Šilutės tautodailininkų padangėje – nauji vėjai

Lapkričio 23 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rinkosi tautodailininkai, jų bičiuliai ir tie, kurie neabejingi menui, kultūrai, bendravimui. Mažosios Lietuvos etnografinio regiono tautodailininkų darbų parodos atidarymas buvo įspūdingas susitikimo dalyvių ir eksponuotų darbų gausa.

Tautodailininkus dalyvauti parodoje sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Šilutės sekcijos vadovė, tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė, į parodos atidarymą atvyko ir skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė iš Klaipėdos su palyda – Skuodo sekcijos vadove Elvita Šeputaite.

Besibaigiant metams organizuoti tautodailininkų darbų parodą Šilutės bibliotekoje jau tapo savotiška tradicija. Meno kūrėjus maloniai globoja Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sonata Mockienė ir bibliotekininkė Virginija Degutienė. Pastarųjų dėka šioje parodoje eksponuojami 195 darbai, kuriuos kūrė 23 autoriai. Parodoje galima išvysti įvairiausių tautodailės kūrinių: karpinių, tapybos darbų, keramikos, tekstilės, drožinių, siuvinių, šiaudinių sodų, papuošalų ir paveikslų iš augalų.

Parodos atidarymo metu Šilutės sekcijos vadovė R. E. Čiuželienė džiaugėsi gausiai susirinkusiu tautodailininkų būriu, jų darbais. Ji akcentavo, kad krašto tautodailininkai kūrybingi, darbštūs, iniciatyvūs, gebantys kurti išlaikydami meno tradicijas. Daugelis ne tik aktyviai dalyvauja mugėse, kūrybinėse dirbtuvėse, bet ir organizuojamose parodose ne tik Šilutės rajone, bet ir už jo ribų.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė įteikė padėkos raštą už kūrybinę veiklą bei informacinę sklaidą tautodailininkei Violetai Astrauskienei ir pažymėjimą naujai narei, priimtai į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, Olgai Matažinskienei. Viešnia už produktyvią veiklą padėkojo sekcijos vadovei R. E. Čiuželienei. Parodos atidarymo proga koncertinę programą dovanojo Šilutės kultūros ir pramogų centro vokalinis ansamblis „Vox Libri“.

Būta ir netikėtumų. Šilutės sekcijos vadovė R. E. Čiuželienė, vadovavusi sekcijai daugiau kaip penkerius metus, Žemaitijos skyriaus pirmininkei V. Šmitienei įteikė atsistatydinimo iš užimamų pareigų prašymą, pagrįsdama savo apsisprendimą esamos sveikatos būkle.

Šilutės tautodailininkų sekcija įkurta 1966 m. Jai vadovavo Bronislava Danutė Narbutienė (1930-2022). Vėliau vadovės vairą perėmė R. E. Čiuželienė – šilutiškė, kilusi iš Kukorų kaimo. Mokėsi Saugų vidurinėje mokykloje. Baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, gavusi piešimo, braižybos bei darbų mokytojos specialybę, pagal paskyrimą dirbo Klaipėdoje, vėliau persikėlė į Šilutę.

Rūtos kūrybinės veiklos aruode išskirtina vieta tenka karpiniams, nes šioje srityje pasiekti geriausi rezultatai. Ji nuo 1990 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, surengusi daugybę personalinių ir kolektyvinių parodų, 2005 m. apdovanota Šilutės rajono savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premija už ypatingus tautodailės darbus ir Šilutės krašto garsinimą. Respublikiniame tautodailininkų konkurse pelnė aukščiausią apdovanojimą – „Aukso vainiką“. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu tautodailininkei suteiktas meno kūrėjos statusas.

Mažosios Lietuvos tautodailininkai – šilutiškiai – už poros metų švęs 60-metį. Laiko pasiruošti pakankamai, apgalvojant visas smulkmenas ir šventės formatą.

Na, o Šilutės tautodailininkų sekcijos vairas patikėtas naujai vairininkei – švėkšniškei tautodailininkei V. Astrauskienei, į tautodailininkų gretas įsijungusiai 2019 m.,  aktyviai daugelį metų dalyvaujančiai rajono kultūriniame gyvenime, personalinėse ir kolektyvinėse meno parodose, kūrybinių dirbtuvių užsiėmimuose. Violeta kuria keramikos skulptūrėles, grafikos darbus, karpo karpinius, tapo paveikslus, iliustruoja knygas.

Marija Kavaliauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite