labai spalvinga ir įdomi kaip ir pats festivalis. Smagu tiek daug pamatyti ir pažinti. Ne be reikalo patarlė sako: geriau vieną kartą pamatyti, nei tūkstantį kartų išgirsti.

Kelionės metu mus lydėjo pačios šauniausios Pamario mokyklos mokytojos Asta Grigalienė, Virginija Macijauskienė, Vitalija Kurpeikienė, mamos – Vilma Kmitienė, Gražina Rimkuvienė, kurioms esame labai dėkingi už suteiktą pagalbą, rūpestį ir globėjišką dėmesį kelionės metu. Taip pat dėkojame šauniesiems vairuotojams Alvydui Užkurui ir Petrui Černakevičiui iš Mažeikių.

Dėkojame Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui už suteiktą finansinę paramą, Šilutės turizmo informacijos centrui už įvairius lankstinukus, ženklelius, rašiklius ir kitus mielus daiktelius apie mūsų kraštą.  O labiausiai norėčiau  padėkoti  šokėjų mamytėms ir tėveliams už pasitikėjimą, bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę vaikams  tobulėti – pamatyti pasaulio,  pasimėgauti atostogomis ir garbingai  pristatyti Lietuvą  kitose šalyse.

Šokių kolektyvo ,,Viržytė” vadovė, šokių mokytoja – ekspertė Rita Kurpeikytė,

Autor. nuotr. 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite