Šilutės r. savivaldybės taryba nutraukė bendradarbiavimą su Rusijos ir Baltarusijos savivaldybėmis 

Šiandien, kovo 1 d., 13.00 val. per vieną dieną skubiai sušauktame neeiliniame posėdyje (nuotoliniu būdu) Šilutės rajono savivaldybės taryba visais 19 posėdyje dalyvavusiųjų balsais nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos (Kaliningardo srities) Slavsko miesto savivaldybe; Baltarusijos Borisovo ir Ašmenos miestų savivaldybėmis.

Netekusiu galios pripažintas Šilutės r. savivaldybės ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo su Kaliningrado srities dūma.

Sprendimas

Sprendimo projekte nurodoma: „Atsižvelgdama į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos vykdomus karo veiksmus prieš nepriklausomą Ukrainos Respubliką, tuo pažeidžiant tarptautinės teisės normas bei tarptautines sutartis, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir 16 straipsnio 4 dalimi Šilutės rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

  1. Vienašališkai nutraukti 1998 m. lapkričio 12 d. bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities Slavsko miesto savivaldybe;
  2. Vienašališkai nutraukti 2017 m. gegužės 25 d. bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos Respublikos Borisovo miesto savivaldybe;
  3. Vienašališkai nutraukti 2018 m. rugsėjo 8 d. bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos Respublikos Ašmenos miesto savivaldybe;
  4. Vienašališkai sustabdyti 1998 m. balandžio 29 d. Ketinimų protokolą tarp Šilutės rajono savivaldybės ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities dūmos.

Paskelbti šį sprendimą Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje“.

Daug partnerių

Partnerių įvairiose užsienio valstybėse Šilutės miestas bei Šilutės rajono savivaldybė turi daug.

Pateikiame pasirašytų draugystės ir bendradarbiavimo dokumentų sąrašą, kurį yra paskelbusi Savivaldybė.

1991 m. gegužės 26 d. pasirašyta Šilutės miesto ir Emmericho miesto (Vokietija) bendradarbiavimo sutartis.

1992 m. rugsėjo 28 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Ljungby savivaldybės (Švedija) Draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.

1998 m. vasario 22 d. Malborke (Lenkija) Šilutės rajono savivaldybė (Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sudėtyje) pasirašė euroregiono „Baltija“ įkūrimo sutartį.

2001 m. rugsėjo 27 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Ostroda savivaldybės (Lenkija) bendradarbiavimo ir draugystės sutartis.

2004 m. gegužės 29 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski Pruszcz savivaldybės bendradarbiavimo sutartis.

2007 m. gegužės 28 d. pasirašytas Ketinimų protokolas, o 2007 m. liepos 23 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski poviato (apskrities) bendradarbiavimo sutartis.

2009 m. vasario 10 d. Biuselyje (Belgija) Šilutės rajono savivaldybė pasirašė susitarimą – Merų paktą.

2009 m. gegužės 29 d. pasirašytas Šilutės rajono savivaldybės ir Saldus rajono ir Saldus miesto administracijų (Latvija) ketinimų protokolas.

2011 m. gruodžio 5 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Cittaducale savivaldybės (Italija) bendradarbiavimo sutartis.

2013 m. gegužės 25 d. pasirašytas Šilutės rajono savivaldybės ir Vellinge savivaldybės (Švedija) ketinimų protokolas.

2014 m. birželio 2 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Alanijos miesto (Turkija) bendradarbiavimo sutartis.

2016 m. rugsėjo 24 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Skadovsko miesto (Ukraina) bendradarbiavimo sutartis.

Nuo 2017 m. kovo 1 d. įsigaliojo Šilutės rajono savivaldybės ir Picassent savivaldybės (Ispanija) terminuota bendradarbiavimo sutartis vieneriems metams.

2017 m. liepos 8 d. pasirašyta Šilutės rajono savivaldybės ir Kolobžego rajono savivaldybės (Lenkija) bendradarbiavimo sutartis.

2018 m. rugsėjo 8 d. pasirašytas ketinimų protokolas dėl Šilutės rajono savivaldybės ir Tarutino rajono savivaldybės (Ukraina) bendradarbiavimo.

2016 m. liepos 28 d. Tarybos sprendimu Nr. T1-423, pritarta Šilutės rajono savivaldybės ir Tarutino rajono savivaldybės (Ukraina) bendradarbiavimui.

Šiandien savivaldybės tarybai neeiliniame posėdyje nutraukus bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos savivaldybėmis, lieka galioti visos kitos išvardintos sutartys.

Draugystė ir bendradarbiavimas su partneriais užsienyje reiškia, kad ne tik keičiamasi delegacijomis, tačiau neretai yra įgyvendinami bendri projektai, kuriuos finansuoja Europos Sąjunga. ES lėšų jau buvo numatyta ir bendriems projektams su buvusiais partneriais iš Kaliningrado srities.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Taip pat skaitykite