Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Andrius Jurkus važinės ir paspirtuku

Nustebusius skubame nuraminti: ne į Vilnių ar į Kauną, ne į Klaipėdą, o tik po Šilutę. Ir ne žvyrkeliais… 

„Dar neišsitraukiau paspirtuko, bet važinėsiu po Šilutę, tikrai išvysite…“ – patikino telefonu kalbintas A. Jurkus.

Į darbą – paspirtuku

Jau buvo įprasta Šilutėje matyti A. Jurkų, važiuojantį elektriniu paspirtuku. Rytais – į darbą savivaldybėje, taip pat per pietus bei vakare į namus. „Pernai važinėjau, kol kas paspirtukas garaže, išsitrauksiu…“ – sakė A. Jurkus, elektrinį paspirtuką nusipirkęs gal prieš trejus metus, kai jų dar nebuvo daug.

Esąs naudingas: neteršia oro, nekelia triukšmo, tik dideliu greičiu neskriesi, kai šalia praeiviai. Pasitaiko situacijų, kai būtina logika ir greita reakcija. „Važiuoji pro pėsčiuosius, kurie eina ir negirdi, kad artėji… Būtinas atsargumas. Man nepasitaikė tokių situacijų, kad kas nors atsitiktų“, – kalbėjo A. Jurkus ir priminė, kad į sodybą, kur su šeima gyvena, paspirtuku nenuvažiuotų, nes dalis kelio be asfalto. Tačiau po Šilutę tikrai važinės.

Rodos, Šilutės rajone dar nebuvo Savivaldybės vadovų, kurie po Šilutę važinėtų paspirtuku…

Dalyvavo rinkimuose

Kaip jau esame informavę, nuo 2015 m. Šilutės rajono savivaldybėje dirbantis A. Jurkus iki gegužės 8 d. dar ėjo Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriaus pareigas. Dalyvavo savivaldos rinkimuose Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šilutės rajono komandoje. Pasisekė: iš 25 tarybos narių šios politinės jėgos atstovai gavo net 10 vietų valdžioje. Meru tiesiogiai išrinktas Vytautas Laurinaitis yra Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šilutės skyriaus lyderis.

Tad A. Jurkus dalyvavo pirmajame naujos sudėties Savivaldybės tarybos posėdyje, davė priesaiką, o gegužės 8 d. meras paskyrė jį savivaldybės administracijos direktoriumi. Tai yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, tad mero valia, ką rinktis.

35 metų A. Jurkus Lietuvos žemės ūkio universitete yra baigęs ekonomiką.

Gegužės 12 d. savivaldybės administracijos direktorius A. Jurkus dalyvavo Lietuvos savivaldybių merų bei kitų vadovų susitikime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

Nyra žmogus į rūpesčių vandenis, nusiteikęs gerai, nors dokumentų esą tiek daug… Pavaduotoją turės, tačiau šioms pareigoms būsiąs skelbiamas konkursas. Mat direktoriaus pavaduotojas nėra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas.

Taryboje bus permainų

Pakeitus Vietos savivaldos įstatymą, daugelis Savivaldybės administracijos direktoriaus tvarkytų reikalų perduota merui, tad A. Jurkus, tapęs administracijos vadovu, rūpinasi Savivaldybės skyrių bei struktūrinių padalinių – seniūnijų – darbu.

A. Jurkus priminė, kad Savivaldybės taryba leido merui turėti du vicemerus, du patarėjus, Savivaldybės tarybos sekretorių, administracijos direktorių ir direktoriaus pavaduotoją. Jau esame informavę, kad vicemeru paskirtas socialdemokratas Tomas Budrikis, mero patarėja liko dirbti Edita Šukytė. Tad yra ir neužimtų kėdžių.

A. Jurkui tapus Savivaldybės administracijos vadovu, jis atsisakė Tarybos nario mandato. A. Jurkų Savivaldybės taryboje turėtų pakeisti kitas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatų sąrašo narys Edvinas Marozas iš Žemaičių Naumiesčio, UAB „Naumiesčio autoservisas“ direktorius.

Stasė Skutulienė    

2 komentarai

  • Stebetojas

    ,, A. Jurkus ir priminė, kad į sodybą, kur su šeima gyvena, paspirtuku nenuvažiuotų, nes dalis kelio be asfalto. ,, Tapus ponu asfaltas atsiras greitu laiku?

  • Jonas

    Nerekomenduoju paspirtukų,tai tinginiam,o dviratis geriausia duoda darbo kojom ir negasdina praeivių,nes mina su garsu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite