Šilutiškiai nori gyventi sveikiau

Kamuoja nugaros skausmai, negalite grakščiai judėti ar visu pajėgumu dirbti, su nerimu jaučiate, kad artėja sąnarių operacija, patiriate problemų dėl šlapimo nelaikymo ar turite kitokių negalavimų? Nemanykite, kad vienintelė išeitis – operacija ir ilgas gydymas. Pirmiau pabandykite pasimokyti taisyklingos laikysenos ir judėjimo. Gal ir jums pasiseks, kaip šveicarei žurnalistei Benitai Cantieni, lietuvei klaipėdietei Renatai Ložienei ir daugybei kitų, atsikratyti kūno negalavimų.

Į pirmąją treniruotę susirinko gausus būrys šilutiškių.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolatos rūpinasi rajono gyventojų sveikatinimu. Šįkart pakvietė į nemokamą dubens dugno giliųjų raumenų treniruotę.
Tokio gausaus susidomėjimo nesitikėjo ne tik organizatoriai, bet ir iš Klaipėdos atvykusi trenerė Renata Ložienė.
Garbė šilutiškiams
Nemaža Šilutės seniūnijos salė vos sutalpino visus panorusius dalyvauti treniruotėje. Klaipėdietė trenerė nusistebėjo, mat gerokai didesniame mieste, Klaipėdoje, į treniruotę atvyko tik keliasdešimt miestiečių.
„Šilutiškiai – daug aktyvesni, nori gyventi sveikesnį gyvenimą“, – dėkodama už parodytą entuziazmą kalbėjo R. Ložienė. Padėkos žodžių nusipelnė ir šią treniruotę organizavusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kuri ypač atsakingai rūpinasi gyventojų sveikatinimu.
Cantienicos metodas
Sveiko žmogaus gyvenimas yra pilnavertis, jei žmogaus nekankina skausmai, jis dieną pradeda ir baigia lydimas geros nuotaikos. Treniruotės dalyviai klausydamiesi trenerės įžanginio žodžio žavėjosi jos energija, gebėjimu bendrauti su žmonėmis, plojimais palydėjo išgirdę, kad trenerė augina tris vaikus.
Trumpo prisistatymo metu trenerė papasakojo, kad studijavo režisūrą, vedė laidą, dirbo verslo srityje ir nuolat ieškojo saviraiškos, žmogaus kūno ir sielos pažinimo. Gimus trečiajam vaikui, patyrė sveikatos sutrikimų. Spręsdama savo sveikatos problemas susipažino Cantienicos metodu. Jį įvaldžiusi, įveikė savo sveikatos problemas.
Šiuo metu siekianti gauti sertifikatą užsiimti šia veikla, mokyti žmones pagal Cantienicos metodą, R. Ložienė atlieka praktiką Šilutėje. Netrukus ji vyks į Šveicariją, kur tikisi galėsianti įrodyti, kad gali užsiimti tokia veikla.

Klaipėdietė trenerė Renata Ložienė.

Cantienicos atradėja
Metodas sukurtas palaikyti anatomiškai subalansuotą ir teisingą kūno padėtį bei judėjimą. Šio metodo atradėja – šveicarė Benita Cantieni. Ankstyvoje vaikystėje jai buvo diagnozuota skoliozė, kaulų deformacijos liga, kai dėl stuburo slankstelių pakitimų žmogus pradeda kūprintis, galiausiai atsiranda kupra. Jai buvo paskirta kasdienė terapija, uždrausta sportuoti, ji nė dienos negalėjo ištverti be vaistų nuo skausmo.
B. Cantieni pradėjo mokytis anatomijos, daug dirbo su savimi, treniruočių metu ypatingą dėmesį skyrė dubens dugno raumenims treniruoti. Tai padėjo jai pasveikti, nebekankino skausmai. Cantienicos metodas oficialiai paskelbtas 1997 metais. Metodas sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo Europoje. Daugybė fizioterapeutų, fitneso trenerių naudoja šį metodą stengdamiesi padėti žmonėms tapti stipresniems ir išsivaduoti nuo skausmo.
Tiesus stuburas – natūralu
Trenerė R. Ložienė akcentavo, kad žmogaus tiesus stuburas yra natūrali, taisyklinga ir įgimta kūno padėtis. Tačiau daugumos žmonių kūno padėtis tampa netaisyklinga dėl neteisingos laikysenos, sėdėsenos ir netaisyklingo gyvenimo būdo. Dėl šių praradimų galėtume kaltinti civilizaciją: mažiau judame, daugiau sėdime, dėl išgyvenimo ar maisto paieškų neišeikvojame tiek energijos, kaip to reikėjo žmogui jo evoliucijos pradžioje. Neturėtume į tai nekreipti dėmesio, nes netaisyklinga kūno laikysena gali lemti daugybę rimtų ligų ir kitokių sveikatos problemų.
„Benita Cantieni, spręsdama savo sveikatos problemas, atrado anatomiškai taisyklingą judėjimą, kuris jai suteikė anksčiau nepatirtą malonų lengvumo jausmą judant. Išnykus visiems ją kamavusiems skausmams ir pasijutus lengvai bei tvirtai, Benita šią būseną pavadino tigro jausmu. „Tigro jausmas“ vadinasi ir jos pirmoji knyga“, – pasakojo trenerė R. Ložienė, rodydama B. Cantieni knygą, kuri, beje, yra tapusi bestseleriu Vokietijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Knyga išleista ir lietuvių kalba.
Pagrindas – taisyklinga laikysena
Raktas į taisyklingą laikyseną slypi dubens dugno giliuosiuose raumenyse. Nuo šių pratimų ir prasidėjo pirmoji treniruotė.
Trenerė R. Ložienė pasiryžusi per 4 treniruotes šilutiškius supažindinti su Cantienicos metodo septynių grupių pratimais. Įvaldžiusieji pratimus pajus, kad kūnas tapo lankstesnis, laikysena ir formos grakštesnės, pagerėjo bendra savijauta.
Žinoma, pradėjusiems save keisti nereikėtų sustoti. Padarius keletą pratimų ryte nesukiužti prie kompiuterio darbe. Save stebėti visose gyvenimo situacijose.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite