Šilutės visuomenės sveikatos biuras kviečia judėti

Šilutės visuomenės sveikatos biuras kaip ir kasmet pakvietė aktyviai dalyvauti Europos judėjimo savaitei skirtuose renginiuose. Šiemet ypač daug dėmesio tenka gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti.

Masinio šokio pamokai vadovavo „Atėnės“ trenerė Inga Mikutytė.

Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad Šilutės rajono gyventojai supranta fizinio aktyvumo svarbą sveikai gyvensenai. Tai patvirtina aktyvus dalyvavimas įvairiuose fizinio aktyvumo skatinimo renginiuose. Šilutiškiai mielai dalyvauja biuro organizuojamuose šiaurietiškojo ėjimo, kalanetikos, kituose sveikatingumo užsiėmimuose.
Šiomis Europos judėjimo savaitės dienomis šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai organizuojami Šilutės, Ramučių, Gardamo bendruomenių žmonėms.
Pratęsti užsiėmimai kalanetikos treniruočių entuziastams. Šias treniruotes veda Šilutės sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ profesionalios trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė. Trenerės sako, kad kalanetikos užsiėmimai rekomenduotini kiekvienam, o ypač tiems, kurie mažiau juda ar dirba sėdimą darbą. Kalanetikos treniruotėmis susižavėjo ir senjorai. Tiesa, pratimai senjorams palengvinti, o treniruotės vadinamos tiesiog mankšta. Kalanetikos užsiėmimai vyko vasario, kovo, balandžio ir liepos-rugpjūčio mėnesiais. Sustiprėti fiziškai panoro apie 100 žmonių. Į treniruotes atvyksta ne tik Šilutės miesto, bet ir kaimo gyventojai. Senjorai entuziastai į užsiėmimus atvyksta iš Pašyšių, Degučių.
Pateisindamas sportuojančiųjų lūkesčius Šilutės visuomenės sveikatos biuras pakvietė juos į nemokamus kalanetikos užsiėmimus ir rugsėjį-spalį.

Treniruotė ant dviračių.

Kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyvesniam būtina mokytis ir įprasti nuo mažens. Šilutės VSB įtraukia rajono ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus į įvairius fizinio aktyvumo užsiėmimus. Daug renginių vyksta Europos judėjimo savaitės metu. Kartu su Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla buvo organizuota sporto šventė. Bemaž 100 jaunų žmonių, dalyvavusių estafetėse, dar kartą įsitikino fizinio aktyvumo nauda. Judėjimo savaitės renginiuose dalyvavo ir jaunesni mokiniai. Rugsėjo 22-23 d. Vainuto gimnazijos bei Traksėdžių pagrindinės mokyklos pradinukai išbandys judėjimą su paspirtuko ir riedlentės deriniu – trikke (į šonus siūbuojančiu triračiu).
„Būk aktyvus!“
Didelio susidomėjimo sulaukė masinis renginys „Būk aktyvus“, praėjusį ketvirtadienį vykęs Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Į šį renginį pakvietė sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ kartu su Šilutės VSB ir Šilutės pirmąja gimnazija. Renginio metu vyko masinio šokio pamoka, kalanetikos, „fitness bike“, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotės.

Judrioji estafetė.

Kalanetikos treniruotę po atviru dangumi surengusi trenerė Jūratė Gricevičienė sako, kad tai buvo išskirtinė treniruotė. Įprastai kalanetikos užsiėmimai vyksta Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje antradieniais ir ketvirtadieniais. Kalanetikos treniruotėje atliekant tempimo pratimus veiksmingai treniruojami gilieji kūno raumenys. Jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, tvirtėja raumenys, nyksta riebalai, aktyvėja medžiagų apykaita. Mankštinantis nepavargstama, nealinama širdis, neapkraunami sąnariai. Atlikti pratimus nereikia didelių pastangų, o išmokus juos lengva daryti namuose.
Fizinio aktyvumo galima siekti ne tik sportuojant, bet ir šokant. Būtent todėl renginys „Būk aktyvus“ įsiliejo į tomis dienomis Lietuvoje vykusį masinio šokio renginį „Judėk šokio ritmu“. Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai masinį šokį šoko dieną, o „Atėnės“ šokėjos kartu su trenere Inga Mikutyte – renginio „Būk aktyvus“ metu. Stebėję, kaip šoka „Atėnės“ šokėjos, smalsuoliai neliko abejingi. Ypač mažosios šokėjos netruko prisijungti prie masinio šokio.
Susidomėjusių fizinio aktyvumo renginiu laukė parodomosios treniruotės. Treneriai Simona Venckienė ir Edgaras Lukoševičius pakvietė į treniruotę ant dviračių, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotes. Pasak J. Gricevičienės, funkcinė treniruotė ypač populiari pasaulyje, pripažinimą jau pelno ir Lietuvoje.
Fiziniam aktyvumui skatinti skirtas renginys sudomino šilutiškius. Stadione netrūko smalsuolių, su mažyliais atvykusių šeimų. Raginimo prisijungti nelaukdami mažieji šoko kartu su „Atėnės“ šokėjomis. Pasižvalgę į „fitness bike“ treniruotę, mažieji suko ratus aplink stadioną su savo dviratukais. Smalsuolių netrūko prie lygiagrečių, ant kurių sportavo Šilutės gatvės gimnastai Justas ir Mintaras.

Laima PUTRIUVIENĖ

Fiziniam aktyvumui skatinti skirtame renginyje netrūko smalsuolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite