Šilutės tvarkymui kasmet išleidžiama per 7 mln. eurų. Autobusų stoties tvarkyti nebūtina

Per kelerius metus Kretingos, Palangos, Skuodo, Tauragės autobusų stotys pasikeitė neatpažįstamai. Deja, Šilutės autobusų stotis vis dar tokia pat – apgriuvusi. Ne vienerius metus miesto vaizdą darkančios stoties vis dar netvarkoma. Esą renovuoti jos nėra reikalo. Tačiau, be autobusų stoties tvarkymo, mieste daromi kiti darbai.

Galbūt kada nors senojoje autobusų stotyje įsikurs prekybos centras.

Reikia modernesnės autobusų stoties
Šilutės miesto autobusų stotį buvo numatyta sujungti su geležinkelio stotimi. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, stotis miesto tikrai nepuošia.
„Šiemet tvarkėme priekinį autobusų stoties įvažiavimą – palopėme duobes. Nors visa aikštė duobėta, o pats stoties pastatas apšiuręs ir aplūžęs… Manau, dabar, kai rajono valdžia suformuota, atsiras ir naujų idėjų, minčių dėl šios miesto vietos“, – įsitikinęs A. Ivanauskas.
Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio manymu, šiuo metu autobusų stotį renovuoti nenaudinga ir nėra būtina, todėl tokių darbų nė neplanuojama. „Mes labiau linkę autobusų parką iškelti iš miesto. Ketinama pritraukti investuotojų, kurie nupirktų tą sklypą. Žinoma, jei ką nors sudomintų autobusų stotis – galėtų pirkti ir ją, – kalbėjo meras. – Mieste, prie kai kurių centre esančių prekybos centrų gyventojams nėra kur palikti automobilių. Būtų puiku, jei prekybos centras persikeltų į vieną iš jam patikusių sklypų: arba į dabartinio autobusų parko vietą, arba į autobusų stoties teritoriją“.
Pasak mero, jei atsirastų investuotojas, kurį domintų autobusų stoties teritorija, stotį būtų galima perkelti ir į geležinkelio stotį.
Darbai pajudės kitąmet
Šilutes miestas buvo pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama integruotų teritorijų plėtros programa. Ši programa yra bendros 2014-2020 m. Klaipėdos regiono integruotų teritorijų plėtros programos dalis. Šilutės miestui, kaip tikslinei teritorijai, numatoma skirti per 7 mln. eurų paramą. Gautos lėšos turėtų būti panaudotos kompleksiškai, kad įgyvendinant projektus būtų gerinama gyvenamoji aplinka, miestas taptų patrauklesnis gyventi, dirbti, čia plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Mero manymu, už tikslines lėšas turėtų būti sutvarkytas senasis Šilokarčemos kvartalas, centrinė gatvė nuo Verdainės iki geltonojo tilto per Šyšą, renovuotas Kultūros ir pramogų centras, pastatytas sporto kompleksas su baseinu, pakeistas gatvių apšvietimas, renovuotas miesto stadionas, įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios jau veikia.
„Šiuo metu jau ruošiami Šilokarčemos kvartalo techniniai pasiūlymai, parengta galimybių studija dėl gatvių apšvietimo, o Kultūros ir pramogų centrui bei sporto kompleksui yra skelbiamas projektavimo pirkimas“, – informavo V. Laurinaitis. Kultūros ir pramogų centrui iš LR kultūros ministerijos skirta beveik 1,5 mln. eurų. Renovuoti šio centro pastatą planuojama pradėti kitąmet.
Šilutės miesto seniūno pavaduotojas A. Ivanauskas patikino, kitais metais mieste bus tęsiami ir gatvių tvarkymo darbai. „Šiemet Dariaus ir Girėno gatvėje planuojama padengti tik nauja asfalto danga, o kitais metais ten reikės užbaigti tvarkyti ir šaligatvius. Taip pat darbai pradėti ir Kęstučio gatvėje“, – sakė A. Ivanauskas.
Šilutėje planuojama atnaujinti ir kai kurias gatvių žibintų atramas, tvarkyti perėjas, kiemų prieigas.
Bus naujos skelbimų lentos
Centrinės gatvės tvarkymo darbai prasidės kitais metais, bet jau dabar mąstoma apie naujas skelbimų lentas. „Kokie bus informaciniai stendai, dar neaišku. Reikia pasirinkti geriausią variantą. Turime parengtus net tris skelbimų lentų eskizus, kurie tiktų Šilutės miestui“, – kalbėjo meras V. Laurinaitis. Pirmiausia reikia parengti pagrindinės gatvės techninį planą, tada bus nuspręsta, kaip atrodys informaciniai stendai.
Pasak A. Ivanausko, mieste reikalingi mažiausiai trys reklaminiai stendai. „Dabartiniai stendai labai apšiurę, visiškai nebetinka mūsų miestui, todėl būtina juos keisti. Skelbimų lentos Šilutėje turi būti bent trys – ten, kur daugiausiai renkasi žmonių“, – įsitikinęs seniūno pavaduotojas.
Savivaldybė jau yra paskelbusi konkursą rengti dviračių taką nuo Ramučių g. pervažos iki Grabupių kaimo parduotuvės.
„Ateityje planuojama sutvarkyti ir pėsčiųjų taką iki Traksėdžių bei Grabupių. Kai kurie žmonės rizikuoja važiuoti judraus kelio pakraščiu. Atnaujintas dviračių takas Pagrynių link yra labai populiarus, tai skatina tvarkyti ir kitus priemiesčio dviračių takus“, – kalbėjo A. Ivanauskas.
Po žeme
Šiemet mieste jau rengiami požeminiai konteineriai. Eglių gatvėje esančioje aikštelėje bus įrengtas pirmasis požeminis konteineris. Anot A. Ivanausko, šiais įrenginiais galės naudotis visos aplinkinės parduotuvės ir netoliese gyvenantys šilutiškiai.
„Ateityje, kad mieste nebeliktų šiukšlynų, kad nebūtų pristatyta krūvų konteinerių, įrengsime dar kelias tokias aikšteles. Vienas požeminis konteineris atstoja 5 didelius konteinerius ant žemės“, – pasakojo seniūno pavaduotojas.

Viktorija ŠIMKUTĖ

2 komentarai

  • vachtangas

    Ketinama pritraukti investuotojų, kurie nupirktų tą sklypą. Žinoma, jei ką nors sudomintų autobusų stotis – galėtų pirkti ir ją, – kalbėjo meras.

    Ar tik ne mamai Maximai ruosiate vieta??? Kaip tik ne per seniausiai delegacija turejo aplankyti musu miesto valdziazmogius

  • VYTAUTAS

    IDOMU,KAS LOPE TAS DOBES STOTIES AIKSTEJE ? MANAU IR KAINAVO NEMAZAI,BET KOKYBES JOKIOS IKI PIRMOS SALNOS DAR DAUGIAU DOBIU BUS! PAZIUREKIT VALDININKAI,AR JAU PAMIRSOM KAIP KOKYBISKAI DIRBTI,GEDA. NEVELTUI SAKOMA,STOTIS MIESTO VEIDAS,TAI TOKS ATLIKTAS DARBAS IR NUSAKO- KAS MIESTA VALDO…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite