Šilutės teismas paskyrė arešto bausmę vyrui, smurtavusiam prieš savo sutuoktinę ir grasinusiam ją nužudyti

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nuosprendžiu nuteisė B. G., sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą sutuoktinei bei grasinusį ją nužudyti, ir paskyrė 48 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant.

Teismas nustatė, kad B. G. šių metų kovo 20 dieną namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto su sutuoktine metu prispaudęs delną prie jos dešinės ausies, vienąsyk katilinėje, kitąsyk kambaryje, nepilnamečio vaiko akivaizdoje, stipriai stūmė jos galvą, taip pat tempė nukentėjusiajai už plaukų, taip padarydamas nukentėjusiajai dešinės ausies sumušimą ir sukeldamas nežymų sveikatos sutrikdymą, o nepilnamečiui vaikui, kuris dėl tokių B. G. veiksmų išsigando ir pradėjo verkti, sukėlė neigiamus išgyvenimus. Be to, vyras tuo pačiu metu pagrasino nukentėjusiąją nužudyti, sukeldamas nukentėjusiesiems pagrindą manyti, kad grasinimas nužudyti gali būti realiai įvykdytas.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino ir paaiškino, kad tarp jo ir sutuoktinės kilo konfliktas dėl to, kad jis grįžo į namus neblaivus. Nors tiksliai neprisiminė visų įvykio aplinkybių, tačiau neneigė, kad smurtavo sutuoktinės atžvilgiu, kad tokiais veiksmais galėjo išgąsdinti ir įvykio metu šalia buvusį nepilnametį vaiką. Taip pat neneigė, kad įvykio metu grasino sutuoktinę nužudyti, tačiau mano, kad šie grasinimai negalėjo būtų įvertinti kaip realūs. Gailėjosi dėl savo veiksmų įvykio metu. Po to jis kreipėsi pagalbos į specialistus, siekdamas išspręsti problemą, susijusią su alkoholio vartojimu.

Teismas, išnagrinėjęs bylą ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus, nukentėjusiųjų parodymus, padarė išvadą, kad B. G. kaltė dėl jam inkriminuotų nusikaltimų – nežymaus sveikatos sutrikdymo artimam šeimos nariui bei grasinimo nužudyti – yra visiškai įrodyta. Teismas nustatė, kad vyro atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkino ta aplinkybė, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio bei būdamas recidyvistu.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino tai, kad B. G. įvykdė du nesunkius nusikaltimus, turėdamas neišnykusį teistumą, baustas administracine tvarka už neblaivaus pasirodymą viešoje vietoje, Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kad yra dirbantis ir darbdavio charakterizuojamas teigiamai.

Atidėdamas šešiems mėnesiams paskirtą arešto bausmę, įpareigojo kaltinamąjį per visą atidėjimo laikotarpį dėvėti elektroninį stebėjimo prietaisą ir neišeiti iš namų nuo 23 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Be to, atsižvelgiant į tai, kad vyras padarė smurtinio pobūdžio nusikaltimus, teismas įpareigojo jį per tris mėnesius sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Tauragės apylinkės teismo (Šilutės rūmų) inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursų apibendrinimas

Šilutės pirmosios gimnazijos pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose, kuriuos vedė įvairių sričių specialistai ir jaunieji šauliai: A. Jonaitis, M. Ūselis, D. Būškus, M. Bendikas, R. Beržinytė. Mokiniai daug sužinojo apie propagandą, interneto ir telefono naudojimą ekstremaliomis sąlygomis, rišo mazgus, išmoko užsidėti turniketą, ragavo kario maisto davinio, statė lauke pastoges, šaudė, mokėsi orientuotis pagal žemėlapį.  Gaila, kad prastos oro sąlygos neleido jaunuoliams patirti žygio išbandymų, tačiau tai kompensavo įgytų žinių praktinis pritaikymas ir įsivertinimas. Gimnazistai teigė,

„Iš kartos į kartą“

Vainuto gimnazijos interneto svetainėje pasidalinta žinia, kuri primena, kad folkloras perduodamas iš kartos į kartą, kad tam dėmesio skiriama ne tik Šilutės rajono mokyklose, bet ir visoje Lietuvoje. Vainuto gimnazijoje vyko Šilutės rajono savivaldybės finansuojamo meninės raiškos projekto baigiamasis renginys – respublikinė folkloro šventė „Iš kartos į kartą“. Į gimnaziją sugužėjo pasakoriai iš Šilutės r. Vilkyčių pagrindinės mokyklos, Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus, Šilutės meno mokyklos folkloro ansamblis, Šilutės Žibų pradinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Žiburėlis“, Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus

Šilutės tautodailininkų padangėje – nauji vėjai

Lapkričio 23 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rinkosi tautodailininkai, jų bičiuliai ir tie, kurie neabejingi menui, kultūrai, bendravimui. Mažosios Lietuvos etnografinio regiono tautodailininkų darbų parodos atidarymas buvo įspūdingas susitikimo dalyvių ir eksponuotų darbų gausa. Tautodailininkus dalyvauti parodoje sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Šilutės sekcijos vadovė, tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė, į parodos atidarymą atvyko ir skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė iš Klaipėdos su palyda – Skuodo sekcijos vadove Elvita Šeputaite. Besibaigiant metams organizuoti tautodailininkų darbų parodą Šilutės bibliotekoje jau tapo

Taip pat skaitykite