„Šilutės šaulių kryžius“ teikiamas už nuopelnus

Šilutės r. savivaldybės taryba suteikė Šilutės šaulių kuopai teisę naudoti Šilutės rajono savivaldybės herbą savo ženkle „Šilutės šaulių kryžius“. Tai leido asociacijai Šilutės šaulių kuopa sukurti originalų atminimo ženklą, susijusį ne tik su šaulių veikla, bet ir Šilutės kraštu.

„Šilutės šaulių kryžius“ bus teikiamas 18 m. sulaukusiems šauliams ir šios organizacijos rėmėjams.

Pasak Šilutės šaulių kuopos vado Donato Jauniaus ir apdovanojimo kūrėjo, ženklas skirtas valstybės šimtmečiui, kurį minėsime 2018 m., įprasminti. Atminimo ženklas bus teikiamas šauliams, kuriems 2014-2018 m. sueis 18 metų, už atliktus darbus ir nuopelnus, dėkojant asociacijos rėmėjams. Atminimo ženklu gali būti apdovanoti įsimintinų žygių Šilutės krašte dalyviai.
„Šilutės šaulių kryžius“ yra išgaubtas, inkrustuotas baltu emaliu. Kryžiaus viduryje – Šilutės miesto herbas. Ant kitos ženklo pusės įspausti žodžiai: „Už nuopelnus“. Ženklo kaspino viduryje išaustos Mažosios Lietuvos vėliavos spalvos, o šonuose – Lietuvos vėliavos spalvos.
Apdovanotiesiems įteikiamas Šilutės šaulių kuopos vado pasirašytas ir antspaudu patvirtintas atminimo ženklo liudijimas, atminimo ženklas ir šaulio beretė. Antrą kartą šiuo ženklu neapdovanojama.
Pasak D. Jauniaus, ženklai buvo pagaminti anksčiau, tačiau laukta Savivaldybės tarybos leidimo naudoti Šilutės savivaldybės herbą, kuris bus priklijuotas kryžiaus viduryje.
Ženklo „Šilutės šaulių kryžius“ pagaminimo savikaina – apie 70 litų. Vietoje pamestų ar dingusių apdovanojimo ženklų gali būti išduoti jų dublikatai, tačiau tik sumokėjus apdovanojimo pagaminimo, liudijimo, ženklo dėžutės bei siuntimo išlaidas.
Naujuoju atminimo ženklu jau apdovanoti 8 žmonės: aktyvūs šauliai Kristina Pučkoriūtė, Audronė Rupainytė, Darius Urbonas, Šilutės baikerių klubo „Hellions“ narys Giedrius Gavėnis, šaudymo varžybų nugalėtojas jaunasis šaulys Antanas Čėsna, LR Seimo narė Orinta Leiputė, aktyvus šaulių pagalbininkas Mindaugas Gedrimas ir vienas geriausią rezultatą šaudymo varžybose parodęs šilutiškis.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite