Šilutės teismui reikalinga pagalba

Gruodžio 12 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius apsilankė Šilutės rajono apylinkės teisme. Darbo sąlygos, kurias čia pamatė Seimo narys, nepaliko abejonių, kad šis teismas, ko gero, turi prasčiausias patalpas iš visų Lietuvos teismų.

Dabartinis Šilutės rajono apylinkės teismo pastatas Martyno Jankaus g. 4, Šilutėje.

Šilutės r. savivaldybei nepavaldžios įstaigos Šilutėje įsikūrusios gana neprastai. Naujame pastate senokai dirba Mokesčių inspekcijos padalinys, erdviai – SODRA. Darbo sąlygas gerina Šilutės r. policijos komisariatas. Negirdėti prokuratūros skundų. Užtat vaizdai M. Jankaus g. 4, Šilutėje, esančiame Klaipėdos apygardos teismo Šilutės r. apylinkės teismo pastate turėtų šokiruoti.
Antrojo aukšto koridoriuje, netoli durų į teismo pirmininkės Virginos Pankauskienės kabinetą, ištrupėję lubų tinko gabalai jau atvėrė storą plyšį ir gali praeinančiam žmogui nukristi ir ant galvos… Koridorių, posėdžių salių, kabinetų sienos, lubos juoduoja pelėsių lopais, eižėja. Be to, šių patalpų nebeužtenka. Net pagalbinės patalpos pertvarkytos į ankštus kabinetus.
32-iejų čia dirbančių žmonių kolektyvo – teisėjų, jų padėjėjų, posėdžių sekretorių ir kito personalo – ankšti kabinetai tiek pripildyti, kad nuo sausio 1 d. įdarbinamas teisėjo padėjėjas kol kas vietos neturi. Baisokai atrodo ir dvi posėdžių salės: vietomis nusitrynę grindų dažai, boluoja dėmės, suolai, stalai, kėdės taip pat visiškai susidėvėję.
Teismo pirmininkė V. Pankauskienė Seimo nariui A. Skardžiui pasakojo, kad gerokai anksčiau buvo kalbėta apie Teisingumo rūmų statybą Šilutėje, buvo ir sklypas numatytas, net skirta 170 tūkst. Lt projektui parengti, bet visa tai – praeitis. Šiuo metu Šilutės teisme darbo sąlygos – prasčiausios Lietuvoje, nes kitur tokio vaizdo, ko gero, nerastume.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis patikino, kad minčių statyti Šilutėje teismo pastatą tikrai buvo, tačiau rezultatų nėra. Tokiais Lietuvos teismų reikalais rūpinasi Nacionalinė teismų administracija, kuri jau turi Šilutės teismo pastato ir patalpų įvertinimą ir neabejoja V. Pankauskienės nuomone, kad situacija nepavydėtina.

Svarstoma galimybė perkelti Šilutės rajono apylinkės teismą į šį pastatą Lietuvininkų g. 11, Šilutėje.

„Čia ateina daug žmonių, trūksta jiems vietos, teismo posėdžių metu trūksta vietos atskirame kambaryje liudininkams glaustis, o kur rasti vietos atėjusiems susipažinti su byla? Advokatai neturi kur net dokumentų pavartyti, paltų pasikabinti…“ – kalbėjo teismo pirmininkė apie teismo pastatą, tvarkytą 1977 metais. Anot jos, Šilalės, Plungės, Skuodo teismai turi tokias patalpas, kad ima pavydas….
Bylų tik daugėja, ir teismą pasiekia modernesnės technologijos, tačiau nėra galimybių jas diegti ir taikyti praktikoje.
Kalba pakrypo apie Lietuvininkų g. 11, Šilutės centrinėje gatvėje, esantį pastatą, kur neseniai gyvavo Šilutės statybininkų mokykla. Ji dabar vadinama Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykla, turi patalpų kitoje vietoje, o minimas pastatas stovi tuščias. S. Šeputis priminė, kad mokykla sutiktų perduoti šį pastatą, o Savivaldybė suinteresuota, kad miesto centre didelis statinys nestovėtų tuščias, nešildomas, nes tai juk irgi valstybės turtas. Be to, į tuščius pastatus įsisuka benamiai, gali išdaužyti langus, gal net padegti. Juk taip ir atsitiko su buvusia „Eglutės“ sanatorija… Tikriausiai Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai šiuo metu priklauso statinys, jį perduotų Teisingumo ministerijai, o Teismų administracija rūpintųsi pastato sutvarkymu, įrengimu, baldais ir t. t. Galbūt yra kitų būdų, kaip šiame pastate įkurdinti Šilutės teismą.
Seimo narys A. Skardžius yra gavęs V. Pankauskienės prašymą padėti, šia tema jau kalbėjosi su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu. Šįkart pamatęs, kaip Šilutėje tenka dirbti teismo kolektyvui, A. Skardžius pažadėjo Vilniuje tęsti susitikimus ir diskusijas, o kitų metų viduryje jau bus planuojamas 2016 metų biudžetas, tad yra galimybių rūpintis šiam reikalui lėšomis.
Seimo narys sutinka, kad aplinka auklėja, o Šilutės teisme interesantui gali kilti įvairių minčių. „Palyginus su teismais Vilniuje, čia skurdu…“ – pripažino A. Skardžius.
„Pamario“ inf.

Įtempiamos lubos Vilniuje gera kaina Ferentina.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite