Šilutės r. politikai nusprendė…

Liepos 28 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės Tarybos posėdyje patikslintas šių metų rajono biudžetas, pritarta investicijų projektams.

Kultūros darbuotojams – 45 272 eurai
Rajone yra 89 kultūros ir meno darbuotojų etatai. Jų darbo užmokesčiui didinti gauta 45 272 Eur. Šios lėšos, Tarybai pritarus, bus paskirstytos kultūros įstaigoms pagal turimus etatus.
Rajono biudžetas patikslintas ir dėl socialinėms išmokoms nepanaudotų 81 800 Eur, kurie paskirstyti kitoms socialinėms reikmėms bei skoloms dengti. Švietimo įstaigoms bei Juknaičių seniūnijai skoloms už šildymą padengti teks 41 tūkst. Eur, Socialinių paslaugų centrui, globėjų bei įtėvių rengimo programai skirta 19 tūkst. Eur, būsto pritaikymo neįgaliesiems programai vykdyti – 12,6 tūkst. Eur, Šilutės seniūnijai socialinių darbuotojų darbo vietoms įrengti – 6,8 tūkst. Eur.
Šilutės socialinių paslaugų centras už teikiamas paslaugas gavo daugiau pajamų negu buvo planuota, todėl šios įstaigos 14 400 Eur padidėja pajamos ir tuo pačiu išlaidų sąmata.

Tvarkys Juknaičių savarankiško gyvenimo namus
Taryba pritarė, kad Savivaldybės administracija rengtų projektą Juknaičių savarankiško gyvenimo namų daliai pastato sutvarkyti.
2011-2014 metais Savivaldybė pasirūpino, kad būtų suremontuoti du namo korpusai, Šilutės socialinių paslaugų centrui buvo perduota 24 butai, kuriuose apgyvendinti socialiai remtini asmenys. Praėjusiais metais Socialinių paslaugų centrui buvo perduoti dar 8 butai dar viename korpuse. Centras pageidauja, kad būtų pertvarkytas ir suremontuotas pirmasis aukštas, esantis dar neremontuotoje pastato dalyje, vietoj 8 dviviečių butų siūloma įrengti 5 dviviečius ir 6 vienviečius butus.
Projekto „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų dalies pastato sutvarkymas“ lėšos: 337 548 Eur, iš šios sumos 286 916 Eur iš Europos Sąjungos fondų, tai sudarytų 85 proc. lėšų, o 15 proc. arba 50 632 Eur skirtų Savivaldybė.

Kartu su latviais
Taryba pritarė ir bendram projektui su latviais. Būtų tvarkoma Šyšos upės Šilutėje ir Ciecerės upės Saldus mieste (Latvija) krantų teritorijos bei sumažinta ekologinė rizika. Praėjusiais metais Europos Komisija patvirtino 2014-2020 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, kurios prioritetas – bendradarbiaujant kurti subalansuotą ir švarią aplinką. Tai sutampa su Šilutės rajono siekiais plėtoti turizmą, tam panaudojant kultūrinį ir istorinį paveldą, unikalius Pamario krašto gamtos išteklius. Svarbu ir tvarkyti vandens telkinių pakrantes gyvenvietėse, gerinti infrastruktūrą saugant gamtą, saugoti Šyšos upę, valyti jos vagą ir tvarkyti pakrantes.
Pagal projektą bus išvalyti du vandens telkiniai: Šyšos vaga nuo geležinkelio tilto iki Šilutės miesto ribų ir Šyšos upės senvagė, esanti ties Senvagės gatve. Tikimasi tokios naudos: bus išsaugotas natūralus Šyšos upės vagos ruožas Šilutės miesto teritorijoje, bus užtikrinta ekologinė pusiausvyra. Šyšoje neliks augalijos pertekliaus, kuris plūduriuodamas blogina aplinkos biologinę būklę, pagausės žuvies, bus didesnė žuvų įvairovė, pagerės vandens vagos pralaidumas, lengviau bus migruoti žuvims.
Dvejų metų trukmės projekto darbų vertė siekia 1 milijoną Eur. Šilutės r. savivaldybė pretenduoja į 517 883 Eur, iš šios sumos 85 proc. finansuotų Europos Sąjunga, 15 proc. prisidėtų Savivaldybė. Latviai tikisi gauti 482 117 Eur.

Naudos atsinaujinančius energijos išteklius
Taryba pritarė, kad reikia teikti projektus ir gauti Klimato kaitos specialiosios programos lėšų, kurios būtų skirtas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui Šilutės rajono įstaigų bei bendruomenių pastatuose. Saulės energiją naudotų Šilutės Pamario, M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos, Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijos, Šilutės „Raudonkepuraitės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšeliai – darželiai bei Šilutės ligoninė.
Geoterminę energiją naudotų Vilkyčių kultūros namai, pagrindinė mokykla, Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis, Degučių bendruomenės namai, Pašyšių vaikų darželis, pastatas Laučiuose, Mokyklos g. 6. Įstaigų, bendruomenių vadovai įpareigoti ruošti dokumentus.
Savivaldybė prisidėtų 10 proc. projektų vertės.

„Pamario“ inf.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite