Šilutės rajono savivaldybė išsimokėtinai pirks šešis autobusus mokiniams vežioti

Birželio 30 d. įvyko Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Supažindiname su dviem priimtais sprendimais.

Savivaldybės taryba leido Savivaldybės administracijai išperkamosios nuomos būdu per trejus metus įsigyti šešis 19+1 vietų autobusus. Autobusai būtų perduodami mokykloms ir naudojami mokinių vežiojimo sąlygoms gerinti.

Šiuo metu mokyklos turi 22 autobusus. Daugelio mokyklų autobusai susidėvėjo, reikalauja didelių remonto lėšų. Tikslas: aprūpinti Vainuto gimnazijos Katyčių skyrių autobusu ir pakeisti 5 mokyklų nusidėvėjusius autobusus.

2022 m. balandžio mėnesio pabaigoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informavo, kad centralizuotai geltonųjų autobusų nepirks. Savivaldybėms bus skirta valstybės biudžeto lėšų, kurias bus galima naudoti mokinių pavėžėjimui užtikrinti (transporto priemonėms įsigyti ar nuomoti, jų eksploatavimo išlaidoms, kitoms pavėžėjimo formoms ir išlaidoms).

Šiais metais Šilutės r. savivaldybei planuojama skirti apie 130 000 eurų (šios lėšos bus panaudotos pirmajai įmokai). Prašoma leisti įsigyti 6 autobusus išperkamosios nuomos būdu (per trejus metus). Autobusai būtų skirti šioms mokykloms: šiais metais reorganizuojamos mokyklos – Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus mokiniams pavėžėti ir nusidėvėjusiems autobusams pakeisti Kintų pagrindinei mokyklai (pagamintas 2007 metais), Švėkšnos „Saulės“ gimnazijai (2005), Usėnų pagrindinei mokyklai (2007), Vilkyčių pagrindinei mokyklai (2007), Vainuto gimnazijai (2006).

Savivaldybės biudžetinė įstaiga tarnybinį automobilį gali įsigyti/ nuomotis tik priėmus Tarybos sprendimą.

Sporto inventoriaus – už 135 tūkst. Eur

Savivaldybės administracijai Taryba irgi leido išperkamosios nuomos būdu įsigyti sporto inventoriaus ir įrangos beveik už 135 000 Eur. Preliminari kaina paskaičiuota atsižvelgus į  tiekėjų pasiūlymus. Tai irgi sprendimas išperkamosios nuomos būdu įsigyti sporto inventoriaus ir įrangos žmonių užimtumui ir fiziniam aktyvumui didinti, sveikatai gerinti.

Įranga bus naudojama naujajame sporto komplekse, Rusnės g. 10A, Šilutėje. Miesto gyventojams ir svečiams bus suteikta galimybė leisti laisvalaikį, sportuoti, treniruotis.

Kaip esame informavę, šis sporto ir laisvalaikio centras po rekonstrukcijos jau šį rudenį turėtų atverti duris.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite