Šilutiškiai atsodino beveik 2 hektarus miško

Praėjusį šeštadienį visose 42 Lietuvos miškų urėdijose pirmą kartą vyko nacionalinis miškasodis. Šilutiškiai tą dieną pasodino per 6000 medelių, atkurdami 1,8 hektaro Šilutės girininkijos Ožkarčių miško.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Miškasodžio išvakarėse VĮ Šilutės miškų urėdijos miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė sakė, kad norinčiųjų dalyvauti šioje akcijoje užsirašė daugiau kaip šimtas. Dalį žmonių į Ožkarčių mišką atvežė autobusas, bet nemaža dalis atvyko savo automobiliais. Šilutės urėdijos darbuotojams beliko tik paskirstyti užduotis ir aprūpinti sodinukais, pirštinėmis ir įrankiais. Specialistai paaiškino, kad šiame procese svarbiausia tinkamai iškasti duobę – kad ji nebūtų per gili. Jei sodinamas lapuotis medis, duobės gylis privalo būti iki sodinuko šaknies kaklelio, o jei spygliuotis – iki pirmųjų spyglių. Kai duobė pernelyg gili, šaknys negauna pakankamai deguonies.

 Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Nors iš anksto buvo planuota, kad akcija užsitęs iki popietės, su tokiu gausiu pagalbininkų būriu viskas įvyko gerokai greičiau. Šiek tiek trukdė tik retkarčiais prapliumpantis lietus. Kartu su šilutiškiais dirbantys miškininkai vos spėjo rodyti, kur sodinti eglutes, pušaites ir berželius.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad prieš 3 metus iškirstame plote pasodinta per 6000 medelių, bent jau tiek 1,8 hektarų plotui jų reikėtų pagal esamus normatyvus. Pušelės buvo sodinamos maždaug kas metrą, o eglaitės ir berželiai – kas 1,5 metro. Tarp akcijos dalyvių buvo nemažas būrys Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių, Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių, kartu su visais darbavosi ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Visi dirbo kaip didelė vieninga bendruomenė.

Kol tėveliai darbuojasi…

Kol tėveliai darbuojasi…

Kartu su kitais medelius sodinę Vita ir Klemensas Stulgos sakė, kad šiame miške grybauja jau apie 30 metų, tad gerai žino, kur kokių grybų ieškoti. Tik šio straipsnio autoriui grybingų vietų išduoti neskubėjo. Šeima džiaugėsi, kad pasitaikė galimybė savotiškai atsidėkoti miškui už jo teikiamas gėrybes.

Kol buvusioje kirtavietėje vyko darbas, ant keliuko kunkuliavo 2 nemaži puodai. Avižirnių ir grikių kruopų košę virė Stasė Budvytienė. Ši puiki šeimininkė jau ne kartą džiugino lauke gamintais patiekalais miškininkus, o dabar gardžių košių turėjo progos paragauti ir mišką sodinę talkininkai.

Vaidotas VILKAS

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite