Šilutės tvarkymui kasmet išleidžiama per 7 mln. eurų. Autobusų stoties tvarkyti nebūtina

Per kelerius metus Kretingos, Palangos, Skuodo, Tauragės autobusų stotys pasikeitė neatpažįstamai. Deja, Šilutės autobusų stotis vis dar tokia pat – apgriuvusi. Ne vienerius metus miesto vaizdą darkančios stoties vis dar netvarkoma. Esą renovuoti jos nėra reikalo. Tačiau, be autobusų stoties tvarkymo, mieste daromi kiti darbai.

Galbūt kada nors senojoje autobusų stotyje įsikurs prekybos centras.

Reikia modernesnės autobusų stoties
Šilutės miesto autobusų stotį buvo numatyta sujungti su geležinkelio stotimi. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, stotis miesto tikrai nepuošia.
„Šiemet tvarkėme priekinį autobusų stoties įvažiavimą – palopėme duobes. Nors visa aikštė duobėta, o pats stoties pastatas apšiuręs ir aplūžęs… Manau, dabar, kai rajono valdžia suformuota, atsiras ir naujų idėjų, minčių dėl šios miesto vietos“, – įsitikinęs A. Ivanauskas.
Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio manymu, šiuo metu autobusų stotį renovuoti nenaudinga ir nėra būtina, todėl tokių darbų nė neplanuojama. „Mes labiau linkę autobusų parką iškelti iš miesto. Ketinama pritraukti investuotojų, kurie nupirktų tą sklypą. Žinoma, jei ką nors sudomintų autobusų stotis – galėtų pirkti ir ją, – kalbėjo meras. – Mieste, prie kai kurių centre esančių prekybos centrų gyventojams nėra kur palikti automobilių. Būtų puiku, jei prekybos centras persikeltų į vieną iš jam patikusių sklypų: arba į dabartinio autobusų parko vietą, arba į autobusų stoties teritoriją“.
Pasak mero, jei atsirastų investuotojas, kurį domintų autobusų stoties teritorija, stotį būtų galima perkelti ir į geležinkelio stotį.
Darbai pajudės kitąmet
Šilutes miestas buvo pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama integruotų teritorijų plėtros programa. Ši programa yra bendros 2014-2020 m. Klaipėdos regiono integruotų teritorijų plėtros programos dalis. Šilutės miestui, kaip tikslinei teritorijai, numatoma skirti per 7 mln. eurų paramą. Gautos lėšos turėtų būti panaudotos kompleksiškai, kad įgyvendinant projektus būtų gerinama gyvenamoji aplinka, miestas taptų patrauklesnis gyventi, dirbti, čia plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Mero manymu, už tikslines lėšas turėtų būti sutvarkytas senasis Šilokarčemos kvartalas, centrinė gatvė nuo Verdainės iki geltonojo tilto per Šyšą, renovuotas Kultūros ir pramogų centras, pastatytas sporto kompleksas su baseinu, pakeistas gatvių apšvietimas, renovuotas miesto stadionas, įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios jau veikia.
„Šiuo metu jau ruošiami Šilokarčemos kvartalo techniniai pasiūlymai, parengta galimybių studija dėl gatvių apšvietimo, o Kultūros ir pramogų centrui bei sporto kompleksui yra skelbiamas projektavimo pirkimas“, – informavo V. Laurinaitis. Kultūros ir pramogų centrui iš LR kultūros ministerijos skirta beveik 1,5 mln. eurų. Renovuoti šio centro pastatą planuojama pradėti kitąmet.
Šilutės miesto seniūno pavaduotojas A. Ivanauskas patikino, kitais metais mieste bus tęsiami ir gatvių tvarkymo darbai. „Šiemet Dariaus ir Girėno gatvėje planuojama padengti tik nauja asfalto danga, o kitais metais ten reikės užbaigti tvarkyti ir šaligatvius. Taip pat darbai pradėti ir Kęstučio gatvėje“, – sakė A. Ivanauskas.
Šilutėje planuojama atnaujinti ir kai kurias gatvių žibintų atramas, tvarkyti perėjas, kiemų prieigas.
Bus naujos skelbimų lentos
Centrinės gatvės tvarkymo darbai prasidės kitais metais, bet jau dabar mąstoma apie naujas skelbimų lentas. „Kokie bus informaciniai stendai, dar neaišku. Reikia pasirinkti geriausią variantą. Turime parengtus net tris skelbimų lentų eskizus, kurie tiktų Šilutės miestui“, – kalbėjo meras V. Laurinaitis. Pirmiausia reikia parengti pagrindinės gatvės techninį planą, tada bus nuspręsta, kaip atrodys informaciniai stendai.
Pasak A. Ivanausko, mieste reikalingi mažiausiai trys reklaminiai stendai. „Dabartiniai stendai labai apšiurę, visiškai nebetinka mūsų miestui, todėl būtina juos keisti. Skelbimų lentos Šilutėje turi būti bent trys – ten, kur daugiausiai renkasi žmonių“, – įsitikinęs seniūno pavaduotojas.
Savivaldybė jau yra paskelbusi konkursą rengti dviračių taką nuo Ramučių g. pervažos iki Grabupių kaimo parduotuvės.
„Ateityje planuojama sutvarkyti ir pėsčiųjų taką iki Traksėdžių bei Grabupių. Kai kurie žmonės rizikuoja važiuoti judraus kelio pakraščiu. Atnaujintas dviračių takas Pagrynių link yra labai populiarus, tai skatina tvarkyti ir kitus priemiesčio dviračių takus“, – kalbėjo A. Ivanauskas.
Po žeme
Šiemet mieste jau rengiami požeminiai konteineriai. Eglių gatvėje esančioje aikštelėje bus įrengtas pirmasis požeminis konteineris. Anot A. Ivanausko, šiais įrenginiais galės naudotis visos aplinkinės parduotuvės ir netoliese gyvenantys šilutiškiai.
„Ateityje, kad mieste nebeliktų šiukšlynų, kad nebūtų pristatyta krūvų konteinerių, įrengsime dar kelias tokias aikšteles. Vienas požeminis konteineris atstoja 5 didelius konteinerius ant žemės“, – pasakojo seniūno pavaduotojas.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 84

2 komentarai

  • vachtangas

    Ketinama pritraukti investuotojų, kurie nupirktų tą sklypą. Žinoma, jei ką nors sudomintų autobusų stotis – galėtų pirkti ir ją, – kalbėjo meras.

    Ar tik ne mamai Maximai ruosiate vieta??? Kaip tik ne per seniausiai delegacija turejo aplankyti musu miesto valdziazmogius

  • VYTAUTAS

    IDOMU,KAS LOPE TAS DOBES STOTIES AIKSTEJE ? MANAU IR KAINAVO NEMAZAI,BET KOKYBES JOKIOS IKI PIRMOS SALNOS DAR DAUGIAU DOBIU BUS! PAZIUREKIT VALDININKAI,AR JAU PAMIRSOM KAIP KOKYBISKAI DIRBTI,GEDA. NEVELTUI SAKOMA,STOTIS MIESTO VEIDAS,TAI TOKS ATLIKTAS DARBAS IR NUSAKO- KAS MIESTA VALDO…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Dėl netinkamų padangų žalą gali tekti atlyginti patiems

Dygliuotas žiemines padangas pasikeisti į vasarines šiemet galima iki gegužės 10 d. Tuo tarpu su žieminėmis nedygliuotomis padangomis važinėti galima ir šiltuoju sezonu. Itin svarbu, kad padangos būtų tinkamos techninės būklės, todėl draudikai rekomenduoja patikrinti naudojamų padangų protektoriaus gylį, nusidėvėjimo tolygumą ir oro slėgį jose. Skirtingai nei žiemą, kai su vasarinėmis padangomis važinėti draudžiama, nedygliuotos žieminės padangos pavasarį ir vasarą yra leistinos. „Jei automobilio techninė būklė neatitinka reikalavimų ir dėl to įvyksta eismo įvykis – draudikas, išmokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiam

Taip pat skaitykite