Šilutiškiai atsodino beveik 2 hektarus miško

Praėjusį šeštadienį visose 42 Lietuvos miškų urėdijose pirmą kartą vyko nacionalinis miškasodis. Šilutiškiai tą dieną pasodino per 6000 medelių, atkurdami 1,8 hektaro Šilutės girininkijos Ožkarčių miško.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Nacionaliniame miškasodyje Ožkarčių miške dalyvavo per šimtą šilutiškių.

Miškasodžio išvakarėse VĮ Šilutės miškų urėdijos miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė sakė, kad norinčiųjų dalyvauti šioje akcijoje užsirašė daugiau kaip šimtas. Dalį žmonių į Ožkarčių mišką atvežė autobusas, bet nemaža dalis atvyko savo automobiliais. Šilutės urėdijos darbuotojams beliko tik paskirstyti užduotis ir aprūpinti sodinukais, pirštinėmis ir įrankiais. Specialistai paaiškino, kad šiame procese svarbiausia tinkamai iškasti duobę – kad ji nebūtų per gili. Jei sodinamas lapuotis medis, duobės gylis privalo būti iki sodinuko šaknies kaklelio, o jei spygliuotis – iki pirmųjų spyglių. Kai duobė pernelyg gili, šaknys negauna pakankamai deguonies.

 Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Per miškasodį 1,8 hektarų plote pasodinta per 6000 eglių, pušų ir beržų sodinukų.

Nors iš anksto buvo planuota, kad akcija užsitęs iki popietės, su tokiu gausiu pagalbininkų būriu viskas įvyko gerokai greičiau. Šiek tiek trukdė tik retkarčiais prapliumpantis lietus. Kartu su šilutiškiais dirbantys miškininkai vos spėjo rodyti, kur sodinti eglutes, pušaites ir berželius.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Vita ir Klemensas Stulgos šiame miške grybauja jau apie 30 metų.

Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad prieš 3 metus iškirstame plote pasodinta per 6000 medelių, bent jau tiek 1,8 hektarų plotui jų reikėtų pagal esamus normatyvus. Pušelės buvo sodinamos maždaug kas metrą, o eglaitės ir berželiai – kas 1,5 metro. Tarp akcijos dalyvių buvo nemažas būrys Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių, Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių, kartu su visais darbavosi ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Visi dirbo kaip didelė vieninga bendruomenė.

Kol tėveliai darbuojasi…

Kol tėveliai darbuojasi…

Kartu su kitais medelius sodinę Vita ir Klemensas Stulgos sakė, kad šiame miške grybauja jau apie 30 metų, tad gerai žino, kur kokių grybų ieškoti. Tik šio straipsnio autoriui grybingų vietų išduoti neskubėjo. Šeima džiaugėsi, kad pasitaikė galimybė savotiškai atsidėkoti miškui už jo teikiamas gėrybes.

Kol buvusioje kirtavietėje vyko darbas, ant keliuko kunkuliavo 2 nemaži puodai. Avižirnių ir grikių kruopų košę virė Stasė Budvytienė. Ši puiki šeimininkė jau ne kartą džiugino lauke gamintais patiekalais miškininkus, o dabar gardžių košių turėjo progos paragauti ir mišką sodinę talkininkai.

Vaidotas VILKAS

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Kartu su šilutiškiais mišką sodino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Stasė Budvytienė talkininkams išvirė avižirnių ir grikių kruopų košės.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite