Šilutės visuomenės sveikatos biuras kviečia judėti

Šilutės visuomenės sveikatos biuras kaip ir kasmet pakvietė aktyviai dalyvauti Europos judėjimo savaitei skirtuose renginiuose. Šiemet ypač daug dėmesio tenka gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti.

Masinio šokio pamokai vadovavo „Atėnės“ trenerė Inga Mikutytė.

Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad Šilutės rajono gyventojai supranta fizinio aktyvumo svarbą sveikai gyvensenai. Tai patvirtina aktyvus dalyvavimas įvairiuose fizinio aktyvumo skatinimo renginiuose. Šilutiškiai mielai dalyvauja biuro organizuojamuose šiaurietiškojo ėjimo, kalanetikos, kituose sveikatingumo užsiėmimuose.
Šiomis Europos judėjimo savaitės dienomis šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai organizuojami Šilutės, Ramučių, Gardamo bendruomenių žmonėms.
Pratęsti užsiėmimai kalanetikos treniruočių entuziastams. Šias treniruotes veda Šilutės sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ profesionalios trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė. Trenerės sako, kad kalanetikos užsiėmimai rekomenduotini kiekvienam, o ypač tiems, kurie mažiau juda ar dirba sėdimą darbą. Kalanetikos treniruotėmis susižavėjo ir senjorai. Tiesa, pratimai senjorams palengvinti, o treniruotės vadinamos tiesiog mankšta. Kalanetikos užsiėmimai vyko vasario, kovo, balandžio ir liepos-rugpjūčio mėnesiais. Sustiprėti fiziškai panoro apie 100 žmonių. Į treniruotes atvyksta ne tik Šilutės miesto, bet ir kaimo gyventojai. Senjorai entuziastai į užsiėmimus atvyksta iš Pašyšių, Degučių.
Pateisindamas sportuojančiųjų lūkesčius Šilutės visuomenės sveikatos biuras pakvietė juos į nemokamus kalanetikos užsiėmimus ir rugsėjį-spalį.

Treniruotė ant dviračių.

Kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyvesniam būtina mokytis ir įprasti nuo mažens. Šilutės VSB įtraukia rajono ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus į įvairius fizinio aktyvumo užsiėmimus. Daug renginių vyksta Europos judėjimo savaitės metu. Kartu su Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla buvo organizuota sporto šventė. Bemaž 100 jaunų žmonių, dalyvavusių estafetėse, dar kartą įsitikino fizinio aktyvumo nauda. Judėjimo savaitės renginiuose dalyvavo ir jaunesni mokiniai. Rugsėjo 22-23 d. Vainuto gimnazijos bei Traksėdžių pagrindinės mokyklos pradinukai išbandys judėjimą su paspirtuko ir riedlentės deriniu – trikke (į šonus siūbuojančiu triračiu).
„Būk aktyvus!“
Didelio susidomėjimo sulaukė masinis renginys „Būk aktyvus“, praėjusį ketvirtadienį vykęs Šilutės pirmosios gimnazijos stadione. Į šį renginį pakvietė sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ kartu su Šilutės VSB ir Šilutės pirmąja gimnazija. Renginio metu vyko masinio šokio pamoka, kalanetikos, „fitness bike“, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotės.

Judrioji estafetė.

Kalanetikos treniruotę po atviru dangumi surengusi trenerė Jūratė Gricevičienė sako, kad tai buvo išskirtinė treniruotė. Įprastai kalanetikos užsiėmimai vyksta Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje antradieniais ir ketvirtadieniais. Kalanetikos treniruotėje atliekant tempimo pratimus veiksmingai treniruojami gilieji kūno raumenys. Jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, tvirtėja raumenys, nyksta riebalai, aktyvėja medžiagų apykaita. Mankštinantis nepavargstama, nealinama širdis, neapkraunami sąnariai. Atlikti pratimus nereikia didelių pastangų, o išmokus juos lengva daryti namuose.
Fizinio aktyvumo galima siekti ne tik sportuojant, bet ir šokant. Būtent todėl renginys „Būk aktyvus“ įsiliejo į tomis dienomis Lietuvoje vykusį masinio šokio renginį „Judėk šokio ritmu“. Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai masinį šokį šoko dieną, o „Atėnės“ šokėjos kartu su trenere Inga Mikutyte – renginio „Būk aktyvus“ metu. Stebėję, kaip šoka „Atėnės“ šokėjos, smalsuoliai neliko abejingi. Ypač mažosios šokėjos netruko prisijungti prie masinio šokio.
Susidomėjusių fizinio aktyvumo renginiu laukė parodomosios treniruotės. Treneriai Simona Venckienė ir Edgaras Lukoševičius pakvietė į treniruotę ant dviračių, kliūčių ruožo bei tempimo treniruotes. Pasak J. Gricevičienės, funkcinė treniruotė ypač populiari pasaulyje, pripažinimą jau pelno ir Lietuvoje.
Fiziniam aktyvumui skatinti skirtas renginys sudomino šilutiškius. Stadione netrūko smalsuolių, su mažyliais atvykusių šeimų. Raginimo prisijungti nelaukdami mažieji šoko kartu su „Atėnės“ šokėjomis. Pasižvalgę į „fitness bike“ treniruotę, mažieji suko ratus aplink stadioną su savo dviratukais. Smalsuolių netrūko prie lygiagrečių, ant kurių sportavo Šilutės gatvės gimnastai Justas ir Mintaras.

Laima PUTRIUVIENĖ

Fiziniam aktyvumui skatinti skirtame renginyje netrūko smalsuolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite