Šilutės r. politikai nusprendė…

Liepos 28 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės Tarybos posėdyje patikslintas šių metų rajono biudžetas, pritarta investicijų projektams.

Kultūros darbuotojams – 45 272 eurai
Rajone yra 89 kultūros ir meno darbuotojų etatai. Jų darbo užmokesčiui didinti gauta 45 272 Eur. Šios lėšos, Tarybai pritarus, bus paskirstytos kultūros įstaigoms pagal turimus etatus.
Rajono biudžetas patikslintas ir dėl socialinėms išmokoms nepanaudotų 81 800 Eur, kurie paskirstyti kitoms socialinėms reikmėms bei skoloms dengti. Švietimo įstaigoms bei Juknaičių seniūnijai skoloms už šildymą padengti teks 41 tūkst. Eur, Socialinių paslaugų centrui, globėjų bei įtėvių rengimo programai skirta 19 tūkst. Eur, būsto pritaikymo neįgaliesiems programai vykdyti – 12,6 tūkst. Eur, Šilutės seniūnijai socialinių darbuotojų darbo vietoms įrengti – 6,8 tūkst. Eur.
Šilutės socialinių paslaugų centras už teikiamas paslaugas gavo daugiau pajamų negu buvo planuota, todėl šios įstaigos 14 400 Eur padidėja pajamos ir tuo pačiu išlaidų sąmata.

Tvarkys Juknaičių savarankiško gyvenimo namus
Taryba pritarė, kad Savivaldybės administracija rengtų projektą Juknaičių savarankiško gyvenimo namų daliai pastato sutvarkyti.
2011-2014 metais Savivaldybė pasirūpino, kad būtų suremontuoti du namo korpusai, Šilutės socialinių paslaugų centrui buvo perduota 24 butai, kuriuose apgyvendinti socialiai remtini asmenys. Praėjusiais metais Socialinių paslaugų centrui buvo perduoti dar 8 butai dar viename korpuse. Centras pageidauja, kad būtų pertvarkytas ir suremontuotas pirmasis aukštas, esantis dar neremontuotoje pastato dalyje, vietoj 8 dviviečių butų siūloma įrengti 5 dviviečius ir 6 vienviečius butus.
Projekto „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų dalies pastato sutvarkymas“ lėšos: 337 548 Eur, iš šios sumos 286 916 Eur iš Europos Sąjungos fondų, tai sudarytų 85 proc. lėšų, o 15 proc. arba 50 632 Eur skirtų Savivaldybė.

Kartu su latviais
Taryba pritarė ir bendram projektui su latviais. Būtų tvarkoma Šyšos upės Šilutėje ir Ciecerės upės Saldus mieste (Latvija) krantų teritorijos bei sumažinta ekologinė rizika. Praėjusiais metais Europos Komisija patvirtino 2014-2020 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, kurios prioritetas – bendradarbiaujant kurti subalansuotą ir švarią aplinką. Tai sutampa su Šilutės rajono siekiais plėtoti turizmą, tam panaudojant kultūrinį ir istorinį paveldą, unikalius Pamario krašto gamtos išteklius. Svarbu ir tvarkyti vandens telkinių pakrantes gyvenvietėse, gerinti infrastruktūrą saugant gamtą, saugoti Šyšos upę, valyti jos vagą ir tvarkyti pakrantes.
Pagal projektą bus išvalyti du vandens telkiniai: Šyšos vaga nuo geležinkelio tilto iki Šilutės miesto ribų ir Šyšos upės senvagė, esanti ties Senvagės gatve. Tikimasi tokios naudos: bus išsaugotas natūralus Šyšos upės vagos ruožas Šilutės miesto teritorijoje, bus užtikrinta ekologinė pusiausvyra. Šyšoje neliks augalijos pertekliaus, kuris plūduriuodamas blogina aplinkos biologinę būklę, pagausės žuvies, bus didesnė žuvų įvairovė, pagerės vandens vagos pralaidumas, lengviau bus migruoti žuvims.
Dvejų metų trukmės projekto darbų vertė siekia 1 milijoną Eur. Šilutės r. savivaldybė pretenduoja į 517 883 Eur, iš šios sumos 85 proc. finansuotų Europos Sąjunga, 15 proc. prisidėtų Savivaldybė. Latviai tikisi gauti 482 117 Eur.

Naudos atsinaujinančius energijos išteklius
Taryba pritarė, kad reikia teikti projektus ir gauti Klimato kaitos specialiosios programos lėšų, kurios būtų skirtas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui Šilutės rajono įstaigų bei bendruomenių pastatuose. Saulės energiją naudotų Šilutės Pamario, M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos, Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijos, Šilutės „Raudonkepuraitės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšeliai – darželiai bei Šilutės ligoninė.
Geoterminę energiją naudotų Vilkyčių kultūros namai, pagrindinė mokykla, Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis, Degučių bendruomenės namai, Pašyšių vaikų darželis, pastatas Laučiuose, Mokyklos g. 6. Įstaigų, bendruomenių vadovai įpareigoti ruošti dokumentus.
Savivaldybė prisidėtų 10 proc. projektų vertės.

„Pamario“ inf.

Hits: 31

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite