Šilutiškiai vaistus perka ir prekybos centre

Prieš mėnesį pradėjęs prekybą nereceptiniais vaistais, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ suskaičiavo, kiek, kur ir kokius vaistinius preparatus pirkėjai rinkosi dažniausiai. Prekybos tinklo duomenimis, per mėnesį laiko nuo prekybos pradžios parduota per 2000 medikamentų, o daugiausiai jų įsigyta vidutinio formato parduotuvėse.

„Skaičiuojame, kad šiandien jau esame pardavę apie 2000 nereceptinių vaistų pakuočių. Labiausiai mūsų pirkėjai perka skausmo malšinimui skirtus medikamentus, rūgšties susidarymą skrandyje mažinančius vaistus, skausmą, uždegimą bei karščiavimą mažinančius preparatus, medicinines priemones nuo virškinimo sutrikimų bei odos infekcijos profilaktikai skirtą tirpalą.

Pastebime, kad daugiau nei pusė parduotų vaistų kiekio nupirkta didesnio formato parduotuvėse, kurias paprastai lanko daugiau pirkėjų. Tuo tarpu apie 25 proc. vaistų kiekio parduota mažesnio formato parduotuvėse. Manome, kad pardavimų skaičius mažesnio formato parduotuvėse ilgainiui augs, nes pirkėjai pamažu įpras pirkti būtiniausius medikamentus parduotuvėse, šalia kurių nėra vaistinių“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pirko ir Šilutėje

V.Drulienė informavo, jog Šilutėje veikiančiose „Maximos“ parduotuvėse pastebėtas pirkimas nereceptinių vaistų. Jų per mėnesį buvo nupirkta per 60 pakuočių. Dažniausiai pirkti vaistai nuo skausmo, taip pat skrandžio rūgštingumo mažinimui. „Matome, kad nereceptinių vaistų per pirmą mėnesį parduota didesnio formato „XX“ Šilutės parduotuvėse. Prognozuojame, kad šis skaičius ilgainiui turėtų augti, nes vis daugiau žmonių sužino apie galimybę įsigyti vaistų kasose. Didžioji dalis iš jų dalinasi gerais atsiliepimais – žmonės ypač džiaugiasi dėl patogumo įsigyti būtiniausių medikamentų parduotuvių kasose”, – informavo „Maximos” komercijos vardovė.

Kaip įsigyti?

„Maximos“ duomenimis, beveik 50 proc. parduotų vaistų sudaro skausmo malšinimui skirti medikamentai. Rūgšties susidarymą skrandyje mažinantys vaistai sudaro apie 15 proc. nuo parduoto kiekio, o likusią dalį – kiti parduodami medikamentai.

Apie „Maximos“ parduotuvėse esančius nereceptinius vaistus, medicinines priemones bei maisto papildus klientai informaciją gali rasti šalia kasų pakabintuose plakatuose. Pagal galiojančią tvarką, pirkėjas gaus tą vaistinį preparatą, kurio paprašys kasininko. Parduotuvės darbuotojas neteiks konsultacijų dėl šių medikamentų, taip pat nesiūlys įsigyti jokių kitų vaistų, jei pirkėjo pageidaujamų tuo metu neturės.

Laikantis įstatymų, nereceptiniai vaistiniai preparatai pirkėjams bus prieinami tik parduotuvių kasose – jų nebus galima savarankiškai pasiimti nei prekybos salėje, nei savitarnos kasose. Taip pat pirkėjai galės įsigyti ne daugiau nei vieną to paties pavadinimo nereceptinio vaisto pakuotę. Toks kiekio apribojimas netaikomas medicininėms priemonėms bei maisto papildams.

Visi nereceptiniai vaistiniai medikamentai parduodami ne jaunesniems nei 16 metų asmenims.

Paulius Stonis, atstovas ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite