„Šilutės šaulių kryžius“ teikiamas už nuopelnus

Šilutės r. savivaldybės taryba suteikė Šilutės šaulių kuopai teisę naudoti Šilutės rajono savivaldybės herbą savo ženkle „Šilutės šaulių kryžius“. Tai leido asociacijai Šilutės šaulių kuopa sukurti originalų atminimo ženklą, susijusį ne tik su šaulių veikla, bet ir Šilutės kraštu.

„Šilutės šaulių kryžius“ bus teikiamas 18 m. sulaukusiems šauliams ir šios organizacijos rėmėjams.

Pasak Šilutės šaulių kuopos vado Donato Jauniaus ir apdovanojimo kūrėjo, ženklas skirtas valstybės šimtmečiui, kurį minėsime 2018 m., įprasminti. Atminimo ženklas bus teikiamas šauliams, kuriems 2014-2018 m. sueis 18 metų, už atliktus darbus ir nuopelnus, dėkojant asociacijos rėmėjams. Atminimo ženklu gali būti apdovanoti įsimintinų žygių Šilutės krašte dalyviai.
„Šilutės šaulių kryžius“ yra išgaubtas, inkrustuotas baltu emaliu. Kryžiaus viduryje – Šilutės miesto herbas. Ant kitos ženklo pusės įspausti žodžiai: „Už nuopelnus“. Ženklo kaspino viduryje išaustos Mažosios Lietuvos vėliavos spalvos, o šonuose – Lietuvos vėliavos spalvos.
Apdovanotiesiems įteikiamas Šilutės šaulių kuopos vado pasirašytas ir antspaudu patvirtintas atminimo ženklo liudijimas, atminimo ženklas ir šaulio beretė. Antrą kartą šiuo ženklu neapdovanojama.
Pasak D. Jauniaus, ženklai buvo pagaminti anksčiau, tačiau laukta Savivaldybės tarybos leidimo naudoti Šilutės savivaldybės herbą, kuris bus priklijuotas kryžiaus viduryje.
Ženklo „Šilutės šaulių kryžius“ pagaminimo savikaina – apie 70 litų. Vietoje pamestų ar dingusių apdovanojimo ženklų gali būti išduoti jų dublikatai, tačiau tik sumokėjus apdovanojimo pagaminimo, liudijimo, ženklo dėžutės bei siuntimo išlaidas.
Naujuoju atminimo ženklu jau apdovanoti 8 žmonės: aktyvūs šauliai Kristina Pučkoriūtė, Audronė Rupainytė, Darius Urbonas, Šilutės baikerių klubo „Hellions“ narys Giedrius Gavėnis, šaudymo varžybų nugalėtojas jaunasis šaulys Antanas Čėsna, LR Seimo narė Orinta Leiputė, aktyvus šaulių pagalbininkas Mindaugas Gedrimas ir vienas geriausią rezultatą šaudymo varžybose parodęs šilutiškis.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite