„Šilutės šaulių kryžius“ teikiamas už nuopelnus

Šilutės r. savivaldybės taryba suteikė Šilutės šaulių kuopai teisę naudoti Šilutės rajono savivaldybės herbą savo ženkle „Šilutės šaulių kryžius“. Tai leido asociacijai Šilutės šaulių kuopa sukurti originalų atminimo ženklą, susijusį ne tik su šaulių veikla, bet ir Šilutės kraštu.

„Šilutės šaulių kryžius“ bus teikiamas 18 m. sulaukusiems šauliams ir šios organizacijos rėmėjams.

Pasak Šilutės šaulių kuopos vado Donato Jauniaus ir apdovanojimo kūrėjo, ženklas skirtas valstybės šimtmečiui, kurį minėsime 2018 m., įprasminti. Atminimo ženklas bus teikiamas šauliams, kuriems 2014-2018 m. sueis 18 metų, už atliktus darbus ir nuopelnus, dėkojant asociacijos rėmėjams. Atminimo ženklu gali būti apdovanoti įsimintinų žygių Šilutės krašte dalyviai.
„Šilutės šaulių kryžius“ yra išgaubtas, inkrustuotas baltu emaliu. Kryžiaus viduryje – Šilutės miesto herbas. Ant kitos ženklo pusės įspausti žodžiai: „Už nuopelnus“. Ženklo kaspino viduryje išaustos Mažosios Lietuvos vėliavos spalvos, o šonuose – Lietuvos vėliavos spalvos.
Apdovanotiesiems įteikiamas Šilutės šaulių kuopos vado pasirašytas ir antspaudu patvirtintas atminimo ženklo liudijimas, atminimo ženklas ir šaulio beretė. Antrą kartą šiuo ženklu neapdovanojama.
Pasak D. Jauniaus, ženklai buvo pagaminti anksčiau, tačiau laukta Savivaldybės tarybos leidimo naudoti Šilutės savivaldybės herbą, kuris bus priklijuotas kryžiaus viduryje.
Ženklo „Šilutės šaulių kryžius“ pagaminimo savikaina – apie 70 litų. Vietoje pamestų ar dingusių apdovanojimo ženklų gali būti išduoti jų dublikatai, tačiau tik sumokėjus apdovanojimo pagaminimo, liudijimo, ženklo dėžutės bei siuntimo išlaidas.
Naujuoju atminimo ženklu jau apdovanoti 8 žmonės: aktyvūs šauliai Kristina Pučkoriūtė, Audronė Rupainytė, Darius Urbonas, Šilutės baikerių klubo „Hellions“ narys Giedrius Gavėnis, šaudymo varžybų nugalėtojas jaunasis šaulys Antanas Čėsna, LR Seimo narė Orinta Leiputė, aktyvus šaulių pagalbininkas Mindaugas Gedrimas ir vienas geriausią rezultatą šaudymo varžybose parodęs šilutiškis.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite