Šilutės teismui reikalinga pagalba

Gruodžio 12 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius apsilankė Šilutės rajono apylinkės teisme. Darbo sąlygos, kurias čia pamatė Seimo narys, nepaliko abejonių, kad šis teismas, ko gero, turi prasčiausias patalpas iš visų Lietuvos teismų.

Dabartinis Šilutės rajono apylinkės teismo pastatas Martyno Jankaus g. 4, Šilutėje.

Šilutės r. savivaldybei nepavaldžios įstaigos Šilutėje įsikūrusios gana neprastai. Naujame pastate senokai dirba Mokesčių inspekcijos padalinys, erdviai – SODRA. Darbo sąlygas gerina Šilutės r. policijos komisariatas. Negirdėti prokuratūros skundų. Užtat vaizdai M. Jankaus g. 4, Šilutėje, esančiame Klaipėdos apygardos teismo Šilutės r. apylinkės teismo pastate turėtų šokiruoti.
Antrojo aukšto koridoriuje, netoli durų į teismo pirmininkės Virginos Pankauskienės kabinetą, ištrupėję lubų tinko gabalai jau atvėrė storą plyšį ir gali praeinančiam žmogui nukristi ir ant galvos… Koridorių, posėdžių salių, kabinetų sienos, lubos juoduoja pelėsių lopais, eižėja. Be to, šių patalpų nebeužtenka. Net pagalbinės patalpos pertvarkytos į ankštus kabinetus.
32-iejų čia dirbančių žmonių kolektyvo – teisėjų, jų padėjėjų, posėdžių sekretorių ir kito personalo – ankšti kabinetai tiek pripildyti, kad nuo sausio 1 d. įdarbinamas teisėjo padėjėjas kol kas vietos neturi. Baisokai atrodo ir dvi posėdžių salės: vietomis nusitrynę grindų dažai, boluoja dėmės, suolai, stalai, kėdės taip pat visiškai susidėvėję.
Teismo pirmininkė V. Pankauskienė Seimo nariui A. Skardžiui pasakojo, kad gerokai anksčiau buvo kalbėta apie Teisingumo rūmų statybą Šilutėje, buvo ir sklypas numatytas, net skirta 170 tūkst. Lt projektui parengti, bet visa tai – praeitis. Šiuo metu Šilutės teisme darbo sąlygos – prasčiausios Lietuvoje, nes kitur tokio vaizdo, ko gero, nerastume.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis patikino, kad minčių statyti Šilutėje teismo pastatą tikrai buvo, tačiau rezultatų nėra. Tokiais Lietuvos teismų reikalais rūpinasi Nacionalinė teismų administracija, kuri jau turi Šilutės teismo pastato ir patalpų įvertinimą ir neabejoja V. Pankauskienės nuomone, kad situacija nepavydėtina.

Svarstoma galimybė perkelti Šilutės rajono apylinkės teismą į šį pastatą Lietuvininkų g. 11, Šilutėje.

„Čia ateina daug žmonių, trūksta jiems vietos, teismo posėdžių metu trūksta vietos atskirame kambaryje liudininkams glaustis, o kur rasti vietos atėjusiems susipažinti su byla? Advokatai neturi kur net dokumentų pavartyti, paltų pasikabinti…“ – kalbėjo teismo pirmininkė apie teismo pastatą, tvarkytą 1977 metais. Anot jos, Šilalės, Plungės, Skuodo teismai turi tokias patalpas, kad ima pavydas….
Bylų tik daugėja, ir teismą pasiekia modernesnės technologijos, tačiau nėra galimybių jas diegti ir taikyti praktikoje.
Kalba pakrypo apie Lietuvininkų g. 11, Šilutės centrinėje gatvėje, esantį pastatą, kur neseniai gyvavo Šilutės statybininkų mokykla. Ji dabar vadinama Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykla, turi patalpų kitoje vietoje, o minimas pastatas stovi tuščias. S. Šeputis priminė, kad mokykla sutiktų perduoti šį pastatą, o Savivaldybė suinteresuota, kad miesto centre didelis statinys nestovėtų tuščias, nešildomas, nes tai juk irgi valstybės turtas. Be to, į tuščius pastatus įsisuka benamiai, gali išdaužyti langus, gal net padegti. Juk taip ir atsitiko su buvusia „Eglutės“ sanatorija… Tikriausiai Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai šiuo metu priklauso statinys, jį perduotų Teisingumo ministerijai, o Teismų administracija rūpintųsi pastato sutvarkymu, įrengimu, baldais ir t. t. Galbūt yra kitų būdų, kaip šiame pastate įkurdinti Šilutės teismą.
Seimo narys A. Skardžius yra gavęs V. Pankauskienės prašymą padėti, šia tema jau kalbėjosi su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu. Šįkart pamatęs, kaip Šilutėje tenka dirbti teismo kolektyvui, A. Skardžius pažadėjo Vilniuje tęsti susitikimus ir diskusijas, o kitų metų viduryje jau bus planuojamas 2016 metų biudžetas, tad yra galimybių rūpintis šiam reikalui lėšomis.
Seimo narys sutinka, kad aplinka auklėja, o Šilutės teisme interesantui gali kilti įvairių minčių. „Palyginus su teismais Vilniuje, čia skurdu…“ – pripažino A. Skardžius.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite