Šilutės tvarkymui kasmet išleidžiama per 7 mln. eurų. Autobusų stoties tvarkyti nebūtina

Per kelerius metus Kretingos, Palangos, Skuodo, Tauragės autobusų stotys pasikeitė neatpažįstamai. Deja, Šilutės autobusų stotis vis dar tokia pat – apgriuvusi. Ne vienerius metus miesto vaizdą darkančios stoties vis dar netvarkoma. Esą renovuoti jos nėra reikalo. Tačiau, be autobusų stoties tvarkymo, mieste daromi kiti darbai.

Galbūt kada nors senojoje autobusų stotyje įsikurs prekybos centras.

Reikia modernesnės autobusų stoties
Šilutės miesto autobusų stotį buvo numatyta sujungti su geležinkelio stotimi. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, stotis miesto tikrai nepuošia.
„Šiemet tvarkėme priekinį autobusų stoties įvažiavimą – palopėme duobes. Nors visa aikštė duobėta, o pats stoties pastatas apšiuręs ir aplūžęs… Manau, dabar, kai rajono valdžia suformuota, atsiras ir naujų idėjų, minčių dėl šios miesto vietos“, – įsitikinęs A. Ivanauskas.
Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio manymu, šiuo metu autobusų stotį renovuoti nenaudinga ir nėra būtina, todėl tokių darbų nė neplanuojama. „Mes labiau linkę autobusų parką iškelti iš miesto. Ketinama pritraukti investuotojų, kurie nupirktų tą sklypą. Žinoma, jei ką nors sudomintų autobusų stotis – galėtų pirkti ir ją, – kalbėjo meras. – Mieste, prie kai kurių centre esančių prekybos centrų gyventojams nėra kur palikti automobilių. Būtų puiku, jei prekybos centras persikeltų į vieną iš jam patikusių sklypų: arba į dabartinio autobusų parko vietą, arba į autobusų stoties teritoriją“.
Pasak mero, jei atsirastų investuotojas, kurį domintų autobusų stoties teritorija, stotį būtų galima perkelti ir į geležinkelio stotį.
Darbai pajudės kitąmet
Šilutes miestas buvo pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama integruotų teritorijų plėtros programa. Ši programa yra bendros 2014-2020 m. Klaipėdos regiono integruotų teritorijų plėtros programos dalis. Šilutės miestui, kaip tikslinei teritorijai, numatoma skirti per 7 mln. eurų paramą. Gautos lėšos turėtų būti panaudotos kompleksiškai, kad įgyvendinant projektus būtų gerinama gyvenamoji aplinka, miestas taptų patrauklesnis gyventi, dirbti, čia plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Mero manymu, už tikslines lėšas turėtų būti sutvarkytas senasis Šilokarčemos kvartalas, centrinė gatvė nuo Verdainės iki geltonojo tilto per Šyšą, renovuotas Kultūros ir pramogų centras, pastatytas sporto kompleksas su baseinu, pakeistas gatvių apšvietimas, renovuotas miesto stadionas, įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios jau veikia.
„Šiuo metu jau ruošiami Šilokarčemos kvartalo techniniai pasiūlymai, parengta galimybių studija dėl gatvių apšvietimo, o Kultūros ir pramogų centrui bei sporto kompleksui yra skelbiamas projektavimo pirkimas“, – informavo V. Laurinaitis. Kultūros ir pramogų centrui iš LR kultūros ministerijos skirta beveik 1,5 mln. eurų. Renovuoti šio centro pastatą planuojama pradėti kitąmet.
Šilutės miesto seniūno pavaduotojas A. Ivanauskas patikino, kitais metais mieste bus tęsiami ir gatvių tvarkymo darbai. „Šiemet Dariaus ir Girėno gatvėje planuojama padengti tik nauja asfalto danga, o kitais metais ten reikės užbaigti tvarkyti ir šaligatvius. Taip pat darbai pradėti ir Kęstučio gatvėje“, – sakė A. Ivanauskas.
Šilutėje planuojama atnaujinti ir kai kurias gatvių žibintų atramas, tvarkyti perėjas, kiemų prieigas.
Bus naujos skelbimų lentos
Centrinės gatvės tvarkymo darbai prasidės kitais metais, bet jau dabar mąstoma apie naujas skelbimų lentas. „Kokie bus informaciniai stendai, dar neaišku. Reikia pasirinkti geriausią variantą. Turime parengtus net tris skelbimų lentų eskizus, kurie tiktų Šilutės miestui“, – kalbėjo meras V. Laurinaitis. Pirmiausia reikia parengti pagrindinės gatvės techninį planą, tada bus nuspręsta, kaip atrodys informaciniai stendai.
Pasak A. Ivanausko, mieste reikalingi mažiausiai trys reklaminiai stendai. „Dabartiniai stendai labai apšiurę, visiškai nebetinka mūsų miestui, todėl būtina juos keisti. Skelbimų lentos Šilutėje turi būti bent trys – ten, kur daugiausiai renkasi žmonių“, – įsitikinęs seniūno pavaduotojas.
Savivaldybė jau yra paskelbusi konkursą rengti dviračių taką nuo Ramučių g. pervažos iki Grabupių kaimo parduotuvės.
„Ateityje planuojama sutvarkyti ir pėsčiųjų taką iki Traksėdžių bei Grabupių. Kai kurie žmonės rizikuoja važiuoti judraus kelio pakraščiu. Atnaujintas dviračių takas Pagrynių link yra labai populiarus, tai skatina tvarkyti ir kitus priemiesčio dviračių takus“, – kalbėjo A. Ivanauskas.
Po žeme
Šiemet mieste jau rengiami požeminiai konteineriai. Eglių gatvėje esančioje aikštelėje bus įrengtas pirmasis požeminis konteineris. Anot A. Ivanausko, šiais įrenginiais galės naudotis visos aplinkinės parduotuvės ir netoliese gyvenantys šilutiškiai.
„Ateityje, kad mieste nebeliktų šiukšlynų, kad nebūtų pristatyta krūvų konteinerių, įrengsime dar kelias tokias aikšteles. Vienas požeminis konteineris atstoja 5 didelius konteinerius ant žemės“, – pasakojo seniūno pavaduotojas.

Viktorija ŠIMKUTĖ

2 komentarai

  • vachtangas

    Ketinama pritraukti investuotojų, kurie nupirktų tą sklypą. Žinoma, jei ką nors sudomintų autobusų stotis – galėtų pirkti ir ją, – kalbėjo meras.

    Ar tik ne mamai Maximai ruosiate vieta??? Kaip tik ne per seniausiai delegacija turejo aplankyti musu miesto valdziazmogius

  • VYTAUTAS

    IDOMU,KAS LOPE TAS DOBES STOTIES AIKSTEJE ? MANAU IR KAINAVO NEMAZAI,BET KOKYBES JOKIOS IKI PIRMOS SALNOS DAR DAUGIAU DOBIU BUS! PAZIUREKIT VALDININKAI,AR JAU PAMIRSOM KAIP KOKYBISKAI DIRBTI,GEDA. NEVELTUI SAKOMA,STOTIS MIESTO VEIDAS,TAI TOKS ATLIKTAS DARBAS IR NUSAKO- KAS MIESTA VALDO…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite