„Šilutės vandenų“ bendrovė nori skolintis ir investuoti

Liepos pabaigoje numatytame Tarybos posėdyje paaiškės, ar uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės vandenys“ bus suteikta 600 tūkst. eurų garantija ilgalaikei paskolai, kuri tektų investicijai į atsinaujinančius energijos šaltinius.

Investuotų į saulės energiją

Šio sprendimo projekto tikslas – suteikti uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės vandenys“ 600 tūkst. eurų garantiją ilgalaikei paskolai, kuri būtų investicija į atsinaujinančius energijos šaltinius.

Įstatymas leidžia savivaldybėms taip pagelbėti jų valdomoms įmonėms. Šilutės r. savivaldybei priklauso trys uždarosios akcinės bendrovės: „Šilutės vandenys“, „Šilutės autobusų parkas“ ir „Šilutės šilumos tinklai“.

Savivaldybės garantijų limitas 2022 metais negali viršyti 2,9 mln. eurų.

Savivaldybės taryba yra suteikusi 3 garantijas UAB „Šilutės vandenys“ investicijų projektams vykdyti, kurių bendra vertė 1,8 mln. eurų ir 1 garantiją Šilutės autobusų parkui apyvartinėms lėšoms padengti, kurios vertė 550 tūkst. eurų (iš banko nepaimta). Įsipareigojimai pagal 2021 m. suteiktą garantiją UAB „Šilutės šilumos tinklai“ apyvartinėms lėšoms padengti, kurios vertė 340 tūkst. eurų, baigėsi 2022 m. gegužės 25 d., kredito gavėjui įvykdžius garantijoje nurodytą prievolę.

Šilutės rajono savivaldybės prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijas likutis  birželio 30 d. sudarė 1,546 mln. eurų.

Įvertinus prašomos suteikti garantijos sumą ir birželio 30 d. duomenis apie Šilutės rajono savivaldybės tarybos suteiktas garantijas, pagal kurias Savivaldybės kontroliuojamos įmonės yra prisiėmusios, bet dar neįvykdžiusios įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas pagal paskolų sutartis bei šiais metais suteiktą garantiją (550 tūkst. Eur), Savivaldybės skoliniai įsipareigojimai pagal garantijas sudarytų 2,697 mln. eurų arba 9,3 proc. (limitas 10 proc.).

Dalį elektros pasigamintų pati bendrovė

Rinkos paklausos ir pasiūlos situacija, efektyvių technologijų plėtra, nacionalinės politikos pokyčiai, didėjanti aplinkosaugos svarba visuomenėje ir versle skatina UAB „Šilutės vandenys“ investuoti į žaliosios energijos pajėgumus. UAB „Šilutės vandenys“ per metus sunaudoja daugiau kaip 3 mln. kWh energijos. Bendrovė atliko analizę, kad įgyvendinus investiciją ir panaudojus saulės energiją, bus pagaminama apie 600 tūkst. kWh elektros energijos svarbiausiuose objektuose. Planuojama, kad investicija atsipirks per penkerius metus.

Atsižvelgdama į tai, kad investicija į švarias energijos technologijas prisidės prie energetinio saugumo ir konkurencingumo didinimo ir yra pakankamas Šilutės rajono savivaldybės garantijų limito likutis, Savivaldybės taryba, priimdama sprendimą dėl garantijos suteikimo. teisės aktų nepažeistų.

Tokią informaciją aiškinamajame rašte Tarybos nariams pateikia Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite