Šilutės visuomenės sveikatos biuras kviečia judėti

Šilutės visuomenės sveikatos biuras kaip ir kasmet pakvietė aktyviai dalyvauti Europos judėjimo savaitei skirtuose renginiuose. Šiemet ypač daug dėmesio tenka gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti.

Masinio šokio pamokai vadovavo „Atėnės“ trenerė Inga Mikutytė.

Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad Šilutės rajono gyventojai supranta fizinio aktyvumo svarbą sveikai gyvensenai. Tai patvirtina aktyvus dalyvavimas įvairiuose fizinio aktyvumo skatinimo renginiuose. Šilutiškiai mielai dalyvauja biuro organizuojamuose šiaurietiškojo ėjimo, kalanetikos, kituose sveikatingumo užsiėmimuose.
Šiomis Europos judėjimo savaitės dienomis šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai organizuojami Šilutės, Ramučių, Gardamo bendruomenių žmonėms.
Pratęsti užsiėmimai kalanetikos treniruočių entuziastams. Šias treniruotes veda Šilutės sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ profesionalios trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė. Trenerės sako, kad kalanetikos užsiėmimai rekomenduotini kiekvienam, o ypač tiems, kurie mažiau juda ar dirba sėdimą darbą. Kalanetikos treniruotėmis susižavėjo ir senjorai. Tiesa, pratimai senjorams palengvinti, o treniruotės vadinamos tiesiog mankšta. Kalanetikos užsiėmimai vyko vasario, kovo, balandžio ir liepos-rugpjūčio mėnesiais. Sustiprėti fiziškai panoro apie 100 žmonių. Į treniruotes atvyksta ne tik Šilutės miesto, bet ir kaimo gyventojai. Senjorai entuziastai į užsiėmimus atvyksta iš Pašyšių, Degučių.
Pateisindamas sportuojančiųjų lūkesčius Šilutės visuomenės sveikatos biuras pakvietė juos į nemokamus kalanetikos užsiėmimus ir rugsėjį-spalį.

Treniruotė ant dviračių.

Kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyvesniam būtina mokytis ir įprasti nuo mažens. Šilutės VSB įtraukia rajono ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus į įvairius fizinio aktyvumo užsiėmimus. Daug renginių vyksta Europos judėjimo savaitės metu. Kartu su Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla buvo organizuota sporto šventė. Bemaž 100 jaunų žmonių, dalyvavusių estafetėse, dar kartą įsitikino fizinio aktyvumo nauda. Judėjimo savaitės renginiuose dalyvavo ir jaunesni mokiniai. Rugsėjo 22-23 d. Vainuto gimnazijos bei Traksėdžių pagrindinės mokyklos pradinukai išbandys judėjimą su paspirtuko ir riedlentės deriniu – trikke (į šonus siūbuojančiu triračiu).
„Būk aktyvus!“
Didelio susidomėjimo sulaukė masinis renginys „Būk aktyvus“, praėjusį ketvirtadienį vykęs Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Į šį renginį pakvietė sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ kartu su Šilutės VSB ir Šilutės pirmąja gimnazija. Renginio metu vyko masinio šokio pamoka, kalanetikos, „fitness bike“, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotės.

Judrioji estafetė.

Kalanetikos treniruotę po atviru dangumi surengusi trenerė Jūratė Gricevičienė sako, kad tai buvo išskirtinė treniruotė. Įprastai kalanetikos užsiėmimai vyksta Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje antradieniais ir ketvirtadieniais. Kalanetikos treniruotėje atliekant tempimo pratimus veiksmingai treniruojami gilieji kūno raumenys. Jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, tvirtėja raumenys, nyksta riebalai, aktyvėja medžiagų apykaita. Mankštinantis nepavargstama, nealinama širdis, neapkraunami sąnariai. Atlikti pratimus nereikia didelių pastangų, o išmokus juos lengva daryti namuose.
Fizinio aktyvumo galima siekti ne tik sportuojant, bet ir šokant. Būtent todėl renginys „Būk aktyvus“ įsiliejo į tomis dienomis Lietuvoje vykusį masinio šokio renginį „Judėk šokio ritmu“. Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai masinį šokį šoko dieną, o „Atėnės“ šokėjos kartu su trenere Inga Mikutyte – renginio „Būk aktyvus“ metu. Stebėję, kaip šoka „Atėnės“ šokėjos, smalsuoliai neliko abejingi. Ypač mažosios šokėjos netruko prisijungti prie masinio šokio.
Susidomėjusių fizinio aktyvumo renginiu laukė parodomosios treniruotės. Treneriai Simona Venckienė ir Edgaras Lukoševičius pakvietė į treniruotę ant dviračių, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotes. Pasak J. Gricevičienės, funkcinė treniruotė ypač populiari pasaulyje, pripažinimą jau pelno ir Lietuvoje.
Fiziniam aktyvumui skatinti skirtas renginys sudomino šilutiškius. Stadione netrūko smalsuolių, su mažyliais atvykusių šeimų. Raginimo prisijungti nelaukdami mažieji šoko kartu su „Atėnės“ šokėjomis. Pasižvalgę į „fitness bike“ treniruotę, mažieji suko ratus aplink stadioną su savo dviratukais. Smalsuolių netrūko prie lygiagrečių, ant kurių sportavo Šilutės gatvės gimnastai Justas ir Mintaras.

Laima PUTRIUVIENĖ

Fiziniam aktyvumui skatinti skirtame renginyje netrūko smalsuolių.

Hits: 66

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite