Šilutės rajone planuojama tik 1 vėjo jėgainė

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

Paskelbti biodujų gamybos ir vėjo elektrinių plėtros 2024 metų pirmojo pusmečio duomenys. Per pirmąjį šių metų pusmetį Aplinkos apsaugos agentūra pritarė, kad Šilutės r. savivaldybėje būtų statoma 1 vėjo elektrinė, Pagėgių sav. – dvi. 

Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – Agentūra), vykdydama atsakingosios institucijos funkcijas poveikio aplinkai vertinimo srityje, be kitų PAV įstatyme nustatytų atvejų, nagrinėja ir vėjo elektrinių statybos, eksploatacijos, taip pat  ir biodujų gamybos, išskyrus 1 MW ir mažesnės įrengtosios galios biodujų elektrines, atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir poveikio aplinkai vertinimo dokumentus.

Per pirmąjį šių metų pusmetį pagal Agentūros priimtas atrankos išvadas, kad poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas ir priimtus sprendimus, kad planuojama ūkinė veikla atitinka aplinkos apsaugos ir kitų teisės aktų reikalavimus, sausumoje galėtų būti statomos 248 vėjo elektrinės, kurių bendra galia sudarytų iki 1984 MW.

Vėjo elektrinių sparčiai daugėja

Daugiausiai vėjo elektrinių šiemet suplanuota Biržų rajono – 69 vėjo elektrinės ir Rietavo – 54 vėjo elektrinės, savivaldybėse. Kitose savivaldybėse suplanuotas statyti vėjo elektrinių skaičius: Panevėžio rajono savivaldybėje – 30 vėjo elektrinių, Jurbarko rajono savivaldybėje – 22 vėjo elektrinės, Pagėgių savivaldybėje – 20 vėjo elektrinių, Raseinių rajono savivaldybėje – 18 vėjo elektrinių, Pasvalio rajono savivaldybėje – 17 vėjo elektrinių, Kėdainių rajono savivaldybėje – 15 vėjo elektrinių, Zarasų rajono savivaldybėje – 3 vėjo elektrinės.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Agentūra išnagrinėjo 114 statybos projektų, iš kurių 47 pritarė: Kelmės r. savivaldybėje – 28 vnt., Akmenės r. savivaldybėje – 6 vnt., Tauragės r. savivaldybėje – 6 vnt., Marijampolės savivaldybėje – 4 vnt., Pagėgių savivaldybėje – 2 vnt., Šilutės r. savivaldybėje. – 1 vnt.

Jei visoms šioms vėjo elektrinėms bus išduoti statybą leidžiantys dokumentai, vien per 2024 m. pirmąjį pusmetį suprojektuotų vėjo elektrinių bendra galia siektų apie 338,4 MW.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Agentūra dėl planuojamos biodujų gamybos įrenginių (jėgainių) statybos priėmė dvi atrankos išvadas, kad poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas (po vieną Jonavos ir Plungės rajonų savivaldybėse), išnagrinėjo 4 statybos projektus, iš kurių 2 pritarė: Šakių ir Radviliškio rajonų savivaldybėse.

Pagal Aplinkos apsaugos agentūros inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite