Šilutės r. savivaldybės taryba nutraukė bendradarbiavimą su Rusijos ir Baltarusijos savivaldybėmis 

Šiandien, kovo 1 d., 13.00 val. per vieną dieną skubiai sušauktame neeiliniame posėdyje (nuotoliniu būdu) Šilutės rajono savivaldybės taryba visais 19 posėdyje dalyvavusiųjų balsais nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos (Kaliningardo srities) Slavsko miesto savivaldybe; Baltarusijos Borisovo ir Ašmenos miestų savivaldybėmis.

Netekusiu galios pripažintas Šilutės r. savivaldybės ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo su Kaliningrado srities dūma.

Sprendimas

Sprendimo projekte nurodoma: „Atsižvelgdama į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos vykdomus karo veiksmus prieš nepriklausomą Ukrainos Respubliką, tuo pažeidžiant tarptautinės teisės normas bei tarptautines sutartis, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir 16 straipsnio 4 dalimi Šilutės rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

  1. Vienašališkai nutraukti 1998 m. lapkričio 12 d. bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities Slavsko miesto savivaldybe;
  2. Vienašališkai nutraukti 2017 m. gegužės 25 d. bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos Respublikos Borisovo miesto savivaldybe;
  3. Vienašališkai nutraukti 2018 m. rugsėjo 8 d. bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos Respublikos Ašmenos miesto savivaldybe;
  4. Vienašališkai sustabdyti 1998 m. balandžio 29 d. Ketinimų protokolą tarp Šilutės rajono savivaldybės ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities dūmos.

Paskelbti šį sprendimą Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje“.

Daug partnerių

Partnerių įvairiose užsienio valstybėse Šilutės miestas bei Šilutės rajono savivaldybė turi daug.

Pateikiame pasirašytų draugystės ir bendradarbiavimo dokumentų sąrašą, kurį yra paskelbusi Savivaldybė.

1991 m. gegužės 26 d. pasirašyta Šilutės miesto ir Emmericho miesto (Vokietija) bendradarbiavimo sutartis.

1992 m. rugsėjo 28 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Ljungby savivaldybės (Švedija) Draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.

1998 m. vasario 22 d. Malborke (Lenkija) Šilutės rajono savivaldybė (Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sudėtyje) pasirašė euroregiono „Baltija“ įkūrimo sutartį.

2001 m. rugsėjo 27 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Ostroda savivaldybės (Lenkija) bendradarbiavimo ir draugystės sutartis.

2004 m. gegužės 29 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski Pruszcz savivaldybės bendradarbiavimo sutartis.

2007 m. gegužės 28 d. pasirašytas Ketinimų protokolas, o 2007 m. liepos 23 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski poviato (apskrities) bendradarbiavimo sutartis.

2009 m. vasario 10 d. Biuselyje (Belgija) Šilutės rajono savivaldybė pasirašė susitarimą – Merų paktą.

2009 m. gegužės 29 d. pasirašytas Šilutės rajono savivaldybės ir Saldus rajono ir Saldus miesto administracijų (Latvija) ketinimų protokolas.

2011 m. gruodžio 5 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Cittaducale savivaldybės (Italija) bendradarbiavimo sutartis.

2013 m. gegužės 25 d. pasirašytas Šilutės rajono savivaldybės ir Vellinge savivaldybės (Švedija) ketinimų protokolas.

2014 m. birželio 2 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Alanijos miesto (Turkija) bendradarbiavimo sutartis.

2016 m. rugsėjo 24 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Skadovsko miesto (Ukraina) bendradarbiavimo sutartis.

Nuo 2017 m. kovo 1 d. įsigaliojo Šilutės rajono savivaldybės ir Picassent savivaldybės (Ispanija) terminuota bendradarbiavimo sutartis vieneriems metams.

2017 m. liepos 8 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Kolobžego rajono savivaldybės (Lenkija) bendradarbiavimo sutartis.

2018 m. rugsėjo 8 d. pasirašytas ketinimų protokolas dėl Šilutės rajono savivaldybės ir Tarutino rajono savivaldybės (Ukraina) bendradarbiavimo.

2016 m. liepos 28 d. Tarybos sprendimu Nr. T1-423, pritarta Šilutės rajono savivaldybės ir Tarutino rajono savivaldybės (Ukraina) bendradarbiavimui.

Šiandien savivaldybės tarybai neeiliniame posėdyje nutraukus bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos savivaldybėmis, lieka galioti visos kitos išvardintos sutartys.

Draugystė ir bendradarbiavimas su partneriais užsienyje reiškia, kad ne tik keičiamasi delegacijomis, tačiau neretai yra įgyvendinami bendri projektai, kuriuos finansuoja Europos Sąjunga. ES lėšų jau buvo numatyta ir bendriems projektams su buvusiais partneriais iš Kaliningrado srities.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite