Šilutės rajono savivaldybė išsimokėtinai pirks šešis autobusus mokiniams vežioti

Birželio 30 d. įvyko Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Supažindiname su dviem priimtais sprendimais.

Savivaldybės taryba leido Savivaldybės administracijai išperkamosios nuomos būdu per trejus metus įsigyti šešis 19+1 vietų autobusus. Autobusai būtų perduodami mokykloms ir naudojami mokinių vežiojimo sąlygoms gerinti.

Šiuo metu mokyklos turi 22 autobusus. Daugelio mokyklų autobusai susidėvėjo, reikalauja didelių remonto lėšų. Tikslas: aprūpinti Vainuto gimnazijos Katyčių skyrių autobusu ir pakeisti 5 mokyklų nusidėvėjusius autobusus.

2022 m. balandžio mėnesio pabaigoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informavo, kad centralizuotai geltonųjų autobusų nepirks. Savivaldybėms bus skirta valstybės biudžeto lėšų, kurias bus galima naudoti mokinių pavėžėjimui užtikrinti (transporto priemonėms įsigyti ar nuomoti, jų eksploatavimo išlaidoms, kitoms pavėžėjimo formoms ir išlaidoms).

Šiais metais Šilutės r. savivaldybei planuojama skirti apie 130 000 eurų (šios lėšos bus panaudotos pirmajai įmokai). Prašoma leisti įsigyti 6 autobusus išperkamosios nuomos būdu (per trejus metus). Autobusai būtų skirti šioms mokykloms: šiais metais reorganizuojamos mokyklos – Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus mokiniams pavėžėti ir nusidėvėjusiems autobusams pakeisti Kintų pagrindinei mokyklai (pagamintas 2007 metais), Švėkšnos „Saulės“ gimnazijai (2005), Usėnų pagrindinei mokyklai (2007), Vilkyčių pagrindinei mokyklai (2007), Vainuto gimnazijai (2006).

Savivaldybės biudžetinė įstaiga tarnybinį automobilį gali įsigyti/ nuomotis tik priėmus Tarybos sprendimą.

Sporto inventoriaus – už 135 tūkst. Eur

Savivaldybės administracijai Taryba irgi leido išperkamosios nuomos būdu įsigyti sporto inventoriaus ir įrangos beveik už 135 000 Eur. Preliminari kaina paskaičiuota atsižvelgus į  tiekėjų pasiūlymus. Tai irgi sprendimas išperkamosios nuomos būdu įsigyti sporto inventoriaus ir įrangos žmonių užimtumui ir fiziniam aktyvumui didinti, sveikatai gerinti.

Įranga bus naudojama naujajame sporto komplekse, Rusnės g. 10A, Šilutėje. Miesto gyventojams ir svečiams bus suteikta galimybė leisti laisvalaikį, sportuoti, treniruotis.

Kaip esame informavę, šis sporto ir laisvalaikio centras po rekonstrukcijos jau šį rudenį turėtų atverti duris.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite