Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę.

Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį.

Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių, jau baigiame pamiršti. Tačiau gyvenimui persikėlus į internetą, ryšiai išsaugomi ir tik plėtojami. Būtent tokia forma Šilutės meno mokyklą vis pasiekia jos buvusių mokinių, jau susiradusių savo gyvenimo kelią, prisiminimai garbingos sukakties proga apie mokyklą, pasakojimai ką pavyko pasiekti, sukurti, nuveikti.

Štai Evaldas Mockus Vilniuje dirba muzikos mokytoju, Eglė Petrošiūtė Vilniaus universitete studijuoja teisę. Pluoštą prisiminimų ir savo darbų nuotraukų atsiuntusi menininkė, metalo meno ir juvelyrikos kūrėja Karina Kazlauskaitė, apie mokyklą pasakoja scenografė, dailininkė Simona Kačinskaitė, iš Leipcigo (Vokietija) atsiliepusi menininkė (tapyba, grafika, piešimas) Gabija Vidrinskaitė, parašė šokėja, choreografė Inga Kuznecova, menininkė Ernesta Balnytė. Vaizdo įraše prisiminimais pasidalija garsus žurnalistas, knygų autorius Dovydas Pancerovas, o Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Emilija Drapkinaitė rašo norinti būti choreografe. Vaidas Jočys yra režisierius ir Klaipėdos dramos teatro aktorius, mokyklą prisimena ir architektė Rūta Adamonytė, minčių pažėręs ir menininkas, dailės mokytojas Andrius Sirtautas, kuris dirba šios mokyklos dailės skyriaus mokytoju, garsus įdomiais kūrybiniais sumanymais, garsinančiais Šilutės kraštą.

Paminėjome tik dalį prisiminimais apie Šilutės meno mokyklą pasidalinusių jau garsių ir garsėjančių talentingų žmonių. Jų yra daugiau, atsiminimų vis gaunama ir jų galima paskaityti Šilutės meno mokyklos interneto svetainėje.

Ypač verta susidomėti šeimoms, kurios augina vaikų: ten rasite atsakymą į klausimą, ar verta leisti vaiką į šią mokyklą.

Stasė Skutulienė

Iš 2020 m. meno mokyklos projekto „Pasauliai” Šilutėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite