Šilutės r. savivaldybės taryba nutraukė bendradarbiavimą su Rusijos ir Baltarusijos savivaldybėmis 

Šiandien, kovo 1 d., 13.00 val. per vieną dieną skubiai sušauktame neeiliniame posėdyje (nuotoliniu būdu) Šilutės rajono savivaldybės taryba visais 19 posėdyje dalyvavusiųjų balsais nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos (Kaliningardo srities) Slavsko miesto savivaldybe; Baltarusijos Borisovo ir Ašmenos miestų savivaldybėmis.

Netekusiu galios pripažintas Šilutės r. savivaldybės ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo su Kaliningrado srities dūma.

Sprendimas

Sprendimo projekte nurodoma: „Atsižvelgdama į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos vykdomus karo veiksmus prieš nepriklausomą Ukrainos Respubliką, tuo pažeidžiant tarptautinės teisės normas bei tarptautines sutartis, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir 16 straipsnio 4 dalimi Šilutės rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

  1. Vienašališkai nutraukti 1998 m. lapkričio 12 d. bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities Slavsko miesto savivaldybe;
  2. Vienašališkai nutraukti 2017 m. gegužės 25 d. bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos Respublikos Borisovo miesto savivaldybe;
  3. Vienašališkai nutraukti 2018 m. rugsėjo 8 d. bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos Respublikos Ašmenos miesto savivaldybe;
  4. Vienašališkai sustabdyti 1998 m. balandžio 29 d. Ketinimų protokolą tarp Šilutės rajono savivaldybės ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities dūmos.

Paskelbti šį sprendimą Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje“.

Daug partnerių

Partnerių įvairiose užsienio valstybėse Šilutės miestas bei Šilutės rajono savivaldybė turi daug.

Pateikiame pasirašytų draugystės ir bendradarbiavimo dokumentų sąrašą, kurį yra paskelbusi Savivaldybė.

1991 m. gegužės 26 d. pasirašyta Šilutės miesto ir Emmericho miesto (Vokietija) bendradarbiavimo sutartis.

1992 m. rugsėjo 28 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Ljungby savivaldybės (Švedija) Draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.

1998 m. vasario 22 d. Malborke (Lenkija) Šilutės rajono savivaldybė (Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sudėtyje) pasirašė euroregiono „Baltija“ įkūrimo sutartį.

2001 m. rugsėjo 27 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Ostroda savivaldybės (Lenkija) bendradarbiavimo ir draugystės sutartis.

2004 m. gegužės 29 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski Pruszcz savivaldybės bendradarbiavimo sutartis.

2007 m. gegužės 28 d. pasirašytas Ketinimų protokolas, o 2007 m. liepos 23 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski poviato (apskrities) bendradarbiavimo sutartis.

2009 m. vasario 10 d. Biuselyje (Belgija) Šilutės rajono savivaldybė pasirašė susitarimą – Merų paktą.

2009 m. gegužės 29 d. pasirašytas Šilutės rajono savivaldybės ir Saldus rajono ir Saldus miesto administracijų (Latvija) ketinimų protokolas.

2011 m. gruodžio 5 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Cittaducale savivaldybės (Italija) bendradarbiavimo sutartis.

2013 m. gegužės 25 d. pasirašytas Šilutės rajono savivaldybės ir Vellinge savivaldybės (Švedija) ketinimų protokolas.

2014 m. birželio 2 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Alanijos miesto (Turkija) bendradarbiavimo sutartis.

2016 m. rugsėjo 24 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Skadovsko miesto (Ukraina) bendradarbiavimo sutartis.

Nuo 2017 m. kovo 1 d. įsigaliojo Šilutės rajono savivaldybės ir Picassent savivaldybės (Ispanija) terminuota bendradarbiavimo sutartis vieneriems metams.

2017 m. liepos 8 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Kolobžego rajono savivaldybės (Lenkija) bendradarbiavimo sutartis.

2018 m. rugsėjo 8 d. pasirašytas ketinimų protokolas dėl Šilutės rajono savivaldybės ir Tarutino rajono savivaldybės (Ukraina) bendradarbiavimo.

2016 m. liepos 28 d. Tarybos sprendimu Nr. T1-423, pritarta Šilutės rajono savivaldybės ir Tarutino rajono savivaldybės (Ukraina) bendradarbiavimui.

Šiandien savivaldybės tarybai neeiliniame posėdyje nutraukus bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos savivaldybėmis, lieka galioti visos kitos išvardintos sutartys.

Draugystė ir bendradarbiavimas su partneriais užsienyje reiškia, kad ne tik keičiamasi delegacijomis, tačiau neretai yra įgyvendinami bendri projektai, kuriuos finansuoja Europos Sąjunga. ES lėšų jau buvo numatyta ir bendriems projektams su buvusiais partneriais iš Kaliningrado srities.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip neišleistos monetos ir banknotai atspindi Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį

Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetis – įdomus laikotarpis Lietuvos istorijoje, kuris atsispindi ne tik to meto sudėtinguose politiniuose įvykiuose, bet ir numizmatikoje bei bonistikoje. Šie mokslai tiria pinigus, monetų gamybos istoriją ir jų reikšmę visuomenei. „Spindulio“ bendrovėje Kaune tarpukariu įkurta nauja monetų kalykla 1936 m. nukaldino ir išleido į apyvartą sidabrines 5 litų monetas, skirtas Jonui Basanavičiui, bei 10 litų monetas, skirtas Vytautui Didžiajam. Tačiau nedaugelis žino, kad 1938 m. planuota išleisti ir sidabrinę 2 litų monetą su Antano Smetonos atvaizdu. Ši

Norite sulos?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje. Kaip tinkamai leisti sulą? Valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.  Kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško,

Olimpiadoje – Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazisčių sėkmė

Mažosios Lietuvos regioninė etninės kultūros globos taryba praneša, kad vasario 28 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje įvyko VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados II turas Mažosios Lietuvos regione. Olimpiadoje dalyvavo 11 mokinių iš Klaipėdos Sendvario progimnazijos, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos, Klaipėdos rajono Vėžaičių pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Gargždų „Kranto“ progimnazijos, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Šilutės pirmosios, Šilutės rajono Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų. Susumavus abiejų Olimpiados užduočių (testo ir etnokultūrinės veiklos ir raiškos) rezultatus, paskelbti Mažosios Lietuvos regione įgyvendinamo

Automobilių vagys vis dar pridaro nuostolių – kaip apsaugoti savo turtą?

Nors automobilių ir jų dalių vagysčių per pastaruosius metus gerokai sumažėjo, tokio pobūdžio nusikaltimai niekur nedingo. Lietuvos Policijos duomenimis, 2022 m. fiksuotos 231, o 2023 m. – 288 automobilių vagystės. Draudimo bendrovė ERGO pernai fiksavo 8 automobilių vagystes, kai 2022 m. tokių buvo 5. Tiesa, krentantys vagysčių skaičiai nereiškia, kad sumažėjo gyventojams padaryta žala: praėjusiais metais vidutinė draudikų sumokėta kompensacija siekė 13,5 tūkst. eurų, kai 2022 m. ši kompensacija sudarė 8 tūkst. eurų. Apie tai, kodėl gyventojų patiriama žala auga

Taip pat skaitykite