Šilutės r. politikai nusprendė…

Liepos 28 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės Tarybos posėdyje patikslintas šių metų rajono biudžetas, pritarta investicijų projektams.

Kultūros darbuotojams – 45 272 eurai
Rajone yra 89 kultūros ir meno darbuotojų etatai. Jų darbo užmokesčiui didinti gauta 45 272 Eur. Šios lėšos, Tarybai pritarus, bus paskirstytos kultūros įstaigoms pagal turimus etatus.
Rajono biudžetas patikslintas ir dėl socialinėms išmokoms nepanaudotų 81 800 Eur, kurie paskirstyti kitoms socialinėms reikmėms bei skoloms dengti. Švietimo įstaigoms bei Juknaičių seniūnijai skoloms už šildymą padengti teks 41 tūkst. Eur, Socialinių paslaugų centrui, globėjų bei įtėvių rengimo programai skirta 19 tūkst. Eur, būsto pritaikymo neįgaliesiems programai vykdyti – 12,6 tūkst. Eur, Šilutės seniūnijai socialinių darbuotojų darbo vietoms įrengti – 6,8 tūkst. Eur.
Šilutės socialinių paslaugų centras už teikiamas paslaugas gavo daugiau pajamų negu buvo planuota, todėl šios įstaigos 14 400 Eur padidėja pajamos ir tuo pačiu išlaidų sąmata.

Tvarkys Juknaičių savarankiško gyvenimo namus
Taryba pritarė, kad Savivaldybės administracija rengtų projektą Juknaičių savarankiško gyvenimo namų daliai pastato sutvarkyti.
2011-2014 metais Savivaldybė pasirūpino, kad būtų suremontuoti du namo korpusai, Šilutės socialinių paslaugų centrui buvo perduota 24 butai, kuriuose apgyvendinti socialiai remtini asmenys. Praėjusiais metais Socialinių paslaugų centrui buvo perduoti dar 8 butai dar viename korpuse. Centras pageidauja, kad būtų pertvarkytas ir suremontuotas pirmasis aukštas, esantis dar neremontuotoje pastato dalyje, vietoj 8 dviviečių butų siūloma įrengti 5 dviviečius ir 6 vienviečius butus.
Projekto „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų dalies pastato sutvarkymas“ lėšos: 337 548 Eur, iš šios sumos 286 916 Eur iš Europos Sąjungos fondų, tai sudarytų 85 proc. lėšų, o 15 proc. arba 50 632 Eur skirtų Savivaldybė.

Kartu su latviais
Taryba pritarė ir bendram projektui su latviais. Būtų tvarkoma Šyšos upės Šilutėje ir Ciecerės upės Saldus mieste (Latvija) krantų teritorijos bei sumažinta ekologinė rizika. Praėjusiais metais Europos Komisija patvirtino 2014-2020 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, kurios prioritetas – bendradarbiaujant kurti subalansuotą ir švarią aplinką. Tai sutampa su Šilutės rajono siekiais plėtoti turizmą, tam panaudojant kultūrinį ir istorinį paveldą, unikalius Pamario krašto gamtos išteklius. Svarbu ir tvarkyti vandens telkinių pakrantes gyvenvietėse, gerinti infrastruktūrą saugant gamtą, saugoti Šyšos upę, valyti jos vagą ir tvarkyti pakrantes.
Pagal projektą bus išvalyti du vandens telkiniai: Šyšos vaga nuo geležinkelio tilto iki Šilutės miesto ribų ir Šyšos upės senvagė, esanti ties Senvagės gatve. Tikimasi tokios naudos: bus išsaugotas natūralus Šyšos upės vagos ruožas Šilutės miesto teritorijoje, bus užtikrinta ekologinė pusiausvyra. Šyšoje neliks augalijos pertekliaus, kuris plūduriuodamas blogina aplinkos biologinę būklę, pagausės žuvies, bus didesnė žuvų įvairovė, pagerės vandens vagos pralaidumas, lengviau bus migruoti žuvims.
Dvejų metų trukmės projekto darbų vertė siekia 1 milijoną Eur. Šilutės r. savivaldybė pretenduoja į 517 883 Eur, iš šios sumos 85 proc. finansuotų Europos Sąjunga, 15 proc. prisidėtų Savivaldybė. Latviai tikisi gauti 482 117 Eur.

Naudos atsinaujinančius energijos išteklius
Taryba pritarė, kad reikia teikti projektus ir gauti Klimato kaitos specialiosios programos lėšų, kurios būtų skirtas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui Šilutės rajono įstaigų bei bendruomenių pastatuose. Saulės energiją naudotų Šilutės Pamario, M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos, Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijos, Šilutės „Raudonkepuraitės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšeliai – darželiai bei Šilutės ligoninė.
Geoterminę energiją naudotų Vilkyčių kultūros namai, pagrindinė mokykla, Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis, Degučių bendruomenės namai, Pašyšių vaikų darželis, pastatas Laučiuose, Mokyklos g. 6. Įstaigų, bendruomenių vadovai įpareigoti ruošti dokumentus.
Savivaldybė prisidėtų 10 proc. projektų vertės.

„Pamario“ inf.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite