Šilutės teismui reikalinga pagalba

Gruodžio 12 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius apsilankė Šilutės rajono apylinkės teisme. Darbo sąlygos, kurias čia pamatė Seimo narys, nepaliko abejonių, kad šis teismas, ko gero, turi prasčiausias patalpas iš visų Lietuvos teismų.

Dabartinis Šilutės rajono apylinkės teismo pastatas Martyno Jankaus g. 4, Šilutėje.

Šilutės r. savivaldybei nepavaldžios įstaigos Šilutėje įsikūrusios gana neprastai. Naujame pastate senokai dirba Mokesčių inspekcijos padalinys, erdviai – SODRA. Darbo sąlygas gerina Šilutės r. policijos komisariatas. Negirdėti prokuratūros skundų. Užtat vaizdai M. Jankaus g. 4, Šilutėje, esančiame Klaipėdos apygardos teismo Šilutės r. apylinkės teismo pastate turėtų šokiruoti.
Antrojo aukšto koridoriuje, netoli durų į teismo pirmininkės Virginos Pankauskienės kabinetą, ištrupėję lubų tinko gabalai jau atvėrė storą plyšį ir gali praeinančiam žmogui nukristi ir ant galvos… Koridorių, posėdžių salių, kabinetų sienos, lubos juoduoja pelėsių lopais, eižėja. Be to, šių patalpų nebeužtenka. Net pagalbinės patalpos pertvarkytos į ankštus kabinetus.
32-iejų čia dirbančių žmonių kolektyvo – teisėjų, jų padėjėjų, posėdžių sekretorių ir kito personalo – ankšti kabinetai tiek pripildyti, kad nuo sausio 1 d. įdarbinamas teisėjo padėjėjas kol kas vietos neturi. Baisokai atrodo ir dvi posėdžių salės: vietomis nusitrynę grindų dažai, boluoja dėmės, suolai, stalai, kėdės taip pat visiškai susidėvėję.
Teismo pirmininkė V. Pankauskienė Seimo nariui A. Skardžiui pasakojo, kad gerokai anksčiau buvo kalbėta apie Teisingumo rūmų statybą Šilutėje, buvo ir sklypas numatytas, net skirta 170 tūkst. Lt projektui parengti, bet visa tai – praeitis. Šiuo metu Šilutės teisme darbo sąlygos – prasčiausios Lietuvoje, nes kitur tokio vaizdo, ko gero, nerastume.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis patikino, kad minčių statyti Šilutėje teismo pastatą tikrai buvo, tačiau rezultatų nėra. Tokiais Lietuvos teismų reikalais rūpinasi Nacionalinė teismų administracija, kuri jau turi Šilutės teismo pastato ir patalpų įvertinimą ir neabejoja V. Pankauskienės nuomone, kad situacija nepavydėtina.

Svarstoma galimybė perkelti Šilutės rajono apylinkės teismą į šį pastatą Lietuvininkų g. 11, Šilutėje.

„Čia ateina daug žmonių, trūksta jiems vietos, teismo posėdžių metu trūksta vietos atskirame kambaryje liudininkams glaustis, o kur rasti vietos atėjusiems susipažinti su byla? Advokatai neturi kur net dokumentų pavartyti, paltų pasikabinti…“ – kalbėjo teismo pirmininkė apie teismo pastatą, tvarkytą 1977 metais. Anot jos, Šilalės, Plungės, Skuodo teismai turi tokias patalpas, kad ima pavydas….
Bylų tik daugėja, ir teismą pasiekia modernesnės technologijos, tačiau nėra galimybių jas diegti ir taikyti praktikoje.
Kalba pakrypo apie Lietuvininkų g. 11, Šilutės centrinėje gatvėje, esantį pastatą, kur neseniai gyvavo Šilutės statybininkų mokykla. Ji dabar vadinama Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykla, turi patalpų kitoje vietoje, o minimas pastatas stovi tuščias. S. Šeputis priminė, kad mokykla sutiktų perduoti šį pastatą, o Savivaldybė suinteresuota, kad miesto centre didelis statinys nestovėtų tuščias, nešildomas, nes tai juk irgi valstybės turtas. Be to, į tuščius pastatus įsisuka benamiai, gali išdaužyti langus, gal net padegti. Juk taip ir atsitiko su buvusia „Eglutės“ sanatorija… Tikriausiai Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai šiuo metu priklauso statinys, jį perduotų Teisingumo ministerijai, o Teismų administracija rūpintųsi pastato sutvarkymu, įrengimu, baldais ir t. t. Galbūt yra kitų būdų, kaip šiame pastate įkurdinti Šilutės teismą.
Seimo narys A. Skardžius yra gavęs V. Pankauskienės prašymą padėti, šia tema jau kalbėjosi su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu. Šįkart pamatęs, kaip Šilutėje tenka dirbti teismo kolektyvui, A. Skardžius pažadėjo Vilniuje tęsti susitikimus ir diskusijas, o kitų metų viduryje jau bus planuojamas 2016 metų biudžetas, tad yra galimybių rūpintis šiam reikalui lėšomis.
Seimo narys sutinka, kad aplinka auklėja, o Šilutės teisme interesantui gali kilti įvairių minčių. „Palyginus su teismais Vilniuje, čia skurdu…“ – pripažino A. Skardžius.
„Pamario“ inf.

Hits: 70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite