Šilutiškiai nori gyventi sveikiau

Kamuoja nugaros skausmai, negalite grakščiai judėti ar visu pajėgumu dirbti, su nerimu jaučiate, kad artėja sąnarių operacija, patiriate problemų dėl šlapimo nelaikymo ar turite kitokių negalavimų? Nemanykite, kad vienintelė išeitis – operacija ir ilgas gydymas. Pirmiau pabandykite pasimokyti taisyklingos laikysenos ir judėjimo. Gal ir jums pasiseks, kaip šveicarei žurnalistei Benitai Cantieni, lietuvei klaipėdietei Renatai Ložienei ir daugybei kitų, atsikratyti kūno negalavimų.

Į pirmąją treniruotę susirinko gausus būrys šilutiškių.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolatos rūpinasi rajono gyventojų sveikatinimu. Šįkart pakvietė į nemokamą dubens dugno giliųjų raumenų treniruotę.
Tokio gausaus susidomėjimo nesitikėjo ne tik organizatoriai, bet ir iš Klaipėdos atvykusi trenerė Renata Ložienė.
Garbė šilutiškiams
Nemaža Šilutės seniūnijos salė vos sutalpino visus panorusius dalyvauti treniruotėje. Klaipėdietė trenerė nusistebėjo, mat gerokai didesniame mieste, Klaipėdoje, į treniruotę atvyko tik keliasdešimt miestiečių.
„Šilutiškiai – daug aktyvesni, nori gyventi sveikesnį gyvenimą“, – dėkodama už parodytą entuziazmą kalbėjo R. Ložienė. Padėkos žodžių nusipelnė ir šią treniruotę organizavusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kuri ypač atsakingai rūpinasi gyventojų sveikatinimu.
Cantienicos metodas
Sveiko žmogaus gyvenimas yra pilnavertis, jei žmogaus nekankina skausmai, jis dieną pradeda ir baigia lydimas geros nuotaikos. Treniruotės dalyviai klausydamiesi trenerės įžanginio žodžio žavėjosi jos energija, gebėjimu bendrauti su žmonėmis, plojimais palydėjo išgirdę, kad trenerė augina tris vaikus.
Trumpo prisistatymo metu trenerė papasakojo, kad studijavo režisūrą, vedė laidą, dirbo verslo srityje ir nuolat ieškojo saviraiškos, žmogaus kūno ir sielos pažinimo. Gimus trečiajam vaikui, patyrė sveikatos sutrikimų. Spręsdama savo sveikatos problemas susipažino Cantienicos metodu. Jį įvaldžiusi, įveikė savo sveikatos problemas.
Šiuo metu siekianti gauti sertifikatą užsiimti šia veikla, mokyti žmones pagal Cantienicos metodą, R. Ložienė atlieka praktiką Šilutėje. Netrukus ji vyks į Šveicariją, kur tikisi galėsianti įrodyti, kad gali užsiimti tokia veikla.

Klaipėdietė trenerė Renata Ložienė.

Cantienicos atradėja
Metodas sukurtas palaikyti anatomiškai subalansuotą ir teisingą kūno padėtį bei judėjimą. Šio metodo atradėja – šveicarė Benita Cantieni. Ankstyvoje vaikystėje jai buvo diagnozuota skoliozė, kaulų deformacijos liga, kai dėl stuburo slankstelių pakitimų žmogus pradeda kūprintis, galiausiai atsiranda kupra. Jai buvo paskirta kasdienė terapija, uždrausta sportuoti, ji nė dienos negalėjo ištverti be vaistų nuo skausmo.
B. Cantieni pradėjo mokytis anatomijos, daug dirbo su savimi, treniruočių metu ypatingą dėmesį skyrė dubens dugno raumenims treniruoti. Tai padėjo jai pasveikti, nebekankino skausmai. Cantienicos metodas oficialiai paskelbtas 1997 metais. Metodas sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo Europoje. Daugybė fizioterapeutų, fitneso trenerių naudoja šį metodą stengdamiesi padėti žmonėms tapti stipresniems ir išsivaduoti nuo skausmo.
Tiesus stuburas – natūralu
Trenerė R. Ložienė akcentavo, kad žmogaus tiesus stuburas yra natūrali, taisyklinga ir įgimta kūno padėtis. Tačiau daugumos žmonių kūno padėtis tampa netaisyklinga dėl neteisingos laikysenos, sėdėsenos ir netaisyklingo gyvenimo būdo. Dėl šių praradimų galėtume kaltinti civilizaciją: mažiau judame, daugiau sėdime, dėl išgyvenimo ar maisto paieškų neišeikvojame tiek energijos, kaip to reikėjo žmogui jo evoliucijos pradžioje. Neturėtume į tai nekreipti dėmesio, nes netaisyklinga kūno laikysena gali lemti daugybę rimtų ligų ir kitokių sveikatos problemų.
„Benita Cantieni, spręsdama savo sveikatos problemas, atrado anatomiškai taisyklingą judėjimą, kuris jai suteikė anksčiau nepatirtą malonų lengvumo jausmą judant. Išnykus visiems ją kamavusiems skausmams ir pasijutus lengvai bei tvirtai, Benita šią būseną pavadino tigro jausmu. „Tigro jausmas“ vadinasi ir jos pirmoji knyga“, – pasakojo trenerė R. Ložienė, rodydama B. Cantieni knygą, kuri, beje, yra tapusi bestseleriu Vokietijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Knyga išleista ir lietuvių kalba.
Pagrindas – taisyklinga laikysena
Raktas į taisyklingą laikyseną slypi dubens dugno giliuosiuose raumenyse. Nuo šių pratimų ir prasidėjo pirmoji treniruotė.
Trenerė R. Ložienė pasiryžusi per 4 treniruotes šilutiškius supažindinti su Cantienicos metodo septynių grupių pratimais. Įvaldžiusieji pratimus pajus, kad kūnas tapo lankstesnis, laikysena ir formos grakštesnės, pagerėjo bendra savijauta.
Žinoma, pradėjusiems save keisti nereikėtų sustoti. Padarius keletą pratimų ryte nesukiužti prie kompiuterio darbe. Save stebėti visose gyvenimo situacijose.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite