Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę.

Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį.

Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių, jau baigiame pamiršti. Tačiau gyvenimui persikėlus į internetą, ryšiai išsaugomi ir tik plėtojami. Būtent tokia forma Šilutės meno mokyklą vis pasiekia jos buvusių mokinių, jau susiradusių savo gyvenimo kelią, prisiminimai garbingos sukakties proga apie mokyklą, pasakojimai ką pavyko pasiekti, sukurti, nuveikti.

Štai Evaldas Mockus Vilniuje dirba muzikos mokytoju, Eglė Petrošiūtė Vilniaus universitete studijuoja teisę. Pluoštą prisiminimų ir savo darbų nuotraukų atsiuntusi menininkė, metalo meno ir juvelyrikos kūrėja Karina Kazlauskaitė, apie mokyklą pasakoja scenografė, dailininkė Simona Kačinskaitė, iš Leipcigo (Vokietija) atsiliepusi menininkė (tapyba, grafika, piešimas) Gabija Vidrinskaitė, parašė šokėja, choreografė Inga Kuznecova, menininkė Ernesta Balnytė. Vaizdo įraše prisiminimais pasidalija garsus žurnalistas, knygų autorius Dovydas Pancerovas, o Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Emilija Drapkinaitė rašo norinti būti choreografe. Vaidas Jočys yra režisierius ir Klaipėdos dramos teatro aktorius, mokyklą prisimena ir architektė Rūta Adamonytė, minčių pažėręs ir menininkas, dailės mokytojas Andrius Sirtautas, kuris dirba šios mokyklos dailės skyriaus mokytoju, garsus įdomiais kūrybiniais sumanymais, garsinančiais Šilutės kraštą.

Paminėjome tik dalį prisiminimais apie Šilutės meno mokyklą pasidalinusių jau garsių ir garsėjančių talentingų žmonių. Jų yra daugiau, atsiminimų vis gaunama ir jų galima paskaityti Šilutės meno mokyklos interneto svetainėje.

Ypač verta susidomėti šeimoms, kurios augina vaikų: ten rasite atsakymą į klausimą, ar verta leisti vaiką į šią mokyklą.

Stasė Skutulienė

Iš 2020 m. meno mokyklos projekto „Pasauliai” Šilutėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite