Šilutės r. politikai nusprendė…

Liepos 28 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės Tarybos posėdyje patikslintas šių metų rajono biudžetas, pritarta investicijų projektams.

Kultūros darbuotojams – 45 272 eurai
Rajone yra 89 kultūros ir meno darbuotojų etatai. Jų darbo užmokesčiui didinti gauta 45 272 Eur. Šios lėšos, Tarybai pritarus, bus paskirstytos kultūros įstaigoms pagal turimus etatus.
Rajono biudžetas patikslintas ir dėl socialinėms išmokoms nepanaudotų 81 800 Eur, kurie paskirstyti kitoms socialinėms reikmėms bei skoloms dengti. Švietimo įstaigoms bei Juknaičių seniūnijai skoloms už šildymą padengti teks 41 tūkst. Eur, Socialinių paslaugų centrui, globėjų bei įtėvių rengimo programai skirta 19 tūkst. Eur, būsto pritaikymo neįgaliesiems programai vykdyti – 12,6 tūkst. Eur, Šilutės seniūnijai socialinių darbuotojų darbo vietoms įrengti – 6,8 tūkst. Eur.
Šilutės socialinių paslaugų centras už teikiamas paslaugas gavo daugiau pajamų negu buvo planuota, todėl šios įstaigos 14 400 Eur padidėja pajamos ir tuo pačiu išlaidų sąmata.

Tvarkys Juknaičių savarankiško gyvenimo namus
Taryba pritarė, kad Savivaldybės administracija rengtų projektą Juknaičių savarankiško gyvenimo namų daliai pastato sutvarkyti.
2011-2014 metais Savivaldybė pasirūpino, kad būtų suremontuoti du namo korpusai, Šilutės socialinių paslaugų centrui buvo perduota 24 butai, kuriuose apgyvendinti socialiai remtini asmenys. Praėjusiais metais Socialinių paslaugų centrui buvo perduoti dar 8 butai dar viename korpuse. Centras pageidauja, kad būtų pertvarkytas ir suremontuotas pirmasis aukštas, esantis dar neremontuotoje pastato dalyje, vietoj 8 dviviečių butų siūloma įrengti 5 dviviečius ir 6 vienviečius butus.
Projekto „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų dalies pastato sutvarkymas“ lėšos: 337 548 Eur, iš šios sumos 286 916 Eur iš Europos Sąjungos fondų, tai sudarytų 85 proc. lėšų, o 15 proc. arba 50 632 Eur skirtų Savivaldybė.

Kartu su latviais
Taryba pritarė ir bendram projektui su latviais. Būtų tvarkoma Šyšos upės Šilutėje ir Ciecerės upės Saldus mieste (Latvija) krantų teritorijos bei sumažinta ekologinė rizika. Praėjusiais metais Europos Komisija patvirtino 2014-2020 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, kurios prioritetas – bendradarbiaujant kurti subalansuotą ir švarią aplinką. Tai sutampa su Šilutės rajono siekiais plėtoti turizmą, tam panaudojant kultūrinį ir istorinį paveldą, unikalius Pamario krašto gamtos išteklius. Svarbu ir tvarkyti vandens telkinių pakrantes gyvenvietėse, gerinti infrastruktūrą saugant gamtą, saugoti Šyšos upę, valyti jos vagą ir tvarkyti pakrantes.
Pagal projektą bus išvalyti du vandens telkiniai: Šyšos vaga nuo geležinkelio tilto iki Šilutės miesto ribų ir Šyšos upės senvagė, esanti ties Senvagės gatve. Tikimasi tokios naudos: bus išsaugotas natūralus Šyšos upės vagos ruožas Šilutės miesto teritorijoje, bus užtikrinta ekologinė pusiausvyra. Šyšoje neliks augalijos pertekliaus, kuris plūduriuodamas blogina aplinkos biologinę būklę, pagausės žuvies, bus didesnė žuvų įvairovė, pagerės vandens vagos pralaidumas, lengviau bus migruoti žuvims.
Dvejų metų trukmės projekto darbų vertė siekia 1 milijoną Eur. Šilutės r. savivaldybė pretenduoja į 517 883 Eur, iš šios sumos 85 proc. finansuotų Europos Sąjunga, 15 proc. prisidėtų Savivaldybė. Latviai tikisi gauti 482 117 Eur.

Naudos atsinaujinančius energijos išteklius
Taryba pritarė, kad reikia teikti projektus ir gauti Klimato kaitos specialiosios programos lėšų, kurios būtų skirtas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui Šilutės rajono įstaigų bei bendruomenių pastatuose. Saulės energiją naudotų Šilutės Pamario, M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos, Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijos, Šilutės „Raudonkepuraitės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšeliai – darželiai bei Šilutės ligoninė.
Geoterminę energiją naudotų Vilkyčių kultūros namai, pagrindinė mokykla, Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis, Degučių bendruomenės namai, Pašyšių vaikų darželis, pastatas Laučiuose, Mokyklos g. 6. Įstaigų, bendruomenių vadovai įpareigoti ruošti dokumentus.
Savivaldybė prisidėtų 10 proc. projektų vertės.

„Pamario“ inf.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite