Šilutės Soroptimos klubas šventė 25-erių metų gimtadienį

Tarptautinė Soroptimisčių organizacija (Soroptimist International) yra pasaulinė laisvanoriška profesionalių moterų organizacija, kurių veikla skirta pagerinti moterų bei mergaičių gyvenimo kokybę vietinėse bendruomenėse ir visame pasaulyje. Moterys bei merginos, vykdydamos ir įgyvendindamos projektus, aktyviai kovoja už žmogaus teises, už moters lygiavertę ir orią padėtį visuomenėje. Pats žodis soroptimist verčiamas iš lotynų kalbos žodžių „soror“ ir „optima“ reiškia „geriausia moterims“, o verčiant iš graikų kalbos reiškia „geriausia sesuo“. Organizacija jungia daugiau nei 91 000 narių 127 šalyse.

Jau 25-erius metus Šilutės Soroptimos klubas, vienijantis aktyvias bendramintes moteris, įgyvendindamas bendrus pasaulinio soroptimistinio judėjimo tikslus, savo prasmingas ir įvairias veiklas skiria kultūriniam ir socialiniam moterų tobulėjimui, jų gerovei.

Rugpjūčio 26 d. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje iškilmingai paminėtas 25-erių metų gimtadienis. Sulaukėme svečių iš Vokietijos, Lietuvos soroptimisčių klubų atstovių, nes šiuo metu Lietuvoje veikia 7 klubai. Klubo gimtadienyje apsilankė ir padėkojo už aktyvias veiklas Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, taip pat atstovės iš Šilutės rajono savivaldybės tarybos Alina Urbonienė ir Laimutė Ūselienė.

2022 m. Šilutės Soroptimos klubas buvo apdovanotas Šilutės rajono savivaldybės nominacija „Metų socialinis partneris“. Sveikinimus ir gražiausius palinkėjimus išsakė Šilutės Rotary klubo prezidentas Almantas Tutlys, pastebėjęs, kad rotariečiams veiklomis reikia soroptimistes vytis. Už bendrystę ir prasmingą bendros veiklos projektą dėkojo moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, klubo „Viva femina“ atstovės.

Klubo prezidentė Iveta Ambrulaitienė pristatė visuomenei svarbiausius veiklos projektus, kurie buvo įgyvendinti per 25-erius metus, taip pat buvo padėkota visiems, kurie bendradarbiauja su Šilutės Soroptimos klubu. Visi džiaugėsi klubo nuveiktais darbais bei klubo sesių bendryste.

Tarptautinė Soroptimisčių organizacija, darydama gerus darbus, pamažu keičia pasaulį, kad jis būtų bent kiek geresnis, teisingesnis ir saugesnis. Didžiuojamės būdamos to proceso dalimi.

Šilutės Soroptimos klubo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite