Šilutės r. savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis

Pirmuosiuose tiesioginiuose merų rinkimuose Šilutės rajone šį postą laimėjo Vytautas Laurinaitis. Paskutinį pusmetį Šilutės r. meru buvęs politikas antrame ture nemenka balsų persvara aplenkė savo varžovą, taip pat meru prieš daugelį metų spėjusį pabuvoti Arvydą Jaką.

Tikras meras V. Laurinaitis ir jo varžovas A. Jakas rinkimų plakatuose.

Pergale patikėjo anksti
Tiesioginių merų rinkimų antrame ture rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Gerokai sumažėjęs kandidatų skaičius ir tai, kad kai kuriose savivaldybėse pakartotinio balsavimo nebuvo, leido greičiau susumuoti balsus. Prabėgus vos kelioms minutėms po 21 val. ir paaiškėjus pirmiesiems rezultatams, į Tilžės gatvėje įsikūrusį Partijos tvarka ir teisingumas rinkimų štabą jau skubėjo koalicijos partneris iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Virgilijus Pozingis. Čia jį pasitiko ne tik meras Vytautas Laurinaitis ir jo partiečiai su LR Seimo vicepirmininku Kęstu Komskiu, bet ir koalicijos partneriai – socialdemokratai.
Iš pat pradžių tapo aišku, kad Vytautas Laurinaitis savo buvusį bendrapartietį ir dabartinį varžovą Arvydą Jaką lenkia maždaug tūkstančiu balsų. Patikėjęs savo pergalę Vytautas Laurinaitis apkabindamas sveikino visus buvusius štabe. Dar kurį laiką plaukę duomenys tik dar sustiprino pergalės jausmą, o V. Laurinaitis vos spėjo dėkoti už sveikimus į rinkimų štabą besirenkantiems bendraminčiams.
Pagal išankstinius Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis, partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Vytautas Laurinaitis surinko 7093, o jo varžovas iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Arvydas Jakas – 5728 balsus. Rinkėjų aktyvumas šį kartą buvo mažesnis. Iš 38 981 Šilutės rajono rinkėjų balsavime dalyvavo 12 821, arba 33,65 proc. Pirmame ture balsavo beveik 48 proc. rinkėjų.
Atsiveria didelės galimybės
Merui Vytautui Laurinaičiui atsiveria geros galimybės ištesėti visus savo rinkiminius pažadus, nes politinės jėgos išsidėstė taip, kad jis dabar turi visus būtinus politinius svertus. Partija Tvarka ir teisingumas dar prieš rinkimus aktyviai bendradarbiavo su socialdemokratais, o prisidėjus Valstiečių ir žaliųjų sąjungai mero koalicija Savivaldybės taryboje turės 13 iš 24 balsų.

Planuojamos naujosios Šilutės r. tarybos koalicijos partneriai (iš kairės): Virgilijus Pozingis, Vytautas Laurinaitis, Sigitas Šeputis ir mero bendrapartietis LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.

Per prieš antrąjį turą surengtoje spaudos konferencijoje naujoji dauguma pareiškė, kad išlieka atvira ir į koaliciją mielai priims kitas pageidaujančias prisijungti partijas. Kategoriškai su pasiūlymu nesutiko tik Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Zigmanto Jauniaus lūpomis pareiškę, kad su tvarkiečiais jokioje koalicijoje nedirbs.
Besiformuojančią opoziciją greičiausiai sudarys trys balsų Taryboje gavę Šilutės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai, ir po du išrinkti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), Darbo partijos atstovai. Naujo mūsų politinėje padangėje darinio visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ vadovė Daiva Žebelienė sakė kol kas laukianti užfiksuotų rinkimų pažeidimų tyrimo išvadų.
Tiesa, tikriausiai ne visi išrinkti naujosios Tarybos nariai šias pareigas eis. Dar prieš rinkimus kalbėta, kad Administracijos direktoriaus poste išliks praktiškai visų politinius interesus patenkinantis Sigitas Šeputis. Tokiu atveju jis savo Tarybos nario mandatą turėtų perleisti kitam sąrašo kandidatui.
Nežinia kas pažadėta už paramą Virgilijui Pozingiui. Jam greičiausiai bus pasiūlytas mero arba administracijos direktoriaus pavaduotojo postas. Dabartiniai vicemerai Algirdas Balčytis ir Algirdas Gečas dirbo visuomeniniais pagrindais, t. y. negaudami atlyginimo. Tačiau sykį jau buvo taip, kad visuomeniniais pagrindais dirbančius vicemerus pakeitęs V. Pozingis atlyginimą gaudavo. Beje, sumažėjus Tarybos narių skaičiui, mūsų rajone begalės būti tik vienas mero pavaduotojas.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis gali tikėtis palaikymo ir Vilniuje. Savo pagalbą ir palaikymą jam pažadėjo bendrapartietis LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Vienoje spaudos konferencijoje K. Komskis sakė, kad savo paramą siūlęs ir Šilutei vadovavusiems kitų partijų merams, tačiau tąkart bendros kalbos surasti nesisekę.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Šilutės meras Vytautas Laurinaitis su savo rėmėjais.

Laukiama VRK sprendimo
Graži Šilutės r. savivaldybės tarybos politinė dėlionė gali subyrėti, jeigu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dėl nustatytų pažeidimų nuspręs naikinti Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų rezultatus. O taip atsitikti gali, nes vos ne kasdien išgirstame žinių apie vis naujus pažeidimus. Tada rinkimų maratonas pradėtų suktis iš naujo, o baigtį nuspėti būtų labai sunku.
Pirmadienį popiet VRK narys Donatas Laurinavičius sakė, kad dar tikrinami balsavimo paštu Šilutėje vokai. Jis buvo atvykęs į Šilutę ir dalyvavo rinkimų komisijos posėdyje, kurio metu sudarytos dvi darbo grupės. Viena jų tikrino griežtos atskaitomybės dokumentus, kita – 7 rinkimų apylinkių balsavimo biuletenius.
Vilniuje nuspręsta patikrinti visus išankstinio balsavimo vokus ir vakar šis darbas vyko. Patikrinimą tikėtasi baigti pirmadienio vakarą, kai buvo spausdinamas šis laikraštis. Tikrinimo rezultatus ir VRK sprendimą dėl pažeidimų Šilutėje turėtume sužinoti jau šią savaitę.

Vaidotas VILKAS

Hits: 425

17 komentarai

 • europietis

  Tikriausiai tikras-netikras meras Laurinaitis, ranką prie širdies padėjęs, pats savo lyderyste rajone abejoja, bet nuotraukoje švyti?O juk juo pasitiki ir į mero postą skiria mažiau kaip penktadalis rajono rinkėjų. 7 093 iš 38 981 balso teisę turinčiųjų. Reziume – partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas į merus laimėjo, bet tai nereiškia, kad yra gerbtinas visų rajono gyventojų savivaldybės vadovas.Atvirkščiai. Už jo nugaros-skurdi mažuma. O jei dar tikrintojai visą rinkimų komisijų klastą iki galo atskleis, gali paaiškėti, kad konglomeratas Komskis-Laurinaitis-Šeputis-Gorodeckas, sprendžiant iš kelių ikiteisminių tyrimų ir pranešimų apie manipuliacijas per išankstinį balsavimą vokų su biuleteniais turiniu,-bus sugrąžinę į Šilutę raudonojo režimo telefoninę teisę pagal Stalino credo”nesvarbu, kas kaip balsuoja, svarbu, kas kaip skaičiuoja”? Sveiki sugrįžę ten, kur jau buvome prieš 25 metus!.Ačiū “šlovingosioms” LSDP ir TT!Manau, rinkimus iš naujo rengti būtina,privalu, svarbu – tikros, ne tariamos demokratijos triumfo vardan.

  • rinkeja1

   Salin toki nesazininga tikra netikra mera ,kuris nesaziningu keliu laimejo pergale,anuliuoti rinkimus…..Zmones susimasykit…….

 • silutei amen

  na ir veidzeliai

 • Manau

  Pritariu komentarui, man irgi gėda sakyti, kad gyvenu Šilutėje. Vieni žulikai vežė ir gabeno “varguolius”, kiti žulikai darkė rinkėjų biuletenius APYGARDOS (?) rinkimų komisijoje. Tai siaubas. Būtų gera pamoka visiems sukčiams – panaikinti rinkimų rezultatus. Tačiau pasitikėjimo niekaip nesugrąžins. Ko gero, ėjau balsuoti paskutinį kartą. O dabar dėl Pagėgių, kuriems vis prilyginama Šilutė. Žinote, mums toli iki Pagėgių su jų Kultūros centru nauju, su jų europietiškomis krepšinio aikštelėmis visuose kaimuose ir Pagėgiuose, su jų nauju vaikų darželiu, naujais vaikų globos namais, muziejumi ir viskuo kitu. Jie turi, Šilutė – ne. Štai jums ir skirtumas. Ten nėra demokratijos? O Šilutėje jos yra? Ką rodo rinkimai? Ar tai laisvas kraštas, laisva valia rinkęs valdžią? Tai ir patylėkim, kitų pirštais nebadę, nes atrodome prasčiau ir už Pagėgius, ir už Balbieriškį, ir už Pliurpiškes.

 • Jo jo jo...

  Tai bus juoko, kai nauji Tarybos nariai duos priesaiką… atsistoję prieš Gorodecką, jis gi apygardos rinkimų komisijos pirmininkas, po galais. Tokie tokiam prisieks?

 • rinkeja1

  Tokio mero net nesitikejome,pasiekta pergale perkant is bomzu balsus ir klastojant biuletenius,…geda parduota Silute Pagegiu krastui, zmones bukim protingi ir ziurekim kad meras butu renkamas saziningu keliu……

  • vietinis

   rinkeja1 norejai mero – bedarbio?. Visi dirba o jam nereikia ? Pasiziurejau kad jakas senokai nedirba

 • rinkeja1

  Kaip gali vadovauti toks meras ,jei klastojami biuleteniai ir perkami is degradu balsai ,salin toki nesazininga tikra mera,anuliuoti rinkimus ,zmones atsibuskite……..

 • Kurmis

  Bomžai zulikus į valdžią renka, kandidatai ir partijos elgiasi kaip bomžai, apgaudinedami rinkejus, o apygardos rinkimų komisijos pensininkai ir kitokie netikšos mato tik kaip akli kurmiai. Šit ir visas rerzultatas. Ne mes, dar galvas ant pečių turintys, rinkome šitokią valdžią, nes mes siūlėme ir gorodeckus su kt. į tą komisiją. Pamarys tapo visišku sukčių kraštu.

 • vietinis

  na silute ir issirinko tapsnuotoju saika,pasiziurejus i ju ,,veidelius,, matosi ne viena kibira isgere,o kur jauni naujos kartos zmones?

 • Sapaliotojui

  Dirbo dirbo liberalų sąjūdžiui, visus kitus pliekė, o savo liberalus (ne už ačiū…) gyrė, gynė, kėlė, o iš to – tik piš… Pora mandatukų, ir tie tik kandidatui į merus bei du kartus buvusiam Seimo nariui. O kiek šiame pamokslautojo triūse su jo pasivaidenimų ir sapnų aprašais buvo reklamos pažeidimų, kai vienus mokamus rašinius malė į miltus, kitų (savo liberalų) reklamos komentuoti neleido. O apygardos komisijoj irgi liberalas buvo reklamos prievaizdas. Ores Tukas Tykas nusituksėjo, nors oi kaip suokė apie baltas pirštines, apie skaidrumą. Toks pats “grynuolis” kaip ir politikieriai. Tik klykia garsiau už kitus. Ir kaltina. Į savo pažeidimus padarytus tegul pasižiūri. Toks neturi moralinės teisės kitų pažeidimais piktintis. Kur pasižiūri – vien apgavikai vilkai avių kailiuose.

 • Pranašystė

  NAŠI: reklamos prievazdas Stasiukas neduos į kailį Ores Tukui… Abu to paties liberalų lizdo paukščiai.

 • Pasigedusiam jaunimo

  Toks Gečas net Lietuvininkų vilties premiją avansu tuščioj salėj įteikė “jaunimo būrėjams”, vieną iš jų vyrioką įsirašė į savo su Jaku sąrašą ir… po rinkimų tas “jaunimo aktyvuolis” sąraše krito žemyn. Tai nei jaunimas, nei jų tėvai, nei mokytojai nepalaikė šitokio “jaunimo būrėjo”. Negi jaunimas nesupranta, kad jais bandoma pasinaudoti partinių vilkų naudai.

 • Vargšai šilutiškiai

  Jama jumi komskiai, oi jama..

 • Naujiena

  šeštadienį Vyriausioji rinkimų komisija panaikino rinkimų rezultatus Šilutės rajone. Įdomu tai, kad posėdyje paminėta, jog vienas ikiteisminis tyrimas vyksta dėl neleistino rinkėjų vežimo per išankstinį balsavimą, tai neva siejama su Jaku, o balsų pirkimu įtariami tvarkiečiai, minimas Laurinaitis. O Gorodeckas taip suvadovavo apygardos rinkimų komisijai, kad dingo dokumentų, vokų, biuletenių ir t.t. Visi pažeidimai vadinami šiurkščiais, kurie turi įtakos rezultatams, todėl rinkimai vyks iš naujo birželio 21 d. Rods Šilutė nelaisvais, neskaidriais, nedemokratiškais ir nesąžiningais rinkimais jau pralenkė ir Pagėgius, iš kurių nuolat tyčiojasi.

 • Rinkėjas

  Nuotraukoje visi vienodo lygio , jau dirbę savivaldybėje ir nieko gero, Jeigu jie paklius į savivaldybės tarybą nieko gero Šilutės bendruomenei nebus, jau įsitikinta daugel metų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite