Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę.

Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį.

Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių, jau baigiame pamiršti. Tačiau gyvenimui persikėlus į internetą, ryšiai išsaugomi ir tik plėtojami. Būtent tokia forma Šilutės meno mokyklą vis pasiekia jos buvusių mokinių, jau susiradusių savo gyvenimo kelią, prisiminimai garbingos sukakties proga apie mokyklą, pasakojimai ką pavyko pasiekti, sukurti, nuveikti.

Štai Evaldas Mockus Vilniuje dirba muzikos mokytoju, Eglė Petrošiūtė Vilniaus universitete studijuoja teisę. Pluoštą prisiminimų ir savo darbų nuotraukų atsiuntusi menininkė, metalo meno ir juvelyrikos kūrėja Karina Kazlauskaitė, apie mokyklą pasakoja scenografė, dailininkė Simona Kačinskaitė, iš Leipcigo (Vokietija) atsiliepusi menininkė (tapyba, grafika, piešimas) Gabija Vidrinskaitė, parašė šokėja, choreografė Inga Kuznecova, menininkė Ernesta Balnytė. Vaizdo įraše prisiminimais pasidalija garsus žurnalistas, knygų autorius Dovydas Pancerovas, o Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Emilija Drapkinaitė rašo norinti būti choreografe. Vaidas Jočys yra režisierius ir Klaipėdos dramos teatro aktorius, mokyklą prisimena ir architektė Rūta Adamonytė, minčių pažėręs ir menininkas, dailės mokytojas Andrius Sirtautas, kuris dirba šios mokyklos dailės skyriaus mokytoju, garsus įdomiais kūrybiniais sumanymais, garsinančiais Šilutės kraštą.

Paminėjome tik dalį prisiminimais apie Šilutės meno mokyklą pasidalinusių jau garsių ir garsėjančių talentingų žmonių. Jų yra daugiau, atsiminimų vis gaunama ir jų galima paskaityti Šilutės meno mokyklos interneto svetainėje.

Ypač verta susidomėti šeimoms, kurios augina vaikų: ten rasite atsakymą į klausimą, ar verta leisti vaiką į šią mokyklą.

Stasė Skutulienė

Iš 2020 m. meno mokyklos projekto „Pasauliai“ Šilutėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai savaitgalį bus šilti, bet lietingi

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kokie orai bus savaitgalį, kovo 24-26 dienomis. Kovo 24 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palijo. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s. Žemiausia temperatūra buvo 1-6 laipsniai šilumos. Dieną ir vėl lietus. Vėjas pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vakare kai kur gūsiai 15-17 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 10-15, pajūryje – 7-9 laipsniai šilumos. Kovo 25 d., šeštadienį, daug kur protarpiais lietus. Temperatūra naktį  bus 2-7 laipsniai šilumos, dieną  šiek tiek šilčiau – 9-14 laipsnių,  pajūryje oras bus vėsesnis

Savaitgalį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas: laikrodžių rodykles suksime 1 valanda į priekį

Naktį iš kovo 25-osios, šeštadienio,  į 26-ąją, sekmadienį, 3 valandą laikrodžiai visoje šalyje bus pasukti 1 valanda į priekį. Tad suaugusiems į darbą, mokiniams – į mokyklą teks eiti viena valanda anksčiau, o po darbo vakaras bus valanda ilgesnis. Pavasarį, kai vakarai jau ilgiau šviesūs, po darbo liks daugiau laiko pabūti lauke, švarintis, padirbėti sode ar darže, pasivažinėti dviračiu ar pasportuoti kartu su šeima, su vaikais. Tam pasitarnauja ilgesni vakarai ir vasarą bei prasidėjus rudeniui. Vasaros laikas galioja iki spalio

Ar jau tikrai metas atsisveikinti su šalikais? Patarimai pasigavusiems peršalimą ir gerklės skausmą

Atsisveikinus su žiemos šaltuku, daugumai iš mūsų gali kilti noras šokti į lengvesnius paltus, prasisegti striukes ir atsisveikinti su šalikais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad orams pradėjus šilti, vis daugiau žmonių į vaistines užsuka dairydamiesi vaistų nuo peršalimo ir norėdami pasikonsultuoti dėl skaudančios gerklės. Ji perspėja: dar suskubti atsisveikinti su šalikais nereikėtų. Taip pat dalijasi patarimais, ką daryti, nespėjus užkirsti kelio pavasariniam peršalimui. Su pavasariu sugrįžo peršalimas Pavasarį vaistinėse apsilanko vis daugiau peršalimo ligomis ir skaudančia gerkle besiskundžiančių žmonių,

Aktyviausiai balsuota Pagėgių savivaldybėje, pasyviausiai – Panevėžio rajone

Kovo 19 d. vykusio savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pakartotiniame  balsavime dalyvavo  45,82 proc. rinkėjų, kurie turėjo teisę dalyvauti šiame balsavime. Savivaldybėse, kur savivaldybių tarybos ir merai buvo išrinkti kovo 5 d. vykusiuose rinkimuose, pakartotinis balsavimas nevyko. Jis kovo 19 d. surengtas tose savivaldybėse, kur dėl mero posto varžėsi du daugiausia balsų surinkę kandidatai. Primename, kad antrasis balsavimo turas vyko ir Šilutės rajone bei Pagėgių savivaldybėje ir kt. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad aktyviausiai savivaldybių tarybų narius

Taip pat skaitykite