Šilutiškiai atsodino beveik 2 hektarus miško

Praėjusį šeštadienį visose 42 Lietuvos miškų urėdijose pirmą kartą vyko nacionalinis miškasodis. Šilutiškiai tą dieną pasodino per 6000 medelių, atkurdami 1,8 hektaro Šilutės girininkijos Ožkarčių miško.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Miškasodžio išvakarėse VĮ Šilutės miškų urėdijos miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė sakė, kad norinčiųjų dalyvauti šioje akcijoje užsirašė daugiau kaip šimtas. Dalį žmonių į Ožkarčių mišką atvežė autobusas, bet nemaža dalis atvyko savo automobiliais. Šilutės urėdijos darbuotojams beliko tik paskirstyti užduotis ir aprūpinti sodinukais, pirštinėmis ir įrankiais. Specialistai paaiškino, kad šiame procese svarbiausia tinkamai iškasti duobę – kad ji nebūtų per gili. Jei sodinamas lapuotis medis, duobės gylis privalo būti iki sodinuko šaknies kaklelio, o jei spygliuotis – iki pirmųjų spyglių. Kai duobė pernelyg gili, šaknys negauna pakankamai deguonies.

 Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Nors iš anksto buvo planuota, kad akcija užsitęs iki popietės, su tokiu gausiu pagalbininkų būriu viskas įvyko gerokai greičiau. Šiek tiek trukdė tik retkarčiais prapliumpantis lietus. Kartu su šilutiškiais dirbantys miškininkai vos spėjo rodyti, kur sodinti eglutes, pušaites ir berželius.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad prieš 3 metus iškirstame plote pasodinta per 6000 medelių, bent jau tiek 1,8 hektarų plotui jų reikėtų pagal esamus normatyvus. Pušelės buvo sodinamos maždaug kas metrą, o eglaitės ir berželiai – kas 1,5 metro. Tarp akcijos dalyvių buvo nemažas būrys Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių, Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių, kartu su visais darbavosi ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Visi dirbo kaip didelė vieninga bendruomenė.

Kol tėveliai darbuojasi…

Kol tėveliai darbuojasi…

Kartu su kitais medelius sodinę Vita ir Klemensas Stulgos sakė, kad šiame miške grybauja jau apie 30 metų, tad gerai žino, kur kokių grybų ieškoti. Tik šio straipsnio autoriui grybingų vietų išduoti neskubėjo. Šeima džiaugėsi, kad pasitaikė galimybė savotiškai atsidėkoti miškui už jo teikiamas gėrybes.

Kol buvusioje kirtavietėje vyko darbas, ant keliuko kunkuliavo 2 nemaži puodai. Avižirnių ir grikių kruopų košę virė Stasė Budvytienė. Ši puiki šeimininkė jau ne kartą džiugino lauke gamintais patiekalais miškininkus, o dabar gardžių košių turėjo progos paragauti ir mišką sodinę talkininkai.

Vaidotas VILKAS

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Žemės ūkis: paverskite savo darbą ekologiškesniu su nauja elektronine įranga

Šalies ūkininkai nėjo ilgą kelią tobulindami ūkininkavimą, ieškodami ekologiškų sprendimų ir geros įrangos. Pagrindinė ir sunkiausia užduotis – palengvinti ūkininkavimą ir ekonomiškiau dirbti.  Šią tinkamo ūkininkavimo užduotį puikiai vykdo UAB „Audrokesta“. Įmonės būstinė yra Šakiuose, su atsarginių detalių parduotuve, eksponuojama nauja ir sena žemės ūkio technika, naujausios gręžimo mašinos, purkštuvai, žemės dirbimo mašinos ir kt. Teikiamos ir logistikos paslaugos. UAB „Audrokesta“ atidarė atsarginių detalių parduotuvę Šiauliuose ir turi tolesnių plėtros planų-su filialais kituose regionuose. UAB „Audrokesta“ taip pat yra vienintelis

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Taip pat skaitykite