Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę.

Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį.

Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių, jau baigiame pamiršti. Tačiau gyvenimui persikėlus į internetą, ryšiai išsaugomi ir tik plėtojami. Būtent tokia forma Šilutės meno mokyklą vis pasiekia jos buvusių mokinių, jau susiradusių savo gyvenimo kelią, prisiminimai garbingos sukakties proga apie mokyklą, pasakojimai ką pavyko pasiekti, sukurti, nuveikti.

Štai Evaldas Mockus Vilniuje dirba muzikos mokytoju, Eglė Petrošiūtė Vilniaus universitete studijuoja teisę. Pluoštą prisiminimų ir savo darbų nuotraukų atsiuntusi menininkė, metalo meno ir juvelyrikos kūrėja Karina Kazlauskaitė, apie mokyklą pasakoja scenografė, dailininkė Simona Kačinskaitė, iš Leipcigo (Vokietija) atsiliepusi menininkė (tapyba, grafika, piešimas) Gabija Vidrinskaitė, parašė šokėja, choreografė Inga Kuznecova, menininkė Ernesta Balnytė. Vaizdo įraše prisiminimais pasidalija garsus žurnalistas, knygų autorius Dovydas Pancerovas, o Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Emilija Drapkinaitė rašo norinti būti choreografe. Vaidas Jočys yra režisierius ir Klaipėdos dramos teatro aktorius, mokyklą prisimena ir architektė Rūta Adamonytė, minčių pažėręs ir menininkas, dailės mokytojas Andrius Sirtautas, kuris dirba šios mokyklos dailės skyriaus mokytoju, garsus įdomiais kūrybiniais sumanymais, garsinančiais Šilutės kraštą.

Paminėjome tik dalį prisiminimais apie Šilutės meno mokyklą pasidalinusių jau garsių ir garsėjančių talentingų žmonių. Jų yra daugiau, atsiminimų vis gaunama ir jų galima paskaityti Šilutės meno mokyklos interneto svetainėje.

Ypač verta susidomėti šeimoms, kurios augina vaikų: ten rasite atsakymą į klausimą, ar verta leisti vaiką į šią mokyklą.

Stasė Skutulienė

Iš 2020 m. meno mokyklos projekto „Pasauliai” Šilutėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite