Šilutiškiai nori gyventi sveikiau

Kamuoja nugaros skausmai, negalite grakščiai judėti ar visu pajėgumu dirbti, su nerimu jaučiate, kad artėja sąnarių operacija, patiriate problemų dėl šlapimo nelaikymo ar turite kitokių negalavimų? Nemanykite, kad vienintelė išeitis – operacija ir ilgas gydymas. Pirmiau pabandykite pasimokyti taisyklingos laikysenos ir judėjimo. Gal ir jums pasiseks, kaip šveicarei žurnalistei Benitai Cantieni, lietuvei klaipėdietei Renatai Ložienei ir daugybei kitų, atsikratyti kūno negalavimų.

Į pirmąją treniruotę susirinko gausus būrys šilutiškių.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolatos rūpinasi rajono gyventojų sveikatinimu. Šįkart pakvietė į nemokamą dubens dugno giliųjų raumenų treniruotę.
Tokio gausaus susidomėjimo nesitikėjo ne tik organizatoriai, bet ir iš Klaipėdos atvykusi trenerė Renata Ložienė.
Garbė šilutiškiams
Nemaža Šilutės seniūnijos salė vos sutalpino visus panorusius dalyvauti treniruotėje. Klaipėdietė trenerė nusistebėjo, mat gerokai didesniame mieste, Klaipėdoje, į treniruotę atvyko tik keliasdešimt miestiečių.
„Šilutiškiai – daug aktyvesni, nori gyventi sveikesnį gyvenimą“, – dėkodama už parodytą entuziazmą kalbėjo R. Ložienė. Padėkos žodžių nusipelnė ir šią treniruotę organizavusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kuri ypač atsakingai rūpinasi gyventojų sveikatinimu.
Cantienicos metodas
Sveiko žmogaus gyvenimas yra pilnavertis, jei žmogaus nekankina skausmai, jis dieną pradeda ir baigia lydimas geros nuotaikos. Treniruotės dalyviai klausydamiesi trenerės įžanginio žodžio žavėjosi jos energija, gebėjimu bendrauti su žmonėmis, plojimais palydėjo išgirdę, kad trenerė augina tris vaikus.
Trumpo prisistatymo metu trenerė papasakojo, kad studijavo režisūrą, vedė laidą, dirbo verslo srityje ir nuolat ieškojo saviraiškos, žmogaus kūno ir sielos pažinimo. Gimus trečiajam vaikui, patyrė sveikatos sutrikimų. Spręsdama savo sveikatos problemas susipažino Cantienicos metodu. Jį įvaldžiusi, įveikė savo sveikatos problemas.
Šiuo metu siekianti gauti sertifikatą užsiimti šia veikla, mokyti žmones pagal Cantienicos metodą, R. Ložienė atlieka praktiką Šilutėje. Netrukus ji vyks į Šveicariją, kur tikisi galėsianti įrodyti, kad gali užsiimti tokia veikla.

Klaipėdietė trenerė Renata Ložienė.

Cantienicos atradėja
Metodas sukurtas palaikyti anatomiškai subalansuotą ir teisingą kūno padėtį bei judėjimą. Šio metodo atradėja – šveicarė Benita Cantieni. Ankstyvoje vaikystėje jai buvo diagnozuota skoliozė, kaulų deformacijos liga, kai dėl stuburo slankstelių pakitimų žmogus pradeda kūprintis, galiausiai atsiranda kupra. Jai buvo paskirta kasdienė terapija, uždrausta sportuoti, ji nė dienos negalėjo ištverti be vaistų nuo skausmo.
B. Cantieni pradėjo mokytis anatomijos, daug dirbo su savimi, treniruočių metu ypatingą dėmesį skyrė dubens dugno raumenims treniruoti. Tai padėjo jai pasveikti, nebekankino skausmai. Cantienicos metodas oficialiai paskelbtas 1997 metais. Metodas sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo Europoje. Daugybė fizioterapeutų, fitneso trenerių naudoja šį metodą stengdamiesi padėti žmonėms tapti stipresniems ir išsivaduoti nuo skausmo.
Tiesus stuburas – natūralu
Trenerė R. Ložienė akcentavo, kad žmogaus tiesus stuburas yra natūrali, taisyklinga ir įgimta kūno padėtis. Tačiau daugumos žmonių kūno padėtis tampa netaisyklinga dėl neteisingos laikysenos, sėdėsenos ir netaisyklingo gyvenimo būdo. Dėl šių praradimų galėtume kaltinti civilizaciją: mažiau judame, daugiau sėdime, dėl išgyvenimo ar maisto paieškų neišeikvojame tiek energijos, kaip to reikėjo žmogui jo evoliucijos pradžioje. Neturėtume į tai nekreipti dėmesio, nes netaisyklinga kūno laikysena gali lemti daugybę rimtų ligų ir kitokių sveikatos problemų.
„Benita Cantieni, spręsdama savo sveikatos problemas, atrado anatomiškai taisyklingą judėjimą, kuris jai suteikė anksčiau nepatirtą malonų lengvumo jausmą judant. Išnykus visiems ją kamavusiems skausmams ir pasijutus lengvai bei tvirtai, Benita šią būseną pavadino tigro jausmu. „Tigro jausmas“ vadinasi ir jos pirmoji knyga“, – pasakojo trenerė R. Ložienė, rodydama B. Cantieni knygą, kuri, beje, yra tapusi bestseleriu Vokietijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Knyga išleista ir lietuvių kalba.
Pagrindas – taisyklinga laikysena
Raktas į taisyklingą laikyseną slypi dubens dugno giliuosiuose raumenyse. Nuo šių pratimų ir prasidėjo pirmoji treniruotė.
Trenerė R. Ložienė pasiryžusi per 4 treniruotes šilutiškius supažindinti su Cantienicos metodo septynių grupių pratimais. Įvaldžiusieji pratimus pajus, kad kūnas tapo lankstesnis, laikysena ir formos grakštesnės, pagerėjo bendra savijauta.
Žinoma, pradėjusiems save keisti nereikėtų sustoti. Padarius keletą pratimų ryte nesukiužti prie kompiuterio darbe. Save stebėti visose gyvenimo situacijose.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Jaunimą kviečia į savanorišką tarnybą

jaunimo savanoriai

2021 m. Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) Šilutės rajone išbandžiusiems 36 jaunuoliams įteikti šios programos baigimo pažymėjimai. Jaunimo savanoriška tarnyba Šilutės rajone vyksta nuo 2019 metų. Jaunimas kasmet gali dalyvauti  6 mėnesius trunkančioje programoje, taip ugdydamas turimas ir įgydamas naujų kompetencijų. Įstaigos priima savanorius Džiaugiamės, kad mūsų rajone yra daug organizacijų, suteikiančių savanorystės vietą, skiriančios kuratorius ir įvairiausių užduočių jaunimui. Tokios organizacijos neatlygintinai prisideda prie jaunuolių tobulėjimo. Ko reikia norint tapti priimančia organizacija ir sulaukti savanorių, informacijos ieškokite čia 2021 m.

Pagėgiškiams sėkmingas „Dainų dainelės“ turas Tauragėje

Tauragės meno mokykloje įvykusiame Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoniniame etape dalyvavo 39 kolektyvai ir atlikėjai iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių rajonų bei Pagėgių savivaldybės. Visi dalyviai atliko po tris dainas, kurias vertino 10 narių komisija. Komisijos pirmininkas Dainius Puišys, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos Choro dirigavimo katedros profesorius, nariai: Artūras Novikas, A. Noviko džiazo mokyklos vadovas, Martynas Staškus, Lietuvos operos ir baleto teatro dirigentas, Dalia Tumosaitė, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja metodininkė  ir po

Atšaukiami uždarose erdvėse suplanuoti renginiai

Sausio 24 d. Šilutės r. savivaldybės skelbiama COVID-19 statistika: šiuo metu serga 496 asmenys. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 6 968 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų: 6 195 pasveiko; 116 asmenų mirė. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio  įsakymu nuo 2022 m. sausio 21 d. iki vasario 6 d. imtinai atšaukiami ar vėlesniam laikui atidedami visi Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje uždarose erdvėse suplanuoti renginiai, už kurių organizavimą atsakinga Savivaldybės administracija bei Savivaldybės biudžetinės įstaigos. Savivaldybės administracijos direktoriaus V. Pozingio įsakymas

Milijonas – Lietuvos bitininkams

bitininkams

Šalies bitininkai vėl gali kreiptis paramos. Pernai jiems buvo skirta 974 tūkst. Eur. Šiemet parama bitininkams bus didesnė – 1,1 mln. eurų. Parama bitininkams teikiama pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir valstybės biudžeto. Paramos gali kreiptis bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos. Programoje numatytos net 8 priemonės, kurioms įgyvendinti galima gauti paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su bičių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze;

Taip pat skaitykite