„Šilutės šaulių kryžius“ teikiamas už nuopelnus

Šilutės r. savivaldybės taryba suteikė Šilutės šaulių kuopai teisę naudoti Šilutės rajono savivaldybės herbą savo ženkle „Šilutės šaulių kryžius“. Tai leido asociacijai Šilutės šaulių kuopa sukurti originalų atminimo ženklą, susijusį ne tik su šaulių veikla, bet ir Šilutės kraštu.

„Šilutės šaulių kryžius“ bus teikiamas 18 m. sulaukusiems šauliams ir šios organizacijos rėmėjams.

Pasak Šilutės šaulių kuopos vado Donato Jauniaus ir apdovanojimo kūrėjo, ženklas skirtas valstybės šimtmečiui, kurį minėsime 2018 m., įprasminti. Atminimo ženklas bus teikiamas šauliams, kuriems 2014-2018 m. sueis 18 metų, už atliktus darbus ir nuopelnus, dėkojant asociacijos rėmėjams. Atminimo ženklu gali būti apdovanoti įsimintinų žygių Šilutės krašte dalyviai.
„Šilutės šaulių kryžius“ yra išgaubtas, inkrustuotas baltu emaliu. Kryžiaus viduryje – Šilutės miesto herbas. Ant kitos ženklo pusės įspausti žodžiai: „Už nuopelnus“. Ženklo kaspino viduryje išaustos Mažosios Lietuvos vėliavos spalvos, o šonuose – Lietuvos vėliavos spalvos.
Apdovanotiesiems įteikiamas Šilutės šaulių kuopos vado pasirašytas ir antspaudu patvirtintas atminimo ženklo liudijimas, atminimo ženklas ir šaulio beretė. Antrą kartą šiuo ženklu neapdovanojama.
Pasak D. Jauniaus, ženklai buvo pagaminti anksčiau, tačiau laukta Savivaldybės tarybos leidimo naudoti Šilutės savivaldybės herbą, kuris bus priklijuotas kryžiaus viduryje.
Ženklo „Šilutės šaulių kryžius“ pagaminimo savikaina – apie 70 litų. Vietoje pamestų ar dingusių apdovanojimo ženklų gali būti išduoti jų dublikatai, tačiau tik sumokėjus apdovanojimo pagaminimo, liudijimo, ženklo dėžutės bei siuntimo išlaidas.
Naujuoju atminimo ženklu jau apdovanoti 8 žmonės: aktyvūs šauliai Kristina Pučkoriūtė, Audronė Rupainytė, Darius Urbonas, Šilutės baikerių klubo „Hellions“ narys Giedrius Gavėnis, šaudymo varžybų nugalėtojas jaunasis šaulys Antanas Čėsna, LR Seimo narė Orinta Leiputė, aktyvus šaulių pagalbininkas Mindaugas Gedrimas ir vienas geriausią rezultatą šaudymo varžybose parodęs šilutiškis.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite