„Šilutės vandenų“ bendrovė nori skolintis ir investuoti

Liepos pabaigoje numatytame Tarybos posėdyje paaiškės, ar uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės vandenys“ bus suteikta 600 tūkst. eurų garantija ilgalaikei paskolai, kuri tektų investicijai į atsinaujinančius energijos šaltinius.

Investuotų į saulės energiją

Šio sprendimo projekto tikslas – suteikti uždarajai akcinei bendrovei „Šilutės vandenys“ 600 tūkst. eurų garantiją ilgalaikei paskolai, kuri būtų investicija į atsinaujinančius energijos šaltinius.

Įstatymas leidžia savivaldybėms taip pagelbėti jų valdomoms įmonėms. Šilutės r. savivaldybei priklauso trys uždarosios akcinės bendrovės: „Šilutės vandenys“, „Šilutės autobusų parkas“ ir „Šilutės šilumos tinklai“.

Savivaldybės garantijų limitas 2022 metais negali viršyti 2,9 mln. eurų.

Savivaldybės taryba yra suteikusi 3 garantijas UAB „Šilutės vandenys“ investicijų projektams vykdyti, kurių bendra vertė 1,8 mln. eurų ir 1 garantiją Šilutės autobusų parkui apyvartinėms lėšoms padengti, kurios vertė 550 tūkst. eurų (iš banko nepaimta). Įsipareigojimai pagal 2021 m. suteiktą garantiją UAB „Šilutės šilumos tinklai“ apyvartinėms lėšoms padengti, kurios vertė 340 tūkst. eurų, baigėsi 2022 m. gegužės 25 d., kredito gavėjui įvykdžius garantijoje nurodytą prievolę.

Šilutės rajono savivaldybės prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijas likutis  birželio 30 d. sudarė 1,546 mln. eurų.

Įvertinus prašomos suteikti garantijos sumą ir birželio 30 d. duomenis apie Šilutės rajono savivaldybės tarybos suteiktas garantijas, pagal kurias Savivaldybės kontroliuojamos įmonės yra prisiėmusios, bet dar neįvykdžiusios įsipareigojimų grąžinti kreditoriams lėšas pagal paskolų sutartis bei šiais metais suteiktą garantiją (550 tūkst. Eur), Savivaldybės skoliniai įsipareigojimai pagal garantijas sudarytų 2,697 mln. eurų arba 9,3 proc. (limitas 10 proc.).

Dalį elektros pasigamintų pati bendrovė

Rinkos paklausos ir pasiūlos situacija, efektyvių technologijų plėtra, nacionalinės politikos pokyčiai, didėjanti aplinkosaugos svarba visuomenėje ir versle skatina UAB „Šilutės vandenys“ investuoti į žaliosios energijos pajėgumus. UAB „Šilutės vandenys“ per metus sunaudoja daugiau kaip 3 mln. kWh energijos. Bendrovė atliko analizę, kad įgyvendinus investiciją ir panaudojus saulės energiją, bus pagaminama apie 600 tūkst. kWh elektros energijos svarbiausiuose objektuose. Planuojama, kad investicija atsipirks per penkerius metus.

Atsižvelgdama į tai, kad investicija į švarias energijos technologijas prisidės prie energetinio saugumo ir konkurencingumo didinimo ir yra pakankamas Šilutės rajono savivaldybės garantijų limito likutis, Savivaldybės taryba, priimdama sprendimą dėl garantijos suteikimo. teisės aktų nepažeistų.

Tokią informaciją aiškinamajame rašte Tarybos nariams pateikia Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite