Šilutės teatras ruošiasi gaivinti Zudermaną

Šiemet, rugsėjo 30 dieną minėsime įžymaus mūsų kraštiečio Hermano Zudermano 160-ąsias gimimo metines. Šilutės kamerinis dramos teatras šią datą žada paminėti pristatydamas žiūrovams premjerą. Tiesa, kol tai bus padaryta, teatrui teks nemažai paplušėti.

Šilutės kamerinio dramos teatro režisierius Sergėjus Paciukas atskleidė paslaptį, kad Hermano Zudermano 160-osiosms gimimo metinių proga planuoja žiūrovams premjerą apysakos „Jonas ir Erdmė“ motyvais.

Spektaklis pagal Zudermano veikalą
„Hermano Zudermano apysakos „Jonas ir Erdmė“ motyvais pastatytas spektaklis bus pagrindinis mūsų kolektyvo šių metų įvykis. Kol kas spektaklis turi tik darbinį pavadinimą „Namo statyba“. Kaip vadinsis galutinė versija, dar nežinia“, – sakė Šilutės kamerinio dramos teatro režisierius Sergėjus Paciukas.
Režisierius pasakojo, kad Hermanu Zudermanu susidomėjo artėjant jubiliejui, šiek tiek žinodamas apie jį iš bendro išprusimo. Tačiau giliau pastudijavęs, susižavėjo šiuo autoriumi ir dabar jo kūrybą laiko išskirtiniu unikaliu šio krašto istorijos reiškiniu. Keista, bet daugiausiai informacijos apie H. Zudermaną ir jo kūrybą S. Paciukas rado rusiškuose leidiniuose. Anot jo, tokios radęs daugiau negu lietuvių kalba.
„Tuo nereikėtų stebėtis, nes spektaklius Hermano Zudermano kūrinių motyvais iki revoliucijos statė garsiausi rusų režisieriai. Susidomėjimas Zudermanu buvo didelis, tad ir informacijos surinkta nemažai. Juo labiau, kad ir pats H. Zudermanas tuo metu buvo gyvas ir tebekūrė. Beje, filmas „Kelionė į Tilžę“ 1928 m. gavo pirmą ir vienintelį kol kas įteiktą Oskaro apdovanojimą už aukštą meninį lygį. Tokios nominacijos vėliau nėra gavęs nė vienas filmas“, – dalijosi surinktomis žiniomis režisierius Sergėjus Paciukas.
Vaidins Žalgirių pelkynuose..
Pasak Šilutės teatro režisieriaus, spektakliui bus specialiai sukurta muzika, esą ir daugiau minčių bei kūrybinių sumanymų. Vienas iš jų – suvaidinti šį kūrinį autentiškoje aplinkoje – Žalgirių miško pelkyne…
Yra žinoma, kad H. Zudermanas kūrė remdamasis realiomis istorijomis ir gyvais jų personažais. „Jono ir Erdmės“ istorija nutiko Žalgirių pelkėse, kur kūrėsi žmonės, augino bulves ir kentė dėl potvynių. Pasak S. Paciuko, ten būtų galima ne tik vaidinti spektaklį, bet ir bendromis jėgomis sutvarkius aplinką rengti Žalgirių miške nuolatinius festivalius. Tai garbė, kuria ne kiekvienas galėtų pasigirti. Dar sovietiniais laikais užsieniečiai Žalgirių miško pelkynuose norėjo sukti filmą H. Zudermano kūrinių motyvais, tačiau tuometinė valdžia to daryti neleido ir kūrėjams teko aplinką atkurti dekoracijomis. O mes turime viską. Tik gaila, kad dar deramai to neįvertinome ir per mažai dėmesio skiriame H. Zudermano kūrybai.
Ar realu sulaukti premjeros?
Premjera turėtų būti įspūdinga, tačiau iki tol Šilutės kameriniam dramos teatrui teks įveikti nemažai problemų. Nedidelis profesionalus teatras šiandien susidūrė su keista problema – trūksta aktorių. Viena aktorė paliko teatrą, kitas praėjusių metų pabaigoje patyrė traumą ir galės vaidinti tik nuo balandžio ir tai su tam tikrais apribojimais. Beje, auginti vaikučio išėjo ir dailininkė-apšvietėja…
Šilutiškiai – vieninteliai Lietuvoje moka vaidinti vaikščiodami su kojūkais (dar vadinami gervakojėmis), todėl kviečiami į renginius visoje Lietuvoje.
Režisierius sakė, kad intensyviai ieškoma aktorių. Su keliais jau buvo susitikęs, tačiau nepavyko susitarti dėl atlyginimo. Siūlomas darbo užmokestis jiems pasirodė per mažas, nes viena iš įdarbinimo sąlygų buvo ta, kad aktorius įsikurtų Šilutėje arba, jei gyvena netoliese, kasdien čia atvažiuotų. Ieškota teatro meną studijuojančių studentų, domėtasi kituose teatruose dirbančiais šilutiškiais. Kol kas paieškos rezultatų nedavė, o režisierius nori, kad teatre vaidintų profesionalai.

Pirmasis spektaklis, kurį šiemet Šilutės kameriniame dramos teatre pamatė šilutiškiai, yra „Antrininkas“, kurio premjera įvyko 2014 m. kovo 27 d.

„Antrininkas“
Pirmasis spektaklis, kurį šiemet pamatė šilutiškiai, yra „Antrininkas“. Šio spektaklio premjera įvyko 2014 m. kovo 27 d., minint Tarptautinę teatro dieną. Tai ir savotiška repeticija, nes šis vaidinimas bus rodomas performanso ir kamerinių teatrų festivalyje, kuris vasario 28 d. vyks Ukmergėje.
„Tai, kad rodome ne naują kūrinį – nieko blogo. Kai kurie spektakliai scenoje gyvena po 20-30 metų. Tampa kultūros istorijos dalimi, paveldu, todėl pakviesdami šilutiškius ne į premjerą, didelės nuodėmės nedarome, juo labiau, kad esame atsidūrę tokioje nepavydėtinoje padėtyje“, – sakė Sergėjus Paciukas.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite