Šilutiškiai nori gyventi sveikiau

Kamuoja nugaros skausmai, negalite grakščiai judėti ar visu pajėgumu dirbti, su nerimu jaučiate, kad artėja sąnarių operacija, patiriate problemų dėl šlapimo nelaikymo ar turite kitokių negalavimų? Nemanykite, kad vienintelė išeitis – operacija ir ilgas gydymas. Pirmiau pabandykite pasimokyti taisyklingos laikysenos ir judėjimo. Gal ir jums pasiseks, kaip šveicarei žurnalistei Benitai Cantieni, lietuvei klaipėdietei Renatai Ložienei ir daugybei kitų, atsikratyti kūno negalavimų.

Į pirmąją treniruotę susirinko gausus būrys šilutiškių.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolatos rūpinasi rajono gyventojų sveikatinimu. Šįkart pakvietė į nemokamą dubens dugno giliųjų raumenų treniruotę.
Tokio gausaus susidomėjimo nesitikėjo ne tik organizatoriai, bet ir iš Klaipėdos atvykusi trenerė Renata Ložienė.
Garbė šilutiškiams
Nemaža Šilutės seniūnijos salė vos sutalpino visus panorusius dalyvauti treniruotėje. Klaipėdietė trenerė nusistebėjo, mat gerokai didesniame mieste, Klaipėdoje, į treniruotę atvyko tik keliasdešimt miestiečių.
„Šilutiškiai – daug aktyvesni, nori gyventi sveikesnį gyvenimą“, – dėkodama už parodytą entuziazmą kalbėjo R. Ložienė. Padėkos žodžių nusipelnė ir šią treniruotę organizavusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kuri ypač atsakingai rūpinasi gyventojų sveikatinimu.
Cantienicos metodas
Sveiko žmogaus gyvenimas yra pilnavertis, jei žmogaus nekankina skausmai, jis dieną pradeda ir baigia lydimas geros nuotaikos. Treniruotės dalyviai klausydamiesi trenerės įžanginio žodžio žavėjosi jos energija, gebėjimu bendrauti su žmonėmis, plojimais palydėjo išgirdę, kad trenerė augina tris vaikus.
Trumpo prisistatymo metu trenerė papasakojo, kad studijavo režisūrą, vedė laidą, dirbo verslo srityje ir nuolat ieškojo saviraiškos, žmogaus kūno ir sielos pažinimo. Gimus trečiajam vaikui, patyrė sveikatos sutrikimų. Spręsdama savo sveikatos problemas susipažino Cantienicos metodu. Jį įvaldžiusi, įveikė savo sveikatos problemas.
Šiuo metu siekianti gauti sertifikatą užsiimti šia veikla, mokyti žmones pagal Cantienicos metodą, R. Ložienė atlieka praktiką Šilutėje. Netrukus ji vyks į Šveicariją, kur tikisi galėsianti įrodyti, kad gali užsiimti tokia veikla.

Klaipėdietė trenerė Renata Ložienė.

Cantienicos atradėja
Metodas sukurtas palaikyti anatomiškai subalansuotą ir teisingą kūno padėtį bei judėjimą. Šio metodo atradėja – šveicarė Benita Cantieni. Ankstyvoje vaikystėje jai buvo diagnozuota skoliozė, kaulų deformacijos liga, kai dėl stuburo slankstelių pakitimų žmogus pradeda kūprintis, galiausiai atsiranda kupra. Jai buvo paskirta kasdienė terapija, uždrausta sportuoti, ji nė dienos negalėjo ištverti be vaistų nuo skausmo.
B. Cantieni pradėjo mokytis anatomijos, daug dirbo su savimi, treniruočių metu ypatingą dėmesį skyrė dubens dugno raumenims treniruoti. Tai padėjo jai pasveikti, nebekankino skausmai. Cantienicos metodas oficialiai paskelbtas 1997 metais. Metodas sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo Europoje. Daugybė fizioterapeutų, fitneso trenerių naudoja šį metodą stengdamiesi padėti žmonėms tapti stipresniems ir išsivaduoti nuo skausmo.
Tiesus stuburas – natūralu
Trenerė R. Ložienė akcentavo, kad žmogaus tiesus stuburas yra natūrali, taisyklinga ir įgimta kūno padėtis. Tačiau daugumos žmonių kūno padėtis tampa netaisyklinga dėl neteisingos laikysenos, sėdėsenos ir netaisyklingo gyvenimo būdo. Dėl šių praradimų galėtume kaltinti civilizaciją: mažiau judame, daugiau sėdime, dėl išgyvenimo ar maisto paieškų neišeikvojame tiek energijos, kaip to reikėjo žmogui jo evoliucijos pradžioje. Neturėtume į tai nekreipti dėmesio, nes netaisyklinga kūno laikysena gali lemti daugybę rimtų ligų ir kitokių sveikatos problemų.
„Benita Cantieni, spręsdama savo sveikatos problemas, atrado anatomiškai taisyklingą judėjimą, kuris jai suteikė anksčiau nepatirtą malonų lengvumo jausmą judant. Išnykus visiems ją kamavusiems skausmams ir pasijutus lengvai bei tvirtai, Benita šią būseną pavadino tigro jausmu. „Tigro jausmas“ vadinasi ir jos pirmoji knyga“, – pasakojo trenerė R. Ložienė, rodydama B. Cantieni knygą, kuri, beje, yra tapusi bestseleriu Vokietijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Knyga išleista ir lietuvių kalba.
Pagrindas – taisyklinga laikysena
Raktas į taisyklingą laikyseną slypi dubens dugno giliuosiuose raumenyse. Nuo šių pratimų ir prasidėjo pirmoji treniruotė.
Trenerė R. Ložienė pasiryžusi per 4 treniruotes šilutiškius supažindinti su Cantienicos metodo septynių grupių pratimais. Įvaldžiusieji pratimus pajus, kad kūnas tapo lankstesnis, laikysena ir formos grakštesnės, pagerėjo bendra savijauta.
Žinoma, pradėjusiems save keisti nereikėtų sustoti. Padarius keletą pratimų ryte nesukiužti prie kompiuterio darbe. Save stebėti visose gyvenimo situacijose.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Taip pat skaitykite