Šilutės TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ atostogos

Trečiojo amžiaus universiteto lankytojams vasaros atostogos prasidėjo birželį. Darnus klausytojų būrys pasklido kas kur – į svetimus kraštus, prie savos jūros, į sodus ar į vasarnamius. Tačiau po vieną nepasklido šokių kolektyvas „Aukštumala“. Mat, šauniosios šokėjos nuolat kviečiamos į įvairiausius renginius tiek namie, tiek aplinkinėse vietovėse. Ką gi, sukitės mielosios, džiuginkite žiūrovų akis ir širdis.

Gera eiti rateliu, suktis poromis, o štai literatai, dažnai prieš auditoriją atsiduria po vieną. Ir vis dėlto atsakomybė didelė, nes esi būrio, grupės narys, todėl, kaip sako žmonės, negali draugų pavesti. O tai reiškia, kad visada privalai turėti ką nors naujo savo užrašų knygelėje, naujai parašyto, derančio aplinkai ir nuotaikai. Parašyk, kad gudrus, jei neturi tam impulso, įspūdžio ar kokio kitokio užkrato. Taigi, vėdryniečių atostogos taip ir klostosi: įspūdžiai, rašymas ir atsiskaitymas.

Įspūdžiai

Pirmosios kalendoriuje, žinoma, Joninės – tradicinis literatų braidžiojimas po saulėtekio rasą, prausimasis pašventėjusiu naktį vandeniu, malda prie aukojimo laužo. Tas laužas ne iki padangių, ne šokinėjimui per jį – nebe mergiotės, nors ir vainikuotos. Auka laužo ugniai – nusilenkimas Saulei, kad ji iki kitos vasaros būtų mums šviesa, šiluma, neužmirštų savo pareigos mus globoti ir grįžti atgal iš žiemos kelionės.

Kadangi iš anksto buvom pakviestos į „Vasaros skaitymus“ Švėkšnoje ir Agluonėnuose, parepetavome poetiniame muzikiniame pavakaryje Hugo Šojaus rūmų vidinio kiemo verandoje. Nuostabi vieta mini poetiniam renginiui. Nuoširdžiai dėkojame muziejaus direktorei už suteiktą galimybę pabūti šioje erdvėje, taip pat Laimai Kairienei, tos pavakarės namų šeimininkei.  Atostogų laikas kažkokiu būdu lekia daug greičiau nei įprasta, todėl skubėjome į Kintus. Ypatinga mažosios Kintų bažnyčios aura, o jei dar ten vyksta jaudinanti mylinčių ir visą gyvenimą laukiančių moterų – Solveigos ir Sofijos – likimo istorija, lydima  E. Grygo, M. K. Čiurlionio muzikos (grojo S. ir R. Zubovai).

Į Platelius

Blėstančiame saulėlydyje šnarančios marių nendrės neišsklaidė patirto įspūdžio, tik dar aukščiau kilstelėjo sielą, suvokusią, kokia galinga jėga yra moters meilės, muzikos ir gamtos simbiozė. Lyg ir atostogos, jei neturėtume neatidėliotinų darbų, bet džiaugiamės dar viena labai malonia pertraukėle (kuo nuoširdžiausia padėka už ją merui V. Laurinaičiui) – ekskursija į Platelius. O ten pasiplaukiojimas po ežerą, apie kurį su tokia meile ir rūpesčiu jį išsaugoti žemaitiškai pasakojo gidė Aušra, o paskui viešnagė Abručių bičių ūkyje. Ir vėl žemaičiai su ypatingu tarmės žodynu, humoru ir tokiu įdomiu pasakojimu apie bites bei jų gyvenimą. Visko neišpasakosi, nes per 12 medaus rūšių, midaus degustacijoje patirtą saldumą gali tik atsidusti: ir aš ten buvau, medus per ūsus varvėjo, sūrį ragavau, pipirmėčių arbatą gėriau. Ir visa tai burnoje turėjau. Medus medum, o toliau – atostogos ir neatidėliotini darbai.

Irena Arlauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite