Šilutiškiai atsodino beveik 2 hektarus miško

Praėjusį šeštadienį visose 42 Lietuvos miškų urėdijose pirmą kartą vyko nacionalinis miškasodis. Šilutiškiai tą dieną pasodino per 6000 medelių, atkurdami 1,8 hektaro Šilutės girininkijos Ožkarčių miško.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Miškasodžio išvakarėse VĮ Šilutės miškų urėdijos miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė sakė, kad norinčiųjų dalyvauti šioje akcijoje užsirašė daugiau kaip šimtas. Dalį žmonių į Ožkarčių mišką atvežė autobusas, bet nemaža dalis atvyko savo automobiliais. Šilutės urėdijos darbuotojams beliko tik paskirstyti užduotis ir aprūpinti sodinukais, pirštinėmis ir įrankiais. Specialistai paaiškino, kad šiame procese svarbiausia tinkamai iškasti duobę – kad ji nebūtų per gili. Jei sodinamas lapuotis medis, duobės gylis privalo būti iki sodinuko šaknies kaklelio, o jei spygliuotis – iki pirmųjų spyglių. Kai duobė pernelyg gili, šaknys negauna pakankamai deguonies.

 Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Nors iš anksto buvo planuota, kad akcija užsitęs iki popietės, su tokiu gausiu pagalbininkų būriu viskas įvyko gerokai greičiau. Šiek tiek trukdė tik retkarčiais prapliumpantis lietus. Kartu su šilutiškiais dirbantys miškininkai vos spėjo rodyti, kur sodinti eglutes, pušaites ir berželius.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad prieš 3 metus iškirstame plote pasodinta per 6000 medelių, bent jau tiek 1,8 hektarų plotui jų reikėtų pagal esamus normatyvus. Pušelės buvo sodinamos maždaug kas metrą, o eglaitės ir berželiai – kas 1,5 metro. Tarp akcijos dalyvių buvo nemažas būrys Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių, Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių, kartu su visais darbavosi ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Visi dirbo kaip didelė vieninga bendruomenė.

Kol tėveliai darbuojasi…

Kol tėveliai darbuojasi…

Kartu su kitais medelius sodinę Vita ir Klemensas Stulgos sakė, kad šiame miške grybauja jau apie 30 metų, tad gerai žino, kur kokių grybų ieškoti. Tik šio straipsnio autoriui grybingų vietų išduoti neskubėjo. Šeima džiaugėsi, kad pasitaikė galimybė savotiškai atsidėkoti miškui už jo teikiamas gėrybes.

Kol buvusioje kirtavietėje vyko darbas, ant keliuko kunkuliavo 2 nemaži puodai. Avižirnių ir grikių kruopų košę virė Stasė Budvytienė. Ši puiki šeimininkė jau ne kartą džiugino lauke gamintais patiekalais miškininkus, o dabar gardžių košių turėjo progos paragauti ir mišką sodinę talkininkai.

Vaidotas VILKAS

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite