Šilutės visuomenės sveikatos biuras kviečia judėti

Šilutės visuomenės sveikatos biuras kaip ir kasmet pakvietė aktyviai dalyvauti Europos judėjimo savaitei skirtuose renginiuose. Šiemet ypač daug dėmesio tenka gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti.

Masinio šokio pamokai vadovavo „Atėnės“ trenerė Inga Mikutytė.

Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad Šilutės rajono gyventojai supranta fizinio aktyvumo svarbą sveikai gyvensenai. Tai patvirtina aktyvus dalyvavimas įvairiuose fizinio aktyvumo skatinimo renginiuose. Šilutiškiai mielai dalyvauja biuro organizuojamuose šiaurietiškojo ėjimo, kalanetikos, kituose sveikatingumo užsiėmimuose.
Šiomis Europos judėjimo savaitės dienomis šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai organizuojami Šilutės, Ramučių, Gardamo bendruomenių žmonėms.
Pratęsti užsiėmimai kalanetikos treniruočių entuziastams. Šias treniruotes veda Šilutės sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ profesionalios trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė. Trenerės sako, kad kalanetikos užsiėmimai rekomenduotini kiekvienam, o ypač tiems, kurie mažiau juda ar dirba sėdimą darbą. Kalanetikos treniruotėmis susižavėjo ir senjorai. Tiesa, pratimai senjorams palengvinti, o treniruotės vadinamos tiesiog mankšta. Kalanetikos užsiėmimai vyko vasario, kovo, balandžio ir liepos-rugpjūčio mėnesiais. Sustiprėti fiziškai panoro apie 100 žmonių. Į treniruotes atvyksta ne tik Šilutės miesto, bet ir kaimo gyventojai. Senjorai entuziastai į užsiėmimus atvyksta iš Pašyšių, Degučių.
Pateisindamas sportuojančiųjų lūkesčius Šilutės visuomenės sveikatos biuras pakvietė juos į nemokamus kalanetikos užsiėmimus ir rugsėjį-spalį.

Treniruotė ant dviračių.

Kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyvesniam būtina mokytis ir įprasti nuo mažens. Šilutės VSB įtraukia rajono ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus į įvairius fizinio aktyvumo užsiėmimus. Daug renginių vyksta Europos judėjimo savaitės metu. Kartu su Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla buvo organizuota sporto šventė. Bemaž 100 jaunų žmonių, dalyvavusių estafetėse, dar kartą įsitikino fizinio aktyvumo nauda. Judėjimo savaitės renginiuose dalyvavo ir jaunesni mokiniai. Rugsėjo 22-23 d. Vainuto gimnazijos bei Traksėdžių pagrindinės mokyklos pradinukai išbandys judėjimą su paspirtuko ir riedlentės deriniu – trikke (į šonus siūbuojančiu triračiu).
„Būk aktyvus!“
Didelio susidomėjimo sulaukė masinis renginys „Būk aktyvus“, praėjusį ketvirtadienį vykęs Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Į šį renginį pakvietė sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ kartu su Šilutės VSB ir Šilutės pirmąja gimnazija. Renginio metu vyko masinio šokio pamoka, kalanetikos, „fitness bike“, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotės.

Judrioji estafetė.

Kalanetikos treniruotę po atviru dangumi surengusi trenerė Jūratė Gricevičienė sako, kad tai buvo išskirtinė treniruotė. Įprastai kalanetikos užsiėmimai vyksta Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje antradieniais ir ketvirtadieniais. Kalanetikos treniruotėje atliekant tempimo pratimus veiksmingai treniruojami gilieji kūno raumenys. Jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, tvirtėja raumenys, nyksta riebalai, aktyvėja medžiagų apykaita. Mankštinantis nepavargstama, nealinama širdis, neapkraunami sąnariai. Atlikti pratimus nereikia didelių pastangų, o išmokus juos lengva daryti namuose.
Fizinio aktyvumo galima siekti ne tik sportuojant, bet ir šokant. Būtent todėl renginys „Būk aktyvus“ įsiliejo į tomis dienomis Lietuvoje vykusį masinio šokio renginį „Judėk šokio ritmu“. Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai masinį šokį šoko dieną, o „Atėnės“ šokėjos kartu su trenere Inga Mikutyte – renginio „Būk aktyvus“ metu. Stebėję, kaip šoka „Atėnės“ šokėjos, smalsuoliai neliko abejingi. Ypač mažosios šokėjos netruko prisijungti prie masinio šokio.
Susidomėjusių fizinio aktyvumo renginiu laukė parodomosios treniruotės. Treneriai Simona Venckienė ir Edgaras Lukoševičius pakvietė į treniruotę ant dviračių, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotes. Pasak J. Gricevičienės, funkcinė treniruotė ypač populiari pasaulyje, pripažinimą jau pelno ir Lietuvoje.
Fiziniam aktyvumui skatinti skirtas renginys sudomino šilutiškius. Stadione netrūko smalsuolių, su mažyliais atvykusių šeimų. Raginimo prisijungti nelaukdami mažieji šoko kartu su „Atėnės“ šokėjomis. Pasižvalgę į „fitness bike“ treniruotę, mažieji suko ratus aplink stadioną su savo dviratukais. Smalsuolių netrūko prie lygiagrečių, ant kurių sportavo Šilutės gatvės gimnastai Justas ir Mintaras.

Laima PUTRIUVIENĖ

Fiziniam aktyvumui skatinti skirtame renginyje netrūko smalsuolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite