Šilutės teismui reikalinga pagalba

Gruodžio 12 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius apsilankė Šilutės rajono apylinkės teisme. Darbo sąlygos, kurias čia pamatė Seimo narys, nepaliko abejonių, kad šis teismas, ko gero, turi prasčiausias patalpas iš visų Lietuvos teismų.

Dabartinis Šilutės rajono apylinkės teismo pastatas Martyno Jankaus g. 4, Šilutėje.

Šilutės r. savivaldybei nepavaldžios įstaigos Šilutėje įsikūrusios gana neprastai. Naujame pastate senokai dirba Mokesčių inspekcijos padalinys, erdviai – SODRA. Darbo sąlygas gerina Šilutės r. policijos komisariatas. Negirdėti prokuratūros skundų. Užtat vaizdai M. Jankaus g. 4, Šilutėje, esančiame Klaipėdos apygardos teismo Šilutės r. apylinkės teismo pastate turėtų šokiruoti.
Antrojo aukšto koridoriuje, netoli durų į teismo pirmininkės Virginos Pankauskienės kabinetą, ištrupėję lubų tinko gabalai jau atvėrė storą plyšį ir gali praeinančiam žmogui nukristi ir ant galvos… Koridorių, posėdžių salių, kabinetų sienos, lubos juoduoja pelėsių lopais, eižėja. Be to, šių patalpų nebeužtenka. Net pagalbinės patalpos pertvarkytos į ankštus kabinetus.
32-iejų čia dirbančių žmonių kolektyvo – teisėjų, jų padėjėjų, posėdžių sekretorių ir kito personalo – ankšti kabinetai tiek pripildyti, kad nuo sausio 1 d. įdarbinamas teisėjo padėjėjas kol kas vietos neturi. Baisokai atrodo ir dvi posėdžių salės: vietomis nusitrynę grindų dažai, boluoja dėmės, suolai, stalai, kėdės taip pat visiškai susidėvėję.
Teismo pirmininkė V. Pankauskienė Seimo nariui A. Skardžiui pasakojo, kad gerokai anksčiau buvo kalbėta apie Teisingumo rūmų statybą Šilutėje, buvo ir sklypas numatytas, net skirta 170 tūkst. Lt projektui parengti, bet visa tai – praeitis. Šiuo metu Šilutės teisme darbo sąlygos – prasčiausios Lietuvoje, nes kitur tokio vaizdo, ko gero, nerastume.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis patikino, kad minčių statyti Šilutėje teismo pastatą tikrai buvo, tačiau rezultatų nėra. Tokiais Lietuvos teismų reikalais rūpinasi Nacionalinė teismų administracija, kuri jau turi Šilutės teismo pastato ir patalpų įvertinimą ir neabejoja V. Pankauskienės nuomone, kad situacija nepavydėtina.

Svarstoma galimybė perkelti Šilutės rajono apylinkės teismą į šį pastatą Lietuvininkų g. 11, Šilutėje.

„Čia ateina daug žmonių, trūksta jiems vietos, teismo posėdžių metu trūksta vietos atskirame kambaryje liudininkams glaustis, o kur rasti vietos atėjusiems susipažinti su byla? Advokatai neturi kur net dokumentų pavartyti, paltų pasikabinti…“ – kalbėjo teismo pirmininkė apie teismo pastatą, tvarkytą 1977 metais. Anot jos, Šilalės, Plungės, Skuodo teismai turi tokias patalpas, kad ima pavydas….
Bylų tik daugėja, ir teismą pasiekia modernesnės technologijos, tačiau nėra galimybių jas diegti ir taikyti praktikoje.
Kalba pakrypo apie Lietuvininkų g. 11, Šilutės centrinėje gatvėje, esantį pastatą, kur neseniai gyvavo Šilutės statybininkų mokykla. Ji dabar vadinama Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykla, turi patalpų kitoje vietoje, o minimas pastatas stovi tuščias. S. Šeputis priminė, kad mokykla sutiktų perduoti šį pastatą, o Savivaldybė suinteresuota, kad miesto centre didelis statinys nestovėtų tuščias, nešildomas, nes tai juk irgi valstybės turtas. Be to, į tuščius pastatus įsisuka benamiai, gali išdaužyti langus, gal net padegti. Juk taip ir atsitiko su buvusia „Eglutės“ sanatorija… Tikriausiai Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai šiuo metu priklauso statinys, jį perduotų Teisingumo ministerijai, o Teismų administracija rūpintųsi pastato sutvarkymu, įrengimu, baldais ir t. t. Galbūt yra kitų būdų, kaip šiame pastate įkurdinti Šilutės teismą.
Seimo narys A. Skardžius yra gavęs V. Pankauskienės prašymą padėti, šia tema jau kalbėjosi su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu. Šįkart pamatęs, kaip Šilutėje tenka dirbti teismo kolektyvui, A. Skardžius pažadėjo Vilniuje tęsti susitikimus ir diskusijas, o kitų metų viduryje jau bus planuojamas 2016 metų biudžetas, tad yra galimybių rūpintis šiam reikalui lėšomis.
Seimo narys sutinka, kad aplinka auklėja, o Šilutės teisme interesantui gali kilti įvairių minčių. „Palyginus su teismais Vilniuje, čia skurdu…“ – pripažino A. Skardžius.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite